Przepraszam, ale nie czytam po hebrajsku

Z rana jak co dzień zajrzałem na portal niezalezna.pl, żeby sprawdzić, czy może jednak ktoś zdecydował się na umieszczenie tam nagrania gdzie wraz z Grzegorzem Braunem gadamy i Jezuitach, czarownikach i polityce Jagiellonów. Okazało się, że jednak nie. Nic takiego tam nie ma. Jest za to film inny, przedstawiający bez komentarza właściwie, z jakąś śladową ilością tekstu jedynie, to co zdaniem twórcy tego filmu, w polskiej historii najważniejsze. I tu od razu zaznaczam, że droga, którą kroczę i droga szczerych patriotów, lansujących takie obrazki to dwie różne drogi. Ja bym się nawet zgodził na taki lans, a może nawet mu przyklasnął, bo w końcu czemu nie, ale w końcówce tego dziełka pojawiło się słowo, na które mojej zgody nie ma i być nie może. Zacznijmy jednak od początku. Cóż my tam mamy w tym filmie? To co zwykle w takich filmach, czyli samą pianę: zamki położone na Ukrainie, kościoły leżące w granicach Litwy, zbroje z muzeum w Sztokholmie i dużo, dużo zielonej trawy przecinanej wstęgami rzek. No i oczywiście dzieci Lwowa, a także zdjęcia skompromitowanych generałów takich jak Żeligowski, który w Londynie zwariował całkiem i domagał się sojuszu ze Stalinem. Mamy w tym filmie zarys kraju obejmującego Polskę dzisiejszą i historyczną, w sumie olbrzymi kraj, który nie istniał w tych granicach nigdy, ale zgaduję, że twórcy tego filmu chcieliby, żeby taki kraj zaistniał. Filmik ten adresowany jest wyraźnie do ćwierćinteligentów, a poznajemy to po tym, że apeluje do najbardziej prostych emocji. Na koniec zaś naszym oczom ukazuje się treść następująca: Choć nasze imperium upadło, wielka przeszłość zobowiązuje każde pokolenie Polaków. Bardzo przepraszam – do czego zobowiązuje? Bo nie bardzo mogłem się zorientować....Do odzyskania Lwowa? A w jaki sposób, że spytam? Lwów został przyznany Ukrainie w wyniku intrygi brytyjskiej, może o tym nakręcimy film? Może być krótki. Na pewno ściągnie więcej widzów niż ta agitka. Nie da rady? Ciekawe czemu?
Chciałem zwrócić teraz uwagę na dwie rzeczy, na słowo „imperium” przede wszystkim oraz na to oszustwo, które szczerym patriotom tak łatwo przechodzi zawsze przez gardło: było ale się zmyło. I słowa wyjaśnienia dlaczego się zmyło. Zacznijmy jednak od imperium. Polska nigdy nie była żadnym imperium, była krajem w budowie, która to budowa zakończyła się spektakularną katastrofą. Była krajem gdzie przez cały czas czynne były obce i rodzime mafie zwalczające się nawzajem. Krajem, który chciano podzielić jeszcze za Zygmunta I, kiedy nie było żadnym poza formalnymi więzów pomiędzy Polską i Litwą. Była krajem, któremu nie starczyło odwagi na to by po prostu inkorporować Wielkie Księstwo Litewskie. Polska była krajem, gdzie rodzima szlachta i magnateria zwalczała