Gospodarka głupcze*! Londyn zaprasza 10 marca 2013 roku!

źródło: http://media.point-group.pl/fi...

(*tytul dedykowany wyborcom PO)

Bill Clinton prowadził w USA kampanię pod hasłem "It's the economy, stupid", w luźnym tłumaczeniu "Liczy się gospodarka, głupcze". Jak widzimy powyżej hasło to jest adoptowane także do polskich warunków i czytelnik-wyborca sam jest zachęcany do rozliczania rządzących polityków.

Jednak czy na pewno media rozliczają 5-letnie lata rządu PO-PSL i czy wiedza ta trafia do przeciętnego wyborcy PO-PSL?

Przyjrzyjmy się sztandarowemu hasłu Donalda Tuska z Platformy Obywatelskiej.

Obecny lider PO a zarazem premier RP w nawiązaniu do zarzutów o podpisywanie w kwietniu 2010 roku przez rząd PO-PSL umowy gazowej, która według wielu ekspertów jest pogwałceniem praw logiki i ekonomii a nawet konstytucji i prawa Unii, powiedział że umowa gazowa z Rosją odpowiada polskim interesom.

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/tusk-chwali-polsko-rosyjska-umowe-gazowa,6812,1

Oczywiście Donald Tusk ogłosił tą umowę jako sukces.

A jak było naprawdę?

1. (...)Polska jest już trzecim rynkiem Gazpromu w UE i jedynym tak dużym klientem rosyjskiego koncernu, który nie dostał rabatu na gaz(...),(...)uzgodniona przez wicepremiera Waldemara Pawlaka umowa gazowa z Rosją budzi zastrzeżenia Komisji Europejskiej. Zdaniem Brukseli jest sprzeczna z prawem UE i podminowuje reformy gazowe UE(...)

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8320356,Polska_to_trzeci_rynek_Gazpromu_w_UE__ale_skapi_nam.html

2. Nowa umowa gazowa pomiedzy Rosją i Polską zostaje podpisana. Jednocześnie następuje także umorzenie 1.2 miliarda złotych długu Gazpromu.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/108573,polska-umorzy-wielki-dlug-gazpromu.html

3. Doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego: EuRoPol Gaz straci co najmniej 14 mld zł zysku
Doradca Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oświadcza, że podpisanie nowej umowy gazowej z Rosją ustalającej nowy zysk spółki EuRoPol gaz spowoduję ogromne straty polskiej społki.

http://gazownictwo.wnp.pl/doradca-prezydenta-europol-gaz-straci-co-najmniej-14-mld-zl-zysku,102261_1_0_0.html

Liczby nie kłamią. Porozumienie w sprawie zysku spółki oznacza miliardy złotych oszczędności dla Gazpromu, czyli pozbawienie polskiej spółki ogromnych pieniędzy. To klęska – powiedział wnp.pl Janusz Kowalski, członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego z Kancelarii Prezydenta RP

4. Polska płaci najdrożej w Unii Europejskiej za gaz z Rosji pisała nawet Gazeta Wyborczaw 2012 roku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,11964732,Polska_placi_najdrozej_w_UE_za_gaz_z_Rosji.html

Czy wiedziałeś o tym drogi wyborco? Podobne analizy krytyczne można przeprowadzić prawie z każdym "sukcesem" rządu D. Tuska. Możemy choćby spojrzeć na ostatnie analizy rzekomego sukcesu rządu PO-PSL w sprawie dotacji z UE. Aby zobaczyć "sukces" który w rzeczywistości jest porażką wystarczy przeczytać kilka opracowań z wyliczeniami i ukrywanymi faktami.


http://wpolityce.pl/artykuly/47241-poreba-oszukani-rolnicy-i-mniej-pieniedzy-na-spojnosc-oto-sukces-donalda-tuska-gdzie-jest-ten-negocjacyjny-polski-tryumf

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2013/02/10/rzad-po-psl-sprzedal-w-brukseli-polska-wies/

W sumie w wyniku większych składek, obniżonych dopłat dla rolnictwa oraz kar finansowych, które są przygotowywane w związku z nieprawidłowościami w działaniach rządu PO-PSL, Polska straci większość mitycznego sukcesu Tuska.

Podaliśmy te przykłady aby pokazać, że owszem "Gospodarka jest najważniejsza" jednak polski wyborca musi wykazać się odwagą i determinacją aby dowiedzieć się o prawdziwych szansach i zagrożeniach dla polskiej gospodarki.

Dlatego aby wyjść naprzeciw polskim wyborcom posłowie Prawa i Sprawiedliwości wybierają się do Londynu, jaskini lwa, miasta pochodzenia obecnego ministra finansów z PO, Jacka Rostowskiego i kraju w którym pomimo przymusu lub wyboru emigracji za rządów PO kilkaset tysięcy wyborców sympatyzuje wciąż z Platformą Obywatelską.

Przyjdź, Posłuchaj, Wyciągnij wnioski o tym kto naprawdę może rozwinąć polską gospodarkę.Najbliższa stacja metra

- Chiswick Park - District Line (tzw. zielona linia) - 1.25 km, 15 min pieszo.

Dla zmotoryzowanych dostępny darmowy Parking!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym dobro Polski i Europy leży na sercu.

Klub Sympatyków i komitet PiS w Londynie

http://komitetpiswlondynie.org/

http://www.facebook.com/Spolec...

https://twitter.com/LondynskiPiS

*********************************************************************************************************************************************************************************