Skandal - znikła kandydatura red. Marka Króla do Senatu

  Zacznę dość nietypowo od cytatu z mojej własnej notki "Redaktor Marek Król przed namiotem  Solidarnych 2010"  /TUTAJ/ : "Marek Król kandyduje do Senatu z ramienia samorządowej inicjatywy "Obywatele Do Senatu", kierowanej przez Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia. Mówił o tym, ze podczas zbierania podpisow zauważył, iż wielu boi sie podać swój pesel z obawy przed możliwymi konsekwencjami. Co więcej, do Dutkiewicza dzwonili Michnik oraz Kwaśniewski domagając się usuniecia Króla z listy. Podobno Dutkiewicz był autentycznie przerażony. Wszystko to do złudzenia przypominalo PRL.".
  Wszystko wskazuje na to, ze opisane wyżej naciski odniosły skutek.  Oto bowiem dziś w nocy w portalu Wpolityce .pl ukazał się artykuł "Znowu cuda nad urnami?...."  /TUTAJ/ w którym przytoczono następujące wypowiedzi red Marka Króla: 
 "Zebrałem podpisy, we wtorek, w wymaganym terminie, wspólnie z żoną Pauliną, która jest moim pełnomocnikiem zawieźliśmy je do komisji wyborczej w Warszawie na Placu Bankowym. Tam uzyskaliśmy formalne potwierdzenie odbioru 2500 podpisów. Spokojnie czekaliśmy na rejestrację, na sprawdzenie ich poprawności. Ale w piątek, co nas zszokowało, otrzymaliśmy sygnał, że w ogóle nie istnieję jako kandydat. Nie ma mnie.
Jak mówi Król, bezskutecznie próbował ustalić co się stało:
Żona, mój oficjalnie ustanowiony pełnomocnik wyborczy, pojechała natychmiast do komisji. Tam dziwne miny, zachowują się jakby nie słyszeli o takim kandydacie. W ogóle. Poczuliśmy się jakbym był niewidzialny.
Tymczasem są bardzo mocne, niepodważalne dowody, że to Marek Król mówi prawdę. Pierwszy - to prezentowany przez nas dokument - potwierdzenie otrzymane w komisji. Oficjalne, na druku, z pieczątkami. Ale nie tylko:
Poza potwierdzeniem z komisji o odbiorze podpisów są inne dowody. Dziennikarze rejestrowali kamerami składanie przeze mnie wniosku i podpisów, nagrywali też potem moją wypowiedź. Jest kilkudziesięciu świadków.
Marek Król tak ocenia wydarzenie:
Trudno mi ocenić czy to błąd, pomyłka czy celowe działanie. Gdy żona pokazała potwierdzenie odbioru, urzędniczka poprosiła o kserokopię dokumentu. Rozmawiałem z prawnikami, wszyscy zachodzą w głowę co się stało, takiego przypadku dotąd nie było. Uderzająca była jednak jakaś dziwna atmosfera w komisji... Nie wiem... Będziemy sprawę wyjaśniali do końca i zdecydowanie.
Tak, to trzeba wyjaśnić. Jakie to będą wybory jeśli już teraz jest tyle niejasności?".
  Przypomnę, ze red. Król zasłynął jako redaktor naczelny, /a potem właściciel/ tygodnika "Wprost" w latach 1989-2006. Uczynił on z lokalnego poznańskiego pisma dość niezależny tygodnik opinii.
  Cóż można do tego dodać?  Są właściwie tylko dwie możliwości.  Albo naciski na Dutkiewicza trwały nadal i uległ on im usuwając red. Króla z listy Komitetu Wyborczego "Obywatele do Senatu", albo to PKW na czyjeś nieformalne polecenie "zgubiła" tę kandydaturę.  O tym ostatnim mogłaby świadczyć "dziwna atmosfera panująca w komisji.
  Zaledwie dwa dni temu Sąd Najwyższy orzekł, że PKW niesłusznie odmówiła rejestracji Komitetu Wyborczego Nowego Ekranu.  Potem PKW przedłużyła temu komitetowi termin zbierania podpisów do 7 września, co jest niezgodne z Kodeksem Wyborczym.  Jeśli tak dalej pójdzie, to okaże się, że Białoruś jest bardziej demokratycznym krajem niż Polska.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sarmata

03-09-2011 [10:47] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Zero wierygodności.