magnaterię obcą, narzuconą przed dwory sąsiednie i przez nie wykształconą. Była krajem, który właściwie cały czas wstrząsany był jakimiś aferami lub wojnami, krajem z płonącymi granicami i niezałatwionym szeregiem spraw ważnych, co w końcu się na Polsce zemściło. Nie była zaś Polska wraz z Litwą żadnym imperium. Imperia bowiem charakteryzują się tym, że mają władcę, który jest jednocześnie bogiem, lub agresywną skodyfikowaną doktrynę. I po tym się właśnie poznaje imperia, po tych dwóch cechach. Film zaś emitowany w niezależnej to jakaś agitka służąca kokietowaniu młodzieży i prowadzeniu jej na manowce. Teraz wracajmy do pytania: dlaczego, skoro było tak dobrze, skończyło się tak źle. Jestem więcej niż pewien, że ci sami ludzie, którzy zrobili ten film, ludzie którzy pokazali w nim obrazy z Ukrainy, husarzy, zrujnowane pałace ziemiaństwa i dworki szlacheckie, odpowiedzą na to jednym zdaniem: skończyło się przez głupotę i lenistwo szlachty. Tak właśnie. I pomiędzy kłamliwą całkiem projekcją, którą nam tam przekazują, a tym sztampowym, równie kłamliwym stwierdzeniem nie dostrzegają oni żadnej przepaści. Ale my dostrzegamy, ona tam jest i zieje czarnym smrodem śmierci. W tę czeluść właśnie, której nie widzą autorzy takich projekcji, wrzuca się żywe dzieci, młodych żołnierzy, niedojrzałych polityków, wrzuca się domy, pałace, nasze pieniądze i wlewa się tam naszą krew. Jeśli tego nie zrozumiemy jest już po nas. Polsce i Polakom potrzebny jest jak najszybciej krótki kurs z historii praktyk politycznych. Lub jak kto woli praktyk politycznych i czarnoksięskich, choć to właściwie jedno i to samo. Film wyemitowany zaś w niezalezna.pl podaje nam zamiast tego odgrzany kotlet z surówką zeskrobaną z jakichś niedomytych talerzy. Puszczając przy tym podniosłą muzykę. Wychowanie patriotyczne drodzy twórcy filmu nie może być wychowaniem do śmierci. W to nas nie wrobicie. Może odpowiedzcie najpierw szczerze na pytanie: dlaczego skończyło się tak źle skoro było tak dobrze? Potraficie?
Zamieszczam link tego filmu, oto on: http://vod.gazetapolska.pl/257...
Najlepsze jednak jest to co widać w banerze nad filmem. Jest tam mianowicie, proszę wycieczki, reklama w języku hebrajskim, skłaniająca nas do zakupienia jakiegoś produkowanego w Izraelu specyfiku z kwiatów lub korzeni lotosu, zdaje się, że herbaty. Nie mogę się zorientować z czego dokładnie, bo nie czytam, niestety, po hebrajsku.
Pewnie prawo nie stawia u nas żadnych barier dla reklam emitowanych w językach obcych, ale to jest chyba jakaś grupa pomyłka. A może się mylę, może po prostu do dzisiaj całkiem źle rozpoznawałem grupę docelową, do której swoje treści adresuje niezalezna.pl? No cóż człowiek uczy się całe życie. Oto link do reklamowanej hebrajskiej strony: http://www.nufar.co.il/PAGE14....

