Cenzura na Niezależnej

Dostało się nam ostatnio! Że stosujemy cenzurę. A no stosujemy! Ustanawianie rekordów frekwencji wpisów ma swoje konsekwencje. Nie mamy czasu na moderowanie za pomocą kropkowania lub pouczanie szczególnie niesfornych gości. Po prostu usuwamy bez ostrzeżenia posty zawierające:  "wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie." To jasne, że nie mamy ochoty sprawdzanie stopnia rozgrzania sędziów. Proszę uważać na pomówienia. Jeśli prokuratura zażąda od nas podania danych autora, zrobimy to. To, że chronimy członków redakcji jest też oczywiste. Było też dużo zastrzeżeń, że stosujemy szczególną cenzurę dotyczącą komentarzy na tematy żydowskie. Nie robimy tego. Każdy sensowny komentarz pozbawiony obraźliwych słów (np. żydlak, parch, pejsaty itp) jest edytowany. Wszystko można napisać, nasz portal chce utrzymać odpowiedni poziom. Bardzo przepraszamy, jednak, ze względu na natłok komentarzy może się zdarzyć, że jakiś nieregulaminowy wpis się przedostanie. Proszę wówczas natychmiast interweniować pisząc na adres: straznik@niezalezna.pl
Pozdrawiamy Państwa serdecznie - Morus&Wspólnicy

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

01-12-2012 [19:42] - kat | Link:

cytuje "Jeśli prokuratura zażąda od nas podania danych autora, zrobimy to".....a teraz złośliwie ....WYDACIE , DONIESIECIE?????? Na swoich ,  na Polaków????? Do dupy z tym z wszystkim... prosicie o donoszenie? Co tu się qrwa dzieje?

Obrazek użytkownika Morus

01-12-2012 [20:06] - Morus | Link:

Sorry, zrobimy, co musimy! Nie podajemy żadnych danych, mimo licznych próśb, prywatnym klientom. Ale wobec prokuratury jesteśmy
bezradni. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kat

01-12-2012 [20:09] - kat | Link:

ja jestem wolnym Polakiem i Mars na POkurature POlszewicka....czytaj wspak mars....pozdrowka

Obrazek użytkownika jangw

01-12-2012 [22:42] - jangw | Link:

Kacie pisze się marS i nic nie trzeba tłumaczyć jak czytać ;-)
Pozdrawiam
JG

Obrazek użytkownika Daf

01-12-2012 [21:49] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo mnie zainteresowalo to co Pan napisal - czy to znaczy, ze teraz w Polsce jakis prokurator moze do Panow wpasc i sobie czegos zazadac? To ja pytam, czy Polska jest krajem praworzadnym ? Bo u nas, jak Pan wie ja mieszkam w Austrii, prokurator moze miec takie lub podobne zyczenia, jedynie okazujac prawomocny wyrok sadowy i to w scisle okreslonej sprawie.
W innych sprawach, o ktorych Pan pisze, zgadzam sie z Panem calkowicie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Morus

01-12-2012 [22:09] - Morus | Link:

Tu też tak jest. Prokurator może żądać udostępnienia danych w przypadku prowadzenia konkretnej sprawy sądowej. Trochę źle
się wyraziłem, bo chodziło mi, żeby niektórzy, bardzo nieliczni użytkownicy forum bardziej uważali, żeby nie narazić się na
proces z adwersarzem. Dzięki i pozdrawiam - Morus

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

01-12-2012 [19:57] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Jeden z Panów w Waszej redakcji,zawsze się chwali,że "idzie na klikalność" i ma juz ponad 11000 wejść...

Nie zawsze ilość przechodzi w jakość,a niestety zaczynaja opuszczac ten portal niezłe pióra/klawiatury.

Katowi odpowiadam za tym posrednictwem...nakaz sądowy i prokurator wchodzi!

Serwery do worka,twarde dyski do teczki i niezalezna.pl moze se pogwizdać.

Dobrze jak jakiś rozgrzany funkcjonariusz nie rozwali wszystkiego kolbą od AK47.

NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ SŁOWA I PAŃSTWO PRAWA...DEMOKRATYCZNE...OCZYWIŚCIE.

Żegnam Waszą Dostojność Wielkiego Inkwizytora :-)

Obrazek użytkownika kat

01-12-2012 [20:06] - kat | Link:

piszesz o Darskim?

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-12-2012 [00:52] - Józef Darski | Link:

o czym już kiedy pisałem. W skali globalnej czy będzie 15 czy 20 ts. odwiedzin jest bez znaczenia. Aktualnie oscylujemy wokół 20 tys. wejść dziennie.

