Kaczyński w TVP Info i "przypadek"

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Danucie Holeckiej, w TVP Info. Rozmowa była spokojna, rzeczowa, prezenterka nie przerywała swojemu gościowi, nie była napastliwa, pozwalała dokończyć wypowiedź do kropki.  Właściwie nie miałabym się do czego przyczepić, gdyby nie manipulacja, jakiej dokonano na materiale filmowym pokazującym przebieg wczorajszej debaty w Sejmie, a konkretnie, dzieląc przemówienie Tuska i zmieniając kolejność wypowiedzi, tak, by wyglądało, że Tusk mówił grzecznie i spokojnie, denerwując się dopiero po słowach Kaczyńskiego o liście hańby.  Było dokładnie odwrotnie.
Rzecz wyłapał Kaczyński, na jego uwagę prezenterka powiedziała, że to przypadek. My mamy uwierzyć, że przypadkiem materiał został tak podzielony, by odbiorca sądził, że awanturę zaczął Kaczyński, a sprowokowany Tusk mu odpowiadał.
Nie, tu nie było przypadku, to była klasyczna manipulacja, dokładnie taka, jak za czasów PRL-u. 
W sytuacji, gdy publiczna TV kłamie, nie widzę  powodu by płacić na nią abonament.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ksena

16-04-2012 [22:27] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

ma na codzień i w nadmiarze,nie musimy się cofać wspomnieniami aż do PRL-u.

Obrazek użytkownika stanczykblazen

17-04-2012 [00:11] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Ja z tej rozmowy wyciągnęłam taki wniosek , że rzeczywiście w naszym rządzie nie ma ludzi merytorycznych , fachowców z prawdziwego zdarzenia,ekspertów w swoich dziedzinach. To są historycy, biznesmeni,handlowcy , kupcy.Gdzie są ekonomiści, biegli prawnicy,inżynierowie, generałowie...?

Obrazek użytkownika szara_komórka

16-04-2012 [22:35] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

cały wywiad miałby inny przebieg. Holecka dobrze o tej manipulacji wiedziała i chciała sobie ustawić Jarosława Kaczyńskiego w narożniku. Jarosław Kaczyński odprawił ją z kwitkiem i do końca nie mogła dojść do siebie, chociaż próbowała w pewnym momencie przejść do ataku.

Obrazek użytkownika gosc

16-04-2012 [22:59] - gosc (niezweryfikowany) | Link:

Tylko na tej stronie trwa największe obywatelskie śledztwo smoleńskie.
,,czerwona strona księżyca,, książka o Smoleńsku,autor FYM.

Obrazek użytkownika gosc

16-04-2012 [23:02] - gosc (niezweryfikowany) | Link:

,,Tusk-prawda przyjdzie po ciebie,,
Takie hasło było widoczne 10 kwietnia 2012 pod pałacem prezydenckim.

Obrazek użytkownika gosc

16-04-2012 [23:07] - gosc (niezweryfikowany) | Link:

Biskup lepa powiada,,największą manipulacją jest przemilczanie,,

podam przyklady:
Rząd Czech oczekuje wykazu setek firm używających zatrutą sól/odpad pochemiczny/.
Ten sam rząd czeski oczekuje wykazu firm polskich wykorzystujących mączkę z jajek.A co na to Polska i UE ?
Milczą.Ot zmowa.

Obrazek użytkownika Gość

16-04-2012 [23:16] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Oglądałem ten wywiad dziś o 20,10 w TVP Info. Redaktorka oczywiście pewnie wystartowała broniąc wersji rządowo-makowskiej. Zaczepne, zmanipulowane pytania. Oczywiście w jednym z pytań naturalnym dla niej było w sejmowym wystąpieniu premiera - typowe odwrócenie kota ogonem, czyli że PIS to zdrajcy itd. Niestety były przygaszone, nieudane próby przerywania bądź nie doprowadzenia do końca wypowiedzi Pana Prezesa Kaczyńskiego. Ordynarne manipulacje z przekazem obrazów z obrad sejmu na temat wniosku PIS w sprawie oddania dowodów w tym wraku przez Rosję. Wyglądało to tak jakby całą awanturę rozpoczął Prezes Kaczyńki. Premier Tusk miał doklejane oklaski, a Pan Jarosław Kaczyński był ich pozbawiony. Oczywiście pokazano chamski gest ministra finansów. Redaktorka uznała to - za nieświadomy błąd kolegów. Oczywiście przyłapana na tym łgała. Mam wrażenie, że cały wywiad był oparty na tej manipulacji. Oni w TVP tak bardzo się starają i chcą się przypodobać władzy. Czy redaktorzy TVP są tacy durni czy tylko udają jełopów, próbując też z nas robić jałowych bezmózgowców?
Oczywiście premier Kaczyński gasił te fałszywe i głupawe wywody redaktorki, ale czy wyborcy PO wyciągną właściwe wnioski...