Ogłoszenie
Szanowni Państwo, pamiętacie nasze wakacyjne przygody z I tomem „Baśni jak niedźwiedź”? Połowa nakładu została wydrukowana bez ozdobników przy inicjałach i na końcu rozdziałów. Otrzymałem kilka paczek tej książki, ale nie zdecydowałem się na sprzedaż po normalnej cenie, zleciłem ponowny druk. Nie dawno odkupiłem jednak to co zostało z tego źle wydrukowanego nadkładu, czyli ponad 200 sztuk. Muszę je wprowadzić do obrotu, bo praktycznie nie mam już I tomu Baśni w wersji bez wad. Nie wiemy też kiedy uda się książkę dodrukować, bo w naszej drukarni zepsuła się maszyna. To jakaś poważna awaria, czekamy na naprawę. Może to trochę potrwać. Tak więc od dziś do czasu kiedy będziemy mieli znowu dobre książki lub do czasu gdy wyczerpie się zapas książek bez ozdobników tom I „Baśni jak niedźwiedź” kosztuje 15 złotych plus koszta wysyłki. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl Pozostałe ceny bez zmian.

Informuję także, że książki nasze są dostępne w hurtowniach, a przez to można je zamawiać w każdej księgarni na terenie kraju. No i oczywiście także kupować na stronie www.coryllus.pl oraz w sklepach wymienionych niżej:

Księgarnia Wojskowa, Tuwima 34, Łódź
Księgarnia przy ul. 3 maja Lublin
Tarabuk – Browarna 6 w Warszawie
Ukryte Miasto – Noakowskiego 16 w Warszawie
W sklepie FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie
U Karmelitów w Poznaniu, Działowa 25
W księgarni Gazety Polskiej w Ostrowie Wielkopolskim
W księgarni Biały Kruk w Kartuzach
W księgarni „Wolne Słowo” w Katowicach przy ul. 3 maja.
W księgarniach internetowych Multibook i „Książki przy herbacie” oraz w księgarni „Sanctus” w Wałbrzychu.
No i oczywiście na stronie www.coryllus.pl

Umieszczam tu także relację z mojego poniedziałkowego wieczoru autorskiego w Klubie Ronina, który prowadził Grzegorz Braun. Relacja ta miała ukazać się w portalu niezalezna.pl, jak wszystkie inne relacje z Klubu Ronina, ale z przyczyn przeze mnie nierozpoznanych, a przez innych zapewne rozpoznanych doskonale ukazać się tam nie może.

http://www.youtube.com/watch?v...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Basia

20-10-2012 [09:40] - Basia | Link:

książki, kupiłam po cenie regularnej i wcale tego nie żałuję....:)))

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [10:25] - Coryllus | Link:

Cena regularna niedługo powróci. Musiałem się zdecydować na sprzedaż tych wadliwych sztuk, bo innych po prostu nie mam, a maszyna w drukarni się poważnie zdefektowała. Dziękuję Ci bardzo.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-10-2012 [11:11] - NASZ_HENRY | Link:

U mnie imperialne hebrajskie reklamy się nie wyświetlają ;-)

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [11:47] - Coryllus | Link:

Musisz klikać z rana, przed przebudzeniem się adminów. 

Obrazek użytkownika Józef Darski

20-10-2012 [11:21] - Józef Darski | Link:

Przecież to proste. Reklamy wyświetlają google i każdy o tym wie. Wyświetlanie jest automatyczne, a reklamy za każdym wyświetleniem zmieniają się. Mnie pokazała się niebieskałazienka.pl. Po co tu kombinować? żeby o czymś napisać? Czy może napisać teraz tekst, że reklama sklepu z armaturą została przez redakcję dobrana, by zasugerować, że Polacy się nie myli? Jest kategoria blogerów, którzy za wszelką cenę muszą 3 razy dziennie zaistnieć i piszą o każdej rzeczy nie rozumiejąc o co chodzi. Chce Pan do nich dołączyć?

 Wystarczyło tych słusznych uwag o imperium. Jakiś kretyn albo nie wie, że Polska nigdy nie była imperium, a Polska to Korona, bo całość była Rzeczpospolitą, a nie Polską i też nie była żadnym imperium. Albo kretyn uprawia propagandę i wtedy nie jest kretynem tylko wykorzystuje ignoirancją półidiotów wyprodukowanych przez szkolnictwo III RP.

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [11:46] - Coryllus | Link:

Widział Pan tu kiedyś jakąś chińską reklamę w języku chińskim? Albo malajską? Ja nie. A ilu jest Chińczyków na świecie i ile firm zakładają codziennie? Malajów też niemało. 

Obrazek użytkownika Józef Darski

20-10-2012 [12:00] - Józef Darski | Link:

A dlaczego do mnie? Czy ja określam politykę reklamową googli?

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [13:23] - Coryllus | Link:

Niech mu Pan wyjaśni o tym Lwowie i w ogóle, żeby już tak nie bzdurzył.

