Śmierć Andrzeja Leppera

 Włączyłam niedawno TVP Info i zobaczyłam czerwony pasek donoszący o śmierci Andrzeja Leppera, szefa Samoobrony, wicepremiera rolnictwa w latach 2005-2007 w rządach Marcinkiewicza i Kaczyńskiego. Miał 57 lat. Stwierdzono tam, że Lepper prawdopodobnie powiesił się w biurze swojej partii. Pogotowie i policję zawiadomił członek rodziny krótko po godz 16:00. Byli Tam też podobno obecni jego współpracownicy. Policjant nie chciał udzielać dziennikarzom żadnych konkretnych informacji, ale na pasku pomimo to napisano, że prawdopodobnie nie bylo udziału osób trzecich, choć nie wiadomo na jakiej podstawie tak się sądzi.

  Jeden ze współpracowników oświadczył, że jeszcze parę dni temu Lepper snuł plany zwiazanie z wyborami. Wiadomość o jego śmierci była szokiem dla wszystkich. W takich przypadkach zawsze pojawiają się watpliwości: "czy ktoś mu jednak nie pomógł?". Od czterech lat Lepper znajdował sie jednak na marginesie wielkiej polityki i trudno sobie wyobrazić, by ktoś zyskał na jego śmierci. Z drugiej strony jednak tajemnicą poliszynela były powiązania Leppera ze służbami specjalnymi, także rosyjskimi. Mogło wiec chodzić o jakieś porachunki.

  Powiem szczerze, iż Lepper nie był nigdy moim ulubionym politykiem, ale w skrytości podziwiałam jego umiejetność oddziaływania na ludzi i kanalizowania "gniewu ludu". W swoim czasie kierowana przez niego "Samoobrona" uzyskała ponad 16% glosów i pokonała nawet PSL. Jego klęska nastapiła, gdy wszedł do rządu i okazało się, że pomimo swojego samorodnego talentu politycznego, nie potrafi się przystosować do roli mainstreamowego polityka spokojnie wykonującego swoją pracę w resorcie. Bez przerwy siedział w TVN i udawał, że nadal jest w opozycji do własnego rządu. Resztę zaufania do niego podważyły afery : seksualna i gruntowa. Historia z taśmami Renaty Beger, tylko pogorszyła sytuację Leppera.

  Efekt jego własnych działań był taki, że wybory 2007 roku przyniosły "Samoobronie " totalną kleskę. Nie uzyskala ona w nich nawet 2% głosów. To był faktyczny koniec kariery politycznej Leppera. Przestał się on liczyć i to niejako na własne życzenie. Zmarnował wielką szansę, jakiej politycy jego typu na ogół nigdy nie uzyskują. Niech spoczywa w pokoju.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika U1

05-08-2011 [19:57] - U1 (niezweryfikowany) | Link:

Lepper , myślimy Krauze .

Obrazek użytkownika elig

05-08-2011 [20:09] - elig | Link:

Dlaczego akurat Krauze?

Obrazek użytkownika Jermar

05-08-2011 [22:34] - Jermar (niezweryfikowany) | Link:

A Marriott, winda, Kaczmarek w windzie i na korytarzu nerwowo wypatrujący Krauzego, potem narada Kaczmarek-Krauze, przeciek o łapówce za odrolnienie do Krauzego, ten do Leppera, Lepper do Maksymiuka, Ryby i jakiegoś tam, którego nazwiska nie pamiętam. No i kontakty biznesowe Lepper - Rosja, w których bardzo dobry jest właśnie Krauze.