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [11:17] - elig | Link:

To niestety prawda.

Obrazek użytkownika docent

03-09-2011 [23:45] - docent (niezweryfikowany) | Link:

kochani czym wy sie podniecacie ,to wszystko juz jest ustalone ,kto ma wygrac kto przegrac. Nasze ochy achy niczego nie zmienia .Nie ma inie bedzie chleba ale igrzysk nie brakuje.

Obrazek użytkownika zet

03-09-2011 [10:48] - zet (niezweryfikowany) | Link:

PKW jest im przychylna,więc oznacza to,że ludzie w tej komisji powinni być usunięci.Kto ich usunie?Kto wybierze niezależnych członków PKW?Kim ci ludzie są?Kogo reprezentują?Dlaczego nie zwrócili uwagi na 10 krotny wzrost nieważnych kart do głosowania w wyborach prezydenckich?

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [11:16] - elig | Link:

Myślę, że to można sprawdzić. O ile wiem, skład komisji wyborczych nie jest tajny.

Obrazek użytkownika Klara

03-09-2011 [11:01] - Klara (niezweryfikowany) | Link:

Oj! - będzie się działo! Pokazali, że nawet po trupach (Smoleńsk) będą dążyć do wprowadzenia PO-dyktatury. I to ma być demokracja?

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [11:14] - elig | Link:

Tak, to wygląda coraz gorzej. A do wyborów jeszcze 36 dni.

Obrazek użytkownika Gość

03-09-2011 [11:30] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Uczciwewybory.pl - każdy z nas może coś zmienić

Obrazek użytkownika Shork

03-09-2011 [11:36] - Shork (niezweryfikowany) | Link:

I co pan nam zrobi?
Za listy pozostawione w obwodowej komisji wyborczej, komisja nie odpowiada.
To co z tego, że pan ma numerek?

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [19:07] - elig | Link:

Czysty Bareja, ale sprawa jest poważna.

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [11:57] - elig | Link:

Rebelyant
kura56 36 minut temu

Koledzy , proszę o modlitwę. Cudownie odnalazły się dziś rano dokumenty Marka Króla w OKW i po przeliczeniu i weryfikacji głosów komisja(kiedy?, w nocy?) na 2550 złożonych podpisów zakwestionowała 490 . Z tego wyszło ujemne saldo 39 sztuk i Marek Król został uwalony! Idziemy do sądu, bo zostało złamanych co najmniej kilka przepisów nowego Kodeksu wyborczego. Jak ktoś ma pod ręką dobrego konstytucjonalistę , który zechce reprezentować Marka przed sądem w trybie wyborczym, to proszę o kontakt.
http://rebelya.pl/discussion/3...

Obrazek użytkownika SMOLKAT

03-09-2011 [12:27] - SMOLKAT (niezweryfikowany) | Link:

Toczka w toczkę jak próba miliardowego przekrętu przez Waltzową w warszawskim ratuszu sprzed tygodnia gdzie "nieważnych" podpisów pod żądaniem referendum "miało być" 30%. 90 tysięcy podpisów zebranych przez SLD w ogóle nie wzięto pod uwagę. Do kogo ze skargą? Do "niezawisłego" prok. Seremeta? Nie mógłby zawisnąć bo jest pod butem D. Tuska. Jak Bondaryk i Dworak.

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [19:06] - elig | Link:

Tak właśnie jest. Pisałam o tym trochę w poprzedniej notce.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

03-09-2011 [12:46] - Teresa Bochwic | Link:

Prosze zajrzeć na PW w salonie.