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [17:34] - Coryllus | Link:

Widzi Pan co wypisuje Fritz? Uważa Pan, że on mnie nie obraża? Nic do niego nie mówię, a on jest rozgrzany jak sąd po Komorowskim.

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [17:34] - Coryllus | Link:

Widzi Pan co wypisuje Fritz? Uważa Pan, że on mnie nie obraża? Nic do niego nie mówię, a on jest rozgrzany jak sąd po Komorowskim.

Obrazek użytkownika Ma-Dey

20-10-2012 [12:08] - Ma-Dey | Link:

uwazam że zarówno "Darski" jak i Pan nie rozumiecie sprawy tego nieszczęsnego viedeo-faktycznie jest taki film i to nie jest zadna reklama jak sugeruje "Darski", ale tez nie jest tak jak pisze Pan wplatując tu jakiś wztek o bogu ducha winnych Chińczykach?!- ja naprzykład mam na stronie zupełnie inne reklamy w zupełnie innym języku bo ...widomo..serwer inny hehe, :)

Obrazek użytkownika fritz

20-10-2012 [17:04] - fritz | Link:

internet funkcjonuje.

Jak widac, zaczeles prase izraleska czytac.

Kiedy zaczniesz czytac porno, panie sie pojawia... ku uciesze dzieci ktore przed komputerem zasiada.

Obrazek użytkownika Grzegorz M

22-10-2012 [23:18] - Grzegorz M | Link:

Niestety, ale nie ma Pan do końca racji. Administrator witryny może zablokować wyświetlanie konkretnych reklam w panelu. Nie to jest jednak Pana błędem, lecz niewiedza związana z "losowaniem" reklam. Otóż google dopasowuje reklamy na podstawie algorytmu opartego na historii odwiedzanych stron. Jeśli ktoś ogląda witryny o piłkach do koszykówki, będą mu się wyświetlały reklamy sklepów sportowych. Tylko w przypadku wyjątkowo skromnej historii przeglądanych stron reklama dopasuje się w pierwszej kolejności do zawartości strony, a przy braku tematycznych reklam wylosuje coś z puli ogólnej. Sprawny szpieg wydedukuje z tego, że prawdopodobnie planuje Pan remont łazienki.

Gdybym prowadził bloga i chciał szokować jak Coryllus napisałbym notkę korzystając z jego "błędu". Mogłaby mieć np. tytuł: "Czy Coryllus umie czytać po hebrajsku czy dopiero się uczy?". To oczywiście żart, ale ujawnienie reklamy, w świetle algorytmu google, sugeruje przeglądanie przez Pana Gabriela hebrajskich stron o herbacie. Zabawnie to wyszło, bo atakując innych utarł nosa tylko sobie.

Obrazek użytkownika Ma-Dey

20-10-2012 [11:47] - Ma-Dey | Link:

Po pierwsze zaczne od końca : jak Pan sie może juz zdażył zorientowac w polskich realiach, Polacy to Naród Chrześćjański, co oznacza że w śród jego zdecydowanej większości  wyznawany jest prymat Śmierci nad prymatem Życia "(momento mori"-mówi to panu coś?), więc cóż ... chyba Panu nie lekko z tym faktem-ale cóż zawsze jest wybór,Inni mają reinkarnacje, może to pana usatysfakcjonuje!?-poza tym jest tam cieplej i nie było wojen (?)-albo sie srodze mylę...hmm..?!!Pisze Pan o Lowie..., otóż osobiście uważam iż fakt  że w '89 roku nie zdecydowano sie na wojskowy atak i odebranie co nasze u tzw sąsiadów,  uważam za zdradę i poniżajacy nas fakt w " oczach " naszych przodków!Pan zapewne uważa inaczej-pana sprawa- ale za Ojcem Bocheńskim uważam, że tylko wojna jest naprawdę "oczyszczająca" a działania ludzi sa na najwyższym stopniu "uczłowieczone" (dotyczy to zwłaszcza żołnierzy) a przelana krew prowadzi do sukcesu-patrz Wielka Brytania , Francja..itd..itd-co,..coś nie tak?Żadne tam jakieś czary mary i gotowanie zupy na gwoździu.Poważniej, mysle ze robi pan sam sobie krecia robotę,a Polskiemu czytelnikowi "pocałunek śmierci" bo jak pisałem "u pana' wczesniej" ( i podtrzymuje to) "popieram i niech Pan robi swoje", ale uwazam że metodykę jaka obrał Pan za pomoca której chce Pan dotrzeć do odbiorcy ze swoim przekazem (zakładam że sam przekaz jest szczery i uczciwy) jest chybiona, oczym Pan sie niebawem przekona-tak sądze.

