Kaczyński opowiada się za azjatyckim modelem rozwoju Polski

Korea Południowa wystrzeliła rakietę, która po raz pierwszy wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę. Tym samym kraj wszedł do klubu azjatyckich potęg kosmicznych.”...”.Ważąca 140 ton rakieta KSLV-I, została wystrzelona o godz. 16.00  czasu lokalnego (godz. 8.00 czasu polskiego) z Centrum Kosmicznego Naro na południu kraju.” ....(źródło )

Fukuyama „ Główną spuścizną dynastycznych Chin jest zatem wysokiej jakości autorytarna władza. Nie jest przypadkiem ,że niemal wszystkie skutecznie modernizujące się państwa autorytarne świata , takie jak Korea Południowa , Tajwan , Singapur i same współczesne Chiny, są wschodnioazjatyckimi krajami o wspólnym chińskim dziedzictwie kulturowym. Bardzo trudno znaleźć autorytarnych rządzących pokroju Lee Kuan Yewa z Singapuru, czy Pak Dzonghyi z Korei Południowej w Afryce , Ameryce Łacińskiej lub na Bliskim Wschodzie „ ...( Francis Fukuyama „ Historia Ładu Politycznego „.., strona 353 )

Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej , z której video umieszczam pod spodem podjął temat Korei Południowej, a konkretnie jej osiągnięć gospodarczych, technicznych i naukowych . Kaczyński podał szokujące dane sytuujące Polskę w grupie biednych krajów afrykańskich. 80 milionowe Niemcy rocznie patentują patentem europejskim ponad 13 tysięcy wynalazków , 46 milionowa Korea Południowa , cywilizacyjnie prześcignęła już Niemcy ,gdyż maja prawie tyle samo patentów . Dla porównania 38 milionowa Polska pod okupacją II Komuny ma tych europejskich patentów ….kilkadziesiąt . Dane podaję za Kaczyńskim.
Kaczyński ma racje ,że Polska nie może oprzeć się na europejskim modelu gospodarczym. W odróżnieniu od niego Komorowskiego w imię fanatyzmu ideologicznego chce aby Polska przyjęła europejski socjalistyczny , oparty na politycznej poprawności model ekonomiczny ( europejskiej drogi do dobrobytu i bezpieczeństwa. )
Aby państwu uzmysłowić spirale niewyobrażalnej zapaści technologicznej , cywilizacyjne Europy , a już w szczególności Polski przytoczyłem informacje o kosmicznym sukcesie Korei Północnej .Nawet Iran w wyścigu kosmicznym prześciga Europę, Niemcy i Polskę .

„„Eksperyment powiódł się i żywe zwierzę powróciło bezpiecznie na Ziemię. Próba miała na celu przetestowanie rakiety Kawoszgar i kapsuły Piszgam — twierdzą władze irańskie. Zachodni eksperci obawiają się jednak, że Iran chce wykorzystać technologię do udoskonalania rakiet balistycznych, które mogą być uzbrojone w głowice nuklearne. Ministerstwo Obrony Iranu podkreśliło, że wystrzelenie w kosmos małpy zbiegło się w czasie z urodzinami proroka Mahometa, która przypadała w ubiegłym tygodniu. Według rządowej agencji informacyjnej IRNA „eksperyment był wielkim krokiem w technologii kosmicznej i badaniach biologicznych, które są zmonopolizowane przez kilka krajów"...(więcej)

O zacofaniu technologicznym Niemiec świadczy inny fakt „ Kosmiczne plany Berlina. Dotarcie niemieckiej misji na Księżyc w 2015 roku ma podnieść prestiż kraju jako potęgi technologicznej” …..- Sądząc po wyrazie twarzy ministrów po prezentacji mojego projektu, spotkał się on z wielkim zainteresowaniem – mówił wczoraj Peter Hintze. Jego zdaniem, aby z realizować ten projekt, Niemcy nie potrzebują wsparcia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) ani współpracy z innymi krajami. Dlaczego? – Dysponujemy odpowiednią technologią, aby zrealizować nasze zamiary samodzielnie. Nie potrzebujemy pomocy innych krajów – tłumaczył Hintze. Dopiero gdyby się okazało, że w budżecie nie znajdzie się 1,5 miliarda na ten projekt, Niemcy byliby gotowi zaoferować współpracę Francji albo Stanom Zjednoczonym. „ ….. Opowiada się za rozwojem badań Księżyca w ramach współpracy międzynarodowej. Niemieckie lobby kosmiczne nie chce jednak o tym słyszeć. Liczy też na przyszłe korzyści w postaci ustalenia miejsc występowania na Księżycu rzadkiego izotopu helu 3. Mógłby być on używany do celów energetycznych, gdyż umożliwia dokonanie tzw. czystej fuzji jądrowej”...(więcej )

