Materiały z nie działającej Niezależnej (wrzucam w miarę jak mi dosyłają)

- Z tego co sam zaobserwowałem, widziałem policjantów w kominiarkach biegających za uczestnikami marszu. Jeśli chodzi o postępowanie policji na samym początku manifestacji to wygląda na to, że była to przygotowana prowokacja – specjalnie dla portalu niezalezna.pl  relacjonuje poseł PiS Stanisław Pięta.

- Jeden z dziennikarzy mówił mi, że na jego oczach zza kordonów policji wybiegła grupa kilkudziesięciu zamaskowanych osobników w kominiarkach, którzy następnie rzucali petardami w uczestników marszu. Byli wyposażeni w pałki teleskopowe, więc ta sytuacja wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z prowokacją – mówi poseł PiS.

- Nasłanie tych kordonów policji, samochodów, które wodą miały zniechęcać  manifestantów do uczestniczenia w marszu. Rozpowszechnianie pogłosek, że organizatorzy rozwiązali marsz - to była informacja, którą usłyszałem od funkcjonariusza dowodzącego akcją na ulicy Marszałkowskiej. Wszystko wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z przygotowaną prowokacją pod potrzeby czy czynników rządzących czy lewicowych mediów – relacjonuje poseł.

- Widziałem uczestników Marszu Niepodległości, którzy setkami siedzieli na ulicy Marszałkowskiej i nikogo nie atakowali. Na przeciwko nich stały kordony policji i samochody do rozpędzania manifestacji – Stanisław Pięta tym samym zaprzecza oficjalnym doniesieniom, że konfrontację  z policją rozpoczęli uczestnicy marszu.

Główny trzon Marszu Niepodległości był zatrzymany w wyniku jakiś zamieszek między policją a jakimiś radykalnymi grupami. Nie do końca wiadomo kto je sprowokował. Wielu uczestników mówi, że to policja pierwsza zaczęła zagradzać im drogę. "Trudno to przesądzić" - mówi specjalnie dla niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, który prowadzi sektor "Gazety Polskiej" pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

- Na końcu pochodu idzie sektor "Gazety Polskiej", kilkanaście tysięcy osób, w niej jest grupa Węgrów i "Krucjata Różańcowa". Jest spokojnie, nikt nie został ranny. Ludzie krzyczą "Tusk do Berlina, czeka rodzina", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę". Uczestnicy śpiewają piosenki patriotyczne. Cała ulica Marszałkowska jest zajęta przez sektor Gazety Polskiej. Od pomnika Romana Dmowskiego idziemy pod pomnik Józefa Piłsudskiego - mówi Tomasz Sakiewicz

Galerie powinny działać, gdyż się połączyłem, tutaj linki:

Sektor GP

http://foto.niezalezna.pl/disp...

Prowokacja

http://foto.niezalezna.pl/thumbnails.php?album=168

Wydarzenia

18:25 - Przednia część Marszu dotarła pod pomnik Romana Dmowskiego. Uczestnicy marszu rozdzielili się. Część z nich poszła na Agrykolę gdzie odbędzie się koncert.

17:35 - Na końcu pochodu idzie sektor "Gazety Polskiej", kilkanaście tysięcy osób, w niej jest grupa Węgrów i "Krucjata Różańcowa". Jest spokojnie, nikt nie został ranny. Ludzie krzyczą "Tusk do Berlina, czeka rodzina", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę". Uczestnicy śpiewają piosenki patriotyczne. Cała ulica Marszałkowska jest zajęta przez sektor Gazety Polskiej. Od pomnika Romana Dmowskiego idziemy pod pomnik Józefa Piłsudskiego - mówi Tomasz Sakiewicz.

17:30  - Główny trzon Marszu Niepodległości był zatrzymany w wyniku jakiś zamieszek między policją a jakimiś radykalnymi grupami. Nie do końca wiadomo kto je sprowokował. Wielu uczestników mówi, że to policja pierwsza zaczęła zagradzać im drogę. Trudno to przesądzić – mówi specjalnie dla niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, który prowadzi sektor "Gazety Polskiej" pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

17:00 - Czoło marszu idzie dalej, ale z tyłu słychać strzały

16:50 - Coraz więcej sygnałów od uczestników Marszu, że była to prowokacja. Zamaskowani wandale "sprowokowali" policję do interwencji i rozbicia Marszu na kilka grup.