Obrazek użytkownika inka1

06-08-2011 [02:41] - inka1 (niezweryfikowany) | Link:

O to chodzi .O to chodzi.
100/100
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Gość

05-08-2011 [20:09] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

oj naiwnie, i nie pierwszy raz. Samoobrona poslużyła do skompromitowania rządu Kaczyńskiego (taśmy z Bergerową i Lipińskim - kto je tak ładnie nagrał? oraz gruntowa) takie było jej ostateczne zadanie w tej koalicji "z musu". Skompromitować PiS. Samoobrona nigdy by nie odniosła takiego sukcesu, gdyby nie ustawienie przez służby i media. To partia kontrolowanej opozycji, dużo krzyku, barykady na drogach, populizm, "Balcerowicz musi odejść" i układowa w momentach gdy toczy się faktyczna rozgrywka o władzę. Za cenę posad, kasy. Mówił o tym ostatnio red. Targalski. Lepper to PZPRowiec przefarbowany na biznesmena. Z wygraną PO wypadł z gry. Charyzmatyczność Leppera? He. Cechy osobowe posiadał, ale takich osób jest wiele, niewielu tylko zostaje dopuszczonych do politycznej misji i siada w świetle kamer. Był "umoczony" - dlatego zginął. Polityk do wczoraj bez znaczenia, ale z dużą wiedzą o ważnych osobach w państwie. Żadne samobójstwo. Kto następny?

Obrazek użytkownika Sceptyk

05-08-2011 [20:31] - Sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

Posłużyła? Znaczy jakieś ciemne siły ją tam wepchnęły? I to dwa razy? A red. Targalski też zdaje się był w PZPR.
Piszesz "żadne samobójstwo" - byłeś na miejscu, że wiesz?
A bierzesz pod uwagę problemy rodzinne?

Obrazek użytkownika Gość

05-08-2011 [20:59] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

1/ czy ciemne? chodzi ci o kolor?
2/ moze był, nie sprawdzałem, ale teraz pracuje dla opozycyjnego portalu, co wyjasnia kim jest teraz
3/ w takich miejscach nikogo nigdy nie ma, nie ma tez dowodow czarno na bialnym, nie bądz naiwniak, pytania stawiasz do bani :)
4/ problemow rodzinne sa dobre w mediach do wałkowania, jakaś częśc (szczególnie kobiet) w nie uwierzy
ale bajerujesz..

Obrazek użytkownika Sceptyk

05-08-2011 [21:35] - Sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

Rozumiem, że syn na krawędzi śmierci to nie jest problem rodzinny.
"W takich miejscach nikogo nigdy nie ma" - w biurze partii, gdzie za ścianą pracowali ludzie?
Dowodów czarno na białym nie ma - dlatego też trzeba teorie spiskowe snuć.

Obrazek użytkownika elig

05-08-2011 [20:53] - elig | Link:

Nie wiem , dlaczego moja notka ma być naiwna. Przedstawiłam tylko fakty, jakie znamy w tej chwili. Ewidentny Oszust, którego linkuje powyżej, idzie dalej, ale to wciąż jednak hipotezy.

Obrazek użytkownika uff

06-08-2011 [15:16] - uff (niezweryfikowany) | Link:

Następny będzie Tusk.

Obrazek użytkownika pusia

05-08-2011 [20:28] - pusia (niezweryfikowany) | Link:

ze za czasówkoalicji PiS Samoobrona ze tego biednego Leppera ktoś napuszczał bo gdyby było inaczej to ten rząd by przetrwał ponieważ był za cienki na takie stanowiko zaufał jakiemuś doradcy ,który zdobył jego zaufanie ,apotem to była tylko gra

Obrazek użytkownika elig

05-08-2011 [20:50] - elig | Link:

Pewnie ktoś go podpuszczał, ale myślę, ze jemu samemu w głowie się przewróciło i chciał więcej władzy niż Kaczyński mógł i chciał mu dać.

Obrazek użytkownika elig

05-08-2011 [20:45] - elig | Link:

Można przeczytać analizę pióra Ewidentnego Oszusta:
http://ewidentnyoszust.nowyekr...

Obrazek użytkownika Sceptyk

05-08-2011 [21:07] - Sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

Czyli zaangażowani w sprawę (czytaj: działający na zlecenie służb) są wszyscy pracownicy biura Samoobrony, tak? Przecież on był w siedzibie partii, w pomieszczeniach prywatnych. Obok siedzieli i pracowali ludzie.
Widzę, że coraz więcej ludzi wierzy w totalny spisek i wszechmoc jakichś mitycznych "służb". Fakt, to jest wygodniejsze niż przyjęcie rozwiązania prostego.
Dziś już przeczytałem (na tym portalu), że specjalnie podpalili kościół, aby odwrócić uwagę. Normalnie druga Norwegia... tylko gdzie te fiordy.