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [11:55] - Coryllus | Link:

Ja się codziennie po sto razy przekonuję, że moja metodyka nie jest chybiona. A ze swoimi projekcjami powinien się pan raczej zwrócić do pana Józefa Darskiego. On panu wyjaśni co i jak. 

Obrazek użytkownika Ma-Dey

20-10-2012 [14:22] - Ma-Dey | Link:

ale nie korzystam, za to panu proponuje wyrobić w sobie truche odruchów pokory wobec tego co Pan robi, czego jak uwazam Panu brakuje przede wszystkim.
Wiem, razem z Braunem robicie cos w rodzaju konkwisty historycznej , wycinajac w pień waszym zdaniem "różnych tam"  Stasziców, Kołątajów, Kochanowskich,Unię Litewską, powstania listopadowe i styczniowe, Piłsudzkiego, sanacje(coś mi sie zdaje że tu rączka w rączke z komuchami )itp..itd.Ok, macie prawo, ale co w zamian...hmm..?Co proponujecie...?Powołanie Króla..?skad niby - z z "wykopalisk" czy z  'importu"?, po UW czy po UJcie?A moze jeszcze sie nie narodził, a my mamy czekać jak na "mesjasza' tak..?No jelśli nawet tak, to prosze bez ściemy tylko jasno i precyzyjnie  okreslić swoje cele, swój program plityczny,zrezygnowac z metody(ki)" Dżingis Chana", a podjąć trudną prace misyjną, polegajacą na" wybudowaniu" najpierw bezpiecznego schronienia dla " nowego kościoła" , a potem przstapić do "nawracania" "piórkiem i węglem" i wtedy dopiero - w tej kolejności zabrać się za burzenie " pogańskich świątyń", a nie na odwrót, ot co!

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [17:32] - Coryllus | Link:

Ja w ogóle nie gadam z Braunem o takich sprawach, skąd to panu przyszło do głowy? Nie uważam, że by powoływanie króla było najlepszym pomysłem. Pokorę zaś zalecam Panu, mnie ona nie jest wcale potrzebna.

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-10-2012 [19:20] - cassiodorus | Link:

Zgadza się.Jest to pomost który łączy środowiska określające się monarchistycznymi[sic] czy też konserwatywnymi[sic,sic] z ogólnie pojetymi ruchami lewicowymi.I chociazby z tego względu[cała ideologia komunistyczna oparta jest na kłamstwie] można wyciągnąć wnioski o fałszywości założeń niektórych ''prawicowców''

Obrazek użytkownika elig

20-10-2012 [12:47] - elig | Link:

  Dlaczego skoro było tak dobrze, skończyło się tak źle?  Ano dlatego, że tak jest zawsze.  Systemy polityczne są jak produkty spożywcze - maja określony termin przydatności.  Imperia mongolskie i brytyjskie nie przetrwały nawet dwustu lat.  Rzymskie i ottomańskie - około 500.  Unia Polski i Litwy funkcjonowała przez prawie 400 lat.  To wcale nie jest najgorszy wynik.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-10-2012 [16:32] - NASZ_HENRY | Link:

