Warzecha: Duda „zlikwiduje „ Kaczyńskiego?

Duda „ Solidarnośćto nie jest związek lewicowy ani prawicowy,jest to związek chrześcijańsko-pracowniczy „...(więcej )

Rado. Ziemkiewicz ; PiS to paranoja”..... „A skoro zarówno pisowcy jak i platformersi ujadają na "oburzonych", to znaczy, że warto tą inicjatywę obserwować- przekonywał Ziemkiewicz. Z takim postawieniem sprawy nie zgodził się Tomasz Terlikowski, który słusznie zauważył, że mainstream wróży Pawłowi Kukizowi świetlaną przyszłość polityczną: "Pod warunkiem, że wstąpi do PO" - poprawił Terlikowskiego Ziemkiewicz. Szef Frondy nie zgodził się z tezą Ziemkiewicza. Według niego władza znowu na motorówce może przywieść zbawcę narodu polskiego. „....(źródło )

Warzecha „Dobry charyzmatyczny mówca, wyrazista osobowość. Gdyby szef „Solidarności” Piotr Duda zechciał spróbować 
swoich sił w polityce, 
byłby poważnym konkurentem 
przede wszystkim 
dla Jarosława 
Kaczyńskiego 
 „...”Owszem, Piotr Duda bywał luźnym sojusznikiem PiS, ale nie da się go kontrolować. Nie orbituje tuż obok prezesa jak niegdyś Janusz Śniadek. Gra własną grę. Ma tę przewagę nad PiS, że nigdy nie pozwolił sobie na zbyt bliskie wizerunkowe powiązanie z tym ugrupowaniem, a zwłaszcza jego liderem, którego w polskiej polityce wyróżnia pokaźny negatywny elektorat. „....”Demokracja bezpośrednia”...”Szczególnie ten ostatni punkt jest godny uwagi, bo pokazuje, że przynajmniej część wyborców dostrzega fasadowość demokratycznych mechanizmów i pragnie zaradzić temu, stawiając na demokrację bezpośrednią.„....”Społeczna lewica „....”Jeśli PiS chciałoby za pomocą „projektu Gliński” i innych działań sięgnąć do centrum, projekt Dudy będzie tutaj poważnym rywalem. Trudno sobie wyobrazić, aby środowiska, które ściągnął na spotkanie w Gdańsku lider „Solidarności”, zgodziły się zgromadzić pod egidą PiS. A to one właśnie stanowią przyczółek na terytorium lemingów, wyjściową placówkę do walki o centrum i potencjalnie najbardziej mogą osłabić rządzącą partię. „....”Ponadto jest to ruch sprzeciwu wobec obecnej władzy, i to sprzeciwu w znacznej części pochodzącego – jak w przypadku najbardziej znanej, poza Piotrem Dudą, osoby w Platformie Oburzonych, czyli Pawła Kukiza – spośród kręgów byłych lub przynajmniej potencjalnych zwolenników PO „....(źródło )

Rok 2011 „Wyborcza „We wtorek na prezydium Komisji Krajowej gościł były prezydent i pierwszy przewodniczący ''S'' Lech Wałęsa. Podczas spotkania został zaproszony na obchody Sierpnia '80.Szef NSZZ ''Solidarność'' Piotr Duda poinformował, że związek wysłał zaproszenia także do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz byłych liderów związku. ''Solidarność przyjęła w tym roku zasadę: z uwagi na kampanię wyborczą nie zapraszamy szefów partii politycznych, tylko najwyższych urzędników. Dlatego m.in. zaproszenie dla Donalda Tuska i jego brak w przypadku wicepremiera Waldemara Pawlaka czy Jarosława Kaczyńskiego”.....(więcej)

