Komorowski niczym Dulska, chce protesty zamieść pod dywan

Fatalne decyzje Donalda Tuska powodują, że coraz więcej obywateli wyraża swoje niezadowolenie. Wielotysięczne pokojowe demonstracje i  miliony podpisów, do tej pory nie robiły na władzy wrażenia. To niedobrze, bo brak pozytywnej reakcji rządu powoduje, że obywatele zmuszeni są kontynuować protesty, również podczas Euro 2012.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej miały być promocją naszego kraju i naszego sportu. Czy tak będzie? To, jak zwykle, zależy od rządzących.
Problem polega na tym, że aktualna władza nie rozumie i nie szanuje demokracji. Wydaje jej się, że jeżeli wygrała (oszukując naród) wybory, to może ignorować głos swoich obywateli wyrażany podczas demonstracji. Nic bardziej mylnego.

"To od nas w znacznej mierze zależy, czy będzie dominował klimat przeżycia sportowego i wspólnoty narodowej, czy klimat rozgrywek politycznych" - słusznie zauważył  prezydent Komorowski, niesłusznie apelując o przełożenie protestów na czas późniejszy.
 
Wg Komorowskiego, Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to "niebywała szansa przeżycia wspólnotowego i urządzenia w Polsce, na rzecz Polski, wielkiego, pięknego wydarzenia sportowego, które jest jednocześnie dobrą promocją naszego kraju i naszego sportu", a "najważniejszym powodem, punktem odniesienia powinno być dobro Rzeczypospolitej i marzenie, aby wielki wysiłek na rzecz Euro 2012 w Polsce nie został w wymiarze emocjonalnym, ale i organizacyjnym zmarnowany".

Zgadzam się z Komorowskim, że najważniejsze jest dobro Rzeczypospolitej, nie zgadzam się, że dla dobra Rzeczypospolitej należy protesty zamieść pod dywan i zadbać o pozory. Bo to,  z dobrem Rzeczypospolitej,  nie ma nic wspólnego, wiele natomiast wspólnego ma z postawą potocznie zwaną "dulszczyzną".

Źle się dzieje w państwie polskim - nie trzeba tego ukrywać, trzeba to zmienić. Najszybciej można to zmienić podając rząd do dymisji, a to w znacznej mierze zależy od nich.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andrzej W.

02-05-2012 [19:47] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

Żyjemy w państwie opanowanym przez grupę agenturalno- mafijną.
Tej grupie zależy, aby prezentować się jako normalny, demokratyczny rząd.
Tej grupie zależy, aby zachować status quo. Aby pochwalić się organizacyjnym sukcesem.
Tej grupie zależy, aby coś "przykryło" Smoleńsk.
Wreszcie, to Moskwie zależy, aby doskonale uplasowana w Polsce agentura pozostawała bez zmian.

Dlatego śmieszą mnie wypowiedzi jakoby "TEN RZĄD WPRAWDZIE NIE, ALE EURO TAK, BO TO PRESTIŻ POLSKI".
GÓWNO, nie prestiż Polski! Wyłącznie prestiż mafijno- agenturalnej grupy!

I dlatego mówię:
BOJKOTOWAĆ EURO ORAZ ORGANIZOWAĆ W TYM CZASIE DEMONSTRACJE I STRAJKI!

P.S.Lubię piłkę nożną (sam kiedyś grałem, choć na niskim szczeblu rozgrywek), ale tym razem pojadę na ryby albo nad Biebrzę jako birdwatcher.
A jak będą manifestacje to chętnie przyjadę.

Pozdrawiam Autorkę.

Obrazek użytkownika Gość aptekarka

02-05-2012 [20:16] - Gość aptekarka (niezweryfikowany) | Link:

Klimat przeżycia sportowego już niszczą "europejczycy" ogłaszając bojkot mistrzostw na Ukrainie, a wspólnotę narodową to pan Bul Komorowski może sobie zrobić z Dworakiem, Luftem i Nałęczem, bo ja osobiście prawdziwą wspólnotę przeżyłam na Wielkim Marszu 21-go kwietnia, ale tam żadnego z tych panow nie było.

Obrazek użytkownika Paczula

03-05-2012 [11:27] - Paczula | Link:

Igrzyska mnie nie interesują, a "klimat wspólnoty narodowej" poczułam podczas Marszu Niepodległości 11 listopada. Wtedy również, żadnego z tych panów nie było.
Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika art-tattoo-dragon.eu

02-05-2012 [21:04] - art-tattoo-dragon.eu (niezweryfikowany) | Link:

Tej grupie zalezy by sie maskowac! Czyli maskowac swojä agenture, celm zawlaszczenia, metodami korupcji inne kraje: zawladnäc swiatem! To cel NKWD bliski sercu Putina.

Obrazek użytkownika Paczula

03-05-2012 [11:28] - Paczula | Link:

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Gość

02-05-2012 [20:53] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Niech każe swojemu kumplowi Dworakowi umieścić TV Trwam na I-szym multipleksie i będzie miało kilka protestów mniej.
PS. Wysłałem to też na wp.pl, ale nie zamieścili

Obrazek użytkownika Paczula

03-05-2012 [11:18] - Paczula | Link:

Niech mu niczego nie każe, nich go zdymisjonuje.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika HENRY

03-05-2012 [07:50] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

tak dbają Komorowski z Tuskiem ;-)

Obrazek użytkownika Paczula

03-05-2012 [11:15] - Paczula | Link:

Oni, zdaje się, dbają głównie o stołki.
Pozdrawiam