Ile winy w Amber Gold, a ile w Premierze

Na przykładzie Amber Gold doświadczamy właśnie czym jest polskie Państwo. Największym skandalem, który został ujawniony przy okazji likwidacji spółek OLT, których AG był właścicielem, jest postawa Komisji Nadzory Finansowego. Jak w państwie prawa możliwe jest kilkuletnie zastanawianie się przez KNF, czy AG podlega nadzorowi ze strony tejże, czy też nie. A przecież Prawo Bankowe w art. 5 jednoznacznie określa co podlega pod termin „czynności bankowe”. Zgodnie z tymi zapisami spółka AG jednoznacznie podlega pod jurysdykcję KNF, a ta powinna jej tej działalności zakazać.
Należy więc sobie zadać pytanie – czy AG działała za cichym przyzwoleniem KNF, czy też jej działalność wynikała z powodu bałaganu jaki panuje w polskim prawie oraz w samej KNF. Jak można wytłumaczyć fakt, że dwa lata temu prokuratura uznała, że działalność AG nie stoi w konflikcie  z prawem ? Czy to też tylko zwykły przypadek ?   Osobiście uważam , że tu nie ma przypadków. Jest drugie dno tej całej sprawy. Tym drugim dnem są struktury państwa, które nie są w stanie wykonywać należycie swoich obowiązków. Przyczyn może być wiele, ale najważniejsza z nich jest permanentny brak skutecznego nadzoru. Ostatnia wpadka z „dziećmi władzy” tylko to potwierdza. Jak wreszcie skomentować wypowiedź młodego Tuska, który mówi, że ojciec mu odradzał pracę dla OLT ? Czy to ma znaczyć, że Tusk premier wie, że ta firma jest „be”, a mimo to nie zastanawia się nad tym dlaczego taka firma funkcjonuje w Polsce, którą on jako premier powinien chronić w interesie obywateli ? Dlaczego Tusk nie reagował mając wiedzę na temat Amber Gold ? Trudno się jednak dziwić premierowi, za którego zgodą rząd stworzył największą w dziejach państwową piramidę finansową. Mówię o polskim systemie emerytalnym. Tym razem hasło  -  łapcie się za swoje portfele – wiele nie pomoże, bo udział w tej piramidzie jest obowiązkowy.
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika bravor

07-08-2012 [12:34] - bravor | Link:

u ciebie na s24, a właściwie trolowaniu PO-nych widać jakimi kretynami są lemingi. Niestety, oni będą głosowac na to dziadowskie państwo, pełne przekrętów, kolesiostwa, afer, chamstwa, którego uosobieniem jest Tusk. Dla nich w ogóle tego państwa mogło by nie być.

Obrazek użytkownika Zebe

07-08-2012 [13:30] - Zebe | Link:

Ludzi, którzy wszystko łykną jest sporo. Zapewne niejeden z nich jest klientem AG.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-08-2012 [12:57] - NASZ_HENRY | Link:

Tak naprawdę istotna jest tylko kwestia, dlaczego pomimo Tuskowicza, ochrony kontrwywiadowczej, zaprzyjaźnienia z prokuraturą Gdańską i sponsorowania Wajdy, trwa teraz systematyczne niszczenie Amber Gold ???
Tylko perspektywa przejęcia SKOKów po zrobienia z nich instytucji bankowej po objęciu kontrolą przez Komisję Nadzoru Finansowego (telewizyjne wystąpienie Tuska tłumaczącego dziejową konieczność w przygotowaniu) stanowi wiarygodne wytłumaczenie ;-)

Obrazek użytkownika Zebe

07-08-2012 [13:29] - Zebe | Link:

Całą ta sprawa jest niezwykle ciekawa.

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

07-08-2012 [16:06] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Strona 84,artykuł Agnieszki Kamińskiej.

"Amber Gold.Złoty interes czy nabijanie w butelke?"

Swoją drogą...zaraz po tym artykule...wybuchła "afera Amber Gold"---przypadek?

Finansowanie filmu Wajdy....
Polecam ten artykuł! Jest bardzo dobry.