Mariusz Wis „Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, w TVN24, (19.10.2013 r. "Kropka nad i") opowiedział się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu, gdyż jak stwierdził ordynacja proporcjonalna jest złym rozwiązaniem dla Polski.Pełna zgoda. Podpisuję się pod tymi słowami. Ale, między wierszami szef Solidarności napomknął, że można zrobić system mieszany i tu mojej zgody nie ma. Dlaczego?Otóż, profesjonaliści zajmujący się systemami wyborczymi, ze względu na powyborcze skutki polityczne, ordynacje mieszane klasyfikują jako mutacje systemu proporcjonalnego. Piotr Duda, nie może tego wiedzieć, no bo skąd.”...(źródło)
--------
Mój komentarz

Divide et impera . Dziel i rządź. To najstarsza technika inżynierii władzy. Nie dopuszczaj do połączenia sił przeciwników, podziel wroga , szczuj ich nawzajem . I tak osłabiony obóz przeciwników II Komuny dobij .

Przypomnę . PJN , Solidarna Polska . Próby osłabienia Kaczyńskiego nic nie dały. Obóz Patriotyczny rósł coraz bardziej w siłę. W sytuacji politycznej wojny domowej , której stawką jest przewrót ideologiczny i ustanowienie przez lewaków politycznej poprawności religia państwową II Komuny podział w obozie Polaków będzie miał katastrofalne skutki.

Polsce potrzebny jest powrót do ustroju republikańskiego , czyli systemu prezydenckiego, jow , silnej instytucji referendum , ale także , o czym mało kto wie do wyboru sędziów i prokuratorów przez obywateli . Polacy mają we krwi wolność i tylko ustrój republikański jest dla nich naturalnym systemem politycznym i społecznym .

Lewactwo jednak zrobi wszystko , aby do tego nie dopuścić . Mamy j lewicową konstytucję , która jest pożywka dla rozwoju lewactwa , dla terroryzowania Polaków przez hunwejbinów politycznej poprawności .

W tej sytuacji tak jak na wojnie ,a euro socjaliści prowadzą wojnę totalną przeciwko Polakom muszą oni być zjednoczeni , mieć jednego przywódcę. Dlatego system wodza naczelnego , „namiestnika państwa” jaki funkcjonuje w Obozie Patriotycznym jest jedyną rozwiązaniem na jego stabilizację i polityczna jedność , oraz daje szansę na jeśli nie zniszczenie II Komuny, to na przetrwanie socjalistycznej okupacji .

Duda nie nadaje się na przywódce. Jest zbyt kiepsko wykształcony , nie ma jasnej wizji politycznej, ani szerszych horyzontów . Ma charyzmę , ale i chore ambicje . Tern koktail to idealna pożywka dla manipulacji. Tutaj warto w kontekście manipulacji zwróci uwagę na intelektualne braki Dudy w zrozumieniu niuansów dotyczących jow , co podniósł Mariusz Wis

Warto zwrócić uwagę na słowa Terlikowskiego ,że władza znowu przywiezie Polakom zbawcę na motorówce. I tym zbawcą może być Duda .

Propagowanie i dążenie do wprowadzenia jow i instytucji silnego referendum jest politycznym obowiązkiem każdego republikanina. Obawiam się że lewacy użyją , zamanipulują Dudę do walki z Kaczyńskim. A drobne potyczki przeistoczą się w zażartą walkę . O tym ,że Duda jest gotów do kolaboracji z II Komuną były jego umizgi do esbecji , czyli Wałęsy , do oligarchii II Komuny, czyli Komorowskiego i Tuska . Duda zwalcza istotny fundament Obozu patriotycznego jakim jest kult polityczny Lecha Kaczyńskiego , nie mówiąc już o kwestionowaniu polskiego przywództwa Jarosława Kaczyńskiego .

Najpilniejszym zadaniem Obozu Patriotycznego jest doprowadzenie do wymiany Dudy na stanowisku szefa Solidarności na kogoś , kto będzie gwarantem ,że lewacy nie zaczną manipulować i sterować Solidarnością .i milionami polskich robotników .