O przepisach i żądaniach prokuratury pisałem już na samym początku. Czy jesteśmy państwem praworządnym - oczywiście nie - uważam, że jesteśmy państwem bezprawia. Ostrzegałem też jak trzeba formuować zdania, by organy represji - sądy nie mogły ich wykorzystać (patrz poprzednie) i wszystko jak grochem o ścianę, ergo tłumaczenie nie ma żadnego sensu, bo nikogo nie interesuje. Większość woli się wymądrzać zamiast przeczytać, pomyśleć zastanowić się. Nie, najważniejsze jest co ja mam do powiedzenia.

Po raz ostatni wyjaśniam sprawę captchy - jest konieczna, i w takiej formie jak obecnie. Wybraliśmy i tak najłatwiejszą. Sam mam często z tym problemy, ale niestety inne modele captchy automaty już nauczyły się czytać - wynik - setki wpisów na temat jak powiększyć penisa, gdzie kupić wiagrę lub coś innego. Jak się Państwo z tymi bezsensownymi pouczeniami nie uspokoicie - wyłączę captchę i dojdzie do edytpwania tych "komentarzy". Reakcja mądrali może nawet być zabawna. Zwłaszcza jak nie odnajdą swoich komentarzy wśród penisów.
 

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-12-2012 [00:53] - Józef Darski | Link:

Procedura jest prosta. Pozew do sądu i wtedy musimy wydać dowód czyli IP. Prokuratura - gdy prowadzi śledztwo z urzędu lub zawiadomienia.  Mieliśmy już kilka takich przypadków.Na szczęście dotyczyło to komentarzy sprzed kilkulat, których nawet nie byliśmy w stanie odnaleźć, gdyż dawno nie istnieją

Pan Z. Wrhawy ma manię prześladowczą, bez przerwy podejrzewa jakieś interwencje. Wyjaśniam więc od razu by uniknąć kolejnych "dociekliwych" pytań -komentarze były z poprzedniej werski portalu. Z powodów technicznych komentarze z poprzednej wersji nie można było przenieść na nową.

Jeśli odmówilibyśmy prokuraturze, dostarczylibyśmy protekstu do sądowej likwidacji portalu - capicsi: A Pan Kat już raz swoimi sformuowaniami spowodował wyłączenie nam reklamy googli na 3 dni, które utrzymują portal. Procedura jest taka: donos bywatelski do Googli, że portal łamie zasady,np. wzywając do mordowania,albo podając "drasyczne treści", google wyłączają swoje reklamy, my nie mamy pieniędzy na utrzymanie portalu. Czy jasno się wyraziłem.

Nie wystarczy być odważnym w gębie. Internet nie daje żadnej anonimowości - pisałem już.

Obrazek użytkownika Daf

02-12-2012 [06:56] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

mnie ta dyskusja interesuje. Obserwuje jeszcze jedno zjawisko: tworzenie stadka (prawddopodobnie po wczesniejszym zwolywaniu sie), na czele ktorego staje provider i odbywa sie zmasowany atak na kogos. Cale stadko przemawia jednym glosem i ma jednakowe bluzgi w programie.
Poziom publikacji w Naszych Blogach czesciowo slabiutki, dlatego brak rzeczowej dyskusji, a slabi blogerzy odwiedzaja sie wzajemnie prawiac sobie komplementy i wybijajac poklony. Dziala tez stara PRL-owska zasada rozpychania sie lokciami. Tylko ja, mnie sie nalezy !
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-12-2012 [17:01] - Józef Darski | Link:

Jak tylko będę miał wolną chwilę przedstawię mój pogląd na wolność debat i cenzurę. Towarzystwa wzajemnej adoracji to zmora. Starałem się ściągnąć najciekawszych po naszej stronie.  Tylko częściowo to się udało. Fakt, liczba 100 to nawet za dużo, jeśli brać pod uwagę orginalność w znaczeniu pozytywnej wyjątkowości. A bez przerwy zgłaszają się nowi. Seaman np. odszedł, gdyż miał za małą klikalność w porównaniu z salonem24. Rozumiem ten argument.  Bardzo wielu, którzy coś napisali, po prostu już nie mają czasu albo nic ciekawego do napisania. W archiwum jest obecnie więcejblogerów niż piszących minimum 1 na 4-5 tygodni.

