"Pojednanie" putinowsko-arcybiskupowskie w cieniu pomnika kata.

2 sierpnia 2010 roku a więc już po tragedii smoleńskiej i w trakcie trwających negocjacji nt. cerkiewno-biskupiego pojednania pojawiła się informacja, którą z uwagi na wczorajszy list, który miał być odczytany TYLKO w polskich kościołach (bo hołd jest w jedną stronę) warto przypomnieć.

"RzP" z 2 sierpnia 2010 roku

http://www.rp.pl/artykul/51696...

"Generałowi NKWD Wasilijowi Błochinowi, głównemu katowi Józefa Stalina, wystawiono nowy pomnik na Cmentarzu Dońskim w Moskwie.
Na okazałej płycie nagrobnej z czarnego marmuru wykuto wizerunki Błochina (w generalskim mundurze) i jego żony Natalii. W prawym górnym rogu umieszczono prawosławny krzyż. U podstawy płyty widnieje napis: "Wieczna pamięć"."

Gen. W. Błochin był odpowiedzialny osobiście za śmierć wielu tysięcy polskich oficerów, jeńców wojennych zamordowanych w 1940 roku w komunistycznej Rosji. Wielu z nich zamordował osobiście. Zamordował także osobiście tysiące niewinnych Rosjan. Generał Błochin własnoręcznie zabił około 50.000 ludzi. (słownie, zabił osobiście ok. pięćdziesiąt tysięcy niewinnych ludzi)

W 2010 roku taki zbrodniarz otrzymał na pomniku krzyż prawosławny. Nie są znane żadne protesty.

Z taką cerkwią jednał się polski arcybiskup.

http://www.focus.pl/historia/a...

http://pomniksmolensk.pl/news....

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nurni

10-09-2012 [13:44] - nurni (niezweryfikowany) | Link:

iż pojednania z Rosjanami, ofaiarmi KGB której agentem był Cyryl wcale nie potrzebujemy.

Wyglada to tak jakby jednali sie agenci KGB z tutejszymi "kontaktami operacyjnymi" Służby Bezpieczeństwa.
Dziwi iz zamiast jednać sie kameralnie usiłują przekonać że to w naszym imieniu.

Obrazek użytkownika m.

10-09-2012 [14:15] - m. | Link:

"Wyglada to tak jakby jednali sie agenci KGB z tutejszymi "kontaktami operacyjnymi" Służby Bezpieczeństwa"
Szkoda tylko, że ci "tutejsi" na co dzień są tytułowani zupełnie inaczej...

Obrazek użytkownika xena2012

10-09-2012 [21:06] - xena2012 | Link:

ale jest zachwycony dostojnym gosciem,jego obyciem,erudycją wykształceniem.Szkoda ,że jakoś nie dziwią abp Michalika niejasne powiązania z KGB i biznesowe powiazania.Ciekawe kiedy obaj sprzymierzeńcy zaczna realizować program ,,walki o cywilizację''i na czym ma on polegać.Bo jak na razie wygląda to na religijny parawan do pojednania.