16:40 - Jak informują nasi reporterzy policja stratowała przed chwilą starszego człowieka. Odsyłamy do naszej fotobazy. Strona niezalezna.pl z powodu dużej ilości wejść jest przeciążona. Przepraszamy za utrudnienia.

16:34 - Jak informują nasi reporterzy policja przepuściła Marsz dalej. - Idziemy dalej - relacjonują i potwierdzają że policja użyła broni. Wszystko wygląda na policyjną prowokację.

16:30 - Policja użyła broni gładkolufowej

16:25 - Marsz nie może się cofnąć policja wkroczyła również na plac pod Pałacem Kultury. Organizatorzy próbują zachować spokój - manifestujący już 3 raz odśpiewali Hymn

16:14 - Nasi reporterzy informują, że policja zmusza manifestujących do cofnięcia się na Rondo Dmowskiego. Jest to niemożliwe, kilkadziesiąt tysięcy ludzi nie może się ot tak cofnąć do tyłu - relacjonują specjalnie dla niezalezna.pl - Czujemy się jak sardynki, nie wiemy dlaczego policja zachowuje się w ten sposób.  

16:05 - Policja zatrzymała Marsz. Podaje przez megafony komunikaty, aby uczestnicy Marszu odsunęli się od... kordonów funkcjonariuszy w bojowym rynsztunku.

15:59 - nasi reporterzy znajdujący się na czele oficjalnego pochodu informują, że policja użyła gazu. Marsz stoi w miejscu. Na ul. Marszałkowskiej widać szwadrony policji, które  otaczają manifestantów. Pojawiły się także armatki wodne.

15:50 - jak donoszą organizatorzy Marsz rozpoczął się z opóźnieniem z powodu Marszu Prezydenckiego. Policja nie chciała rozpocząć Marszu Niepodległości dopóki prezydent nie zakończy swojej demonstracji.

15:43 - słychać apele organizatorów "Nie dajmy się prowokować róbmy swoje". Gigantyczny tłum ruszył.

15:40 - reporterzy z sektora Klubów GP mówią że nie mogą ruszyć. Policja mówi, że to wina organizatorów.

15.30 - Tymczasem w TVN24 trwa propagandowe wychwalanie inicjatywy Bronisława Komorowskiego. Dowiadujemy się, że prezydent chciał zjednoczyć Polaków i że udało mu się "wskrzesić radość" wśród rodaków.

15.23 - Jak donoszą nasi reporterzy do końca prezydenckiego Marszu dotrwało niewiele osób. Pod pomnik Piłsudskiego pod Belwederem dotarło ok. 4 tys. osób, głównie oficjeli, żołnierzy, BOR-owców i tajnej policji. Media już mówią o "wielkim" sukcesie.

15.12 - morze biało-czerwonych flag przed Pałacem Kultury i Nauki. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi gromadzi się przy Rondzie Dmowskiego.

15.10 - Kluby Gazety Polskiej stworzyły swój sektor

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

11-11-2012 [19:55] - Rodak z Kanady | Link:

serwery na zewnątrz kraju działają jeszcze ,z Kanady można wchodzić i czytać wpisy na Niezaleznej.pl-dzięki za to.

Obrazek użytkownika Józef Darski

11-11-2012 [20:16] - Józef Darski | Link:

Serwery działają. Nasze serwery są poza zasięgiem Ubekistanu. Chyba Pan nie sądzi, że jestem takim idiotą, bym nie doprowadził do umiszczenia serwerów poza Polską.  W Ubekistanie nie mamy żadneg serwera, natomiast problemem są łącza. Z Kanady nie ma tylu wejść jednocześnie co z Polski, dlatego Pan widzi. Poza tym jest lepsze połączenie między krajami gdzie są serwery a Kanadą czy USA.

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

11-11-2012 [23:35] - Rodak z Kanady | Link:

Najbardziej podoba mi się:..."Chyba Pan nie sądzi, że jestem takim idiotą, bym nie doprowadził do umieszczenia serwerów poza Polską.  W Ubekistanie nie mamy żadnego serwera..".
Chwała Bogu,grunt to zdrowy rozsadek,pozdrawiam zaoceanicznie