Obrazek użytkownika kat

02-12-2012 [09:47] - kat | Link:

dziękuje za jasne odpowiedzi i pozdrawiam
ps. postaram się aby nie było blokady reklam bo to kasa

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

01-12-2012 [21:14] - Jolanta Pawelec | Link:

on oddał życie za prawo sumienia.
Dlaczego nie pozostawić przestrzeni dla sumienia? Ze niektórzy nie mają tego czegoś? A ktoś kto mówi: musimy, do prokuratury - to ma? Jeżeli muszę, to jest ktoś kto zmusza do doniesień. I jeszcze jedno - namawia się aby użytkownicy "interweniowali" jeden na drugiego? I jeszcze teksy : "wszystko można napisać" - ciekawostka.
O czasy, o obyczaje!
Tomasz Morus takiej roboty by się nie imał - proszę potraktować to jako interwencję - i zmienić nazwę Niezależna na Posłuszna oraz nie ujawniająca źródeł owego "muszę"

Obrazek użytkownika Morus

01-12-2012 [22:03] - Morus | Link:

Wszystko, co napisałem, to jedynie przypomnienie stanu prawnego. Tak było zawsze, jednak obecnie z tą poprawką,
że jesteśmy bardziej inwigilowani i sprawdzani. Nie ma mowy o doniesieniach- tego przecież nie zrobiliśmy. Chcemy
tylko uczulić forumowiczów, żeby nie popełniali prostych błędów. Interwencje czytelników na poczcie strażnika są
na porządku dziennym. Dotyczy to wyłącznie postów niezgodnych z regulaminem.  W sumie chodzi o ochronę 
użytkowników portalu. CO MA DO TEGO SUMIENIE???. Niemniej dziękuję za wpis. Jest on wyrazem troski o nasze
forum i w tej sprawie jesteśmy jednomyślni, chociaż nie zostałem dobrze zrozumiany.
Pozdrawiam - Morus

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

01-12-2012 [22:38] - Jolanta Pawelec | Link:

Moje sumienie - nie troszczy się o Forum - ale o Pana i dobre imię Tomasza Morusa. Jeżeli Pan JUŻ uważa, ze "chodzi Panu o ochronę użytkowników" ale sumienie nie ma tu nic do roboty - to gratuluję. Wszyscy stajemy się aparatczykami jakiegoś mechanizmu - " jesteśmy bardziej inwigilowani" i "chcemy was uczulić abyście nie popełniali prostych błędów".
A co to jest "prosty błąd"? Bo o tym właśnie rozstrzygało moje sumienie. A teraz kto rozstrzyga? - Zawsze mozna powiedzieć "Wspólnicy". Więc na kogo mam scedować to sumienie, bez którego obyć się nie potrafię?

W tej sprawie - Pan wybaczy- NIE "jesteśmy jednomyślni"!

Obrazek użytkownika Daf

01-12-2012 [23:47] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

zgadzam sie z Panem calkowicie. To Panstwo ponosicie cala odpowiedzialnosc za funkcjonowanie tego portalu. My wszyscy jestesmy jedynie goscmi i mamy obowiazek przestrzegania okreslonych regul i dyscypliny. Absolutnej wolnosci nie ma, jezeli ktos tak w Polsce mysli, to sie myli - radze mu zalozyc swoj wlasny portal !
Pisze to z cala odpowiedzialnoscia, poniewaz wiem z wlasnego doswiadczenia, jak skomplikowana sprawa jest prowadzenie wlasnego przedsiebiorstwa.
Niezalezna jest bardzo dobrze prowadzona, stworzyli tez Panstwo bardzo mily klimat. Naszym zadaniem powinno teraz byc wplacanie na konto Fundacji Niezaleznej pieniedzy - zeby Niezalezna sie dalej rozwijala. Jestem ciekawa, czy ci, ktorzy tu uprawiaja krytyke (bezpodstawna) juz wplacili pieniadze !
Bylabym bardzo wdzieczna, gdyby poziom publikacji w Naszych Blogach sie poprawil - nie ilosc a jakosc, bo czasem mysle ze w niektorych przypadkach najwazniejsza jest wierszowka !
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika dogard

02-12-2012 [10:37] - dogard | Link:

wszelkie daniny sreca sa u mnie pod calkowita, biezaca ,wymagalna troska osobista( he,he)--musilem sie POchwalic; tak na wszelki wypadek,bo nie bardzo wiem,czy moje niektore wpisy nie sa krytyka bezpodstawna.; choc dla nich zawsze jakas podstawe sie znajdzie. Mam prosbe; nie robmy z N/BLOGU AKADEMI POGLADOW PIEKNYCH I POWABNYCH--normalnosci nigdy z wiele, w kazdym dziele.

