Duda w wywiadzie wbija nóż w plecy Kaczyńskiego

Duda „ "Poparcie dla PiS rośnie w sondażach, ale niech ta partia nie zapomina, że to także zasługa Solidarności. Bez Solidarności nie byłoby nic" „....”"W tym dniu, w sobotę, my nie byliśmy na marszu w sprawie poparcia Prawa i Sprawiedliwości. Odsunąć władzę, a nie w stu procentach popierać Prawo i Sprawiedliwość i Solidarną Polskę. Naprawdę, panie redaktorze, to był marsz w sprawie obrony telewizji Trwam i postulatów Solidarności.”...(źródło )

Duda jest piątą kolumną II Komuny w Obozie Patriotycznym , jak nazwał Kaczyński obóz opozycji patriotycznej . Najwyraźniej Duda , a raczej jego „doradcy „ przerazili się sukcesu jakim był marsz . Na marszu doszło do spektakularnego sojuszu trzech . Kaczyńskiego ,Rydzyka i Dudu . Potężnej partii politycznej, silnego bloku konserwatywnych katolików i wciąż bardzo mocnego związku zawodowego . Wydawało się ,że kiedy Duda ogłosił ,że Solidarność jest związkiem chrześcijańskim ostatecznie dokonał wyboru do której strony w tej politycznej wojnie domowej się przyłączyć . Związek włączył się do walki politycznej o prawo do wolności słowa oraz do wojny ideologicznej z ideologią politycznej poprawności . To było jednak na pokaz . Okazało się jak widzimy ,że to masy członkowskie Solidarności pchały Dudę . Że to była z jego strony jedynie gra. Że tak faktycznie walczy o osłabienie PiS i Kaczyńskiego. W polityce niuanse są bardzo istotne .I te akcenty w wywiadzie jakie położył Duda , aby wbić klin pomiędzy Solidarność , a Kaczyńskiego będą służyły próbie wszczęcia wojny przez związek z Kaczyńskim .

Dla przestrogi warto pamiętać o roli konfidenta Tuska w rządzie Kaczyńskiego jaką pełnił Giertych i jego obecnych planach walki z Kaczyńskim i domknięcia układu rządowego Tuska „Dlatego przed wyborami trzeba zbudować partię na prawo od Platformy, a na lewo od PiS, zabrać PiS, ile się da, i domknąć układ rządowy, jeżeli byłaby taka potrzeba.” .

Giertych w wywiadzie „Wszystko w panice przed wyborami.- Tak, nie ukrywam. PiS miał wtedy w sondażach pod 50 proc. Myśmy wszyscy wiedzieli, że po wyborach mieliby większość w Senacie i w Sejmie. Przy prezydencie Lechu Kaczyńskim oznaczało to władzę totalną.”......” Kiedy się panu tak przestawiło, że PiS to wróg?- Nigdy nie byłem sojusznikiem PiS. To ja doprowadziłem jego rząd do upadku „....”Gdy Donald, pamiętam ten Konwent Seniorów, przyszedł i powiedział, że nie wchodzi do rządu i będą tylko pozorować koalicyjne rozmowy, to mi się świat zachwiał. „....”Miałem pomysł, że przerobię partię na bardziej konserwatywno-liberalną, będziemy atakować od strony opozycji. Jak mi to Donald powiedział, powstało pytanie - co dalej z Ligą. Wszyscy pchali nas do rządu”......”Wtedy zrozumiałem, że Liga to trup. „... (więcej )

Duda postępuje dokładnie według tego samego schematu Giertycha . Kręci się koło PiS i Kaczyńskiego, koło Rydzyka . A tak naprawdę cały czas wbija Kaczyńskiemu nóż w plecy . Pomimo sukcesu marszu , jakim była mobilizacja prawie 200 tysięcy Polaków , pokazanie jedności trzech silnych ośrodków społecznych i sukcesu politycznego jakim było wyprzedzenie w sondażu przez PiS Platformę 39 do 36 Duda swoim wywiadem ma na celu obniżenie notowań PiS w następnym sondażu.

Duda to niezbyt rozgarnięty intelektualnie ,ale obarzony silną inteligencja emocjonalną i wynikająca z niej charyzmą to ambitny karierowicz, co najlepiej widać czytając argumentację w jego wywiadzie . Nie spodziewał się , że marsz da PiS owi tak dobry wynik w sondażu . Że Platforma już zacznie się sypać ,że Pawlak rozpocznie z Kaczyńskim rozmowy o usunięciu Tuska , rozpisaniu nowych wyborów .

