Polskie gwarancje dla Izraela (?)

Oczekuję zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec antypolskiej kampanii przypisywania Polakom zbrodni niemieckich, nazywania niemieckich obozów zagłady: polskimi; wobec  pojawiających się żądań rewindykacji majątkowych…

W bliskiej perspektywie konfliktu Izraela z Iranem i spodziewanych ataków na instalacje nuklearne tego ostatniego, mogących przynieść wymianę ciosów atomowych, należy przemyśleć stanowisko polskie w tej sprawie.   Oczywiście, nie mam na myśli ani stanowiska oficjalnego rządu, ani sejmowiska przy ulicy Wiejskiej, ani też stanowiska - słynącego od niedawna z postawy służebnej wobec Niemców – wiadomego ministra, tylko opinię obywatelską, która i wbrew wszelkim pozorom jest ważna, wziąwszy pod uwagę przyrodzoną łatwość Polaków do rozpędzania – koniec końców -  watah uzurpujących sobie władzę nad nimi.   Ponieważ jednak „wszyscy” nie mogą na raz wyrazić swojej opinii, przywłaszczę sobie, na potrzeby tej wypowiedzi, prerogatywy „vox populi”, a przynajmniej jego części konserwatywno-katolickiej, z którą się identyfikuję.   Rozpocznę więc od Iranu. Nie znam zamiarów tego państwa, gdyż znane mi są przypadki manipulacji informacją – vide broń masowego rażenia śp. Saddama Husseina. Co do problematyki używania energii atomowej do celów cywilnych: Iran ma do tego niezaprzeczalne i bezdyskusyjne prawo. Czy prawdziwa jest niechęć Iranu do Izraela i faktycznie prezydent Mahmud Ahmadineżad chce zniszczyć Izrael – jest to możliwe, ale niekoniecznie, gdyż jak już wspomniałem, nie takie manipulacje na plazmie się odgrywały.      Koniec komunizmu w Polsce… 1989   Co do Izraela. Polska, konserwatywna i katolicka opinia publiczna, jest skłonna uznać prawo Izraela do posiadania własnego państwa i jego obrony wszelkimi, dostępnymi środkami (także takimi, których oficjalnie Izrael, w piaskach Negewu nie posiada) a także i co więcej udzielić Izraelowi gwarancji przyjęcia ewentualnych uchodźców cywilnych, zagrożonych ostrzałem broni konwencjonalnych i – nie daj B*że – jądrowych.   Powyższa opinia jest natury politycznej i wynika z wielowiekowej tradycji historycznej, udzielania przez Rzeczypospolitą schronienia Izraelowi, na Jej ziemiach.      "Przyjęcie Żydów w Polsce w 1096", obraz Jana Matejki   Jako decyzja polityczna, jest jednak obwarowana zastrzeżeniami, wynikającymi z przypadków nieprawidłowej interpretacji prawa gościnności i azylu:   Tak więc, mając w pamięci, iż w pokoleniach poprzednich Izrael wywiązywał się ze swych obowiązków ochranianego i pod wspólny dach przyjętego, zraszając krwią swoją ziemie Rzeczypospolitej w Jej obronie oraz przyczynił się bezsprzecznie do wspólnego rozwoju materialnego i kulturowego, dając z siebie wielu wybitnych Polaków, tak w pokoleniach ostatnich, aktywnych od roku 1939-go do dnia dzisiejszego, dał wiele przykładów niewdzięczności, przykładając rękę do zbrodni komunistycznych, niszczenia dorobku kultury, zakłamania historii i rzeczywistości, nachalnego propagowania marksizmu kulturowego oraz do zachowania w Polsce do dziś – przykrytego fasadą demokracji i wolności - systemu podległości od sąsiadów.

  Ponieważ jako konserwatysta i katolik nie uznaję zasady odpowiedzialności zbiorowej, oczekuję od tej – przeważającej jak sądzę – części społeczeństwa polskiego, pochodzącej od Izraela, zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec antypolskiej kampanii, manifestującej się coraz częstszymi przypadkami przypisywania Polakom zbrodni niemieckich, nazywania niemieckich obozów zagłady: polskimi; wobec  pojawiających się żądań ogromnych rewindykacji majątkowych. Podobnie, oczekuję zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec agresywnych działań w historiografii, publicystyce i sztuce, zakłamujących rzeczywistość i propagujących  destrukcyjny marksizm kulturowy.   Do otwartej dyskusji pozostawiam kwestię, czy powyższe oczekiwania są wygórowane, czy umiarkowane – pewne jest to, że bez ich uregulowania ponowne przyjęcie Izraela pod ochronę Rzeczypospolitej będzie poważnie utrudnione. A przynajmniej przyjecie staropolskie -  z otwartymi ramionami.         PS. Przed zabraniem głosu w dyskusji, proszę o sięgnięcie do Historii i przypomnienie sobie, iż w tragicznym roku 1943, roku Powstania w Getcie Warszawskim, odnowione zostało Braterstwo Broni zawarte pomiędzy Polakami a pochodzącymi od Izraela, walczącymi we wszystkich Powstaniach Narodowych wieku XIX, następnie do przeczytania  fragmentu listy Oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu… , a także notkę, dotyczącą Powstania Warszawskiego oraz poniższe wezwanie:     "My Żydzi, dzieci tej ziemi stajemy... aby bronić naszej ukochanej Ojczyzny... Wznosimy błagalne modły do Stwórcy o zwycięstwo oręża polskiego..."
 