Obrazek użytkownika Daf

02-12-2012 [12:24] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Masz racje, wiele osob nie moze zrozumiec, ze my wszyscy jestesmy w Niezaleznej goscmi. Jak sie komus cos nie podoba to ma w grzeczny i uprzejmy sposob prosic o wyjasnienie a nie urzadzac burdy i takze w ten sposob przeszkadzac w pracy tym wszystkim, ktorzy dbaja o prawidlowe funkcjonowanie tego portalu. Nastepna ewentualnoscia jest zwinac zagle i sie wyniesc. A jeszcze nastepna - zalozyc wlasny portal ! Jest tu zbyt duzo wymadrzania sie i stawiania warunkow.
To tyle na dzien dzsiejszy, ide do lasu po galezie swierka - zeby zrobic wieniec adwentowy i wieczorem zapalic swieczke. Czytam ksiazke Coryllusa pt. "Dzieci peerelu" - polecam. To dlatego tu tyle jazgotu wokol Coryllusa, bo on jest utalentowanym pisarzem.
Pozdrawiam, przed Swietami jeszcze sie spotkamy !

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

02-12-2012 [11:13] - Jolanta Pawelec | Link:

za mnie żadne "Państwo" nie ponosi. Z chwilą gdy się przekonam, że ktoś odbiera mi moją odpowiedzialność za moje wpisy - znikam. ( Co zdarzyło się na blogu Stankiewicz -Kayan - trudno stwierdzić czyj to blog. I nie pisałabym o tym jeno kłamstwo zostało przeniesione stamtąd tu - i ogłoszone poprzez wybiórcze cytaty - patrz Kayan do Roba)).

Pani Daf - inaczej siebie cenię. Nie jestem niezastąpiona - i co ciekawe niczego nie chcę poprawiać z "wdzięcznością". Szczególnie wtedy gdy poprawianie jest psuciem reputacji niezależnej.

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

01-12-2012 [23:33] - Leszek Witkowski | Link:

Bardzo czesto musze po kilka razy wypelniac irytujace kody, by moc umiescic komentarz. Kilkakrotnie juz rezygnowalem z moich bezcennych uwag :), kiedy bylem odrzucany, nie mogac odroznic n.p. zera od o.
Chyba nie o to chodzi ?
Kod powinien skladac sie z czytelnych znakow, bez linijek zamazujacych litery czy cyfry. Jezeli umieszcza sie duze i male litery, to nie powinno sie uzywac takich znakow jak 0o0Cc i tym podobnych, tym bardziej ze znaki te sa czesto dziwnie powykrecane.
Czesto kupuje przez internet i tam kody - jezeli istnieja, a zwykle ich nie ma - sa czytelne, bo nikt nie chce tracic klienta.
Sygnalizuje ten problem, poniewaz traktuje to jako niepotrzebne utrudnienie.
Sadze tez, ze mozna latwo go rozwiazac.
Dziekuje za mozliwosc rozszerzenia wypowiedzi.
Naturalnie, ze regulaminu nalezy przestrzegac.
Prosze o szczegolne baczenie na obelzywe ataki personalne, nie dotyczace meritum sprawy.
Dosadny jezyk jest czasami szczypta soli - lecz oczywistym jest, ze nie powinno sie strawy przesolic.
Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika xena2012

02-12-2012 [11:40] - xena2012 | Link:

istotnie udziwnione w wyglądzie kody są niejednokrotnie nie do odczytania,pomimo ,ze mam bardzo dobry wzrok.Po co te utrudnienia?

Obrazek użytkownika JaXY

02-12-2012 [01:15] - JaXY | Link:

Uprzejmie proszę o odpowiedź na niniejsze pytanie... Czy komentarz zaakceptowany przez
Wielkiego Inkwizytora może zostać usunięty przez blogera ? Czy brak komentarza zawsze
oznacza interwencje administracji ??? Pozdrawiam JaXY

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-12-2012 [02:05] - Józef Darski | Link:

Jeśli Pan kliknie podgląd, a nie kliknie zapisz, co zdaża się nagminnie u wspaniale posługującyc się komputerem, to komentarz się po prostu nie zapisze, mimo że był widziany pod wpisem blogera. Ma wtedy trochę inny odcień tła. 

Zapisany, podkreślam ZAPISANY, komentarz pojawia się w panelu, który monitruje zespół Morusa i tylko osoba mająca dyżur może go wyedytować lub nie wyedytować. W drugim wypadu komentarz można zlikwidoważ lub zachować w archiwum. Na stronie pod tekstem widoczne są tylko komentarze wyedytowane.