Kaczyński w swoim spojrzeniu na gospodarkę opowiedział się również za narodowym modelem gospodarki , takim jaki obwiązuje w krajach azjatyckich , co najlepiej widać na przykładzie Korei Południowej , czy Chin .

Kluczowym problem, o którym jednak Kaczyński nie wspomniał jest zbudowanie silnego ośrodka władzy . Dodatkowo opartego na merytokracji . Kraje azjatyckie oparte na chińskim modelu politycznym i co ważniejsze na chińskiej kulturze politycznej , chińskiej etyce sprawiedliwej władzy i systemie awansu w administracji opartego na wiedzy i kompetencji zbudowały ustrój , który Komorowski nazwał autorytarnym kapitalizmem .

W zasadzie są dwie drogi zbudowania silnego ośrodka władzy i rozwiązania problemu przegnicia struktur politycznych i społecznych w Polsce .
Wprowadzenie w Polsce modelu chińskiego autorytarnego kapitalizmu , z czym może być problem , gdyż Polacy mają ma odmienną filozofie władzy i tradycje kultury republikańskiej . W każdym razie Orban zaczyna rozważać likwidację demokracji na Węgrzech i wprowadzenia azjatyckiego autorytaryzmu .

Orban „„- Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła - powiedział Orban już na konferencji Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników. „....”Zgromadzenie narodowe to nie jest kwestia woli, tylko siły. (...) To, co być może funkcjonuje w państwach skandynawskich, jednomyślność,u nas, w narodzie na pół azjatyckim, dokonuje się siłą.To nie wyklucza konsultacji, debaty czy demokracji, ale centralna siła jest konieczna „...(więcej )
Innym rozwiązaniem jest powrót do wielowiekowych polskich tradycji republikańskich, do których się zalicza demokracja bezpośrednia .
Aleksander Piński” to nie przypadek, że Szwajcaria, Australia i USA, kraje o relatywnie niskich wydatkach publicznych, są także światowymi liderami we wprowadzaniu demokracji bezpośredniej. Jak bowiem wynika z raportu z 2007 r. „The Economic Effects of Direct Democracy – A First Global Assesment" („Ekonomiczne skutki bezpośredniej demokracji – pierwsza globalna ocena"), im większy udział demokracji bezpośredniej, tym mniejsza korupcja i większa efektywność administracji „.....(więcej )

Video z konferencji Jarosława Kaczyńskiego na której mówi o modelu azjatyckim
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

„Triumf Tusk a. już za rok polski robol tańszy od chińskiego „.....” Produkują w Polsce, bo koszty pracy w Chinach ciągle rosną. Obecnie są już zaledwie o 15-20 proc. niższe niż w naszym kraju. „...(więcej )

Marek Cichocki „No właśnie, spójrzmy na Turcję, która jest poza Unią i tak pewnie zostanie. Spójrzmy na bilans korzyści.” …..”Turcja dziś to nieźle zorganizowane państwo, rzesze uczącej się, ogromnie zmotywowanej młodzieży, która chce coś zrobić i ma świetnie rozwijającą się gospodarkę opartą często na własnym kapitale, który nie boi się inwestować na przykład w edukację i zakłada uniwersytety.”.....A Polska?
Niewątpliwie osiągnęliśmy wielki awans cywilizacyjny, ale nie dostrzegam w nas mobilizacji, determinacji, by samemu coś zrobić. Raczej widzę tendencję, by przystosować się i skorzystać z tego, co napływa z Brukseli. „...(więcej )

