Pseudopojednanie z sowietami i zniewaga dyplomatyczna.

Nie biorę udziału w pojednaniu polsko-rosyjskim gdyż nie widzę nikogo z kim miałbym się jednać.

Nie wybaczam sowieckim mordercom gdyż nie słyszałem aby prosili o wybaczenie i nie widziałem zadośćuczynienia i naprawienia szkód, które są potrzebne do pojednania zarówno w wymiarze duchowym jak i emocjonalnym lub formalnym.

Nie muszę wybaczać zwykłemu rosyjskiemu społeczeństwu bo oni także są i byli mordowani i są naszymi braćmi w walce z sowiecką zarazą. Mamy wspólne plany walki z sowieckimi zbirami.

W zwiazku z tym jeszcze raz podkreślam. Nie widzę żadnej grupy Rosjan z która można się pojednać.

Mordercy są wciąż mordercami a ze zwykłymi Rosjanami nie trzeba pojednania bo są mordowani i prześladowani tak jak i my.

Prawosławie w Rosji to obecnie dywizja Putina o czym świadczy ten film na którym duchowny prawosławny całuje rękę "pana". Proszę obejrzeć 35-40 sekundę filmu.

http://www.youtube.com/watch?v...

To nie był jedyny przypadek. Putina w rękę całował także patriarcha Jerozolimy.

W tym miejscu chciałbym także wyrazic  ogromny żal na działania Watykanu, który na pogrzeb pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskiej nie wysłał nikogo. Wysłał tylko... list kardynała Sodano. Jeden z dyplomatów zwrócił mi uwagę, że jest to ogromna zniewaga gdyż w dyplomacji obowiązuje zasada kontaktów na tych samych poziomach.

Tak było na przykład na pogrzebie Valawa Havla gdzie został odczytany list od papieża Benedykta XVI.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...

"W katedrze świętego Wita w Pradze uroczyście pożegnano Vaclava Havla. Była to pierwsza taka uroczystość państwowa od czasu obalenia komunizmu w byłej Czechosłowacji. Do Pragi przybyło ok. 50 zagranicznych delegacji. W czasie uroczystości odczytano list papieża Benedykta XVI."

List na pogrzeb głowy państwa polskiego powinien zgodnie z zasadami dyplomacji być podpisany przez głowę państwa Watykan, Papieża Benedykta XVI a nie przez kardynała Sodano, który od 2006 roku nie pełni żadnej funkcji w administracji Watykanu. Jak zareagowałoby jakieś państwo gdyby na pogrzeb Prezydenta lub Monarchy przez Polskę zostałby wysłany tylko list napisany przez byłego senatora PO gdyż kardynał Sodano ze względu na wiek nie może brac udział nawet w Konklawe?

Każdy dyplomata na świecie odczytał to jako zniewagę i deklarację dystansu. Co kierowało takimi działaniami Watykanu znanego z przestrzegania zasad etykiety dyplomacji? Czy zniewaga dyplomatyczna związana była z obietnicą poszerzenia przywilejów kościoła katolickiego w Rosji? Czy Watykan nie zdaje sobie sprawy, że w Rosji wciąż rządzą mordercy, którzy w swoich działaniach wykorzystują notorycznie kłamstwo?

Sowiecka historia wciąż trwa i Putin bez przeszkód realizuje plan Lenina, który powiedział, że "zachód sprzeda nam sznur na którym ich powiesimy".

Pamięci ofiar terroru komunizmu, który nigdy nie został osądzony. Ofiary wciąż czekają na sprawiedliwość i zadośćuczynienie szkód. "The Soviet Story" - sowiecka historia, film, który cenzura w Polsce pomimo zakupienia przez TVP nie pozwala wyświetlić.

http://www.youtube.com/watch?v...

OFICJALNA STRONA FILMU

http://www.sovietstory.com/

Nie ma pojednania z oprawcami dopóki nie ma żalu, sprawiedliwości i zadośćuczynienia.

