ad. „Imperium” w krótkich spodenkach - Jana Engelgarda

Rzeczypospolita nie szuka konfliktów politycznych, ani gospodarczych z Rosją, nie życząc sobie jedynie ingerencji w Swoje sprawy wewnętrzne, ani w sposób prowadzenia polityki zagranicznej…

Dla jasności przekazu, zaznaczę już na samym początku, że nie mam nic przeciwko temu, aby posiadał Pan Swoje, własne zdanie na temat stosunków z Rosją, które wyraził Pan w artykule „Imperium w krótkich spodenkach”, a Pańskie opinie szanuję i przyjmuję do wiadomości.

  Poważnym jednak - Moim zdaniem - błędem politycznym, zawartym w tym artykule (nawiasem gratuluję Sojusznika, który nie umieszczając cudzysłowu na początku tej "przeklejki" pozytywnie przetestował pochopność - jaki piękny eufemizm - Adminów nE w wartościowaniu nadsyłanych Im tekstów i „dopatrywania” się Ich prawdziwych Autorów :-) jest uznanie, że Polityka Polska jest przeciwna Komukolwiek, w  tym przypadku: Rosji.   To bardzo szkodliwa maniera, gdyż polityczna Myśl Polska, a w pewnym sensie ta Narodowa (różnimy się zapewne w pojmowaniu słowa "naród"), nie jest wrogiem dla żadnego Państwa, czy Nacji.   Dla lepszego zrozumienia napiszę wyraźnie: Rzeczypospolita nie jest wroga Rosji, Niemcom, Czechom, Słowakom, Izraelowi, Palestyńczykom, Iranowi, a zwłaszcza już Morzu Bałtyckiemu i zamieszkującym go Śledziom, ani – tym bardziej - nikomu Innemu.   W polityce międzynarodowej, Myśl Polska, Narodowa i Konserwatywna, nie zamierza "brać strony" jakiegokolwiek konfliktu i respektuje Prawo wszystkich innych Organizmów Narodowych, lub Ponadnarodowych do kierowania się własnym interesem np. państwowym; rozumiejąc - jednocześnie - zdrowy egoizm, jako wyznacznik działań politycznych.   Z tego powodu, Rzeczypospolita i Jej Myśl Polityczna, poszukiwać będzie sposobów na bezkrwawe rozwiązywanie sporów międzynarodowych, do których należy np. konflikt na Bliskim Wschodzie.   Z tego powodu Myśl Polska uznaje i Prawo Palestyńczyków do życia we własnym państwie, i takie same prawo dla Izraela.   Odpowiedź na pytanie: Jak  państwa te ułożą sobie wzajemne relacje, leży jedynie w Ich gestii, a Rzeczypospolita deklaruje chęć pośredniczenia w negocjacjach oraz przyjęcia ewentualnych Uchodźców obydwu stron konfliktu, traktując Ich jako Osoby poszkodowane.   Podobnie: Myśl Polska Rzeczypospolitej, Myśl Narodowa i Myśl Konserwatywna, nie szuka konfliktów politycznych, ani gospodarczych z Rosją, nie życząc sobie jedynie ingerencji w Swoje sprawy wewnętrzne, ani w sposób prowadzenia polityki zagranicznej, co – niestety – jest wyraźnie odczuwalną tendencją w polityce rosyjskiej, od czasów cara Piotra Wielkiego i Jego następców.   Jednocześnie, Myśl Konserwatywna, zdaje sobie sprawę z faktu, iż obecne elity politycznie nie są w stanie podołać zadaniu ułożenia normalnych stosunków z Państwem Rosyjskim, niezależnie od formuły prawnej, czy politycznej w jakiej się Ono znajduje.   Wnioski, płynące z powyższego, są proste…   Niezależnie zaś od „wszystkiego” pewne jest, iż obecna formuła stosunków Polska-Rosja posiada jedynie charakter tymczasowy.   Ceterum censeo Conventum esse delendum
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Muni

28-12-2012 [01:22] - Muni | Link:

Głęboko niepokojące są te fragmenty mówiące, że Polska się deklaruje do przyjęcia ewentualnych uchodźców ze strefy konfliktu żydowsko-arabskiego. Nie bardzo rozumiem? My, mając tysiące Polaków na wschodzie, którzy są praktycznie porzuceni i zaniedbani ochoczo wskakujemy w rolę dobrego wujka dla egzotycznych nacji tworząc im domek? Ktoś coś pił??? Co Wam się tam śni, potrzebujecie 200 tysięcy Żydów? A może brakuje trochę minaretów na Mazowszu? Łatwo się rzuca nieprzemyślanymi deklaracjami, żeby ładnie wygladac, gorzej potem z tym zyc!