Piński „Jak podaje Heritage Foundation, polskie władze wydawały w 2011 r. 43,4 proc. PKB. W 2012 r. wydatki wzrosły do 44,6 proc. PKB „....”Wbrew pozorom nie musimy cofać się do XIX w., bo są obecnie kraje wysoko rozwinięte, gdzie udział wydatków publicznych nie odbiega istotnie od tego sprzed stu lat w Europie czy USA. To na przykład wspomniany wcześniej Hongkong (17,3 proc. PKB), Singapur (17 proc. PKB) czy Tajwan (16 proc.). Co ciekawe, jeszcze w 1960 r. podobny poziom wydatków miały Szwajcaria (17,2 proc. PKB) i Japonia (17,5 proc. PKB). „.....”Wśród krajów rozwijających się drogę niskich wydatków publicznych wybrały też te, które odnoszą dziś największe sukcesy w doganianiu bogatych państw. To Chiny (wydatki publiczne na poziomie 23 proc. PKB) i Chile (24,4 proc. PKB)”. …..(więcej )

Komorowski „Jeśli zależy nam na (…) zapobieżeniu sytuacji, w której Rosja nie pójdzie drogą autorytarnego kapitalizmu (jaki realizowany jest w Chinach), to należy ją przyciągać, a w tym procesie sami Rosjanie dokonają wyboru europejskiej drogi do dobrobytu i bezpieczeństwa. „...(więcej )

Urbański „USA, Chiny, Rosja i Japonia chcą budować bazy na Srebrnym Globie. A prywatne firmy zamierzają wysyłać tam turystów. „.Sprzęt i technologie to nie wszystko. Trzeba jeszcze dysponować sporymi pieniędzmi, które pozwolą zorganizować wyprawę, nie mówiąc o budowie jakiejś nawet najprostszej bazy. Czy plany np. Chińczyków, którzy po roku 2020 chcą dotrzeć na Księżyc, czy Rosjan współpracujących z Japończykami, są realne? „....”Mimo że dziś astronauci dysponują nieporównywalnie mocniejszymi komputerami, precyzyjne łączenie pojazdów w kosmosie nadal jest wyzwaniem. Chińczycy – ku zdziwieniu specjalistów – pokazali, że dysponują już technologią, która na to pozwala – połączyli bez problemu na orbicie statek kosmiczny ze stacją orbitalną Tiangong. „...(więcej)

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

RÓŻNE TAKIE

Hołdys „Donald Tusk przypomina mi Michaela Corleone, niewinnego chłopaka zrazu brzydzącego się mafijnymi metodami własnego ojca, potem zwolna wsiąkającego w otaczający rodzinę syf, aż został bezwzględnym i bezdusznym egzegutorem reguł mafijnego zamordyzmu, które sam ustalił. "Ten kto cię zdradzi, będzie twoim przyjacielem" usłyszał od ojca i postanowił nie mieć przyjaciół „...”Dziś taniec hien wokół Tuska zaczął się w najlepsze, muzyka gra coraz głośniej, media sięgają po lornetki, by lepiej widzieć nadchodzący upadek. Po jego klęsce nienawiść rozleje się na cały naród, dyktowana żądzą zemsty i nową walką o koryto. „.....(źródło )

Isakowicz Zalewski „Jutro minie 80. rocznica wydarzenia, które miało znaczący wpływ na dzieje nie tylko Niemiec, ale i całego świata. 30 stycznia 1933 r. Adolf Hitler został bowiem kanclerzem Rzeszy. Urząd ten przejął nie w wyniku zamachu stanu czy wojny domowej, ale w sposób legalny, otrzymując nominację z rąk legendarnego feldmarszałka, wówczas prezydenta, Paula von Hindenburg „....”Rocznica tego wydarzenia powinna być przestrogą dla współczesnej, pewnej siebie Europy, że demokracja, która nie jest oparta na silnym systemie wartości, może wykreować potwora. „....(źródło)