Obrazek użytkownika akn

03-09-2011 [13:25] - akn (niezweryfikowany) | Link:

POlicmajstrem na czele nadal działa w niezmienionym składzie?

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [19:04] - elig | Link:

O ile wiem, to tak. Nie słyszałam o jakichś zmianach ostatnio.

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [19:02] - elig | Link:

Zajrzałam i odpowiedziałam.

Obrazek użytkownika Stawrzeszcz

03-09-2011 [13:49] - Stawrzeszcz (niezweryfikowany) | Link:

No przeciez czego mozna sie spodziewac innego , Platforma zmienila zapis o jednomandatowych wyborach do Senatu , nieprzewidziala ze moze to obrocic sie przeciw niej , i moze niemiec juz w Senacie wsparcia, utworzony Komitet wyborczy Obywatele do Senatu pomyslu niezaleznych Prezydentow miast , powaznie moze pokrzyzowac plany Platformie , ta robi co moze , wtyczki ma wszedzie w GUSIe, i PKW widac we wszystkich mediach elektronicznych i papierowych, i wcale bym sie niezdziwila ze to wlasnie naciski sprawly ze wykreslono red. Krola z listy , w poniedzialek (niejestem pewna) w programie "Gosc Dnia" byl pan Dutkiewicz, i prowadzacy zapytal wlasnie o KRola , cyt" TEN Z NAMIOTU SOLIDARNI 2010"Dutkiewicz zasmial sie i powiedzial ja tam nie bywam.Prowadzacy znany jest ze swojej stronniczosci i zawsze krytycznie wrecz przesiewnie wypowiada sie o PISie.A co sie tyczy przedluzenia terminu do 7 wrzesnia na skladanie podpisow , jest to bulwersujace , i mam nadzieje ze ktos sie temu przygladnie , bo jesli juz na starcie kampani mamy takie dziwne zdarzenia to co bedzie w dniu wyborow????

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [19:01] - elig | Link:

Ja też patrzę na to wszystko z niepokojem. Do wyborów jeszcze 36 dni. Wygląda trochę na to, jakby oni testowali, jak daleko można się posunąć.

Obrazek użytkownika pusia

03-09-2011 [15:23] - pusia (niezweryfikowany) | Link:

pokończone licencjaty z kantów wyborczych może te listy p. M. Króla woził ten sam gliniarz co karty w wyborach prezydenckich Warszawy miał tysiąc kert na jedno nazwisko i znowu będzie och i ach najbardziej mi żal ludzi którzy tak tym typom ufają bezgranicznie paru osobom sama się naraziłam dyskusją

Obrazek użytkownika Gość

03-09-2011 [15:35] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jak rozumiem, dokumenty zostały złożone w komisji i tam utknęły na kilka dni w jakimś urzędniczym biureczku. Rozpatrzono je dopiero w ostatniej chwili po monitach pełnomocnika. Każdy, kto bywa w urzędach, pewnie nieraz zetknął się z podobnym traktowaniem. Tylko dlaczego od razu zakładać, że to spisek, a nie zwykła biurokratyczna indolencja?

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [18:57] - elig | Link:

Dlatego, że PKW NIE JEST zwykłym urzędem. To instytucja będąca gwarantem uczciwości wyborów parlamentarnych. Ona MUSI być jak żona Cezara - poza wszelkim podejrzeniem.

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [18:54] - elig | Link:

Właśnie po to napisałam tę notkę oraz dwie poprzednie, by nie ufali bezgranicznie

Obrazek użytkownika Pan Tarej

03-09-2011 [15:38] - Pan Tarej (niezweryfikowany) | Link:

Naprawdę tak się martwicie o pana Króla, ex-PZPRowca i TW Adama? Droga elig - nazywanie "Wprost" dość niezależnym to jakiś żart, prawda?