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

28-12-2012 [10:57] - Marek Stefan Szmidt | Link:

proszę sobie przemyśleć skutek Moich, nic nie znaczących deklaracji, na tle obietnic tarczy antyrakietowej, lub tych, że "wszystkim będzie dobrze"...
O Polakach i nie tylko Polakach na wschodzie piszę właśnie bardzo kontrowersyjny szkic 
:-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika neuuotic

26-03-2013 [10:06] - neuuotic | Link:

Genuine Software,
Windows 7 Ultimate Software Kaufen,

Software Download,Software Onlineshop ,
windows 8 kaufen

Obrazek użytkownika alto

28-12-2012 [12:50] - alto | Link:

Powiem szczerze: Jest pan manipulatorem historii Polski, którą kroi pan wg własnych potrzeb. Pańskie teksty slużą osłabianiu poczucia narodowego Polaków -- co jest działaniem cynicznym i antynarodowym -- i wprowadzaniu w błąd ludzi nie znających za dobrze historii Polski.

Na wszelkie nie zgadzające się z pana "myślami" komentarze odpowiada pan wymijająco, uciekając się do sarkazmu, ataku ad personam na komentującego (do zboczeń seksualnych włącznie viz. NE) -- w sumie projektuje pan. Megalomania także panu nie pomaga w obronie swoich "myśli", a paternalistyczny ton po prostu śmieszy.

W skrócie -- brakuje panu głębszej refleksji na tematy, o których pan "pisze." I brakuje panu kultury dyskusji -- dowody pod pańskimi notkami na niepoprawni.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

28-12-2012 [14:07] - Marek Stefan Szmidt | Link:

jak konstatuję z uśmiechem, wysyp moczarowców-antysemitów i zwolenników polszej republiki radzieckiej, z nE przenosi się na naszeblogi.pl :-)

nie dziwi mnie Panów wściekłość na prezentowanie Myśli konserwatywnej, dążącej do odbudowania potęgi Rzeczypospolitej i wyrwanie Jej z "uścisku" rosyjsko-niemieckiego oraz odkłamanie tezy o antysemityzmie Polaków :-)

Silna gospodarczo i politycznie Polska, to zakała i dla stronnictwa pruskiego, i dla prorosyjskich moczarowców-antysemitów, a odsłanianie przez Moje szkice planów Magdalenki_Bis i planów "umoczenia antysemityzmem" Ruchów Narodowych (trzeba było ich lepiej pilnować :-) psuje Panom rozliczne interesa, głównie konieczność zastosowania planu "C", który jest rezerwowym i najsłabszym :-)

Miałem po Nowym Roku zrezygnować z pisania w Blogosferze, na rzecz..... ale obecność Panów i Ich jawnej nienawiści do Rzeczypospolitej i wizji Jej potęgi w Europie Środkowej, uczyniła blogowanie miłą Rozrywką i odprężeniem :-)

Tak więc, sugeruję większe zakupy ranigastu.... oraz częstszą zmianę pseudonimów... bardziej ukryte mnożenie osobowości internetowych.... zmianę stylistyki na bardziej różnorodną, a nie Jeden "klepie" jako Trzech... etc. :-)

Przypomnienie o homoseksualizmie wszystkich przywódców ruchów nazistowsko-antysemickich XX wieku jest "strzałem w dziesiątkę" :-)
Oj, Zabolało :-)))))))))))))  Benito Mussolini, który lubił Kobiety nigdy nie prześladował Żydów :-) Robili to najbardziej "namiętnie" homoseksualiści i pół-Żydzi (Adolf miękka rurka), Rosenberg oraz osobniki "słabe fizycznie i zakompleksione" jak np. Himmler (który "w końcu" się ożenił :-)

Odsłonięcie tego mechanizmu (podobnie jak służebnej-rusofilii) przyprawia Panów o widoczną wściekliznę na pograniczu apopleksji, której Im nie życzę w Nowym Roku, bo któż będzie Mnie rozbawiał swoimi "podchodami" i inwektywami :-)

Tak więc, oczekuję dalszych "popisów" monotematycznych oraz bardziej oryginalnych wyzwisk
:-)
pozdrawianie Panów uważam za zbędne