Propozycja dla Polski – szerokie porozumienie Prawicy

Prawa strona  polskiej polityki jest podzielona tak jak zawsze. Pragmatyzm to słowo nieakceptowane z wielu powodów. Tymczasem pragmatyzm jest tym, bez czego, nie da się obejść w polityce. NIESTETY.
Ubolewam   i jestem rozdarty wewnętrznie, bo sam gardzę pragmatyzmem jako takim, ale też z drugiej strony warto się zastanowić, czy też nie „wykiwać” diabła i sprzedać mu iluzorycznie duszę przynajmniej na chwilę. Wiem, że taka  pokusa jest grzechem i niesie wraz ze sobą coś na wzór pychy, a ta pycha w polityce może być narkotykiem , czego doświadczamy na co dzień, śledząc poczynania partii Donalda Tuska. Trzeba więc sobie z tego zdawać sprawę.

Sytuacja dojrzewa i czasu do wyborów, wydaje się, że sporo. Tym niemniej polska prawica nie może tracić czasu na spory pryncypialne, ale niestety w dużej części jałowe. Zamiast przybliżać się do siebie, coraz bardziej rośnie mur pomiędzy PIS, SP, a czymś co nazywamy PJN.
O PJN-ie mam zdanie , a raczej nie mam zdania z prostego powodu – w korespondencji z M.Migalskim  rozważałem możliwość wspólnego startu tak PIS, PJN i SP pod wspólnym szyldem wyborczym. Migalski wykręcił się sianem. W kontakcie (pośrednim) z Pawłem Kowalem, moja propozycja (sugestia) nie została skrytykowana. Zresztą  w jednym z programów telewizyjnych na antenie stacji TVN, Kowal wyraził gotowość działania na rzecz takiej koalicji, co nieźle zszokowało prowadzącą audycję dziennikarkę. Temat nie został jednak nigdy więcej podjęty przez dziennikarzy oraz samych zainteresowanych.

Spór  zaś okopał się na linii argumentów:
PIS – tylko spójna i zjednoczona prawica (pod szyldem  PIS ) ma szanse w kolejnych wyborach;
SP – różnorodność nas (prawicę) wzmocni
PJN – dziś ta partia nie proponuje w zasadzie niczego, bo nie wiadomo czy jeszcze funkcjonuje, a jak już, to wydaje nieczytelne komunikaty ustami zastępcy przewodniczącego Kowala (Migalskiego), co spycha ją na margines życia politycznego
Reszta kanapowych partyjek wchłonie zapewne PIS, tak jak ostatnio stało się z działaczami ROP.

Sytuacja  jest więc nieciekawa. Start PIS-u w kolejnych wyborach pod własnym szyldem nie wróży „oszałamiającego” wyniku wyborczego, a taki jest potrzebny nam, „prawicowcom” oraz Polsce, z czego niestety nie zdaja sobie sprawy ludzie przeciwni prawicy, co może nie dziwi, ale nawet jej sympatycy !

Dziś zaś na Jasnej Górze usłyszeliśmy jakże mądre słowa o. Rydzyka w obecności prawie 400 tys. ludzi:
Panie premierze, Alleluja i do przodu. I dziękujemy na ręce pana ministra Zbigniewa Ziobro, dla Solidarnej Polski Bóg zapłać, też porządny człowiek. A życzę wam żebyście się dogadali dla Polski, żeby nikt sobie nie dogadywał, tylko żebyście się dogadali dla Polski.

Dziś trzeba wybaczyć winy, zagryźć zęby i do przodu !

Po to żeby wygrać te kolejne wybory. Po to, żeby pokazać, że Prawica - pomimo różnego spojrzenia na niektóre sprawy - w istocie jest zgodna.
Marzy mi się takie wyborcze  Szerokie Porozumienie Prawicy ponad podziałami. Z korzyścią dla Polski oraz z szansą na większościowe rządzenie.
Kompromis dziś jest potrzebny jak nigdy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

08-07-2012 [19:42] - fritz | Link:

niepowazne i to najwyzszym stopniu niepowazne.

SP jak dlugo nie potwierdzi sie w wyborach, tak dlugo jest projektem.
Z projektami nie zawiera sie sojuszy.

Obrazek użytkownika Józef Darski

08-07-2012 [20:41] - Józef Darski | Link:

będzie trochę pragmatyzmu. Jak na razie otrzymuję tylko listy, żądające żeby kogoś usunąć, bo jak nie to ...  On mnie obraził, jak możesz. .. wychodzę, nigdy nie napiszę, tolerujesz ... Zamieniamy się w świat paranoi. Z każdym i ze wszystkim trzeba się zgadzać, bo jak nie, to .... Nie może być żadnej ciekawej myśli, jeśli cały tekst nie jest po mojej linii, albo nie daj Boże mnie krytykuje, albo nie krytykuje FYMa, albo ... wracam do Sumerów. To po prostu to nie ma sensu ... W takim społeczeństwie zawsze będzie rządziła bezpieka, a taka opozycja będzie zawsze niezdolna do działania.

Obrazek użytkownika Józef Darski

08-07-2012 [21:06] - Józef Darski | Link:

na obecnym etapie nie mają znaczenia poglądy szczegółowe, społeczne, światopogląd itp. TYLKO jedno się liczy - niepodległość Polski, wyzwolenie spod dyktatu bezpieki i sojuszu rosyjsko-niemieckiego. Dlatego nie ma sensu wymachiwać sztandarem prawicy. Liczy się orientacja niepodległościowa, na resztę przyjdzie czas później.

Obrazek użytkownika dogard

09-07-2012 [18:55] - dogard | Link:

pisze na niezaleznej od paru m-cy; nie bardzo rozumiem czemu moze to dotyczyc tylko JURKA, a inni maja wracac do PiS.W zwiazku z moim twardym podejsciem w tej sprawie otrzymalem wiele 'kopniakow'.Dla mnie to pikus tylko,ze za przegrana niech JAREK juz nie obarcza nikogo, TYLKO siebie-nawet nie swoich doradcow.Wszystko w rekach i glowie JARKA. MARTA OBOWIAZKOWO MUSI STARTOWAC DO PARLAMENTU---JEST MADRA KOBIETA I POCIAGNIE WIECEJ MLODYCH JAK KTOKOLWIEK,dla Wiplera robie wyjatek, niezly jest.