Eksperyment Chanel 4 - linki i informacje.

Ile może kosztować wyjaśnienia części tragedii smoleńskiej w której zginęła elita Polski? Tyle mniej więcej ile chce biegły w sprawie Amber Gold i ile zmarnotrawiono na nie nadającą się do niczego trawę na Stadionie Narodowym, którą wymieniano już wiele razy choć miała być wielokrotnego użytku.

5 mln złotych za eksperyment lotniczy

Jakiś czas temu napisałem tekst pod tytułem "Brytyjska publiczna telewizja za miesiąc podważy raport MAK raport Millera" gdzie opisałem skrótowo eksperyment za 5 mln złotych, który w jakiś sposób może zbliżyć nas do wyjaśnienia tragedii smoleńskiej.

http://obserwator.com/blog/autor:50422f4d-5a4c-4ea1-87e6-50425bd6007b/obserwacje/swiat/brytyjska-telewizja-za-miesiac-podwazy-raport-mak-i-raport-millera

Naukowcy odwołują się do eksperymentu.

Tekst wywołał spore kontrowersje i przebił się nawet do mainstreamowych mediów i portali (wp.pl, onet.pl itd). Również naukowcy biorący udział w konferencji smoleńskiej wielokrotnie odwoływali się do tego eksperymentu.

linki do całości zapisu video konferencji znajdują się pod poniższym linkiem.

http://naszeblogi.pl/33250-sniezna-kula-zmiecie-tuska

Eksperyment na Tu-154m tańszy o 2 mln złotych

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy wprost.pl od badaczy przeprowadzający dla Chanel 4 eksperyment na Boeingu 727 (Tu-154m powstał na podstawie skradzIonych planów Boeinga727) są gotowi do odwzorowania tragedii smoleńskiej wykorzystując Tu-154m. Koszt 900 tyś dolarów czyli około 2.8 mln złotych.
  Jak ujawniają dziennikarze "Wprost": "Niedawno, stacja Discovery wyemitowała dokument zatytułowany "Ciekawość: katastrofa lotnicza". Ekipa naukowców oraz pilotów, w sposób kontrolowany, rozbiła na pustyni w Meksyku samolot pasażerski Boeing 727. Nowatorski eksperyment miał pokazać, jak taka katastrofa wygląda z punktu widzenia pasażerów.
John Hansman, ekspert ds. awiacji oraz Chip Shanle zdalny operator samolotów z zespołu Discovery Channel zapewniają, że gdyby tylko znalazły się środki finansowe, to przygotowaliby kolejny eksperyment. Tym razem z udziałem Tupolewa. Shanle oszacował, że koszt takiego eksperymentu mógłby wynieść około 900 tysięcy dolarów."

Linki do eksperymentu Chanel4

Dla tych co nie mieli okazji obejrzeć: "Lot samolotu pasażerskiego z lotniska Mexicali w dniu 27 kwietnia 2012 roku kończy się na Pustyni Sonora w Meksyku. Samolot Boeing 727 rozbija się. Na jego pokładzie jest 170 miejsc. W katastrofie nikt nie ucierpiał. Zobacz jak to się stało. Zobacz jak ciekawość doprowa¬dziła do pierwszej kontrolowanej katastrofy lotniczej" napisał Mateusz Nalepka.

cz.1
http://www.dailymotion.com/video/xupnsd_ciekawoyy-katastrofa-lotnicza-odc-1-czyyy-1_tech

cz.2
http://www.dailymotion.com/vid...


Oczywiście marzeniem jest znalezienie osoby, która zasponsoruje eksperyment na Tu-154m. Jednak może...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bresland

09-11-2012 [03:25] - Bresland (niezweryfikowany) | Link:

"Oczywiście marzeniem jest znalezienie osoby, która zasponsoruje eksperyment na Tu-154m. Jednak może..." - dlaczego marzeniem, podejrzewam, że jakby zorganizować zbiórkę publiczną bylibyśmy w stanie zebrać taką kwotę.