Kunerta sobie wybrali

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński i Dyrektor Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” Arkadiusz Gołębiewski zapraszają na specjalny pokaz filmu dokumentalnego Kwatera „Ł”. Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem dr. Łukasza Kamińskiego,dr. hab. Andrzeja Krzysztofa Kunerta, Arkadiusza Gołębiewskiego i dr. hab. Krzysztofa Szwagrzyka. Dyskusję poprowadzi red. Konrad Piasecki. Projekcja filmu i panel dyskusyjny odbędą się w poniedziałek 25 marca 2013 w stołecznym kinie Atlantic, ul. Chmielna 33, początek – godz. 20.00. 
 

Dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert to pomysłodawca, inicjator i wykonawca wystawienia pomnika bolszewickim najeźdźcom w Ossowie pod Warszawą w 90 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Rodacy, choć raz bądźcie konsekwentni. Do imprezy jeszcze prawie osiem godzin. Jeszcze pora wyprosić tego człowieka.
 

http://staryw.blogspot.com.au/2010/08/zmartwychwstae-bagnety-czyli-kunert.html
http://wtemaciemaci.salon24.pl/245185,taki-maly-zlamany
http://wtemaciemaci.salon24.pl/220472,utracona-czesc-andrzeja-kunerta
http://wtemaciemaci.salon24.pl/219675,22-wyostrzone-instrumenty-pojednania
 
Przypominam, że:

  • Kunert upierał się, że krzyż prawosławny jest jak najbardziej stosownym znakiem na grobie żołnierzy programowo ateistycznej armii, słynnej z okrutnego mordowania księży, popów i zakonnic oraz z niszczenia kościołów i cerkwi.  
  • Kunert upierał się, że malowanie na tym grobie czerwonej gwiazdy, elementu godła państwowego najeźdźców i oficjalnego znaku identyfikacyjnego państwa  radzieckiego  na mundurach najeźdźców, jest całkowicie niestosowne, i stanowi zbezczeszczenie grobu. 
  • Kunert upierał się, że to świetny pomysł, aby grób żołnierzy armii słynnej z mordowania jeńców bagnetami przyozdobić wyobrażeniem 22 bagnetów. 
  • Kunert upierał się, że to skromny żołnierski grób, a nie pomnik, choć jego list z 15 lipca 2010 roku do burmistrza Wołomina wyraźnie mówi o budowie pomnika. 
  • Kunert upierał się, że skromny żołnierski grób wymaga nierdzewnej stali, szwedzkiego granitu i wynajęcia modnego rzeźbiarza, czyli atrybutów stosownych raczej dla Alei Zasłużonych, niż dla skromnej żołnierskiej mogiły w szczerym polu. Dla skromnych żołnierskich mogił ustawa przewiduje ogrodzenie, tabliczkę informacyjną i drogowskaz. Ustawa nie nakazuje kosztownego i ekskluzywnego wystroju grobów żołnierzy nieprzyjacielskich.
     
  • Kunertowi nigdy nie przeszkadzał i dalej nie przeszkadza  daleko skromniejszy wystrój mogił polskich obrońcow Ossowa, którzy zginęli w walce z najeźdźcami pochowanymi pod wyrafinowanym krzyżem z nierdzewnej stali, projektu modnego polskiego rzeźbiarza.
   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

27-03-2013 [10:39] - Janko Walski | Link:

bolszewickich humanoidów, które dotarły aż pod Warszawę zanim Polska na dobre powstała, pustoszących i zamieniających w piekło ponad połowę ledwie sfastrygowanej Ojczyzny, dziczy wysłanej przez naszego śmiertelnego wroga, który przez ponad 200 lat dążył do całkowitego wynarodowienia, a w latach 70-tych starannie zaplanował zagładę i był bliski jej urzeczywistnienia (Płk. Kukliński zamiary te pokrzyżował eliminując kluczowy w planach podboju świata przez ZSRR czynnik zaskoczenia), jest niebotycznym skandalem. To tak jakby czerwonym khmerom w Kambodży, poległym w czasie rzezi swoich współrodaków (np z przemęczenia lub z przepicia) pomnik wystawiły niedobitki zamordowanych rodzin. To wyklucza Kunerta z narodowej wspólnoty. Prawosławne krzyże zamiast czerwonych gwiazd jak w setkach innych miejsc, w których ginęli bolszewicy w Polsce, w Rosji i w innych krajach jest ordynarnym kłamstwem. To dyskwalifikuje Kunerta także jako historyka.
Popieram sprzeciw Autora. Kunert sam się wykluczył z jakiejkolwiek dyskusji publicznej, przynajmniej w Polsce, uszanujmy to. Niech jedzie do Azerbejdżanu z Jarosławem Bratkiewiczem. Tam jego miejsce.
Janko Walski

Obrazek użytkownika soter47

25-03-2013 [14:29] - soter47 | Link:

Co sie dziwic jemu blizej do tych bolszewików niz do ich ofiar. Takie standardy ma bractwo czosnkowe

Obrazek użytkownika dogard

25-03-2013 [14:49] - dogard | Link:

uwazalem tego zdrajce za prawdziwie polskiego historyka.Niestety dolaczyl do sprzedawczykow rezimu postkomuszo--platfusowego, jak niejaki frischke(czy jak mu tam).Takie persony sa hanba uczonych.

Obrazek użytkownika Sir Winston

25-03-2013 [22:29] - Sir Winston | Link:

To się w głowie nie mieści.
Powinien w razie przybycia mimo wszystko zetknąć się z... krytyczną dyskusją.