Spotkanie z Janem Tomaszewskim - relacja

  Odbyło się ono dzisiaj /16.09.2011/ o godz 18:00 przed namiotem Solidarnych 2010 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.  Gościa zapowiedział pan Jacek Kazimierski z "Solidarności".  Oświadczył, że p. Tomaszewski odgrażał się, iż będzie mówił  takie rzeczy, że albo jego wsadzą, albo Ich wsadzą.  Ci "oni" to zarówno działacze PZPN, jak i rząd Donalda Tuska.  Jan Tomaszewski nie widzi zresztą między nimi różnicy.  Są jednakowo nieudolni i skorumpowani.  Rozmowę prowadziła potem p. Beata.
  Pan Tomaszewski zaczął od przypomnienia słynnego meczu na Wembley w 1973 r., po którym okrzyknięto go "człowiekiem, co zatrzymał Anglię".  Stwierdził z cała mocą, że na miano to zasłużył nie on, ale trener Kazimierz Górski, który z przeciętnych piłkarzy stworzył wspaniały zespół.  Później zajął się sprawa przekrętów przy budowie stadionów.  Otóż budowa stadionu w Poznaniu kosztowała 190 mln euro i okazał się on bublem w którym cięgle trzeba wymieniać murawę, bo gnije.  Dla porównania stadiom w Charkowie kosztował 50 mln, a w niemieckim  Hoffenheim - 60 mln.  Koszt budowy wielkiego stadionu w Doniecku wyniósł 80 mln euro, a naszego Stadionu Narodowego - jak dotąd 500 mln.  To jest już najdroższy stadion żwiata i rekord ten z pewnością długo nie będzie pobity.  Z autostradami jest tak samo - w Hiszpanii lub Szwajcarii jeden kilometr buduje się za 5-6 mln euro, a u nas za 9 mln.  Za to pensje pracowników Centrum Sportu wzrosły w ciągu paru ostatnich lat o 261%, podczas, gdy płace w budżetówce tylko o 10%.
  Tomaszewski zaprotestował ostro przeciw praktyce przyznawaniu obywatelstwa polskiego i włączaniu do reprezentacji Polski piłkarzy obcokrajowców, którzy nie znaleźli miejsca w reprezentacjach swoich krajów.  Chodzi na przykład o Perquisa i Eugena Polanskiego.  Stwierdził, że jest mu wstyd, iż ludzie nie mający nic wspólnego z Polska będą występować w koszulkach z orłem na piersi tak, jak kiedyś on.  Zapytany o Euro 2012 powiedział, ze zawdzięczamy je Listkiewiczowi, Surkisowi z Ukrainy, oraz braciom Kaczyńskim i Juszczence.  Prezydenci Kaczyński i Juszczenko polecieli starać się o to i byli delegacja najwyższego szczebla.  Mirosław Drzewiecki /słynny z afery hazardowej/ wyraźnie przeszkadzał.  Najpierw rozpętał wojnę polsko - ukraińską domagając się by rozgrywki były w 6 miastach Polski i tylko w 2  z Ukrainy, a potem robił zamieszanie w Polsce twierdząc, iż mecze powinny być także w Katowicach i Krakowie.  Tomaszewski wspomniał też o powiązaniach Drzewieckiego z dealerami narkotyków.
  Tomaszewski nie jest wcale lepszego zdania o obecnym ministrze sportu Adamie Gierszu.  Zarzuca mu, ze zalegalizował on korupcje w piłce nożnej, zgadzając się na reprezentowanie Polski przez zawodników mających prawomocne wyroki sądowe za ustawianie meczów i przekupstwo.  Skrytykował tez "Orliki".  Według niego ich idea była świetna, lecz wykonanie fatalne.  Położono chińską sztuczna murawę, nie mającą żadnych atestów, i na 80% boisk opadła ona powodując, iż nawierzchnia jest teraz twarda jak beton.
  Nie ograniczał się też do spraw sportowych, wypowiadając się krytycznie o Komorowskim, Sikorskim, Rostowskim oraz Donaldzie Tusku.  Publiczność zadała wiele pytań dotyczących szkolenia piłkarzy, meczu Polska - Związek Sowiecki na MS w 1982 r i korupcji w zagranicznej piłce nożnej.  Spotkanie zakończyło się o 20:30.
  Jan Tomaszewski kandyduje do Sejmu z listy PiS z Łodzi - lista nr 1, ostatnie miejsce.  Mieszkańcy tego miasta mogą na niego głosować.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pusia

16-09-2011 [22:05] - pusia (niezweryfikowany) | Link:

bo jeżeli tak by było to pan Sikorka też by niebył w rządzie bo miał obcy paszport ,a pan Vincent też teraz nie zmieniałby barw i załatwiał zielone karty swoim dzieciom ci dwaj a jest ich dużo więcej może szukaliby pracy tam skąd przyjechali bo ojczyzny się już raz wyparli oni szybko się farbują

Obrazek użytkownika elig

17-09-2011 [00:20] - elig | Link:

Też się z nim w tej kwestii zgadzam.