Rzeźnik Putin: Morderstwa i Zmachy FSB / Rebellion

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika slavmiro

16-08-2012 [15:28] - slavmiro | Link:

Tak miało być i było to zapowiadane od dawna. Putin ma doprowadzić do zjednoczenia kościoła rzymsko katolickiego, rosyjskiego, greckiego i innych kościołów obrządku wschodniego. Pocałunki Putina w rękę nie są przypadkowe, nazwanie Putina mianem „Cudu bożego” nie jest przypadkowe. Putin odgrywa podobna role do Antiocha IV który był nazywany „Objawieniem bożym”. Antychryst jest Europejczykiem, prawdopodobnie zostanie uznany jako następny papież, najwyższy władca zjednoczonego kościoła. Ten fałszywy ekumenizm pójdzie dalej i ma doprowadzić do pojednania kościoła katolickiego z muzułmanami. To co robi Michalik dzieje się na polecenie obecnego papieża. Nowa religia pod przewodnictwem antychrysta ma połączyć Europe, Rosję, Amerykę południowa, Afrykę, kraje bliskiego wschodu a także Chiny które z nakazu władzy przyjmą nowa religie.

Jest jedna rzecz która może nie dopuścić do horroru jaki ma spaść na świat. Jak najszybszy atak Izraela na Iran. Wtedy bestia na ziemi nie zdąży przygotować się do ataku, Rosja będzie pokonana razem z Iranem i koalicjantami występującymi niby w obronie.

Jeśli Izrael ulegnie międzynarodowym naciskom, wtedy na terenie Iranu, Syrii, Libii zostanie zgromadzony dostateczny potencjał nuklearny, chemiczny i biologiczny by zaatakować Izrael i zadać mu wielkie straty. Izrael pomimo wielkich strat zwycięży i stanie się jedynym wolnym królestwem na ziemi gdzie ludzie będą żyć jak w raju. Jednak na pozostałym obszarze świata będzie cierpienie jakiego nigdy wcześniej nie było. To będzie trwało do czasu następnej wojny antychrysta z Izraelem.

Obrazek użytkownika misiekn

16-08-2012 [16:29] - misiekn | Link:

... "tak miałobyć i było to zapowiadane", "jest jednak rzecz, która może nie dopuścić do tego". Czyli jak ma być jak w pierwszym akapicie czy w tym drugim? Co mówi przepowiednia (zapowiedź) - zjednoczenie pod wodzą Putina czy bomba w Izraelu?

Obrazek użytkownika ndb2010

16-08-2012 [16:00] - ndb2010 | Link:

http://wiadomosci.dziennik.pl/...

oprawcy dzialajacy na zlecenie moskwy nie tylko mordowali ale takze ukrywali ciala i je w podły sposób niszczyli.

czy ktos z komunistów powiedział gdzie są ciała polskich bohaterów? czy ktoś przeprosił? 

Czy Putin i Kreml ujawnili dokumenty gdzie są pochowani Polacy zamordowani w wielu katowniach aby ich rodziny mogły oddać im hołd?

Obrazek użytkownika nurni

16-08-2012 [16:27] - nurni (niezweryfikowany) | Link:

Najwyraźniej musiało się tak stać w wyniku jakiegos lobbingu. Nie wyobrazam sobie by ów list powstał bez konsulatacji z ówczesnym nuncjuszem apostolskim biskupem Józefem Kowalczykiem, znanym agenturze sowieckiej jako kontakt operacyjny Cappino.
Finał znamy.

Obrazek użytkownika slavmiro

16-08-2012 [22:25] - slavmiro | Link:

Miało być i było zapowiadane zjednoczenie kościoła, jednak nie w celu związanym z misja Jezusa ale w celu uzyskania władzy, wykorzystanie religii jako narzędzia władzy i manipulacji.
„Jest jedna rzecz która może nie dopuścić do tego” Narzędzie manipulacji jakim ma być zjednoczony kościół wraz z polityka fałszywego ekumenizmu ma doprowadzić do ugody z Islamem i stworzenia wspólnego frontu przeciw Izraelowi. Oni jeszcze nie są gotowi do wojny bo muszą zgromadzić odpowiednie ilości bomb atomowych, chemicznych, biologicznych. To się dzieje na terenie Iranu, Syrii, Libanu. Jeśli uda im się zgromadzić wystarczające ilości bomb, wtedy zadadzą potężne straty Izraelowi jednak Rosja nie będzie musiała brać bezpośredniego udziału w tej wojnie i będzie mieć wystarczającą moc by zbudować na ziemi imperium zła które obejmie Europe, Azję, Amerykę południową, Afrykę północno-wschodnią. Jeśli Izrael pierwszy zaatakuje Iran niszcząc ich reaktory, Wtedy Rosja będzie zmuszona brać udział w tej wojnie i wojska rosyjskie zostaną zniszczone. Nie zdążą się rozwinąć.