Karnowski „Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz stwierdziła:"W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot". …..” W atmosferze narastającego terroru poprawności politycznej, słowa prof. Pawłowicz wywołały furię. W specjalnym liście głos zabrała grupa "pracowników naukowych". Piszę w cudzysłowie, bo wśród osób prezentujących się jako obiektywni miłośnicy prawdy i standardów znajdziemy wzywającą do uśmiercania nienarodzonych dzieci prof. Środę, wzywającego do łamania prawa w walce z opozycją prof. Marcina Króla i byłego kapłana prof. Stanisława Obirka.Najważniejsze zdanie listu brzmi:”Dziś żaden szanujący się uniwersytet nie dopuściłby, by jego profesor wypowiadał jawnie antysemickie, oszczercze tyrady. Mamy nadzieję, że już niedługo tak będzie z homofobią i transfobią.”.Porównanie niechęci do homoseksualizmu z antysemityzmem jest na polskim gruncie nowym zjawiskiem. Pośrednio jest także dowodem, jak bardzo instrumentalnie środowiska lewicy traktują problem antysemityzmu; w tym ujęciu staje się on zwykłą pałką na przeciwników ideowych.”...”Przyspieszenie reżyserskich działań agresywnej lewicy w stosunku do społeczeństwa polskiego zbiega się z wyraźną degradacją pozycji Polski na wielu polach, przy jednoczesnym wzroście potęgi sąsiadów i osłabieniu międzynarodowych instytucji. Zagrożenie jest więc podwójne: cywilizacyjne i geopolityczne. A pamiętajmy, że zniszczenie kodu tradycyjnej moralności przyniesie naszej ojczyźnie więcej szkód niż państwom zachodu,”....”.Polska ma jednak tę przewagę nad państwami zachodu, że może obserwować skutki lewackich eksperymentów. W sferze obyczajowej skutkiem najważniejszym jest samotność człowieka - za sprawą rozbicia rodziny, a w sferze społecznej utrata wolności, za sprawą poprawności politycznej.”....(.źródło)

Gwiazdowski „Choć profesor Marek Belka uznał onegdaj teorię Laffera za „kuriozalny epizod z pogranicza myśli ekonomicznej i polityki”, to ona – jak na złość – działa. „Krzywa Laffera jest wywiedzioną z empirii banalną konstatacją, iż przy stawkach podatku 0 proc. i 100 proc. nie będzie żadnych wpływów, oraz że między tymi granicznymi wielkościami jakieś podatki jednak się zbiera” – pisał Krzysztof Dzierżawski. „...”Mogłoby się wydawać, że podwyżki stawek podatkowych powodują zwiększenie dochodów Skarbu Państwa. Praktyka nie potwierdza jednak tego, wydawałoby się logicznego, założenia. Jednocześnie obniżanie stawek podatkowych nie wpływa bynajmniej na zmniejszenie wpływów podatkowych. 
Na potwierdzenie tej tezy przywoływane są obliczenia zależności pomiędzy wysokością stopy podatkowej i wielkością wpływów podatkowych państwa, zwane Krzywą Laffera. „....(źródło )

MarianPiłka „W rezultacie obywatele ulegają redukcji do stanu poddanych, a państwa narodowe zostają zredukowane do statusu prowincji. Podobnego rodzaju działaniem było zmuszenie demokratycznych rządów Grecji i Włoch do ustąpienia i podporządkowania się rządom akceptowanym przez hegemonów Unii. „...(źródło )

Adriano Bosoni „.....”Nigdy wcześniej żaden kraj nie próbował w ten sposób jak Wielka Brytania zakwestionować 
francusko-niemieckiej 
wizji Unii Europejskiej – twierdzi analityk Stratforu „....(źródło )

