C4 - Heksogen (RDX) w Tu154m - pięczęć Putina i FSB.

W poprzednim swoim tekscie zwróciłem uwagę, że jedne ze zródeł Cezarego Gmyza informowały, że w Smoleńsku wykryto C4.

http://naszeblogi.pl/33826-ladunek-c4-w-tu-154m

Co prawda redaktor naczelny RzP, Tomasz Wróblewski w sposób niezrozumiały od razu podważył mozliwość wystąpienia takiego materialu jednak jest to jeden z materiałów wybuchowych,który najlepiej nadawał sie do zastosowania w w smolensku ze względu na jego plastyczność (możliwość wciśnięcia w każdą szczelinę) oraz doskanałe działanie w niskich temperaturach.

Ładunek wybuchowy C4 jest nazywany uplastycznioną formą Heksogenu (RDX) gdyż, ładunek C4 składa się w 91% +/- 1 % z RDX czyli heksogenu. Heksogen (RDX)  jest także często mieszany z trotylem (TNT) tworząc inne ładunki, które różnią się proporcjami jednak składniki są podobne [1].

1999 - Baza FSB w Perm - zaginiony heksogen

Dawid Setler [2] wieloletni korrespondent w Moskwie i znawca ZSRR i Rosji napisał w swojej książce "The Rise of the Russian Criminal State", że w 1999 z zakładów i tajnej bazy FSB w Perm "zaginęły" nie okreslone dotąd ilośći Heksogenu (RDX).

1999 - Zamachy bombowe na bloki mieszkalne - I wojna Czeczeńska - Putin dochodzi do władzy

To właśnie Heksogen został użyty w tym samym roku do serii zamachów w Rosji, które były pretekstem do wojny z Czeczenią i wyniosły nikomu nieznanego W. Putina ówczesnego szefa FSB do władzy. Poprzez śmierć ponad 300 osób i potędze strachu W. Putin porzucił stanowisko szefa FSB i w 1999 roku objął stanowisko premiera rozpoczynając swoje rządy, które trwają do dziś [3]. Co ciekawe w Ryzaniu udaremniono zamach dzięki urządzeniu podobnym do tych, które używali polscy biegli w Smoleńsku gdyż urządzenie obsługiwane przez szefa lokalnej policji natychmiast wykryło Heksogen (RDX) [4].
  Heksogen (RDX) był wykorzystywany jeszcze wielokrotnie w zamachach związanych z Rosją w latach 2000-2012. Tutaj wypiszę tylko dwa najważniejsze.

2004 - Wysadzenie rosyjskich samolotów pasażerskich - wyniki znane po kilku dniach

24 sierpnia 2004 roku miały miejsce dwa zamachy terrorystyczne na rosyjskie samoloty pasażerskie. Lot 1303 linii Volga-AviaExpress do Wołgogradu (samolot Tu-143) spadł po eksplozji około 180 km od Moskwy. Zginęło wtedy 34 pasażerów i 9 członków załogi. Z kolei lot 1047 Siberia Airlines (samolot Tu-154) do Soczi zakończył się tragicznie ok. 9 km od wsi Glubokoye. Zginęło wtedy 38 pasażerów i 8 członków załogi.
  Co ciekawe już po kilku dniach rzecznik prasowy FSB ogłosił, że katastrofy samolotów nastąpiły w wyniku zamachu terrorystycznego przy użyciu...Heksogenu (RDX).

http://wiadomosci.wp.pl/title,Obie-katastrofy-rosyjskich-samolotow-wynikiem-ataku-terrorystow,wid,5667241,wiadomosc.html?ticaid=1f84e

(...)W obu rosyjskich samolotach, które rozbiły się we wtorek wieczorem łącznie z 90 osobami na pokładzie, znaleziono ślady materiału wybuchowego - wynika z wypowiedzi rzecznika Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Siergiej Ignatczenko powiedział agencji Interfax, że także we wraku drugiego z samolotów, tego, który rozbił się w obwodzie tulskim, znaleziono heksogen, zwany też RDX. To jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych. Dzień wcześniej rosyjskie służby twierdziły, że odkryły heksogen we wraku pierwszej z maszyn, która niemal jednocześnie z drugą spadła na ziemię pod Rostowem nad Donem.(...)

2010 - zamachy na moskiewskie metro

W tym zamachu również użyto Heksogenu i również FSB była zdolna do natychmiastowego wykrycia śladów materiałów wybuchowych i ich jednoznacznego określenia.

(...)Przybyli na miejsce zdarzenia oficerowie FSB szybko stwierdzili, że w zamachach wykorzystano heksogen, jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych(...)[5]

Praktycznie przy wszystkich materiałach wubuchowych można określić producenta i co za tym idzie użytkownika.

W związku z tym widać więc, że Heksogen (RDX) z którego jest zbudowany ładunek C4 nie na darmo jest nazywany "pieczęć FSB i Putina" gdyż użycie tego materiału z powodu "tajemniczej kradzieży" z bazy FSB w 1999 roku ogromnej ilości Heksogenu (RDX) daje "alibi", które już wielokrotnie było wykorzystywane przez Putina i jego służby pomimo zeznań świadków, że to FSB i Putin używają tego materiału aby mordować ludzi.

Obecność takiego materiału na miejscu zbrodni jest swoistym podpisem danej służby i osoby.

Nie zaskakuje także fakt, że stwierdzenie czy na miejscu zbrodni doszło do wybuchu oraz precyzyjne określenie materialu wybuchowego zajmuje chwilę (badania mobilnymi urządzeniami) lub kilka dni (badania labolatoryjne).

Wmawianie, że w przypadku Smoleńska nie da się tego zrobić jest kłamstwem, skandalem i najprawdopodobniej przestępstwem.