Obrazek użytkownika szara_komórka

17-04-2012 [09:27] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

takich rzeczy nie potrafi lub nie chce wyłapać, a Liz wyraźnie powiedział jakie należy mieć zdanie o większości. Tą mniejszością, która czuje bluesa oni się nie przejmują. To nie Ci wyborcy decydują o wynikach wyborów, jeżeli w ogóle decydują o nich wyborcy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-04-2012 [01:26] - Janko Walski | Link:

nie zaprosiła Tuska Donalda i nie wypytała o każde słowo jego sejmowego spektaklu, ale inaczej niż szanowny Autor, nie narzekam.

Audycja leciała na żywo. Pytania szły po najważniejszych sprawach i prowadząca pozwalała swojemu gościowi wypowiedzieć się do końca. Materiał filmowy puszczono ten sam co w Wiadomościach. Zgadzam się, ewidentna manipulacja, to był istotnie PRL, a ściślej Urban. Obejrzałem na youtubie cały materiał wraz z Kopacz w roli marszałka i jego wymowa jest dla rządzących kompromitująca, jeśli po wyczynach Niesiołowskiego jako marszałka podczas jednej z poprzednich debat poświęconych katastrofie smoleńskiej może coś jeszcze kompromitować. Jednakże sama rozmowa wyróżniała się korzystnie na tle tego co zazwyczaj w TVP, TVN, Polsacie uprawia się.

Obrazek użytkownika PanReyTan

17-04-2012 [03:46] - PanReyTan (niezweryfikowany) | Link:

Zastanawia mnie ile glow musi pracowac nad tego typu detalami. Niestety, te manipulacje sa nagminne. Jesli chodzi o TVP to poziom jej programow spadl bardzo. Upolityczniona, rozmija sie ze swoim celem, ktory zatracila wyslugujac sie politykom. Smutne, bo tak naprawde jest dosyc czasu aby kazdy mogl z niego cos otrzymac. Bezwzgledna polityczna walka jaka rozpetala PO juz po pamietnych przegranych przez nich wyborach objela wszystkie mozliwe przestrzenie. Co gorsza brutalnosc tej walki zaczela wykraczac poza granice przyzwoitosci, a takze poza granice prawa.

Obrazek użytkownika Paczula

17-04-2012 [11:42] - Paczula | Link:

"Zastanawia mnie ile glow musi pracowac nad tego typu detalami."

A mmnie zastanawia, dlaczego to robią, skoro wiedzą, że manipulują. Czy nie czują do siebie obrzydzenia?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wicenigga

17-04-2012 [04:03] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

stąd mam pewność, że Holecka i dwie inne dziennikarki tej stacji są fankami i PiSu i Kaczyńskiego. To zupełnie inna klasa niż jakiś tam Czyż czy ten tam klarnet-bach lub psietrasik. Siedzą dziewczyny w tej machinie i robią co można, głowę dam, że gdyby odeszły, to oglądalność zjechałaby natychmiast.

A na wstawki filmowe to już całkiem wpływu nie mają. Oglądałem ten wywiad z przyjemnością, w ostatnich kilku minutach było trochę wchodzenia w słowo, ale może wynikało to z dyscypliny czasowej. Danuśka chciała poruszyć wszystkie tematy, a jednocześnie zmieścić się w czasie. Pan Kaczyński swobodnie skorygował i film i konsekwentnie kończył swoje wypowiedzi. Myślę, że chyba nie miał szczególnych zastrzeżeń do Holeckiej. Na portalu PiSu coś może będzie na ten temat.

A generalnie, to Kaczyński jakoś lepiej się prezentuje ostatnio. Wyraźniej widać, że ma korzystną osobowość, że się tak wyrażę :)

Obrazek użytkownika wicenigga

18-04-2012 [19:12] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Holecka została właśnie bezpardonowo zaatakowana przez GWnianą Wielowieyską, bo "prezes PiS kolejny raz wystąpił w mainstreamowych mediach i przy zerowym sprzeciwie prowadzącego opowiadał niestworzone historie, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością"

Holecka miałaby stanowczo wyprowadzać Kaczyńskiego z błędu. Tak ONI wyobrażają sobie "dziennikarstwo", któremu oczywiście należy umożliwić "pracę" na manifestacjach. Nie przeszkadzać !!!