Video Prezydent Lech Kaczyński - "Bez odwagi nie ma zwycięstwa"

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

"Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił na czwartek, 21 marca do Pałacu Prezydenckiego przewodniczącego NSZZ +Solidarność+ Piotra Dudę. Szef Solidarności w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomirem Rybickim poprosił o przesunięcie terminu spotkania do czasu, aż uzyska szerszy mandat do rozmowy z prezydentem od członków inicjatywy Platforma Oburzonych" - powiedziała PAP Joanna Trzaska-Wieczorek. „...(źródło )

Duda „ "Poparcie dla PiS rośnie w sondażach, ale niech ta partia nie zapomina, że to także zasługa Solidarności. Bez Solidarności nie byłoby nic" „....”"W tym dniu, w sobotę, my nie byliśmy na marszu w sprawie poparcia Prawa i Sprawiedliwości. Odsunąć władzę, a nie w stu procentach popierać Prawo i Sprawiedliwość i Solidarną Polskę. Naprawdę, panie redaktorze, to był marsz w sprawie obrony telewizji Trwam i postulatów Solidarności. „...(więcej )

„ Piotr Duda „Dla mnie, dla przewodniczącego i wszystkich członków Solidarności, którzy tam byli. A że PiS mówi, że to była ich demonstracja... No przepraszam, gdyby nie członkowie Solidarności i sympatycy Radia Maryja, telewizji Trwam, no ta PiS-owska demonstracja i Solidarnej Polski nie wyglądałaby tak okazale, jak to faktycznie było". „ ….(więcej )

Mariusz Wis „Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, w TVN24, (19.10.2013 r. "Kropka nad i") opowiedział się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu, gdyż jak stwierdził ordynacja proporcjonalna jest złym rozwiązaniem dla Polski.”..”Otóż, profesjonaliści zajmujący się systemami wyborczymi, ze względu na powyborcze skutki polityczne, ordynacje mieszane klasyfikują jako mutacje systemu proporcjonalnego. Piotr Duda, nie może tego wiedzieć, no bo skąd. Ani nie jest badaczem systemów wyborczych, ani zarówno on, jak i nikt w Polsce nie doświadczał skutków pomieszczania w jednych wyborach dwóch, kompletnie nieprzystających w swych celach systemów: proporcjonalnego, gdzie wybiera się partie i większościowego w JOW, gdzie wybiera się konkretnego z krwi i kości reprezentanta wyborców a nie partii. Taki system pół na pół działa w Niemczech. Polega on na tym, że połowa posłów wybierana jest w głosowaniu na partie, a połowa w okręgach jednomandatowych. 
Otóż Niemcy w wyborach dysponują 2 głosami. Głos drugi oddają na partie, a pierwszy na kandydata w okręgu jednomandatowym. Z pozoru całkiem do rzeczy: można wybrać partie i dodatkowo człowieka. A jak jest w rzeczywistości? Wyborca niemiecki, przy urnie, w obydwu przypadkach głosuje na partie. W głosie na partie wybiera oczywiście partie, a przy kandydatach w okręgu jednomandatowym szuka symbolu partyjnego i stawia przy nim krzyżyk wyborczy. Partie partie uber alles. Tak czyni (wg badań niemieckich) 90% wyborców. „...”Jeżeli Piotr Duda z Solidarnością i Paweł Kukiz z Ruchem na rzecz JOW, zaczną rosnąć w siłę polityczną, domagając się zmiany ordynacji wyborczej na JOW, przewiduję, że przestraszone partie sejmowe czym prędzej ustanowią tzw. ordynację mieszaną, aby wszystko w polityce pozostało po staremu. Dowody, proszę bardzo. Szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk zaproponował Polsce (grudzień 2009) ordynację mieszaną. Szczegółów na razie nie znamy, być może PO zechce skorzystać z pomysłu PiS, autorstwa Ludwika Dorna, który przedstawiając swój projekt w Sejmie w 2007 r. odwoływał się do wzoru niemieckiego, czyli ordynacji pół na pół. Janusz Palikot, gdy 2 października 2011 r. w Sali Kongresowej zapowiedział ustanowienie JOW, dostał na stojąco burzę oklasków. Teraz w swoim programie ma pomysł, na wzór PO, ordynację mieszaną. Dobrze wie, że w JOW mogłoby go w ogóle nie być w Sejmie, gdyż w tym systemie wygrywa tylko jeden, ten który uzyska największe poparcie w okręgu. Żaden poseł Palikota, nawet on sam, nie miał najlepszego wyniku w okręgu „......(źródło)