„ Piotr Duda „Dla mnie, dla przewodniczącego i wszystkich członków Solidarności, którzy tam byli. A że PiS mówi, że to była ich demonstracja... No przepraszam, gdyby nie członkowie Solidarności i sympatycy Radia Maryja, telewizji Trwam, no ta PiS-owska demonstracja i Solidarnej Polski nie wyglądałaby tak okazale, jak to faktycznie było". „....”"najbardziej cieszy" się z tego, że spadają notowania Platformy Obywatelskiej. Spadek notowań tłumaczy: "Tu chodzi o to, że myśmy ostrzegali Platformę Obywatelską i PSL, że jeżeli będą próbować działać antypracowniczo i ta ich polityka antypracownicza doprowadziła do tego, że dzisiaj PSL szuka jakiegoś wsparcia wśród PiS-u, a Platforma jest na drugim miejscu w sondażach. Będzie tylko jeszcze gorzej. Po przegłosowaniu ustawy 67 mówiliśmy im, że jest to ich śmierć polityczna i tak się niestety dzieje. Może nie niestety. Niech się tak dzieje, powiem tak". (źródło )

Duda już od początku wykazał się skrajną nielojalnością wobec Polaków . Żenującym serwilizmem w stosunku do Tuska i Komorowskiego .Od kiedy został szefem Solidarności od razu rozpoczął zwalczanie Kaczyńskiego i PiS .Przypomnę to teraz

„Wyborcza „We wtorek na prezydium Komisji Krajowej gościł były prezydent i pierwszy przewodniczący ''S'' Lech Wałęsa. Podczas spotkania został zaproszony na obchody Sierpnia '80.
Szef NSZZ ''Solidarność'' Piotr Duda poinformował, że związek wysłał zaproszenia także do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz byłych liderów związku. ''Solidarność przyjęła w tym roku zasadę: z uwagi na kampanię wyborczą nie zapraszamy szefów partii politycznych, tylko najwyższych urzędników. Dlatego m.in. zaproszenie dla Donalda Tuska i jego brak w przypadku wicepremiera Waldemara Pawlaka czy Jarosława Kaczyńskiego”.....(więcej)

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

09-10-2012 [14:06] - dogard | Link:

na samodzielne rozprowadzanie--jak zbytnio sie wychyli sami zwiazkowcy go utemperuja.Najbardziej mnie smiesza u zwiazkowca slowa--nie bawie sie w polityke, po czym natychmiast zachowuje sie jak polityk, ktorym de facto jest sie od uzyskania mandatu zwiazkowego.Widocznie chce sie odroznic od dr DUDY z PiS, KUPA LUDZI MYLI ICH, NIEKTORZY NAWET MYSLA ,ZE TO CI WIELCY Z PRZEMYSLU MIESNEGO( tam Dudow 2-uch jest)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-10-2012 [14:23] - NASZ_HENRY | Link:

Wszystkie Dudy swoje miechy chwalą ;-)

Obrazek użytkownika Janko Walski

09-10-2012 [14:48] - Janko Walski | Link:

nad Śniadkiem. To były krytyczne chwile, gdyż zaczęły właśnie wychodzić na jaw potworne rzeczy związane z tragedią smoleńską. Duda zneutralizował skutecznie Solidarność i takie było jego zadanie. Jest to zatem od początku ich człowiek. Jeśli działa zgodnie z oczekiwaniami swoich związkowych wyborców to tylko dlatego, że wymaga tego zachowanie funkcji przewodniczącego. Jest oczywiste, że człowiek zajmujący tak wysoką pozycję w obozie wroga będzie uruchamiany tylko w sytuacjach krytycznych dla UBekistanu, podobnie jak Bolek w latach osiemdziesiątych.

Obrazek użytkownika fritz

09-10-2012 [14:49] - fritz | Link:

wrogiego obozu, obozu likwidujacego Polske, herr Tuska, ale zaczal sie poruszac, albo zaczal byc poruszany w kierunku polskiego obozu.

A to by znaczylo, ze w Solidarnosci nie sa sami idioci czy tez skorumpowancy na czele i ze zorientowali sie kim jest duda.

Moze go wymienia?

Obrazek użytkownika tagore

20-10-2012 [19:53] - tagore | Link:

Nie ma sensu krytykować związku zawodowego za dążenie do zachowania niezależnej od partii
politycznej pozycji w oczach społeczeństwa .Członkowie związku niekoniecznie są zwolennikami
PIS .Chcą praworządnego państwa dbającego o interesy obywateli i to jest wspólny mianownik
potencjalnych sojuszników .Współpraca z organizacjami społecznymi nie jest mocną stroną PIS.
Podgrzewanie atmosfery na bazie cytowanych wypowiedzi przewodniczącego Dudy nie jest rozsądne.

tagore