Czy ponad 50 ofiar Smoleńska leży w cudzych grobach?

  W medialnym szumie całkowicie utonęła wczorajsza /21.11/ informacja Naczelnej Prokuratury Wojskowej  /TUTAJ/:

  " - Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że ekshumowane tydzień temu ciała dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej były złożone w niewłaściwych grobach. Jedna z ekshumacji odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej, druga na cmentarzu w warszawskich Pyrach.

Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa dotyczy kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej ks. infułata Zdzisława Króla, oraz ks. profesora Ryszarda Rumianka, który był rektorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.".

  Nie pojawiła się ona też dzisiaj w żadnym z internetowych portali mainstreamu.  Tylko wczoraj o 22:17 Marek Pyza zamieścił w portalu Wpolityce.pl artykuł /TUTAJ/ p.t. "Kolejne ofiary pochowane nie tam, gdzie trzeba. I jakoś cicho. Już się przyzwyczajamy do seryjnego skandalu? Pardon, już nas przyzwyczajają?"  Dziś natomiast w Niezaleznej.pl ukazała się informacja o tym zatytułowana "Wiosną będą następne ekshumacje"  /TUTAJ/.

  Już 1 listopada bloger Enik Nochal zamieścił w Naszychblogach.pl wpis zatytułowany :"57% OBCIACHU"  /TUTAJ/.  Po siedmiu ekshumacjach zauważył on, że 57% z nich wykazało, iż pochówek był w niewłaściwym miejscu.  Teraz wiemy już, że 2/3 poległych spoczywało nie tam, gdzie powinno /sześćiu z dziewięciu/.  Pozostało jeszcze ponad 80 ofiar.  Można się więc spodziewać, że co najmniej 50 z nich leży w cudzych grobach.

  Pamiętam sprzed 31 miesięcy, jak Tusk, Komorowski i reszta tej szajki przechwalali się niezwykle sprawną organizacją pogrzebów ofiar Smoleńska.  Dziś wspomnienie to wydaje się makabrycznym żartem.  Marek Pyza napisał:

  "Przecież to niewyobrażalny skandal, na który brakuje słów! Nikt nie ponosi za niego odpowiedzialności.
„Może należy przejść do porządku dziennego nad tymi wykopkami? Może zostawić to tym paru rodzinom i paru prokuratorom? Niech sobie sprawdzają, bawią się w układanki: która trumna gdzie złożona? Które papiery do kogo pasują? Owszem, przy Kaczorowskim trzeba było coś mówić, zapytać premiera, rodzinę, prokuratora w mundurze. To jednak prezydent, ale teraz – jakichś dwóch księży? Kogo to interesuje?”
Mam wrażenie, że tak sobie właśnie myślą ważni decydenci w ważnych redakcjach. Gdy ustalają, o czym mówić rano, w południe i wieczorem: Zamach był, to znaczy nie było, ale mógł być – tym zajmiemy lud. Nie ten smoleński, bo tam nie było na pewno i być nie mogło. Ale w Warszawie – jak najbardziej. Jeden szaleniec z Krakowa przy pomocy drugiego, co jakąś broń u niego znaleźli, nie wiadomo jaką, ale grozi mu góra 5 lat, czyli 2,5 po dobrym sprawowaniu, w towarzystwie 4 partnerów (podstawionych przez dzielną ABW) chcieli podjechać pod Sejm i wysadzić okrągły budynek w powietrze.".

  Ma rację - tak właśnie myślą w "ważnych redakcjach".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-11-2012 [19:57] - Teresa Bochwic | Link:

Prosze zwrócić uwagę, że nie chodzi o pomylenie zwłok, tylko o ZAMIANĘ. Parami. To o wiele gorsze niz balagan, to zamiar. inaczej być nie mogło.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika elig

22-11-2012 [23:04] - elig | Link:

  W dwóch przypadkach rzeczywiście tak było, co sugerowałoby celowe działanie.  W komunikacie NPW dotyczącym ostatniej sprawy, jest jednak tylko  mowa o złożeniu w niewłaściwym grobie, a nie o zamianie.  Nie wiem, co o tym sądzić.
  Off topic - Coryllus i Toyah się dziś zeszmacili.  Ruszyła nagonka na Nicponia i Warzechę, a oni się po prostu do niej  na ochotnika przyłączyli.  Fuj !!!

Obrazek użytkownika elig

25-11-2012 [22:51] - elig | Link:

  Wojciech Sumliński 222 dziennikarz
Najnowsze
Polityka
Kultura
25.11.2012 21:3229
Nie wiadomo, gdzie jest ciało księdza Rumianka

Nie wiadomo, gdzie znajdują się zwłoki księdza Rumianka
Tragicznej serii ciąg dalszy - dowiedziałem się od osób bliskich śp. księdza profesora Ryszarda Rumianka, że nie wiadomo, gdzie znajdują się zwłoki tego poległego w Smoleńsku kapłana.Naczelna Prokuratura Wojskowa przed kilku dniami potwierdziła, że doszło do kolejnego „błędu Rosjan” i że ciała księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla - kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej - którzy zginęli w tragedii smoleńskiej, zostały zamienione. Z mojej wiedzy wynika tymczasem, że informacja była nieprawdziwa lub jak kto woli - nieścisła. Na jej podstawie można było bowiem domniemywać, że ciała zostały zamienione ze sobą. Fakty są inne – rodzina księdza Ryszarda Rumianka do dziś nie wie, gdzie znajdują się zwłoki ich bliskiego. Wiadomo jedynie, że spoczęły w niewłaściwym grobie, ale w którym – dotąd nie wiadomo.