Piotr Duda „Krótko mówiąc, stosują zasadę: kto ma władzę, ten ma rację „....”A rok po debacie emerytalnej mamy ekonomistów, którzy przebąkują, że właściwie to trzeba będzie pracować do 72 czy 75 lat... „.....”W Polsce można odnieść wrażenie, że do UE w 2004 r. weszli na pewno politycy, establishment, ludzie z pieniędzmi. Ale z pewnością nie pozostali. Naprawdę już czas najwyższy, żeby wszyscy Polacy znaleźli się we Wspólnocie. Niech pan premier Tusk, zapatrzony w Niemcy i kanclerz Merkel, zapyta, jakie tam mają umowy na czas określony, ile trwają, czy Niemców dotyka problem umów śmieciowych. „.....”Chcemy zagospodarować inicjatywy obywatelskie, które powstały dlatego, że system III RP ich skrzywdził. Proszę sobie wyobrazić, że w 2012 r. obywatele w różnego rodzaju inicjatywach zebrali prawie 5 mln podpisów. I to zostało gdzieś odłożone albo wręcz wrzucone do kosza. Platforma to miejsce dla tych, którzy nie mogą przebić się przez system. System zabrał im demokrację, bo sami nie mogą decydować w wielu ważnych sprawach na szczeblu ogólnopolskim czy lokalnym. Chcemy jako „Solidarność" to odblokować. A najlepszą drogą będzie zmiana ustawy o referendach. Żebyśmy po zebraniu np. miliona podpisów mieli referendum stanowiące dla prawa i żeby ono się odbyło, a nie trafiało w niebyt. „.....(źródło )

