Nowy Ekran podważył wiarygodność Państwowej Komisji Wyborczej

  Dziś stała się bardzo ważna rzecz.  Oto Sąd Najwyższy uwzględnił skargę Komitetu Wyborczego Obywatelskich List Wyborczych utworzonych przy współpracy Nowego Ekranu.  Przypomnę, że PKW zakwestionowała 137 z 1079 podpisów dostarczonych przez Komitet i odmówiła jego rejestracji.  Dziś o 18:20 zawiadomiono przedstawiciela Komitetu, Pawła Pietkuna,  że jutro rejestracja będzie.  W międzyczasie upłynął jednak termin zbierania podpisów pod listami kandydatów i powstał poważny problem prawny. Szczegóły są  /TUTAJ/.
  Jeszcze istotniejsze jest jednak to, że po raz pierwszy podważono wiarygodność PKW.  Zwykle, gdy odrzucano podpisy, było to przypisywane nieudolności zbierających.  Dziś okazało się, ze PKW też może się mylić /czy nawet manipulować/.  Teraz wszystkie komitety, którym odmówiono rejestracji, odrzucając wiele podpisów, powinny również zaskarżyć taką decyzję.  Choćby po to, by zorientować się, czy takie pomyłki PKW były nagminne, czy też zdarzyło się to wyjątkowo.  To poważna sprawa.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sarmata

31-08-2011 [19:54] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Bądżmy realistami. Gdyby PKW była uczciwa Komorowski nie byłby prezydentem. Podobnie jak Kwaśniewski.

Obrazek użytkownika elig

31-08-2011 [20:26] - elig | Link:

Jasne,że PKW nieraz manipulowała. Teraz jednak złapano ją za rękę. Prawomocny wyrok Sądu Najwyższego ma większą wagę niż nasze przypuszczenia.

Obrazek użytkownika Ewa G

31-08-2011 [20:06] - Ewa G (niezweryfikowany) | Link:

Tak jak mój przedmówca, sarmata, zauważył. Ale takie listy do głosowania, jak NowyEkran, czy Korwin Mikke, czy Marek Jurek, to tzw V kolumną, robią ludzim wodę z mózgu, ludzie marnują głosy, a my, tzn. Polska, tracimy.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

31-08-2011 [20:15] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

że akurat w przypadku listy NE Sąd Najwyższy się tak (dziwnie, jak na SN) zachował - nic dziwnego, dla mnie przynajmniej.

Przecież dziś gen. Skrzypczak został do (mlecznej) piersi przez min Siemoniaka przytulony.

Toż to proste, jak konstrukucja cepa jest :-)

Obrazek użytkownika elig

31-08-2011 [20:22] - elig | Link:

Jak wyraźnie dałam do zrozumienia w notce, nie sam NE jest tu istotny, ale wiarygodność PKW. To jest pierwszy przypadek w dziejach III RP, kiedy PKW została przyłapana na błędzie. Dlatego uważam, że jest to ważne. Jeśli spowodował to gen. Skrzypczak, to chwała mu za to. /On faktycznie trzyma z NE, był na tej imprezie NE pod koniec marca/.

Obrazek użytkownika Gość

01-09-2011 [14:30] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Skrzypczak trzyma z NE - NE trzyma ze Skrzypczakiem - Skrzypczak jest doradcą w rzadzie Tuska: pyt.: z kim trzyma NE?????

Obrazek użytkownika mik

31-08-2011 [20:19] - mik (niezweryfikowany) | Link:

Wypada tylko powtórzyć za autorką "Dziś stała się bardzo ważna rzecz" ale i straszna. I nasuwa się pytanie, równie ważne i poważne,czy to był ten jeden przypadek takiej pomyłki, czy jest to manipulacja lub fałszowanie danych przez PKW? To nie tylko kwestia dowiedzieć się prawdy, ale jeśli tak działa PKW w innych przypadkach to żadne wybory nie będą bezpieczne i nikt nie może mieć zaufania do ich wyników. To jakiś koszmar, dotychczas / o czym informowały media / byli ludzie kupowani przez polityków, były głosy kupowane, były fałszerstwa w komisjach wyborczych, ale ta decyzja Sądu Najwyższego to jak otwarcie "puszki Pandory" w temacie uczciwych wyborów. O tym trzeba nie, mówić ,ale KRZYCZEĆ. Co się dzieje w tym kraju? Co jeszcze nas zaskoczy? Chyba nie ma tematu czy dziedziny życia, działalności urzędów, służb, polityków, prokuratury, sądu, gdzie w ciągu ostatnich czterech lat wszystko byłoby uczciwe i czyste.

Obrazek użytkownika elig

31-08-2011 [20:29] - elig | Link:

Tak właśnie jest i dlatego inne komitety również powinny odwołać się do Sądu Najwyższego.

Obrazek użytkownika proxenia

01-09-2011 [15:03] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

żeby jeszcze więcej ująć głosów PiS-owi...

