Michał Tusk stał się zgubą Amber Gold

   Wszystko na to wskazuje.  Ta piramida finansowa była przecież daleka od zawalenia się.  Według artykułu Tadeusza Święchowicza w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie", w pierwszym półroczu 2012 klienci włożyli do Amber Gold 160 mln zł.  Nie brakowało więc chętnych do inwestowania.  Inna rzecz, że jak podano w tej publikacji, szef Amber Gold szastał forsą na lewo i prawo.  Po akcji ABW wybuchła panika i wycofano połowę wkładów.  W efekcie wydatki przekroczyły wpływy o ponad 27 mln zł.  Mam jednak wrażenie, że gdyby nad firmą nadal utrzymywano parasol ochronny, to mogłaby jeszcze funkcjonować z rok, a może dłużej, a razem z nią linie lotnicze OLT.  Tak szybki jej upadek był celowo sprowokowany.  Dlaczego?
  Prawie miesiąc temu napisałam notkę "Taśmy, czyli polowanie z nagonką"  /TUTAJ/.  Wyraziłam w niej zdanie, iż ujawnienie "taśm PSL" jest częścią polowania, w którym zwierzyną łowną jest premier.  Zakończyłam ją słowami: "Moim zdaniem mamy do czynienia z kolejną już próbą zastąpienia Tuska innym politykiem, wygodniejszym zwłaszcza dla "stronnictwa ruskiego".".  Tusk jednak zażegnał niebezpieczeństwo, porozumiewając się z Pawlakiem.
  Marcin P. zatrudniając Michała Tuska w OLT sądził zapewne, iż zapewni w ten sposób "swojej" firmie solidną "kryszę" i zabezpieczy ją przed wścibstwem KNF, BGŻ oraz innych instytucji.  "Swojej" piszę w cudzysłowie, gdyż dla wszystkich oczywiste jest, że Marcin P. to tylko "słup", wybrany do kierowania interesem ze względu na swoje liczne wyroki w zawieszeniu, gwarantujące jego posłuszeństwo /patrz: tekst Staniszkis  /TUTAJ//.  Święchowicz podejrzewa, że Amber Gold była pralnią brudnych pieniędzy, a kursują też pogłoski, że zajmowała się ona transferem rosyjskiego złota na Zachód.  To by tłumaczyło wielkość jej obrotów.  TVN24.pl podało  /TUTAJ/, że:
  "Agencja sprawdziła, ile pieniędzy, od momentu założenia rachunków, przez te konta się przewinęło: "Łączna ilość wpłat oraz wypłat obejmowała kolejno kwotę 1.130.041.801,49 (1 mld 130 mln 41 tys. 801 zł – przy. red.) oraz 1.099.906.868,20 zł. (1 mld 99 mln 906 tys. 868 zł – przyp. red.)" - zapisali śledczy z ABW we wspomnianym planie.".
  Wróćmy jednak do syna premiera.  Fakt jego związków z Amber Gold i OLT nie uszedł uwadze wrogów Donalda Tuska, i stał się podstawą następnej kampanii mającej na celu osłabienie pozycji szefa rządu.  Ten ostatni "podłożył się" zresztą ogłaszając "walkę z nepotyzmem".  Tak więc, to co miało być "kryszą" dla Amber Gold - stało się przyczyną zguby.
  Marcin P. w wywiadzie dla dzisiejszej "GPC" mówi, że w połowie maja br. dziennikarz "Rzeczpospolitej" ostrzegał go,że "będzie gorąco", a jeden z kontrahentów pisał do niego, ze przyjdą "smutni panowie".  Na początku czerwca ABW zaczęła odwiedzać lokale firmy.  Zdobyła też listę klientów, których lokaty kończą się  w 2013 i odwiedzała ich.  Według portalu Interia  /TUTAJ/:  "dopiero w połowie lipca delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku sporządziła plan śledztwa. Co ciekawe, nie dotyczy ono całej działalności państwa P., a tylko jednego z wątków.".  Warto tez zajrzeć do piątkowego artykułu w portalu Dziennik.pl  /TUTAJ/.  Znajdujemy tam wypowiedź eksperta finansowego, p. Nogackiego, który porównuje afery Amber Gold i Finroyal ze sprawą upadłości domu maklerskiego WGI SA:
  "Jak się okazuje, w licencjonowanym domu maklerskim, w którym toczyła się permanentna kontrola KNF, zabrakło kilkuset milionów złotych i przez sześć lat nie udało się sformułować aktu oskarżenia - powiedział.".
  Parasol ochronny nie został wcale zdjęty z Michała Tuska.  Dowiadujemy się  /TUTAJ/, że:
  "Klosowski stwierdził, że Michał Tusk "jest i będzie nadal pracownikiem gdańskiego Portu Lotniczego". - Nie ma żadnych powodów do tego, żeby przestał być pracownikiem portu (...) Odrzucił również zarzut, że Michał Tusk ujawniał tajemnice portu w rozmowach z Marcinem P., prezesem Amber Gold (spółka była właścicielem OLT Express). Szef Amber Gold Marcin P. w tygodniku "Wprost" w ub. tygodniu stwierdził, że Tusk zdradzał tajemnice handlowe swojego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku. - Przyniósł nam konkretną informację o tym, ile Port Lotniczy w Gdańsku bierze od naszej konkurencji, konkretnie od Wizz Air, za obsłużenie jednego pasażera - podkreślił P. Michał Tusk cytowany przez "Wprost" kategorycznie zaprzeczył, że przekazał OLT taką informację.".
  No cóż, prawdziwi właściciele Amber Gold wytransferowani pieniądze w nieznane, syn premiera jest kryty, a na placu boju pozostał tylko Marcin P. w niewdzięcznej roli kozła ofiarnego.  Taki jest los "słupa".
  Na zakończenie coś zabawnego. Otóż według "Gazety Wyborczej" ofiarami afery Amber Gold nie są wcale ludzie, którzy stracili swoje oszczędności.  Z nich usiłuje się teraz robić idiotów.  Natomiast: "Wszystkie ofiary afery Amber Gold: Tuskowie, Wajda, Wałęsa, Gryzelda i Filip..."  /TUTAJ/.  Tak widzi to G.W-no.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-08-2012 [22:07] - Teresa Bochwic | Link:

