Prokuratura ukrywa, że znaleziono składniki broni termobarycznej.

Jacy biegli taka prokuratura, jaka prokuratura takie śledztwo, tak w skrócie można potraktować najnowsze poczyniania Naczelnej Prokuratury Wojskowej szeroko reklamowane w prorządowych mediach.

Zapewnie niektórzy pamiętają mój tekst w którym zostało wykazane, że prokuratura wojskowa zleciła badania na wykrycie materiałów wybuchowych na pokładzie rządowego Tu-154m - a więc jedne z najważniejszych badań dotyczących tragedii smoleńskiej Wojskowemu Instytutowi Chemii i Radiometrii w Warszawie , który... jest pozbawiony akredytacji na badania materiałów wybuchowych.
 
http://wpolityce.pl/artykuly/2...

Ten pozbawiony akredytacji instytut poza wykryciem "obecności węglowodorów alifatycznych, naftenowych i aromatycznych zawierających w cząsteczce od 8 do 14 węgli... i braku możliwości jednoznacznego stwierdzenia w jaki sposób się znalazły na pokładzie Tu-154m, wykazał min, że... badał "Oktogon" czyli plac i metro w Budapeszcie oraz figury geometryczne zamiast materiału wybuchowego o nazwie "Oktogen".

W swoim najnowszym poczynianiu Naczelna Prokuratura Wojskowa założyła stronę internetową, gdzie opisując badania jakie wykonała cytuje ten bardzo ważny fragment przedstawiający wnioski tego pozbawionego akredytacji do badań materiałów wybuchowych instytutu.

http://www.npw.gov.pl/491-Opin...

1. opinia biegłych z Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii w Warszawie z dnia 18 czerwca 2010 r. (postanowienie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie z dnia 19 maja 2010 r.). Biegli w przedstawionej opinii stwierdzili, że w próbkach szczątków zebranych na miejscu katastrofy nie stwierdzono obecności bojowych środków trujących oraz produktów ich rozkładu powyżej granicy ich wykrywalności. Biegli nie stwierdzili także obecności materiałów wybuchowych takich jak: dinitrotoluenu, nitroglikolu, nitrogliceryny, trinitrotoluenu, heksogenu, oktogonu oraz pentrytu. W następstwie przeprowadzonych badań i pomiarów, biegli podali, iż próbki dostarczone do badań nie stanowią dodatkowego źródła celowo wprowadzonych substancji promieniotwórczych emitujących promienie alfa, beta, gamma, czy promieniowanie neutronow"

1. Ja widać prokuratura powiela "błąd" lub/i bierze udział w celowej manipulacji (w końcu przed sądem mogą się tłumaczyć, że rzeczywiście badali plac w Budapeszcie (Oktogon) zamiast materiału wybuchowego o nazwie "Oktogen".

2. Jednak to nie wszystko. Najbardziej szokujące jest to, że prokuratura wymieniając na swojej stronie internetowej wnioski z badań całkowicie pomija punkt "c".

" c) W analizowanych próbkach wykryto obecność węglowodorów alifatycznych, naftenowych i aromatycznych zawierających w cząsteczce od 8 do 14 węgli..."

Jednak bardzo istotne jest kolejne zdanie i jedno użyte słowo:

„...związki te są pozostałością paliwa lotniczego a ich obecność jest najprawdopodobniej następstwem wypadku lotniczego”

Słowo „najprawdopodobniej” zostało „najprawdopodobniej” użyte gdyż związki te są także składnikiem bomby paliwowo-powietrznej (broni termobarycznej). Badania widocznie nie mogły stwierdzić jednoznacznie, jak „węglowodory” się na próbkach znalazły".

Podsumowując, widać, że prokuratura powiela fatalny "błąd" tego nieakredytowanego do badań instytutu lub/i bierze udział w celowej manipulacji (w końcu przed sądem mogą się tłumaczyć, że rzeczywiście badali plac w Budapeszcie (Oktogon) zamiast materiału wybuchowego o nazwie "Oktogen".

Prokuratura ukrywa także przed opinią publiczną, że na pokładzie rządowgo Tu-154m, który rozbił się w dniu 10.04.2010 nad Smoleńskiem "W analizowanych próbkach wykryto obecność węglowodorów alifatycznych, naftenowych i aromatycznych zawierających w cząsteczce od 8 do 14 węgli..." - składnika broni termobarycznej (bomby paliwowo-powietrznej).

******
Nie ufam Tuskowi i Putinowi
Mam plany na przyszłość.
Nie mam żadnych myśli samobójczych.
           *****
Zatrzymajmy seryjnego samobójce grasującego pod rządami Tuska i Putina zanim sowiecka dzicz wejdzie do Polski.
Zapraszam również na Facebook
http://www.facebook.com/groups...
http://www.facebook.com/AkcjaN...