Wyedytowany komentarz może usunąć wyłącznie osoba z uprawnieniami administratora czyli Morus i koledzy lub ja. Dlatego często blogerzy zwracają się do mnie bym usuwał komentarze wobec nich krytyczne. Robię to niechętnie  tylko w wypadkach skrajnych. Najczęściej otrzymuje listy z żądniami natychmiastowego usunięcia jakiegoś blogera. Gdybym tak postąpił, wkrótce bologerów by zabrakło. Jesteśmy bowiem małym, wyizolowanym światkiem, który się podnieca burzami w szklance wody, a świat realny większości nie interesuje, bo: ja napisałem, a on mnie obraził, on obraził panią Ziutę, którą znam, itp., itd. Właśnie takie życie w wąskim gronie, które traci czas zamiast na dyskusję, na obrzucanie się obelgami, powoduje, że w ogóle NIE oddziaływujemy na szerszą grupę społeczeństwa.    

Obrazek użytkownika JaXY

02-12-2012 [03:23] - JaXY | Link:

Serdecznie dziękuje za informacje... Szanowny Panie, mam w swoim laptopie folder który nazwałem
>Moje Blogi<, a w nim kilka plików. Na pierwszym miejscu jest tam kopia tekstu pt. "Zderzenie z
rzeczywistością" zredagowanego przez Józefa Darskiego. To bardzo konkretna synteza, a nie
nużąca scholastyka uprawiana przez wielu Blogerów, których tekstów nie jestem w stanie czytać,
choćby po to aby ich >znielubić<, czyli wzbudzić w sobie jakikolwiek stan emocjonalny personalnie do
tych osób. Ale do głowy by mnie nie przyszło apelować o ich osunięcie z Naszych Blogów...
Jednak na miłość Boską,- Panie Józefie, mam nadzieje że mimo Pana >sceptycyzmu< nie rodzi się w
pańskiej głowie myśl o likwidacji >NASZYCH BLOGÓW< !? Pozdrawiam serdecznie, apelując o wyrozumiałość JaXY

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-12-2012 [16:53] - Józef Darski | Link:

Oczywiście nie ma mowy o żadnej likwidacji. Wkrótce nastąpią istotne zmiany na portalu, w kierunku połączenia wszystkich naszych witryn. Niebawem wszyscy zostaną poinformowani, ale na razie pracujemy. Pozdro j. 

Obrazek użytkownika Morus

02-12-2012 [06:55] - Morus | Link:

Bloger nie ma uprawnień do usuwania niewygodnych dla siebie komentarzy. Zgodnie z tym, co napisał
pan Darski, urażony bloger może zwrócić się do mnie na pocztę strażnika, lub do twórcy Naszych Blogów
p.  J. Darskiego. Pozdr. Morus

Obrazek użytkownika dogard

02-12-2012 [09:25] - dogard | Link:

uzywac ogolnie znznych nazw, bo kwalifikuja sie do obrazliwych musice to samo robic z nazwami wymierzonymi w POLAKOW--polactwo,polaczki itp.Nie rozumiem zastrzezen do pejsaty czy myckowy, to to samo co z krzyzykiem czy z gola glowa ,w odniesieniu do katolikow w kosciele.Przypominam--czarni nazywaja siebie nawzajem czarnuchami i jest w porzadku,a bialym zakazano takich gadek.Dziwologi , prawne abstrakcje.

Obrazek użytkownika Morus

02-12-2012 [13:33] - Morus | Link:

Dobry przykład z tymi "czarnuchami". Oni sami tak się określają, ale innym nie wypada ich tak nazywać. Z siebie można
żartować, z innych nie bardzo. To samo dotyczy wyrazu "polactwo", który nie figuruje jeszcze w leksykonach.
Osobiście uważam, że ten wyraz nie dotyczy całego naszego narodu, a jedynie zdegenerowanej jego części. Nie lubię
jednak pewnej hipokryzji językowej. Np. Żyd, to Żyd- to jest narodowość. Natomiast w innych wyrażeniach używanych
w zastępstwie Żydzi mogą doszukiwać się pejoratywnego zabarwienia.. Nie pisałem, że cytowane wcześniej wyrażenia
są całkowicie niedozwolone. To wszystko zależy od kontekstu. Nam tylko chodzi o to, żeby z adwersarzami rozmawiać
bez nienawiści. Moja uwaga powstała na skutek komentarzy dotyczących twórców filmu "Pokłosie". Poziom agresji
niektórych wypowiedzi niemal uniemożliwiał moderowania. Dziękuję za cenny wpis. Zapraszam do dyskusji na ten
temat. Pozdrawiam. Morus

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-12-2012 [10:23] - NASZ_HENRY | Link:

nie zgłaszam zastrzeżeń ;-)