Tusk silny czy zręczny, skoro TAMCI nie mogą go jednak upolować? Widocznie też ma zaplecze.

Obrazek użytkownika elig

20-08-2012 [22:15] - elig | Link:

  Nie mogą, bo miał za dobry wynik w wyborach.  Jednak każda taka akcja go osłabia.  Przy okazji wizyty Cyryla I brylował Komorowski, a Tusk musiał świecić oczami za syna.

Obrazek użytkownika zezik

20-08-2012 [23:32] - zezik | Link:

A może pani wskaż czytelnikom swojego bloga które to przepisy konstytucji czy ustawy nadają opozycji parlamentarnej uprawnienia śledcze?

Obrazek użytkownika elig

21-08-2012 [01:07] - elig | Link:

  Chyba wpisał Pan komentarz nie tam, gdzie trzeba.  Żadna  Gienia Sz . się na moim blogu nie wypowiadała.

Obrazek użytkownika zezik

21-08-2012 [01:51] - zezik | Link:

..nadać nowy przydomek.

To jak? Zobaczymy odpowiedź na pytanie jakie zadałem czy nadal będzie można obserwować tylko próby udawania że pytanie trafiło pod niewłaśiwy adres?

Obrazek użytkownika elig

21-08-2012 [11:57] - elig | Link:

  Jednak trafiło pod niewłaściwy adres.  W mojej notce pisałam tylko o ABW.  Opozycja rzeczywiście nie prowadzi śledztw.  Stad wniosek PiS o powołanie komisji parlamentarnej.

Obrazek użytkownika zezik

20-08-2012 [23:26] - zezik | Link:

A to któryś z legalnych organów państwa pw ogóle poluje na Tuska vel Bąka 007?
Ktoś tych myśliwych poinformował gdzie poza granicą obecnie ukrywa się synek Tusk (oficjalnie od kilku dni na urlopie).
Tak w ogóle w którym państwie po za Polska czy Rosją w sytuacji czy państwami trzeciego świata ktoś pozwoliłby się ulotnić "na wczasy" za granicę synowi premiera zamieszanemu w potężną aferę dotykających niemal wszystkich filarów organów państwa w której z miejsca powinien zostać przesłuchany w sprawie naruszenia interesów pracodawców u których był zatrudniony? (to już tak kompletnie niezależnie od głównych wątków afery AG).

http://wiadomosci.onet.pl/kraj...

Na stronie premiera to już nawet nie ma komu uzupełnić informacji o tym co od kilku dni dzieje się z ojcem Tuskiem.
Też wyjechał "na urlop"?

Obrazek użytkownika elig

21-08-2012 [01:05] - elig | Link:

  Oni polują na Donalda Tuska, premiera.