Obrazek użytkownika sarmata

16-09-2011 [23:02] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

PO to partia skorumpowanych złodzieji.9

Obrazek użytkownika Adam_UK

16-09-2011 [23:38] - Adam_UK (niezweryfikowany) | Link:

a nie w 1974.

Obrazek użytkownika elig

17-09-2011 [00:19] - elig | Link:

Co prawda, to prawda.

Obrazek użytkownika Adam_UK

16-09-2011 [23:42] - Adam_UK (niezweryfikowany) | Link:

Kurcze flaczek, jednak ktoś z działu sportowego mógły rzucuić okiem na koszmarne błędy rzeczowe; Damien Perquis i Eugen Polanski a nie jak wyżej. No i ta data "zwycięskiego remisu" (copywrite by Jan Ciszewski). Ma być 1973 a jest...

Obrazek użytkownika elig

17-09-2011 [00:17] - elig | Link:

Dziękuję, już poprawiłam.

Obrazek użytkownika elig

17-09-2011 [00:47] - elig | Link:

Jan Tomaszewski był w PRON. Mówi o tym tu: http://wywiadowcy.pl/jan-tomas... .
Dzisiaj się do tego nie przyznał

Obrazek użytkownika Maniek

17-09-2011 [08:10] - Maniek (niezweryfikowany) | Link:

tego nie przyznałeś.

Obrazek użytkownika elig

17-09-2011 [10:16] - elig | Link:

Do kogo ta mowa? Chyba nie do mnie , bo jestem kobietą :)))

Obrazek użytkownika jacol

17-09-2011 [07:56] - jacol (niezweryfikowany) | Link:

lubię gościa..

Obrazek użytkownika elig

17-09-2011 [10:14] - elig | Link:

To zależy od wyborców z Łodzi. Ten PRON mnie trochę zniechęca. Cytuję fragment linkowanego wywiadu z Tomaszewskim:

Nie żałuje pan, że w 82 r. wstąpił do PRON-u (Patriotyczna Rada Ocalenia Narodowego – przyp. aut.)?

Nie, broń Boże. W trakcie stanu wojennego byłem w Hiszpanii i widziałem te wszystkie mapki z Ruskimi. Poparłem stan wojenny, uważałem, że to nasza jedyna szansa. Alternatywa przed rzezią. Do PRON-u wstąpiłem świadomie wiedząc, że stracę na popularności. W PRON-ie byli też Piechnik (Antoni Piechniczek – przyp. aut.) i Szewińska. Dzięki socjalizmowi stałem się piłkarzem światowego formatu, więc nie mogłem powiedzieć: pieprzę socjalizm. Cały czas mi to wypominają, ale ja nigdy nie byłem w żadnej partii, ani w PZPR, ani w Solidarności.

Obrazek użytkownika ghostrider

18-09-2011 [00:22] - ghostrider (niezweryfikowany) | Link:

umieszczony na listach...
To człowiek bardzo odważny, nie ma absolutnie nic do stracenia:)
Bardzo Panią proszę aby zajęła się innymi tematami. A Solidarnych 2010 ( których podziwiam) proszę o to samo.

Obrazek użytkownika elig

18-09-2011 [19:30] - elig | Link:

Dlaczego? Ten wykład u Solidarnych 2010 byl bardzo dobry.

Obrazek użytkownika ghostrider

18-09-2011 [22:37] - ghostrider (niezweryfikowany) | Link:

Wykład to za dużo powiedziane:) Pożyjemy, zobaczymy. Może pan Jan faktycznie coś zrozumiał... Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, iż wystarczyło by mu cieple siedzonko u pana Laty i siedziałby cicho lub nawet mówił zupełnie odwrotne rzeczy. Po prostu mam dobrą pamięć.

Obrazek użytkownika elig

18-09-2011 [19:33] - elig | Link:

Sprawozdanie wideo z wykładu Jana Tomaszewskiego jest tu:
http://blogpress.pl/node/9788