Obrazek użytkownika Irena Jurand

31-08-2011 [22:42] - Irena Jurand (niezweryfikowany) | Link:

Piszesz prawde i tylko prawde mik. Niczego nie musze juz dopisywac.

Obrazek użytkownika moryc

01-09-2011 [00:49] - moryc (niezweryfikowany) | Link:

Dostali NAKAZ zeby jednak dopuscic Nowy Ekran do rozgrywek o wladze? Kto stoi za NE? Pytanie oczywiscie retoryczne. Sie NIE podniecajcie, jajcarzy mozna palcem wskazac...

Obrazek użytkownika krzyh

31-08-2011 [20:21] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

bo taki skrót chyba trzeba będzie wprowadzić

Obrazek użytkownika elig

31-08-2011 [20:27] - elig | Link:

Na to wygląda.

Obrazek użytkownika elig

31-08-2011 [21:19] - elig | Link:

Polskie Radio właśnie podało, ze PKW przedłużyło Komitetowi OLW /NE/ termin zbierania podpisów do 7 września.
http://www.polskieradio.pl/5/3...

Obrazek użytkownika szara_komórka

31-08-2011 [23:05] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

"Toż to proste, jak konstrukcja cepa jest", a podważenie wiarygodności PKW im dokładnie "zwisa" i dodatkowo pogrozili paluszkiem PKW.

Obrazek użytkownika elig

31-08-2011 [23:26] - elig | Link:

Fedorowicz pewnie ma rację, czemu nie? Uważam jednak, że "wpadka" PKW jest ważna. Ciekawe, czy jakiś inny komitet pójdzie w ślady NE, a jeśli tak, to co się stanie?

Obrazek użytkownika TomUSA

01-09-2011 [03:19] - TomUSA (niezweryfikowany) | Link:

Czy strona NE zostala za kare zablokowana? Nie moge jej dzis otworzyc, dostaje info:fatal error.

Obrazek użytkownika elig

01-09-2011 [11:10] - elig | Link:

Teraz otwiera się u mnie normalnie. Pewnie mieli jakąś awarię.

Obrazek użytkownika Izydor

01-09-2011 [09:11] - Izydor (niezweryfikowany) | Link:

...że nie zarejestrowano list Jurka, Korwina, LPR, za to NE tak. Dziwny zbieg okoliczności.

Obrazek użytkownika elig

01-09-2011 [11:08] - elig | Link:

Jeszcze wczoraj NE miał 19 kandydatów w ośmiu okręgach. Jeśli nie nastąpi teraz ich "cudowne rozmnożenie", to NE jest niegroźny. To, ze LPR i JKM nie zarejestrowali list we wszystkich okręgach to dobra wiadomość dla PiS. Rzeczywiście dziwne.

Obrazek użytkownika elig

01-09-2011 [11:43] - elig | Link:

ŁŁ szykuje chyba jakąś większą akcję.
  Oto jego dzisiejszy komentarz pod wpisem Pawła Pietkuna w NE:
     @zwyczajnie normalny
  Zobaczymy czy za późno, właśnie rozmawiamy o konsolidacji prawicy, już są Kibice i niedługo pojawi się nasze oficjalne zaproszenie dla wszystkich patriotycznych Komitetów Wyborczych, którym się nie udało zarejestrować, lub zabrakło czasu na podpisy pod listami oraz wszystkich niezależnych i patriotycznych kandydatów do Senatu, którym też zabrakło czasu do wspólnego udziału w Wyborach i zarejestrowanie swoich kandydatów na www.prawybory.net (to nasz warunek). Mamy już zaskakująco pozytywny oddźwięk.
  nadużycie link skomentuj Łażący Łazarz 01.09.2011 10:54:57
  Ponadto Paweł Pietkun stwierdza w swojej notce, że według Kodeksu Wyborczego 30 sierpnia był terminem ostatecznym i NIEPRZEKRACZALNYM. Patrz: http://pietkun.nowyekran.pl/po...

Obrazek użytkownika Siwy

01-09-2011 [14:11] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

N.E.i ŁŁ i pozostali powstali ?

Obrazek użytkownika elig

01-09-2011 [19:26] - elig | Link:

Raczej spod ciemnej. Pan Opara, właściciel portalu miał kiedyś związki z Czempińskim. W swoich komentarzach ubolewał nad losem funkcjonariuszy służb specjalnych PRL dyskryminowanych, jego zdaniem, w III RP. Z portalem związani są generałowie Wilecki i Skrzypczak. Wielu blogerów jest z PRO MILITIO. Aleksander Ścios wprost pisze o związkach Nowego Ekranu z WSI i SOWĄ. Powiązania finansowe na zapleczu są niejasne. Pisał o nich Starosta Melsztyński w Salonie24, m.in. o spółce OK-KO i czternastu spółkach o nazwie "Dream Dom"

Obrazek użytkownika elig

01-09-2011 [19:30] - elig | Link:

Łażący Łazarz zwołuje teraz pospolite ruszenie:
http://lazacylazarz.nowyekran....
W Salonie24 to samo robi Carcajou.