Mariusz Cieślik „ Rodzina 
jako inwestycja
Gary S. Becker, którego pracę naukową „Ekonomiczna teoria zachowań ludzkich” streszczam częściowo powyżej, nie należy do PiS. Ba, nie jest nawet znajomym ministra Gowina. Chyba nie jest też katolikiem, zresztą znaczna część jego poglądów nie znalazłaby uznania w Kościele. Jest za to Becker ekonomicznym noblistą, wyróżnionym między innymi za przytaczane wyżej teorie, doktorem honoris causa SGH i naukowcem, od którego Unia Europejska zapożyczyła nazwę „kapitał ludzki” dla jednego ze swoich najważniejszych programów. To właśnie on stworzył teorię, w myśl której człowiek jest najcenniejszym zasobem każdego przedsiębiorstwa, inwestycja w rozwój człowieka jest najbardziej opłacalna, a największa część tej inwestycji dokonuje się na poziomie rodziny. To tam wytwarzane są usługi wartości mniej więcej 30 procent dochodu narodowego i tam powstaje większość kapitału ludzkiego.”.....”Właściwie funkcjonująca tradycyjna rodzina jest podstawą ładu społecznego i dobrobytu każdego kraju. Im więcej w małżeństwach rodzi się dzieci, tym lepiej. Dzięki temu kraj może się rozwijać zarówno w dziedzinie gospodarki, jak i kultury. Rozwody, niska dzietność i osłabienie rodziny, które obserwujemy pod koniec XX wieku, mają zły wpływ na sytuację społeczeństw Zachodu. „....(źródło)

Łukasz Sianożęcki „Węgierska lewica stara się z całych sił zohydzić w oczach wyborców rząd Viktora Orbána.Jak podkreślają w swoich wystąpieniach, ich nadrzędnym celem jest odsunięcie od władzy Orbánowskiego Fideszu. Lewicowcy próbują w związku z tym formować szeroki front sił antyrządowych, który ma pozwolić na zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach. Jednakże robią to tak nieudolnie, że premier Orbán wciąż cieszy się dużym zaufaniem obywateli, a jego partia prowadzi zdecydowanie we wszystkich sondażach.
23 października 2012 r. były socjalistyczny premier Gordon Bajnai ogłosił, iż jego fundacja Haza és Haladás (Patriotyzm i Postęp) wraz z dwoma lewicowymi ugrupowaniami społecznymi (Szolidaritás i Milion Dla Wolności Prasy) formuje grupę pod nazwą Együtt 2014 (Razem 2014), której celem jest zintegrowanie wszystkich „demokratycznych” sił w kraju, aby odsunąć od władzy „reżim Orbána”.....(źródło)

Kużmiuk „To, że w gospodarce dzieje się źle, widać już było w I półroczu 2012 roku. W I kwartale wzrost PKB wyniósł jeszcze o 3,6%, w II kwartale już tylko o 2,3%, a w III kwartale zaledwie 1,4%. Całoroczne dane GUS-u dotyczące PKB, jednoznacznie pokazują, że wzrost PKB w IV kwartale, był zdecydowanie niższy niż 1%.
Ba cześć ekonomistów twierdzi (po podaniu przez GUS grudniowych danych o wynoszącym 10,6% spadku produkcji przemysłowej i blisko 25% spadku produkcji budowlanej), że w grudniu 2012 roku, mieliśmy do czynienia z recesją czyli spadkiem PKB.
Wszystkie te dane ze stoickim spokojem obserwował i często komentował minister Rostowski, twierdząc że wszystko ma pod kontrolą, a spowolnienie w gospodarce, było przez niego przewidywane. „...(źródło)

Rozłucki „Według sondażu TNS Polska, aż trzy czwarte Polaków uważa, że obecnie sprawy w kraju idą w złym kierunku. Tylko 15 proc. badanych jest przeciwnego zdania, zaś 10 proc. nie ma opinii w tej sprawie. Zdaniem pracowni sondażowej nastroje obniżyły się znacząco w porównaniu z grudniem 2012 r. W tym czasie aż o 6 punktów procentowych zwiększyła się liczba osób źle oceniających kierunek, w jakim zmierzają sprawy w naszym kraju. Jednocześnie także aż o 5 procent spadła ilość optymistów. Według TNS Polska tyle samo badanych (75 proc.) jest zdania, że polska gospodarka znajduje się w kryzysie. „...(źródło)