Bibliografia.

[1] http://www.globalsecurity.org/...
[2]. Satter, David (2003), Darkness at Dawn: The Rise of the Russian Criminal State, Yale University Press, ISBN 0-300-09892-8
[3] http://en.wikipedia.org/wiki/R...
[4] Satter, David (2003), Darkness at Dawn: The Rise of the Russian Criminal State, Yale University Press, ISBN 0-300-09892-8
[5]. http://www.wprost.pl/fakty/?F=85

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

13-11-2012 [14:41] - dogard | Link:

ma zapisane klamstwo,po takim dziadzi.

Obrazek użytkownika Emil

13-11-2012 [15:40] - Emil | Link:

Prosze mnie poprawic jesli sie myle...
Na uslugach polskiego rzadu byly dwa blizniacze Tu 134 ?
Jesli tak to biorac pod uwage przypadek losowy czyli jakakolwiek
awarie czy problemy techniczne jednego z nich .. szansa wybrania tego
spreparowanego wynosila 50:50 .
Wyglada na to ze calosc byla doskonale i zmudnie zaplanowana,
wiec nie jest rzecza nieprawopodobna ze przygotowano sie na 2 scenariusze lotu.
Wiadomo bylo ze delegacja poleci .. jak nie jednym to awaryjnie drugim.
Czy drugi Tu 134 tez bywal na przegladzie w Samarze?
Czy nie warto sprawdzic sprzetem specjalistycznym drugiego
samolotu rzadowego w miejscach "krytycznych" na slady po ladunkach wybuchowych?
Jakos szybko zostal zdemobilizowany ... boja sie nim latac? Czy to prawda ze
oferte kupna zlozyli Rosjanie?

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

13-11-2012 [21:45] - ironiczny anglosas | Link:

Polski rzad posiadal 2 samoloty TU 154M.
10 kwietnia 2010  TU154M o numerze bocznym 102 znajdowal sie na terytorium Rosji w Samarze (remont generalny). Po zamachu w Smolensku Putin zwlekal wiele miesiecy ze zwrotem tego samolotu do Polski. Przypuszczalnie w tym czasie zmieniali w 102 system "automatycznego odejscia" (uchod) by przeprowadzone pozniej "testy" tego systemu zgadzaly sie z "ustaleniami" komisji MAKu...
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika m.

13-11-2012 [19:49] - m. | Link:

O C4 cisza. Można jedynie o trotylu, z wojny...

Obrazek użytkownika Bondaree

13-11-2012 [22:34] - Bondaree | Link:

Ten zaginiony heksogen z Permu to raczej marny trop. RDX (heksogen) można uzyskać w warunkach domowych (no, może nieco lepszych) i nie trzeba do tego żadnego kosmicznego laboratorium. Trochę gorzej z C4 (95% RDX + 5% innych dodatków dających m.in. plastyczność). Zamiast C4 mógł też być użyty Semtex (pentryt + dodatki), który można praktycznie dostać wszędzie. Szukanie sprawcy na podstawie materiału wybuchowego to raczej ślepa uliczka.

Obrazek użytkownika m.

14-11-2012 [08:05] - m. | Link:

To nie trop, to alibi

Obrazek użytkownika lewar

11-12-2012 [04:12] - lewar | Link:

>>W związku z tym widać więc, że Heksogen (RDX) z którego jest zbudowany ładunek C4 nie na darmo jest nazywany "pieczęć FSB i Putina"<< - RDX jest tak nazywany wyłącznie przez zwolenników teorii o zamachu. Z racji prostoty otrzymania, dostępności nawet dla przeciętnego obywatela odczynników oraz wysokich parametrów detonacyjnych jest to jeden z "ulubionych" terrorystycznych materiałów wybuchowych. Został wykorzystany także w akcie terrorystycznym w Bombaju w 1993, w Jaipurze w 2008, jeden z terrorystów al-Kaidy w 2000 r został złapany na lotnisku w Los Angeles.

Przede wszystkim RDX wykorzystywano w olbrzymich ilościach w trakcie II Wojny Światowej - napełniano nim także miny przeciwczołgowe, pociski przeciwpancerne i wiele innych rodzajów amunicji. Z takiego niewypału cyklonit można wytopić (w 202*C uzyskuje płynność), a po wymieszaniu z dowolnym plastryfikatorem i flegmatyzatorem (przykładowo - kwas stearynowy pochodzący ze świeczek)uzyskuje kompozycję plastyczną, do których zalicza się także C4.

"Obecność takiego materiału na miejscu zbrodni jest swoistym podpisem danej służby i osoby." - nieprawdziwa opinia. Cyklonit może przy odpowiednim zacięciu i minimalnej wiedzy, chociażby z internetu, wykonać każdy. Jest to również jeden z najpopularniejszych obecnie materiałów wybuchowych, miliony ton rozsiane są po całym świecie w amunicji czy w innych postaciach).

Wykorzystywanie niewiedzy czytelników w tym temacie i przekazywanie tylko wybranych informacji wymieszanych z własną opinią jest nierzetelną manipulacją.

Obrazek użytkownika Plinta

22-04-2013 [10:56] - Plinta | Link:

podaję link do dwóch bardzo istotnych artykułów, poprzedzających Pański:
Prokurator Szeląg a wyniki badań z USA z roku 2001 - co i w jakim stopniu może fałszować wskazania IMS względem trotylu?: http://pomniksmolensk.pl/news....
i następny: Pewien amerykański raport o materiałach wybuchowych i co z niego wynika dla sprawy Smoleńska: http://www.pomniksmolensk.pl/n...

uzupełniają znacznie Pana materiał.
Pozdrawiam