Coryllus dał Pani odpowiedz na salonie. Musi być myślami w XVI wieku wśród niedźwiedzi i baśni.
Skopiuję więc tylko:

"@elig
Coś się pani niestety chrzani. Przykro mi. Unia została de facto zawarta w roku 1569. To co było przedtem można w najlepszym razie nazwać trudnym sąsiedztwem obłożonym poważnym ryzykiem i kosztami. Jak zwykle myli pani folder z rzeczywistością. Może mi jeszcze pani zdradzić dlaczego imperium brytyjskie nie zostało w sposób spektakularny zrównane z ziemią? Ja to nasze niby imperium? To też jest wytłumaczalne racjonalnie prawo historii?"

Artysta może być wszak roztargniony ;-)

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-10-2012 [15:18] - cassiodorus | Link:

Otóż nie nie nie.Filmu nie oglądałem ,ale domyslam sie ,że chodzi o upadek Polski.A przy okazji powoływania się na jednego z najwybitniejszych myślicieli xx wieku -o.Bocheńskiego ,przytoczmy jego słowa ,w których zawarł prawdziwe,pierwotne przyczyny-''Mielismy zły okres,okres saski.od Sobieskiego ,kiedy Polska przestała być przedmurzem Zachodu i stała się przedmurzem Wschodu.Objawiało się to w ubraniu szlachty,cały sposób życia,styl sejmików.Wszystko TO WŁAŚNIE DOPROWADZIŁO DO UPADKU POLSKI.WSZYSTKO INNE JEST WTÓRNE''
Obudziliśmy się co prawda dzięki Konarskiemu i Leszczyńskiemu ,ale było juz za póżno.Mówiąc kolokwialnie-po ptokach
Popełniono błąd ,straszliwy w skutkach ,dokonując próby syntezy dwóch cywilizacji[na wzór unii polsko-litewskiej]Jednej opartej na wartościach duchowych czyli łacińskiej[ów Zachód]w której nad władća jest jeszcze Bóg z drugą ,moskiewsko-turańską,opartą na gwałcie,przemocy ,w której jak zauważył autor tekstu władca jest bogiem.Połączenie takie to oczywista utopia zapoczątkowana unią brzeską,ale współcześni tego nie mogli wiedzieć.Jeżeli my natomiast popełnimy te same błędy [nie tylko środowiska tzw lewicowe maja takie rojenia ,ale o zgrozo ,konserwatywno-monarchistyczne,jak się samozwańczo określiły-również]to potomni będą uprawnieni nazywać nas głupimi

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [17:31] - Coryllus | Link:

Ojciec Bocheński takie brednie opowiadał? Niesamowite.

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-10-2012 [19:14] - cassiodorus | Link:

Ach ta luterańska skłonność do zabobonów.Do nauki drogi panie autorze,bo minął juz wiek złoty,jak wołał wieszcz.A jak przy nim juz jesteśmy to podzielał stanowisko wielu najwybitniejszych mężow intelektu w skali światowej jak JP2 czy prymas Wyszyński,pisząc przepięknym i zrozumiałym wydawałoby się językiem.
Bzdury pan powiadasz...No no no ,wielki znawca i badacz Tomizmu,E Gilson mawiał ,że pycha to matka błędu.
Z wyrazami szacunku

''

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-10-2012 [19:45] - cassiodorus | Link:

Kilka minut swego cennego czasu na odszukanie słów Ojca Bocheńskiego .Znajdują sie w książce ''POlski Testament '' str 104
Sprawdzić,zapoznać się i szukać prawdy.Wszystko co niezgodne z poszukiwaniem prawdy obce jest cywilizacji europejskiej

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [20:05] - Coryllus | Link:

Nie musi pan tu spędzać ani chwili, tym bardziej zaś nie musi pan nikogo tym "spędzaniem" kokietować. 