„Na swoim profilu na Facebooku prof. Środa skrytykowała decyzję partii o cofnięciu rekomendacji na wicemarszałka Sejmu dla Wandy Nowickiej (która według doniesień medialnych także otrzymała propozycję kandydowania do Parlamentu Europejskiego). "Palikot zwalniając ze stanowiska swoją wicemarszałkinię zachował się jak mało rozsądny populista, a populizmem gardzę znacznie bardziej niż cieszę się na pracę w europarlamencie. Sytuacja polityczna zmienia się szybko, nie można wykluczyć że będą wcześniejsze wybory jak też - że powstanie jakieś nowe ugrupowanie znacznie bliższe moim poglądom niż obecne" - zastrzega Środa. „...(źródło )

„Ryszard Kalisz deklaruje w RMF FM, że posłanka Ruchu Palikota Anna Grodzka może liczyć na poparcie SLD, gdyby została kandydatką jej partii na wicemarszałka Sejmu.
To wspaniała polityczka muszę powiedzieć. Ja na co dzień z nią pracuję, utworzyła zespół zrównoważonego społeczeństwa "Fair", jest w mojej komisji... ze względów po prostu merytorycznych naprawdę nadaje się na wicemarszałka - komplementuje. „...(źródło )

Zimmerman „W listopadzie poprzedniego roku naziści stracili dwa miliony głosów, poparcie urosło natomiast konserwatywnym nacjonalistom i komunistom. Goebbels, przyszły minister propagandy Rzeszy, odnotowywał, że entuzjazm w partii maleje, pojawiają się zmęczenie i napięcia. Wydawało się, że wpływy hałaśliwej i agresywnej partii maleją.
W ciągu dekady przeszła ona długą drogę. Po nieudanym puczu monachijskim w 1923 r. została na krótko zdelegalizowana, a jej przywódca – osadzony w więzieniu. Porażka Hitlera była pozorna. Przed sądem zaprezentował się jako patriota-męczennik, a z zasądzonych pięciu lat nie odsiedział nawet roku. Wykorzystał ten czas, aby podyktować swój manifest: "Mein Kampf".
- W normalnych warunkach podobni osobnicy egzystują w społecznościach jako niegroźni wariaci – miał napisać o Hitlerze jeden z historyków. Ale w Niemczech po I wojnie światowej diagnoza "niegroźnego wariata" mogła trafić na podatny grunt. Kraj był słaby i rozdarty. Komuniści grozili czerwoną rewolucją, nacjonaliści szukali winnych klęski. Gospodarkę przyduszały podyktowane w Wersalu reparacje wojenne. Hiperinflacja rujnowała miliony rodzin, a bezrobocie sięgało 20 proc. Kiedy zaczęły się pojawiać symptomy poprawy, Republikę Weimarską zgniótł ogólnoświatowy kryzys gospodarczy.
Nic dziwnego, że zaczęto uważać destabilizację polityczną za coś normalnego. W latach 1919-33 rządziło republiką 20 rządów, a tylko dwa parlamenty nie zostały rozwiązane przedterminowo. Kolejne gabinety musiały się zmagać nie tylko z załamaniem gospodarczym, ale i z falami ulicznej przemocy – rosły w siłę partyjne bojówki, zwłaszcza komunistyczne i nazistowskie.”...(źródło )

Marek Król „Zuchy z BND (Federalna Służba Wywiadowcza) w 1956r. wpadły na świetny pomysł piarowski. Wynarodowili zbrodnie niemieckie z II Wojny Światowej. Swoim partnerom w mediach, zwłaszcza światowych, sugerowali, by używać określenia: zbrodnie nazistowskie czy nazistowskie obozy śmierci.
Tak po ludzku rozumiem funkcjonariuszy BND. Służba ta powstała z tzw. Organizacji Gehlena, pierwszej agencji wywiadowczej zachodnich Niemiec. A gen. R. Gehlen z wywiadu wojskowego III Rzeszy zatrudnił w organizacji wielu byłych SS-manów, gestapowców i oficerów Abwehry. Stało się to za cichą aprobatą Amerykanów, bo gen.Gehlen przekazał im niemiecką siatkę szpiegowską na terenie Sowietów. Trudno się dziwić, że stara gwardia hitlerowskich tajniaków Gehlena uznała, że należy ratować brand Niemiec i całą winę za zbrodnie zwalić na nazistów”....(źródło )