Joanna Bojańczyk „Bo wszędzie jest sex”.... „Obecne natężenie seksualizacji kultury jest bez precedensu. Celem życia ma być rozrywka i zabawa, a seks i zmiana partnerów stanowią jej najważniejszą część. Dziewczynki boją się, że jeśli nie włączą się w ten proces, zostaną odrzucone. Wpisując się w wąskie standardy atrakcyjności fizycznej, dokonują samouprzedmiotowienia. „....”Przyzwyczajamy się do tego od dzieciństwa – mówi profesor psychologii Eileen Zurbriggen z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz, która przyjechała do Warszawy na konferencję „Seksualizacja kobiet i dziewcząt we współczesnej kulturze” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Na konferencji, która odbyła się w środę w Sejmie, przedstawiono dwa dokumenty o seksualizacji: jeden autorstwa Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego APA pt. „Sexualization of Girls”. Drugi raport nosi nazwę „Letting children be children” („Pozwolić dzieciom być dziećmi”) i został przygotowany przez brytyjską organizację Mothers’ Union na zlecenie Ministerstwa Edukacji Wielkiej Brytanii. W roku 2011 z rozkazu królowej Elżbiety II przedstawiono go parlamentowi.Oba badania jednoznacznie wskazują, że seksualizacja kultury i mediów zagraża prawidłowemu rozwojowi młodzieży, prowadzi do osłabienia więzi międzyludzkich i rozpadu rodziny.”.....”Do kilkustronicowego materiału pozowały trzy sześcioletnie modelki. W mocnym makijażu, obwieszone biżuterią, w wieczorowych toaletach, ustawione w sugestywnych pozach. Zdjęcie jednej z nich na skórze tygrysa przypomina fotki króliczków playboya w rezydencji Hugh Hefnera. Czytelnicy „Vogue’a” byli pomysłem zachwyceni. Innego zdania były środowiska psychologów, pedagogów. Zaprotestowały portale rodziców. Francuska doktor medycyny Elisabeth Pino, członek komitetu redakcyjnego pisma „Medycyna i dziecko”, rozesłała list do lekarzy, w którym zawiadamiała, że „Vogue” przekroczył granicę. „.....”Widziałam te zdjęcia. Są szokujące – mówi profesor Zurbriggen. – A czy zna pani program „Toddlers and Tiaras” amerykańskiej telewizji TLC? – pyta. – To konkurs piękności dla dziewczynek, w którym czterolatki występują w pełnym makijażu, na obcasach, w dorosłych fryzurach, obwieszone biżuterią. „....”22 proc. dziewcząt i 26 proc. chłopców w wieku od 9 do 16 lat podało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy mieli styczność z seksualnymi obrazami w Internecie lub poza nim. 8 proc. widziało seksualne obrazy, w których występowała nagość, 6 proc. widziało narządy płciowe, 2 proc. było świadkami przemocy.Badacze wykazują, że wczesne zetknięcie się dzieci z takimi materiałami może spowodować samouprzedmiotowienie. Polega ono na traktowaniu swego ciała wyłącznie jako przedmiotu zainteresowania innych. Takie osoby przez całe życie będą miały trudności z życiem osobistym i budowaniem relacji.'.....”Naukowcy ostrzegają przed inną, podstępną konsekwencją. Nazywają to dezintegracją świadomości. Oznacza ona osłabioną aktywność umysłową i fizyczną. Przeprowadzono doświadczenie: studentki poproszono o przymierzenie i ocenę swetra oraz kostiumu kąpielowego. Miały na to 10 minut i w tym czasie musiały rozwiązać test matematyczny. Okazało się, że dziewczyny, które przymierzały kostium, miały wyniki znacznie gorsze od tych, które przymierzały swetry. Powstaje pytanie: czy seksualizacja może mieć wpływ na to, że w szkole średniej dziewczynki rezygnują z uczenia się matematyki na wyższym poziomie? „.....(źródło )

„Premier Australii Julia Gillard złożyła w czwartek w parlamencie w Canberrze oficjalne przeprosiny tysiącom matek, którym australijski rząd w latach 1950-1970 odebrał dzieci i zmusił je do oddania ich do adopcjiPrzemówienia wysłuchało około 800 osób. Na wielu twarzach pojawiły się łzy."Dziś parlament w imieniu narodu australijskiego bierze odpowiedzialność i przeprasza za politykę i praktyki, które doprowadziły do rozdzielenia matek od potomstwa, co wywołało trwające całe życie ból i cierpienie" - powiedziała Gillard.”...(źródło )

Video Prezydent Lech Kaczyński - "Bez odwagi nie ma zwycięstwa"

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika BartekII

21-03-2013 [15:46] - BartekII | Link:

No coz nie udalo sie z Palikotem, Kwasniewski tez nie wypali wiec wyciagnieta z za szafy zgrana magdalenkowka solidarnosc i kreujes sie nam Bolka II (jeszcze nie pokazanao nam komu ten zaszczytny pseudonim ostatecznie przydziela ale akcja jest juz w pelnycm rozwinieciu

No wiec mamy jak na dloni powtorke z histori Magdalenak II z Bolkiem II i znowu polacy dadza sie wykiwac.
Ukad przetrwa i nic sie nie zmieni.

Jak moza bylo odpuscic Bydgoszcz 1981, nabrac sie na Magdalenke I jak moze bylo powierzyc prezydenture Kwasniewskiemu, jak moza bylo nie widziec ze PO to partia kreowana przez ukad jak mozna bylo ... dopuscic Komorowskiego do prezydentury. No coz popatrzmy na historie ojczysta i wychodzi, ze mozna.
Wiec Magdalenka II tez przejdzie, uklad przetrwa nienaruszony i nic sie nie zmieni.