Obrazek użytkownika JUROL-1

17-04-2012 [06:39] - JUROL-1 (niezweryfikowany) | Link:

WSTAJESZ RANO I WIESZ ! Od takiego zdania zaczyna swoją pracę komercyjna stacja TVN-24 . Dziennikarscy funkcjonariusze tej propagandowej stacji , prześcigają się w pomysłach , jak tu dołożyć prezesowi Kaczyńskiemu tak , aby zabłysnąć w oczach szefostwa od propagandy TVN-24 . Dziennikarskie sługusy mają stresującą pracę . Codziennie z mozołem muszą powtarzać oczywistą nieprawdę , co niewątpliwie żle działa na ich psychikę . W takich warunkach zawodowych , nie dotrwają do emerytury . W wieku 65 lat z powodu niezdolności do pracy przejdą na inwalidzką rentę .

Obrazek użytkownika ~łatos11

17-04-2012 [08:10] - ~łatos11 (niezweryfikowany) | Link:

W wywiadzie dla TVP Info, prezes Kaczyński istotnie pokazał klasę.
Wychwycenie manipulacji we wstawce z przemówień Sejmowych, świadczy
o samokontroli w wypowiadanych treściach wywiadu. To wskazuje, że jest on w dobrej formie psychicznej. Mnie spodobała się odpowiedż na pytanie,
dlaczego dopuszcza, że przyczyną tragedii pod Smoleńskiem był wybuch?.
W jego mniemaniu podziela hipotezy naukowców z USA i Australii, którzy
jednoznacznie /naukowo/ wykazali, że w tych warunkach i okolicznościach,
żaden inny powód, jak tylko wybuch nie mógł dokonać tak tragicznych
skutków!?. Wyraził jednocześnie gotowość do podjęcia rozmów, w przypadku
przedstawienia innej hipotezy, podobnie naukowo uzasadnionej!. Tak
właśnie powinien każdy z nas, ucinać wszelkie inne bajdurzenia o "brzozach", "naciskach" i "winie niedoszkolonych pilotów". Są one tak
absurdalne, jak prowadzone dotychczasowe śledztwa MAK-u i Prokuratur
polskiej i rosyjskiej!.

Obrazek użytkownika Paczula

17-04-2012 [11:38] - Paczula | Link:

czego najlepszym dowodem jest dzisiejsza histeria Wielowieyskiej.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Szamanka

17-04-2012 [08:19] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Zdeprymowanie Jarosława Kaczyńskiego, właśnie tym odwróceniem kolejności przemówień i przerywaniem odpowiedzi prezesa.

Przegrała.

Tyle, że nie wszyscy to zauważą.

Słusznie, abonament płaci się za coś, co pomaga świat rozumieć, nie przekłamywać.

Konsekwentne i wyważone wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego zdecydowały o atmosferze w studio, ponieważ Holecka od pierwszej chwili była napięta i rozdygotana.

Czyli - głęboki ukłon, Panie Premierze!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

17-04-2012 [10:13] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

Nie oglądałem.
Pamiętam jednak, że Pani Holecka bardzo uczciwie wypowiadała się nt zamachu smoleńskiego i zapewne dlatego została przesunięta do tvp info.

Obrazek użytkownika Szamanka

17-04-2012 [10:45] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Nie mniej należało najpierw pokazać Tuska, potem odpowiedź Kaczyńskiego.
Manipulacja była zamierzona, a prowadząca jej nie chciała potwierdzić.

Poza tym, rzeczowość i dystans do tematu rozmowy należy uznać za profesjonalizm dziennikarski.

Pozdrawiam Cię!
S.

Obrazek użytkownika HENRY

17-04-2012 [09:52] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

Musiał być jakiś POwód zaproszenia Jarosława Kaczyńskiego do TVP info ;-)

Obrazek użytkownika Paczula

17-04-2012 [11:37] - Paczula | Link:

Uważam, ze trzeba te manipulację wyjaśnić do końca, a wobec winnego wyciagnąć konsekwencje, inaczej to nigdy się nie skończy.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andrzej W.

17-04-2012 [10:31] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

I jeszcze chciałem dodać ( do wpisu poprzedniego), że "przypadek" z pewnością nie jest dziełem Pani Holeckiej.

A ponadto, dziękuję Pani "Paczuli", że jest obecna na Niezależnej.
Zwięzłe, doskonałe teksty i niezwykle trafne komentarze.

P.S.Zwłaszcza komentarz u jednego blogera nt "maskirowki" niejakiego FYM-a.
To niedokładnie dotyczyło tej " maskirowki", ale ów bloger chciał zaistnieć jako literat insynuując jakieś ruskie brednie.

A poza tym myślę, iż rzeczony bloger miał dobre intencje.