Obrazek użytkownika zezik

21-08-2012 [01:55] - zezik | Link:

Jak oni tak mogą? .. premiera który jak coś mówi to znaczy że tylko mówi. No zbydlęcenie niesamowite żeby dopominać się zachowania zgodnego z interesem suwerena, a nie wąskiej grupy trzymającej władzę
Żeby tak dopominać się pociągnięcia niezwłocznie do odpowiedzialności tych co swoje obowiązki mają w czterech literach ... no bydlaki ..

Obrazek użytkownika xena2012

20-08-2012 [22:16] - xena2012 | Link:

też patrzy w sondaże.Widocznie wypadło nienajgorzej dla Tuska i PO (wazak złodziejstwo to nie przestępstwo) więc po co premierowicza zwalniać.Nazwisko zawsze się przyda.

Obrazek użytkownika elig

21-08-2012 [01:02] - elig | Link:

  Tusk mówił o oszustwie, nie o złodziejstwie.  "Nie każde oszustwo to przestępstwo".

Obrazek użytkownika zezik

20-08-2012 [23:14] - zezik | Link:

W sprawę zamieszane są organy państwa od prokuratury, przez lokalny urząd wojewódzki po służby jawne i inne tajne mające za zadanie zabezpieczać bezpieczeństwo, a ty tu panie Człowieku o synu Tuska jako katalizatorze?
Piszesz co służby znalazły tak jakby się o tym dopiero teraz dowiedziały?
Wszelka logika podpowiada że działania na skalę miliardów zł NIE BYŁYBY MOŻLIWE gdyby nie wsparcie co najmniej pasywne (przyglądanie się wszystkiemu i niepodejmowanie działań) po wręcz aktywne współdziałania (od współudziale w pomyśle po nawet czerpanie z korzyści) w całym procederze a Ty tu kawałki o synu Tuska? Jego ŚWIADOME działania wobec firmy która zdawał sobie że jest podejrzana to tylko zasmażka na na stole ze śmierdzącym jedzeniem. według Cibie smród się rozniósł bo ktoś polał sosem śmierdzący stół .. a nie dlatego że od kilku lat na tym stole co coś dostawiano to gniło ????
Zacznij wizytować żłobki ze swoimi opowieściami (w przedszkolach nie masz już szans).

PS. "Rodzina jest ważniejsza niż władza i pieniądze" - Vito Corleone.
Gdyby ojciec Tusk miał poczucie odpowiedzialności za państwo którego jest premierem już dawno podałby się do dymisji, a tak każdy kolejny dzień trzymania się stołka to rosnące niebezpieczeństwo dla każdego Polaka. Jak ktoś nie wierzy to niech zajrzy sobie na premier.gov.pl. Ostatni komunikat rządu 14 bm, a premiera 16. Od kilku dni gdzieś wcięło.

Obrazek użytkownika elig

21-08-2012 [01:00] - elig | Link:

  Wszyscy dobrze wiedzą, że oni robili przekręty, a stały za tym służby.  Nie ma sensu pisać o takich banałach.  Mnie interesowało, dlaczego akurat ta afera wyszła na jaw i dlaczego teraz?  Sądzę, że przyczyną była chęć zaszkodzenia Donaldowi Tuskowi poprzez atak na jego syna.  Podobnie jak poprzednio, gdy dobrano się do skóry koalicjantowi  PO, czyli  PSL.  To się nazywa wojna podjazdowa.

Obrazek użytkownika zezik

21-08-2012 [02:02] - zezik | Link:

"Wszyscy dobrze wiedzą, że oni robili przekręty, a stały za tym służby. Nie ma sensu pisać o takich banałach"

Lepiej zanurzyć się political fiction ?? pisać o tym że Bąk 007 to katalizator??

Jak można zaspokoić swoje zainteresowanie w sytuacji kiedy nadal w tej sprawie więcej nie wiadomo niż wiadomo, a osoby zamieszane w sprawę robią więcej żeby nic nie powiedzieć niż żeby pokazać co tu się konkretnie dzieje?

Czyżby chodziło o mistrzostwa w nowej konkurencji "wróżenie z fusów" po to żeby dostarczyć prostych odpowiedzi żeby nie zadawać więcej pytań?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-08-2012 [09:35] - NASZ_HENRY | Link:

To, że PObożny minister Gowin tak mówi to już POwinno skłonić do refleksji.
W latach 2009 do października 2011 cena złota wzrosła z 800$ do 1900$ za uncje
http://www.bankier.pl/inwestow...
Przy takim wzroście powyżej 30% rocznie, Amber Gold mogła płacić 15% odsetki swoim klientom!
Kłopoty zaczęły się gdy cena złota spadła do 1600$ ale to nie jedyny POwód, ale zupełnie inna historia ;-)