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-03-2013 [15:44] - Janko Walski | Link:

który jak Bolek nie musi zdawać sobie sprawy, że jest rozgrywany, choć nie da się wykluczyć, że świadomie uczestniczy w neutralizacji "S" w sprawie Smoleńska, puszczaniu pary z kotła społecznego niezadowolenia, tworzeniu fałszywej opozycji, która jak PO okaże się kolejną atrapą UBekistanu. Wystarczy prześledzić jego działania. W czasie pierwszej Solidarności trafił na wydłużenie służby w wojsku. To jego rocznik poddano szczególnej indoktrynacji by wykorzystać do rozprawy z Solidarnością w stanie wojennym. Ciekawe byłyby kulisy jego wyboru na przewodniczącego. Choćby takie jakie znamy z ksiązki Pawła Zyzaka w przypadku wyboru Wałęsy w 1981 roku.  W tym najbardziej krytycznym dla Polski momencie, gdy kłamstwo smoleńskie o pijanym generale, infantylnym prezydencie i niepotrafiącymi latać pilotami osiągnęło apogeum. Po przejęciu "S" przez Dudę przy Polsce pozostało już tylko osamotnione Prawo i Sprawiedliwość, wykrwawione i rozbijane dodatkowo od wewnątrz. Duda wybrany dzięki kolejnemu odsmażeniu wyświechtanego frazesu o "odpolitycznienia związku" w ramach owego "odpolitycznienia" promował Tuska i Komorowskiego na obchodach 31 rocznicy powstania "S", nie zaprosił zaś wielkich bohaterów tego narodowego zrywu, w tym najwybitniejszych działaczy "S" jawnej i podziemnej, z Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, Januszem Pałbickim i wieloma innymi oponentami rządzącego z krótkimi przerwami układu ubeckiego. A działo się to tuż przed wyborami do Sejmu w 2011 roku, utrwalającymi zmiany zapoczątkowane w 2007 roku i przypieczętowane smoleńską zbrodnią.

Pisałem o tym wielokrotnie, m.in. w kontekście jego zaangażowania w fikcyjne, generowane rzez władzę konflikty jak ten z Leninem w stoczni, wzorem sztucznych konfliktów wywoływanych przez moskiewskich pachołków przed stanem wojennym w czasie solidarnościowej wolności.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

21-03-2013 [16:08] - Marek Mojsiewicz | Link:

Przypomnę tutaj jako najlepszą ilustracje jak komuna, Tusk próbuje rozegrać Solidarność ,słynną prowokację Tuska i Komorowskiego .

http://mojsiewicz.salon24.pl/2...     

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-03-2013 [17:29] - Janko Walski | Link:

Jest bardzo ważny dla zrozumienia fenomenu Tuska-Komorowskiego. Wiedza o stosowanych przez nich metodach powinna być szeroko rozpowszechniana. Podaję poprawny link.
Pozdrawiam serdecznie,
JW

Obrazek użytkownika xena2012

21-03-2013 [17:26] - xena2012 | Link:

prawicę wg jak podejrzewam pomysłu geniusza wszechczasów Ostachowicza.Ta wypracowana opozycja zapowiada w mediach walkę z rządem i jego niekompetencją ,a tymczasem co mówią tytuły i komentarze,a nawet sami przywódcy Duda i Kukiz ? Ano mówią,że Duda ,,miażdży Kaczyńskiego'',Kukiz Kaczyńskim pogardza.To komu ta walka jest w końcu wydana?