Bardzo pozdrawiam "Paczulę".

Obrazek użytkownika Paczula

17-04-2012 [11:30] - Paczula | Link:

Tym bardziej powinniśmy poznać nazwisko tego "fachowca", leży to również w interesie dziennikarki prowadzącej wywiad, o ile to nie ona przygotowała materiał.

Dziękuje za miłe słowa, pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość

17-04-2012 [20:12] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

REDAKTOR WYDANIA: ANNA SOBIECKA, REALIZACJA: P.BĘTKOWSKI, K.KRASNOPOLSKI

Obrazek użytkownika Monter

17-04-2012 [11:08] - Monter (niezweryfikowany) | Link:

montażysty, redaktora nadzorującego program. To ważne znać nazwiska. Niestety nie wierzę pani Choleckiej, że to przypadek. Była całkowicie świadoma uczestnictwa w tej manipulacji. Odnosiłem wrażenie, że do końca programu było jej po prostu wstyd. I słusznie.

Obrazek użytkownika Paczula

17-04-2012 [11:27] - Paczula | Link:

Uważam, że powinniśmy móc poznać te nazwiska.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maja

17-04-2012 [13:03] - maja (niezweryfikowany) | Link:

też na to zwróciłam uwagę , ale bardzo się ucieszyłam, jak Pan Kaczyński zwrócił Holeckiej uwagę , że to zwykła MANIPULACJA !! Holecka udała, ze to pomyłka a to był CELOWY zabieg nakazany przez tuskowych klakierów, żeby wybielić Tuska a oczernić Pana Kaczyńskiego !!! Na szczęście, Polacy to mądry Naród i już nie wierzą w tuskowe Media a pilnie obserwują ich podstępne działania!!! Jak długo Tusk na siłę będzie się trzymał koryta tak długo Polactwo będzie oszukiwane przez Media!!!-bo Polacy już się na nich poznali !!!, a Polactwo ma to co sobie wybrało !!!

Obrazek użytkownika Gościówa-Misiówa

17-04-2012 [13:54] - Gościówa-Misiówa (niezweryfikowany) | Link:

A zmanipulowano także dlatego, że piątkowy występ PRemiera został fatalnie odebrany przez elektorat centrowy. POrażka! Agresywny i bluzgający Tusk a la Niesioł, brrrr. Wstrętne! Stąd rozpaczliwa próba ratowania co się da czyli (de)montaż: maksymalnie łagodny obraz Donalda contra atakujący Kaczyński plus próba ukrycia kolejności przemówień. Jeszcze raz brawa dla Jarosława Kaczyńskiego za trzymanie nerwów na wodzy i świetne przemówienie-ripostę. Warte wielokrotnego obejrzenia!

Obrazek użytkownika Szpila

17-04-2012 [16:13] - Szpila (niezweryfikowany) | Link:

PiS i jego sympatycy, a w szczególności powinno stworzyć się grupę osób obserwujących działania podmiotów i osób manipulujących materiałami publicystycznymi.Przeciwnikowi nalezy patrzeć na ręce, ba ma mocno brudne i to nie tylko w błocie.

Obrazek użytkownika Niemiec

17-04-2012 [17:14] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

mam nadzieje widziec i slyszec zawsze! Pelna kontrola,skoncentrowany i nie dajacy sie wciagnac w dywagacje odbiegajace od tematu! A ta manipulacja im nie wyszla ,wlasnie dlatego ze Premier od razu na nia zareagowal!

Obrazek użytkownika hermandos

17-04-2012 [21:48] - hermandos (niezweryfikowany) | Link:

przesuncie ten temat do tematow goracych,jako podsumowanie dnia,nie kazdy korzysta ze strony mediow ze zrozumialych POwodow.

Obrazek użytkownika Gość

19-04-2012 [01:38] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Panie Jarku za bystre oko, musi Pan jeszcze tych reszte swojaków troche podszkolić, co to bywają na salonach obcych TV, bo jakoś się słabo wykazują, a PO - tem już wszystko można zmanipulować (bo POtem to i nogi śmierdzą). Przeciez w mediach polsko-języcznych właściwie pracują miernoty, a przy tym jeszcze jak muszą kłamać , co utrudnia im zadanie, to przy takim OKU jak Jarka , jak widać to i do Kropki nad I z Niesiołowskim można, a sama dama od chodowli musiałaby zając się swoim zawodem w oborze. I tyle. No i trza pomyśleć o swojej TV - koniecznie - pod strzechami czekają, a tak POzostaje im w wolnych chwilach klikać po telenowelach i Lisich programach, a od tego głowa pusta przed wyborami.