Elig „wykład prof. A Nowaka z cyklu "Polska- Rosja - trudne sąsiedztwo".  Objął on lata 1634-1721.  W okresie niecałych 90 lat Polska została stopniowo zdominowana przez Rosję.  Profesor opisał, jak do tego doszło.  „...”W tym okresie Rosja, formalnie sojusznik króla Polski, konsekwentnie prowadziła polityka podsycania wewnętrznych podziałów w Rzeczpospolitej i osłabiając ją.  Doprowadziło to w 1717 r. do t. zw. Sejmu Niemego, na którym narzucono Polsce małą liczebność wojsk.  W roku 1720 Rosja i Prusy zawarły porozumienie w sprawie zachowania ustroju Rzeczpospolitej i nie dopuszczeniu do reform.  Rok później car Piotr I ogłosił się imperatorem Rosji.
  Profesor Nowak podkreślił też znaczenie podboju Syberii przez Rosjan pod koniec XVI wieku.  Przyłączenie tak ogromnego terytorium dało Rosji "głębię strategiczną" i spowodowało, ze podbój tego kraju stał się niemożliwy. „....(źródło)

Karnowski „Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz stwierdziła:"W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot". …..”Podkreślała, że proponowane związki mają cel "czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka, partnera, członków jego rodziny, mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu, ale nie w interesie społecznym wygodne i łatwe praktykowanie egoistycznych pragnień"....” W atmosferze narastającego terroru poprawności politycznej, słowa prof. Pawłowicz wywołały furię. W specjalnym liście głos zabrała grupa "pracowników naukowych". Piszę w cudzysłowie, bo wśród osób prezentujących się jako obiektywni miłośnicy prawdy i standardów znajdziemy wzywającą do uśmiercania nienarodzonych dzieci prof. Środę, wzywającego do łamania prawa w walce z opozycją prof. Marcina Króla i byłego kapłana prof. Stanisława Obirka.Najważniejsze zdanie listu brzmi:”Dziś żaden szanujący się uniwersytet nie dopuściłby, by jego profesor wypowiadał jawnie antysemickie, oszczercze tyrady. Mamy nadzieję, że już niedługo tak będzie z homofobią i transfobią.”.Porównanie niechęci do homoseksualizmu z antysemityzmem jest na polskim gruncie nowym zjawiskiem. Pośrednio jest także dowodem, jak bardzo instrumentalnie środowiska lewicy traktują problem antysemityzmu; w tym ujęciu staje się on zwykłą pałką na przeciwników ideowych.”..(.źródło)

Prof. Krystyna Pawłowicz: Jako wybiórcze wystąpienie środowisk lewackich, lewicowych, feministycznych i różnego rodzaju anarchistycznych, których ukochanym problemem jest dobrostan  par homoseksualnych. Niech sobie piszą co chcą. Korzystam z wolności słowa i mam prawo wypowiadać się jak chcę.....”Autorzy listu zarzucają pani „homofobię i transfobię”, twierdząc, że to współczesna wersja przedwojennego polskiego antysemityzmu...”....”Może jeszcze przyrównają mnie do Hitlera i Goeringa? Albo zarzucą mi rozsiewanie wąglika po wodociągach? Można w takich pomysłach daleko popłynąć. Egzaltują się,  robią sobie reklamę i nic więcej. Bo co ma piernik do wiatraka? Co ma antysemityzm do homoseksualizmu? Takie porównania są ciężkim nadużyciem intelektualnym, na które brakuje mi słów. Zwłaszcza jeśli są wypowiadane przez profesorów.”...(źródło )