Obrazek użytkownika BartekII

21-03-2013 [17:32] - BartekII | Link:

tych co iom skrypty pisz to sa ci sami co pisali Walensi, Tuskowi teraz pisz im.
No luuudzie czas sie przebudzic przeciez to nie tak dawna histora ba nawet toczaca sie na waszyc oczach

Obrazek użytkownika tagore

21-03-2013 [17:55] - tagore | Link:

Sądzac po tonie wypowiedzi i większości komentarzy
pragniecie Panowie i Panie widzieć w związku zawodowym
i organizacjach obywatelskich wroga.
Cele związku zawodowego i organizacji społecznych
są różne od celów partii politycznej,patrzycie na Węgry
Orbana ,potraficie dostrzec źródło siły tego polityka
w poparciu wielu nie związanych z jego partią organizacji
społecznych i politycznych realizujących jednocześnie własne cele.
Nie potraficie tej obserwacji zamienić w stosowne działania w
Polsce. Wystarczyło kilka wypowiedzi w mediach przychylnych
POburzonych ,zaproszenie Prezydenta ,by oskarżać o kolaboracje
i inne wesołe rozrywki.

tagore

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-03-2013 [20:37] - Janko Walski | Link:

to jedyna uwaga jaka nasuwa się.

Obrazek użytkownika xena2012

21-03-2013 [19:02] - xena2012 | Link:

a czy te wypowiedzi Dudy i Kukiza w mediach nie są aby polityczne,skoro obaj panowie twierdzą,że odżegnują sie podobno od polityki? Bo na mój gust są polityczne i wymierzone wyłącznie w jedną stronę.Czeka nas więc walka Oburzonych z opozycją po myśli i pod dyktando władzy.

Obrazek użytkownika geozak

21-03-2013 [20:11] - geozak | Link:

Zgadzam sie z tekstem.Duda -Kukiz to projekt aby oburzeni,zniecheceni i trzeżwiejacy lemingowie przypadkiem nie zasilili głosami PiS-u.Nie udalo się go rozbić ale teraz nie można pozwolić aby uzyskał więcej jak 30%.Dlatego chwytliwe hasła i oburzeni zostana zaprowadzeni w przyslowiowe krzaki.Odnośnie JOW to Pan Mojsiejewicz ma racje ,że to ma sens jesli na szczeblu powiatu i okregu co cztery lata zostaną wybrani sedziowie i prokuratorzy powiatowi i okregowi.W dodatku cały VAT powinien przejść do powiatów i okręgów aby urzednicy wiedzieli komu mają służyć czyli obywatelami. W ramach JOW musza byc wybory co dwa lata tak aby nie opłacało się inwestować forsy i kapitału w danego kandydata.Tak jest w USA dobry Reprezentant w Kongresie nie obawia sie co dwa lata wyborów zas zły wyborcy w JOW wysyłają go na trawkę.Nie myslę aby JOW-y były grożne dla PiS .Grożne sa dla dzialaczy partyjnych gdyż w prawyborach może startowac obojetnie jaki obywatel który akceptuje program danej partii i cieszy się osiągnieciami rzeczywistymi w danym środowisku.Radzę przestudiować system w USA -pasowałby wybitnie do Polski.Polacy w USA nawet postkomuchy po dwóch latach czuja się jak ryba w wodzie w tym systemie.

Obrazek użytkownika Gmin

21-03-2013 [21:17] - Gmin | Link:

Pan Piotr Duda, nie jest ani dobrym mówcą ani dobrym aktorem, nie jest wyrazisty, raczej, to mętna osobowośc? A Jarosławowi Kaczyńskiemu, nie dorasta do pięt. Komu pan to chce wmówić tą propagandę, że nawet z osła można zrobić posła?, pomagając salonowi? Jeśli chodzi o tytuł tej notki, jest głupi i nikczemny, tak jakby, prześmiewnie sugerujący do podśmiadomości, poważne zagrożenie, a to jest niedopuszczalne! Ktozgodził na taki tytuł notki? Krecia robota, panie Warzecha, prawda??? Coraz więcej osób, z tej nowo powstałej tv "republika", zaczyna coś bredzić? Co pozwolą wam, jak będziecie posłuszni, poprawni inaczej? Trzeba się zapytać Ziemkiewicza, czy wie co oznacza słowo "paranoja" i czy pamięta jeszcze, co dla Polski i Polaków oznaczał Smoleńsk?