Ceterum censeo Conventum esse delendum. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

08-12-2012 [16:18] - dogard | Link:

"vox populi", mimo ,ze nie jestem katolikiem , jeno przychylam sie do kreacjonizmu.Zonka natomiast praktykujaca katoliczka.U nas ekumenizm pelny.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

08-12-2012 [20:02] - Jolanta Pawelec | Link:

To jakieś nowe wyznanie? Uświadom Dogard - bo za tymi sektami nie nadążam. I sprecyzuj tę koncepcje człowieka wedle tego myślowego novum? Zjedli to jabłko, czy nie? Odbiło im, że są tak samo mądrzy jak Bóg? - No bo mimo ekumenizmu - to jakiś projekt potomstwa zwycięży w stadle. Bardzo mnie interesuje - na kogo te dzieciaki mają wyrosnąć? - Człowiek. Oto jest pytanie.

Co do powyższego memorandum - Spodziewam się nie wdzięczności - ale tego najlepszego patriotyzmu "Dzieci umiłowanej ojczyzny - Polski". Mogą to wyrazić jak chcą - ale nie jest to na ten czas dobry interes. W tym sęk.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

08-12-2012 [20:14] - Marek Stefan Szmidt | Link:

ach te Polki, materialistki - tylko dobry interes Im w głowach :-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika dogard

08-12-2012 [20:56] - dogard | Link:

tego typu-tak ogolnie zwana jest mysl, ze jest jakowas zagadka wszechswiata, ktora splata dzialania wszelakich nam znanych lub nie poznanych procesow w nieskonczonym kosmosie, w pewna racjonalna mysl istnienia---tego nieodgadnionego ;balaganu'.Wystarczajaco jasno, swemi slowami, to przedstawiam.

Obrazek użytkownika dogard

08-12-2012 [21:27] - dogard | Link:

o 2 chlopakach---swietnie wyksztalceni,znajacy swiat podroznicy zawolani,spokojni niebywale, wysportowani znakomicie--judo,boks,konie,szermierka,plywanie, karate,kung-fu, lekkaatletyka,a nawet wspinaczka skalkowa,troche jaskin tez lizneli, rycerstwo ongis rowniez tworzyli; zamek w Gniewie.Oczywiscie w roznym stopniu je uprawiali,ale paleta niezla.Do dzis aktywnie trenuja,dla siebie oczywiscie.Nie pija ,nie pala i o dziwo wcale sie nie wdali we mnie z moim cholerycznym temperamentem . Kazdy kto ich zna wie ,ze moze zawsze na nich polegac,bez zobowiazan.Zadnego projektu nie bylo.Byla i jest milosc wzajemna,normalna ,nie pudrowana i nie oszukiwana,zycie bralismy razem do obrobki i oni byli tez tych zmagan uczestnikami.Mimo,ze juz dosc dawno sa na swoim, z rodzinami ,bardzo czesto goszcza w domu rodzinnym.Czesto lapie sie na tym,ze my sobie dalej,tylko w wiekszej familii zyjemy razem i bezproblemowo omalze.Tak wiec dzieki Pani uswiadomilem sobie jak wartosciowe mamy dzieciaki. Dzieki i za to. Jeszcze jedno, w sprawach POLSKI nie ma miedzy nami zadnej roznicy, ONA najwazniejsza jest.Po prostu jestem niebywalym szczesciarzem.Czego wszystkim PRAWYM zycze.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

08-12-2012 [21:52] - Jolanta Pawelec | Link:

że coś wykręcą. To jest prawie pewne. - I nie przemawia przeze mnie zazdrość. Ale z ideałami tak jest. Są ludźmi - i coś wykręcić muszą - aby poznać siebie lepiej. Gratuluję rodziny, a właściwie tej miłości w rodzinie. Rzeczywiście masz fart.