Obrazek użytkownika cassiodorus

21-10-2012 [02:52] - cassiodorus | Link:

Wobec nieprawdziwych historii nie mogę pozostać obojętnym,czy to na tym blogu czy w relacji ze swoja narzeczoną,czy też w każdej innej.Pan natomiast nie musi odczytywać mo9ich komentarzy .Nawet nie musi ich pan odczytywać
Proszę sobie nie przeszkadzać

Obrazek użytkownika fritz

20-10-2012 [16:57] - fritz | Link:

Pokazuje elementy pieknej historii Polski, budzi emocje, dume. Dume z Polski, dume z Polakow, dume z Narodu.
Emocje sa najwazniejsza sprawa. Cala wspolnta narodowa opiera sie wlasnie na emocjach. Dlatego wlasnie zabicie emocji jest rowne zabiciu narodu. Dlatego srodowiska wokol GW czy innych wynarodowionych janczarow staraja sie zabic emocje narodowe Polakow. Uciekaja sie przy tym do paskudnych, cuchnacych wysoce emocjonalnych metod jak np. coryl w tym tescie. Male mozdzki uzywaja nazistowskich czy tez sparafrazowanych zydobolszewickich porownan. Pojecia Patriotyzmu (ale tylko polskiego), Narodu (ale tylko polskiego), Wolna Ojczyzna (ale tylko Polakow) doprowadzaja ich do emocjonalnych wybuchow wscieklosci.

Bog, Honor, Ojczyzna.. to jest program polityczny i droga rownoczesnie.
Zawsze wazne, zawsze aktualne.

Pasja do Polski budzi sie. I to jak.

Prosze powoli powiedziec: "Passja do Polski", powtorzyc 2 razy... piekne, zaczyna sie wrecz na jezyku rozchodzic. A teraz obraz Chrobrego wyobrazic, ktory spuszcza baty Ottonowi, granica na Labie ustanowia i nieco pozniej jest w Kijowie (Szczerbiec tego symbolem) i Grody Czerwienskie przylacza.

Polakofobi zdaja sobie sprawe z sily polskiej historii, z potegi Mickiewicza. Dlatego zwalczaja jedno i drugie. Taki coryl nauke historii chce zastapic nonsownymi narracjami, hagadami o antypolskim charakterze, majacym Polakom "wyperswadac" to, co go do doscieklosci doprawadza: Wolna Polske.

Hagady coryla w Basniach sa hagadami, z historia lacza je wklepane daty, czytanie ich ma dokladnie tyle samo sensu co grossa hagade o Jedwabnym z powodu ich antypolskich emocji. Dlatego trzeba ostrzegac przed czytaniem, tak samo jak grossa bojkotowac.

PS. Co do filmu. 1. Autorzy pomylili pojecie mocarstwa z imperium. Rzeczpospolita nie byla imperium, Polacy wyprzedzili cywilizacycjnie o setki lat Europe tworzac ideologie okreslana jako sarmacja, program polityczny mowiac dzisiejszmy jezykiem. Ten program polityczny Polakow byl tak atrakcyjny, ze sluzyl za model Rzeczpospolitej dwojga narodow. Rzeczpospolita byla tak samo Polska, jak dzisiejsze Wielka Brytania jest Anglia.

2. Muzyka. Polska to sila, swiatlo. Muzyka powinna te emocje rowniez nosic, byc jasna. Jest uroczysta i ciemna. Nie budzi uczucia radosci, akcji, dynamiki. A powinna.

PS. Tutaj inny film, dopasowany do mozliwosci coryla, wyjasniajacy wage emocji.. i celow. Warto obejrzec.
http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [17:35] - Coryllus | Link:

Może lepiej powiedzieć: Cassablanca? Albo: Honolulu?

Obrazek użytkownika fritz

20-10-2012 [18:33] - fritz | Link:

produkujesz.

Obrazek użytkownika Coryllus

20-10-2012 [17:35] - Coryllus | Link:

Może lepiej powiedzieć: Cassablanca? Albo: Honolulu?