Dlaczego Putin chce ugody z islamem?

Popełnił on błąd w przeszłości atakując spokojnych islamistów z byłej ZSRS. To spowodowało ze stali się oni wojującymi szyitami islamskimi. Dodatkowo zmalał przyrost naturalny ludności rosyjskiej a zwiększył się przyrost ludności Islamu. Obecnie szacuje się ze jedna trzecia ludności Rosji jest wyznania islamskiego i te proporcje zmieniają się w szybkim tempie na niekorzyść ludności wyznania prawosławnego wraz z ateistami i innymi mniejszościami. Władza w Rosji ze swoja Cerkwią jest zagrożona. Z pomocą Putinowi przyszedł Iran który jest centrum szyitów islamskich. Doszło do porozumienia. Iran będzie kontrolował szyitów z terenów byłej ZSRS i tych którzy dominują w ważnych pięciu regionach Rosji. Będzie tez w porę ostrzegał Putina o zagrożeniu i wspomagał rosyjska gospodarkę. Putin w zamian ma pomagać Iranowi w rozwinięciu technologii nuklearnej która wcale nie ma służyć w celach pokojowych. Zobowiązali się także do wzajemnej pomocy militarnej w razie wojny.

Wyprzedzający atak na pozycje w Iranie, Libanie, Syrii spowoduje ze wróg zostanie pozbawiony możliwości użycia bomby atomowej, chemicznej, biologicznej. Rosja weźmie udział w wojnie po stronie Iranu i ich wojska zostaną kompletnie zniszczone. Jakakolwiek próba wystrzelenia rakiet z ich terytorium skończy się zniszczeniem ich tuz nad ich głowami. Rosjanie dobrze o tym wiedza i nie nie popełnią tego błędu. Wojna będzie z udziałem broni konwencjonalnej, czołgi, piechota, lotnictwo. Wtedy świat dowie się ze silą militarna Rosji jest porównywalna z egipska w czasie wojny sześciodniowej, biorąc pod uwagę obecny poziom uzbrojenia Izraela z tym jaki mieli w czasie wojny sześciodniowej.

Obrazek użytkownika alto

17-08-2012 [11:14] - alto | Link:

...może Putin broni skutecznie Rosję przed grabieżą jej majątku narodowego? I stąd ta nagonka?

Czy zna Pan jednego chociaż polskiego polityka, który broniłby Polskę przed grabieżą polskiej własności przez międzynarodówkę finansową?

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-08-2012 [14:03] - Janko Walski | Link:

List Jarosława Kaczyńskiego do Rosjan.

Taki bezpośredni przekaz jest dobrze osadzony w naszej trudnej historii z mniej lub bardziej totalitarną Rosją.  Odwoływanie się do wciąż poniewieranego społeczeństwa z pominięciem funkcjonariuszy i agentów KGB, którzy rządzą obecnie Rosją powinno stać się podstawą budowania relacji z tym krajem.

Gest abp. Michalika wobec pospolitego przestępcy (przekręty celne), agenta KGB, a być może nawet funkcjonariusza tej służby przebranego w szaty patriarchy akurat w chwili, gdy zostało zdemaskowane kłamstwo smoleńskie, gdy wskazano na dwa wybuchy jako przyczynę tragedii, czyniące z prezydenta Rosji (zwierzchnika patriarchy) i premiera tego kraju agresorów (!),  kompromituje KEP, dzieli Polski Kościół, jest ciosem w szeroko rozumiany Obóz Patriotyczny, a jednocześnie wsparcie potwornego kłamstwa smoleńskiego i propagandy opartej na wykładni zdradzonej niechcący przez sklerotycznego Bartoszewskiego  "nic się nie stało".  W sumie osłabia Polskę i wtłacza Polaków w jeszcze głębiej w kłamstwo.

To nie ma nic wspólnego z pojednaniem, o które zabiegał Jan Paweł II. Przykro patrzeć jak agentura wpływu w Kościele, jak każda agentura dysponująca portretami psychologicznymi "figurantów" rozegrała hierarchów jak chciała.