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [18:52] - elig | Link:

Wrodzona skromność nie pozwala mi powiedzieć, gdzie mam red. Króla. Mnie interesują przekręty PKW.

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [19:38] - elig | Link:

cdn.
"Paulina Król odebrała właśnie z OKW kolejnąu chwałe. Składa się ona z dwóch punktów. W punkcie pierwszym komisja przyznaje się do uchybienia formalnego, jako ze uchwała wydana kandydatowi Markowi Królowi nie zawierała podpisów wszystkich członków komisji. W punkcie drugim komisja podtrzymuje decyzję o odmowie rejestracji kandydata z powodu braku 39 podpisów i zakwestionowaniu 859 z 2550. Ta druga uchwała został podjęta dziś , 3.IX. o godz. 15.00. Termin wydania w/w uchwał upłynął wczoraj o godz. 24.00."

Powstaje pytanie, czy PKW robi to specjalnie czy tak dla jaj ?
nadużycie link skomentuj
Malgosiakgb 1420 03.09.2011 19:29:15

Obrazek użytkownika noktowizor

04-09-2011 [11:19] - noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

Zakwestionowano ok 30 % podpisów wykorzystując test na Gronkowca, czyli badanie pisowni nazwisk, imion, pesel itd wypróbowany przez Rade Miasta Warszawy do odrzucenia wniosku o referendum mieszkańców dot. prywatyzacji SPECu.

Obrazek użytkownika elig

04-09-2011 [12:38] - elig | Link:

Pisałam o tym w mojej poprzedniej notce "O podpisach i podpisywaniu".

Obrazek użytkownika Gość

03-09-2011 [20:15] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [23:30] - elig | Link:

O sprawie NE pisałam trzy dni temu w notce "Nowy Ekran podważył wiarygodność Państwowej Komisji Wyborczej".
http://niezalezna.pl/15441-now...
W NE pisano o jeszcze dwóch sprawach w SN.

Obrazek użytkownika kajetanek

04-09-2011 [21:22] - kajetanek (niezweryfikowany) | Link:

czy nie ma to związku z
Prezydent odznaczył pracowników PKW
http://www.prezydent.pl/aktual...

Zobacz także:
Lista odznaczonych pracowników PKW i BKW

Obrazek użytkownika Jermar

03-09-2011 [21:49] - Jermar (niezweryfikowany) | Link:

Nie zwrócił się do PiS-u lub Klubów Gazety Polskiej z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów, miałby ich więcej. Ja jednak uważam, że reżimowa PKW przegięła, co trzeci podpis nieważny to nieprawdopodobne. Stado POmarszczonych starców w tej Komisji chce przede wszystkim pokazać, że i tak sfałszują wybory nie przy urnach lecz wyżej. Zwolennicy PiS zostańcie w domu bo na nic wasz trud - to jest przekaz tej reżimowej bandy ramoli.

Obrazek użytkownika elig

03-09-2011 [23:26] - elig | Link:

Nie wiem, czy PiS by się zgodził. Marek Król przez większą część życia trzymał z lewicowcami, a zwłaszcza z komunistami.

Obrazek użytkownika z-k

04-09-2011 [09:03] - z-k (niezweryfikowany) | Link:

Ma ogromne zasługi w w uzyskiwaniu 99%-wej frekwencji, jednogłośnym wyborze kandydatów Frontu Jedności Narodu a potem PRON. Przyda się i Platformie a szczególnie Michnikowi, Kwasniewskiemu i spółce

Obrazek użytkownika elig

04-09-2011 [12:31] - elig | Link:

No nie, chyba członkowie tamtej PKW są już na emeryturze. Lata lecą. Ich duch jednak wciąż straszy.

Obrazek użytkownika Gość

10-09-2011 [03:29] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Wiwat Socjaldemokracja! Wiwat PZPR! Wiwat Tajny Współpraconik TW " Adam" zwany "Rycerzem"!