Marczuk „Na wysokie opodatkowanie pracy, jako bariery przy zatrudnianiu pracowników, zwraca też uwagę Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. – W Polsce praca opodatkowana jest nadzwyczaj wysoko. W zamian obywatele nie otrzymują odpowiedniego serwisu usług. Nic dziwnego, że popyt na legalnie zatrudnionych pracowników jest niewielki – zauważa. „.....”Eksperci podkreślają też, że w prowadzonej w Polsce polityce społecznej preferowani są starsi. Mają na przykład zagwarantowaną coroczną waloryzację swoich świadczeń, nie tylko o poziom inflacji, ale także uwzględniającą cześć wzrostu płac. Kosztuje to około 8 mld zł rocznie. A na przykład progi dochodowe uprawniające do świadczeń rodzinnych, adresowane głównie do młodych, nie były waloryzowane przez 9 lat. – Przywileje i benefity adresowane do starszych są o wiele bardziej rozbudowane niż do innych grup, w szczególności dzieci – mówi Piotr Lewandowski, ekspert Instytutu Badań Strukturalnych. Michał Kot, ekspert Fundacji Republikańskiej, dodaje, że polityka dyskryminacji młodych kosztem starszych jest prowadzona konsekwentnie od lat „...(źródło)

 Piotr Kościelniak „ Homoseksualizm to efekt działania epigenetycznych markerów podczas życia płodowego dziecka „.....”To nie genetyka. To nie DNA. To nawet nie fragmenty DNA. To epigenetyka – mówi Sergey Gavrilets z NIMBios, jeden z autorów badań, których wyniki opublikował „Quarterly Review of Biology". Chodzi o markery epigenetyczne sterujące aktywnością genów – zarówno u zarodków, jak i w dorosłym życiu.
Naukowcy skoncentrowali się na tych przełącznikach funkcjonujących jeszcze w życiu płodowym. Mają one chronić zarodek przed wahaniami poziomu testosteronu u matki. Zwykle takie markery są wymazywane podczas życia. Jednak w niektórych przypadkach po wielu latach może dojść do przekazania ich kolejnej generacji. To dlatego – twierdzą prof. William Rice i prof. Urban Friberg – homoseksualizm częściej występuje w niektórych rodzinach, choć dotąd nie znaleziono żadnego „homogenu".”.....”Włosi uznali zatem, że „gen homoseksualizmu" mężczyzn jest tym samym, który wpływa na atrakcyjność seksualną i zdolności reprodukcyjne kobiet. „.....(źródło )

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Video z konferencji Jarosława Kaczyńskiego na której mówi o modelu azjatyckim

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

30-01-2013 [18:27] - dogard | Link:

w rozziewie ,podzielonego jednego narodu, koreanskiego.TERROR NA NIESPOTYKANA SKALE, nedza i bieda powszechna i LAGRY NA POLNOCY, oraz poludnie z niezwykle rozwinieta gospodarka i jednoczesnie bojowymi zw.zawodowymi.Niebo i pieklo dotyczy jednego NARODU.

Obrazek użytkownika fritz

30-01-2013 [20:19] - fritz | Link:

na europejskim modelu gospodarczym."

*** Stawia za przyklad Koree Pdn.

Problem na tym, ze po rzadach niemieckiej administracji w Polsce zostalo doslownie zmiecione z powierzchni ziemi miejsca pracy w przemysle. Nie, to ze firmy zwolnily ludzi, tylko doslownie firmy zniknely.

Korea prowadzila /prowadzi narodowy program rozwoju.

Taki program w Polsce nie bedzie mozliwy.
Niemcy do tego nigdy nie dopuszcza.
Przeciez nie po to doprowadzily do prawie totalnej deindustrializacji Polski, zeby teraz dopuscic do reindustrializacji. A nie dopuszcza do tego przy pomocy KE. KE stwierdzi, ze programy narodowe sa sprzeczne z zasadmi wolnego rynku UE. Oczywiscie tylko w przypadku Polski (ostatnia demonstracja to byla pomoc Niemiec dla niemieckich stoczni i zakaz takowej dla polskich)

Narod pozbawiony przemyslu jest pozbawiony srodkow ekonomicznych zapewniajaych mu utrzymanie i ... znika.

Polacy stoja wiec przed nastepujacym problem: pozostajac w Uni nie sa w stanie przeprowadzic reindustrializacji Polski, i zniknac w nedzy, glodzie i upodleniu, czy tez wlasnie zawiesic czlonkostwo w Uni.

Problem stanie sie aktualny kiedy bezrobociee dojdzie do 25%.

A wtedy nawet najbardziej bezkrytyczni pro niemieccy Polacy zaczna sie po glowkach drapac.
O ile takowe posiadaja.