Obrazek użytkownika dogard

08-12-2012 [22:12] - dogard | Link:

oczywiscie ,ze oni sa idealami ale w porownaniu ze mna; fakt mam farta,ze tyle lat wytrzymali z takim rozrabiaka i hardym czlekiem jak ja.Trudno jednak zebym sie z tego tytulu zżymal, wrecz przeciwnie, im jestem starszy tym bardziej sie ciesze , z tego jak powiadasz fartu.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

08-12-2012 [20:15] - Marek Stefan Szmidt | Link:

zaliczam :-)
pozdrawiając serdecznie
MStS
PS. Ewolucja jest jednym z narzędzi Kreacjonizmu, więc - ten ostatni - nie jest domeną Katolików :-)

Obrazek użytkownika alto

09-12-2012 [06:45] - alto | Link:

Polecam Panu artykuł:
http://myslnarodowa.wordpress....

Czy słyszał Pan o "efraimkach"? Które, między innymi, doprowadziły do upadku ekonomicznego Polski w XVIII wieku i do pierwszego rozbioru?

To "niezłe" momenty w historii Polski -- poprawiają perspektywę, w sensie przyszłości, jak i tym bliższym architekturze i malarstwu. Dwu-punktowa, lub trzy-

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

09-12-2012 [10:31] - Marek Stefan Szmidt | Link:

dziękuję za interesujący link :-)
ciekawy jestem, czy Autor opisał antypolski spisek dwóch najważniejszych neofitów: Mieszka I i Władysława Jagiełły?
pozdrawiam Krainę Deszczowców :-)
MStS

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-12-2012 [12:09] - NASZ_HENRY | Link:

Polska z Izraelem nie ma umowy o ekstradycji! I to jest szybki test na intencje drugiej strony.
nieChęć to wydania przez Izrael przestępców ściganych w Polsce np: Morela(UB już nieaktualne) oraz Gąsiorowskiego(wspólnik Bagsika z oscylatora bankowego)jest symptomatyczna. Wielokrotnie podnosiłem tę kwestię ale na razie bez ekstradycji i bez odpowiedzi ;-)

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

09-12-2012 [19:03] - Marek Stefan Szmidt | Link:

Postulat ten dopiszę do żądań Konserwatystów :-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika pe1984

09-12-2012 [16:14] - pe1984 | Link:

Odpowiadam obszernie tu: Polsko-żydowskie "braterstwo" broni
Fragment wstępu:
Marek Schmidt, piszący jako Stefan Detko zabrał na naszeblogi.pl głos w kwestii polskiego udziału w wojnach Izraela i USA na Bliskim Wschodzie: Polskie gwarancje dla Izraela (?). Przyznam, że tekst ten mnie poraził na tyle, że pozwalam sobie skomentować go obszernie, aby pokazać kompleksowo błędy w myśleniu zapewne dużej grupy Polaków zwiedzionych najwyraźniej propagandą judeokonserwatywną i judeokatolicką, jako że do tych dwóch filarów Stefan Detko odwołuje się w swoim tekście. Tekst publikuję tu, ponieważ serwis naszeblogi.pl nie pozwala na polemikę dłuższą niż 2500 znaków.

A tak w skrócie to Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/21/judeopolonia-zydowskie-panstwo-w-panstwie-polskim/ ).

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

09-12-2012 [22:16] - Marek Stefan Szmidt | Link:

poczytam jutro, bo już jest późno.
na stronie http://niepoprawni.pl/blog/599... dostał Pan niezłą odprawę :-)

Ciekawy jestem, jak mógł się Pan "pochylić" głębiej nad Moim tekstem, skoro nie doczytał Pan nawet Mojego Nazwiska i Imienia?
Także wyszło szydło z worka :-))))))
pomimo tego
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika pe1984

09-12-2012 [23:39] - pe1984 | Link:

Przepraszam za przekręcenie nazwiska. W życiu pisałem więcej "Schmidtów" niż "Szmidtów" - co wyjaśnia mechanizm, acz nie usprawiedliwia.
Co do doczytania Pana tekstu - bez obaw. Co do "odprawy" na niepoprawni.pl - chyba Pan nie doczytał, jeśli to nazywa Pan "odprawą".Ja nazywam to żenadą i kompromitacją dyżurnych komentatorów.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

10-12-2012 [11:56] - Marek Stefan Szmidt | Link:

nie gniewam się, widziałem, iż Pan błąd poprawił :-)
odpisałem Panu na 
http://niepoprawni.pl/blog/946/polsko-zydowskie-braterstwo-broni
pozdrawiam serdecznie
MStS