--------------------------------------------------
P.S

W związku z wcześniejszymi tekstami, które opublikowałem na temat "badania" przez prokuraturę placu w Budapeszcie (Oktogon) zamiast materiału wybuchowego (Oktogen)  w dniu 7 czerwca 2012 roku zostały w wikipedii wprowadzone zmiany sugerujące, że OKTOGON to także nazwa materiału wybuchowego. Zmiany te zostały wprowadzone w sposób wyjątkowo manipulacyjny. Szerzej opisuje to w tekscie

http://www.niepoprawni.pl/blog...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika obi

20-06-2012 [14:18] - obi (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego NPW tak działa (a za nią mainstream)? Chyba dlatego, że ich zwierzchnicy z centrali moskiewskiej takie im zalecenia wydać raczyli.

Obrazek użytkownika Irvandir

20-06-2012 [23:04] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Aby ślepo słuchać rozkazów trzeba wyłączyć myślenie.

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

20-06-2012 [15:59] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

"Oktogon – plac znajdujący się w Budapeszcie
-Oktogon – stacja pierwszej linii metra w Budapeszcie
-oktogon – cylindryczna budowla wzniesiona na planie koła w kształcie walca
-oktogon* – WARIANT nazwy oktogenu, jednego z materiałów wybuchowych
Przypisy:5*-↑ Janusz Bełzowski, Andrzej Wojewódka: Koordynacyjne materiały wybuchowe, [w:] Chemik, 2010, 64, 1, str. 21 oraz 1,3,5,7-tetranitro-1,3,5,7-tetraazacyklooktan (oktogon, HMX) pol.proz.com [DOSTĘP 2012-06-07]"
Miałem do dnia dzisiejszego duże zaufanie do wiki.pl, lecz jak to mówią:"żebyś kogoś(coś) poznał, trzeba zjeść beczkę soli". Myślałem,że w/w sól została przeze mnie całkowicie skonsumowana, a jednak zapomniałem o tej beczce i półbeczce ze Smoleńska!
Pozdrawiam i dziękuję.

Obrazek użytkownika ndb2010

20-06-2012 [19:21] - ndb2010 | Link:

http://www.niepoprawni.pl/blog...

5 czerwca 2012 opublikowano tekst na wpolityce. pl. Cieszył się on ogromną popularnością również wśród wpływowych osób.

http://wpolityce.pl/artykuly/2...

Dwa dni pózniej 7 czerwca 2012 użytkownik Dodsosk wprowadził modyfikację w wikipedii pod hasłem "Oktogon" dopisując fragment o materiale wybuchowym:

http://pl.wikipedia.org/w/inde...

Profesjonalne nazewnictwo nie pozostawia wtpliwosci. Jest Oktogen nie Oktogon.

http://josefmeissner.com/en/ex... http://www.chemspider.com/Chem...

Zmiany w wikipedii zostały już ocenione negatywnie przez tłumaczy specjalistycznych.
http://www.proz.com/kudoz/poli...

Użytkownik Dodsosk przy wprowadzaniu zmian do wikipedii opierał się na jednostkowym opracowaniu http://www.mw.chemia.polsl.pl/...

Gdzie na stronie 21 występuje nazwa: Oktogon (HMX). Nie próbował weryfikować u zródła tej nazwy pomimo faktu, że WSZYSTKIE inne opracowania i słowniki specjalistyczne stwierdzają jednoznacznie, że prawidłowa nazwa materiału, który powinna zbadać prokuratura to Oktogen (HMX)

Skontaktowałem się z autorami opracowania. p. Marcin Romanowski +48774873313, który potwierdził, że w opracowaniu jest błąd, powinno być Oktogen (HMX) a nie Oktogon (HMX) jednak zasugerował aby oficjalnego sprostowania udzielił najwyższy stopniem autor opracowania dr hab. inż. Andrzej Wojewódka, profesor Politechniki Śląskiej 

http://www.mw.chemia.polsl.pl/...      
         
dr. hab. inż Andrzej Wojewódka przyznał, że w opracowaniu wystąpił błąd. Użyto nazwy Oktogon zamiast Oktogen przy opisie HMX. Profesor zgodził się aby używano jego autorytetu do publicznego sprostowania błędu. Jeszcze raz podkreślam, AUTORZY OPRACOWANIA CHEMIK 2010, 64, 1, 21-24 STWIERDZAJĄ: W OPRACOWANIU TYM NA STRONIE 21 BŁĘDNIE WYSTĘPUJE NAZWA OKTOGON (HMX). POWINNO BYĆ OKTOGEN (HMX).

Działalność używtkownika wikipedii, dodsosk, który manipulacyjnie dokonał zmian w wikipedii można lepiej zrozumieć sprawdzając jego aktywność na wikipedii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/S...

http://pl.wikipedia.org/w/inde...

Widać, że ostatnio pracuje intensywnie nad wprowadzaniem zmian w wikipedii dotyczących tragedii smoleńskiej.

Charakter wprowadzanych przez jego zmian nie pozostawia wątpliwości, że intensywnie działa na rzecz wyznawców sekty pancernej brzozy. Pytanie tylko jak wyszukał to jedno opracowanie z błędem w nazwie Oktogon zamiast Oktogen jeśli wszystkie inne wyraznie wskazywały nazwę Oktogen (HMX). Czy ten nieznany jedyny tekst  z błędem został mu podesłany aby mógł kreować nową rzeczywistość usprawiedliwiając koszmarny błąd prokuratury i biegłych w nazewnictwie?

http://www.niepoprawni.pl/blog...

http://niezalezna.pl/30132-pro...

Obrazek użytkownika Ksenos

20-06-2012 [20:49] - Ksenos (niezweryfikowany) | Link:

Zrobili literówkę! Straszne! To jawny dowód matactwa. Szkoda, że autor tego wiekopomnego odkrycia sam pisze w nim o "poczynianiach". Co to są "poczyniania"? Aaaa, pewnie literówka...
Swoją drogą - jakie masz kompetencje do oceny badań chemicznych? Czy jesteś akredytowany? No tak, WIChiR ma zapewne mniejsze kompetencje do takich badań niż Instytut Mleczarstwa.
Z tego, co piszesz widać wyraźnie, że nie masz zielonego pojęcia o chemii. Gwarantuję, że w zbiorniku paliwa w aucie masz też węglowodory alifatyczne, naftenowe i aromatyczne. Czy to znaczy, że jest tam bomba paliwowo-powietrzna? Chcieli cię pewnie sprzątnąć. Miałeś być kolejny zapewne...
Cudny bełkot.

Obrazek użytkownika gościówa

20-06-2012 [23:10] - gościówa (niezweryfikowany) | Link:

kochanieńki, zbłądziłeś. tu nie onet. doczytaj, doucz się a potem dopiero otwieraj jamę gębową.

Obrazek użytkownika Ksenos

21-06-2012 [10:13] - Ksenos (niezweryfikowany) | Link:

Rozumiem, że zdalnie umiesz ocenić moją wiedzę chemiczną. Gratuluję.
A tak merytorycznie coś masz do powiedzenia?

Obrazek użytkownika Siara

21-06-2012 [17:09] - Siara (niezweryfikowany) | Link:

Zajeżdżasz mi trollem.

Obrazek użytkownika pomatrix

21-06-2012 [16:00] - pomatrix (niezweryfikowany) | Link:

to dobry przykład relatywizacji faktów umaszczonych inwektywami.
"No tak, WIChiR ma zapewne mniejsze kompetencje do takich badań niż Instytut Mleczarstwa." Czy to twoje zdanie ma oznaczać że każda instytucja wiedząca o chemii więcej niż Instytut Mleczarstwa jest ekspertem mogącym wydawać ekspertyzy dla prokuratury w sprawie smoleńska, a może sugerujesz że w Polsce nie ma instytutu z odpowiednimi uprawnieniami i dlatego wybrano WIChiR ?
Zamianę oktogen na oktogon uważasz za literówkę , bo taką opinię dla prokuratury przygotowuje się w 5 minut w międzyczasie rozwiązując krzyżówki, a po sporządzeniu czyta się na gotowo jeden raz albo już wcale, dlatego nie ma co się czepiać o takie drobiazgi

Pominięcie punktu c w publikacji prokuratury szczęśliwie dla siebie pomijasz.

NDB2010 jest perfekcjonistą, osobą piszącą wyjątkowo kompetentnie na temat smoleńska,czego dowodem jest choćby ten artykuł i jestem przekonany że ty ksenos dobrze o tym wiesz i dlatego wypisujesz te swoje bzdury pomieszane z inwektywami.

Patrzysz się w lustro i co widzisz ?

Obrazek użytkownika Ksenos

21-06-2012 [16:44] - Ksenos (niezweryfikowany) | Link:

Napisałem chyba dość wyraźnie - znalezienie węglowodorów nie dowodzi niczego. To tak, jakby stwierdzić w badaniu powietrza nad Smoleńskiem obecność helu. Czy znalezienie 0,0005% He w powietrzu dowodzi obecności składnika, który według chyba najbardziej szalonej hipotezy miał "rozrzedzić" atmosferę zmniejszając siłę nośną?
Takie węglowodory znajdują się w paliwie lotniczym. W miejscu katastrofy było paliwo lotnicze. Ergo - znalezienie ich nie dowodzi absolutnie niczego. Doszukiwanie się tutaj drugiego dna jest co najmniej dziwne.
Nie kwestionuję fachowości ndb w innych tematach, natomiast jako chemik potrafię pewne sprawy zinterpretować. Nie zajmuję się mechaniką lotu, prawem lotniczym, szkoleniem pilotów wojskowych. Nie znam się na tym.
Mam proste pytanie:
- czy uważasz, że badania WIChiR są sfałszowane?

Obrazek użytkownika Siara

21-06-2012 [17:11] - Siara (niezweryfikowany) | Link:

.

Obrazek użytkownika Ksenos

21-06-2012 [22:00] - Ksenos (niezweryfikowany) | Link:

A konkretnie?

Obrazek użytkownika Siara

21-06-2012 [23:04] - Siara (niezweryfikowany) | Link:

Meta model tu ćwiczysz "konkternie"??? :)

Obrazek użytkownika Ksenos

22-06-2012 [00:04] - Ksenos (niezweryfikowany) | Link:

Ciebie pytam, nie jego... masz coś do powiedzenia w kwestii merytorycznej, mów. Jak na razie to jest bełkot.