Obrazek użytkownika leszek hapunik

05-08-2011 [22:09] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

dla twego sceptyzmu będzie nie czytanie tego portalu. Po prostu jesteś na jego poziom za głupi

Obrazek użytkownika Gość

05-08-2011 [22:28] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

drogi sceptyku
umknął ci jeden malutki fakt: ciało znaleziono po szesnastej! być może się nie orientujesz, ale w biurach przeważnie pracuje się do piętnastej!wiele więc mogło wydarzyć się przez CAŁĄ GODZINĘ! bodajże Maksymiuk mówił, że Lepper wspomniał, że jest umówiony z kimś ważnym; mówi ci to coś?

Obrazek użytkownika Sceptyk

05-08-2011 [22:43] - Sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

W biurach partii w dzień po ogłoszeniu wyborów? Toż to nie biuro w urzędzie miejskim. A Maksymiuk relacjonował WCZORAJSZĄ rozmowę i informację, że AL był WCZORAJ umówiony. Dziś rano jeszcze żył.

Obrazek użytkownika xyz

06-08-2011 [19:16] - xyz (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Sceptyk

06-08-2011 [21:47] - Sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

I czego to ma dowodzić, amebo?

Obrazek użytkownika Pepik

05-08-2011 [20:50] - Pepik (niezweryfikowany) | Link:

Tekst ten dokładnie wyraża moje stanowisko. Czemuż on nie skorzystał z szansy jakie mu życie przyniosło? Gdyby dalej współpracował z Premierem Kaczyńskim, dziś byłaby naprawdę inna Polska. Taka prawdziwsza, nasza. Nie było by tego ciągłego wykluczania polskości. Uległ medialnej manipulacji, która to w końcu doprowadziła go do śmierci. Dał się namówić TVN-om, Polsatom wystąpił przeciwko komuś - kto zaprosił go wielkiej polityki, nie docenił, nie uszanował. Wyrazy współczucia rodzinie.

Obrazek użytkownika ksena

05-08-2011 [23:16] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

zastanawia.A.Lepper często ostatnio spotykał się ze znachorami,wyłączał na kilka dni,odpoczywał.Może nie tylko syn ,ale i on był chory.Pomimo wielkich słów ,których nie skąpili dzisiaj koledzy z macierzystej partii pod jego adresem wcale nie jest pewne,że nie był przez nich obwiniany o upadek polityczny Samoobrony.

Obrazek użytkownika elig

06-08-2011 [00:32] - elig | Link:

On rzeczywiście chorował na serce, miał bypassy. Jednak tych tajemniczych śmierci za rządów Tuska jest jakoś za dużo. Tragedia smoleńska, wcześniej sprawa Michniewicza, sprawa szyfranta Zielonki, zabójstwo Marka Rosiaka, zamordowanie Edwarda Wróbla, samobójstwo Podgórskiego, doradcy Leppera, a wreszcie dzisiaj śmierć samego Leppera.  Do tego dochodzi jeszcze katastrofa CASY koło Mirosławca w której zginęło 20 osób, w tym całe dowództwo polskiego lotnictwa.  To w sumie 122 ofiary zagadkowych wydarzeń w  ciągu nieco ponad 3,5 roku.

Obrazek użytkownika Gość znajomy

09-08-2011 [22:17] - Gość znajomy (niezweryfikowany) | Link:

Do tego szef ekipy archeologów i niewłaściwie mówiący biskup.

Obrazek użytkownika elig

07-08-2011 [11:52] - elig | Link:

Dziś portal Niezalezna.pl poinformował że Tomasz Sakiewicz zgłosił się do prokuratury z nagraniem rozmowy z Lepperem, w której ten ujawnia informatora w aferze gruntowej, potwierdza zeznania Kaczyńskiego i wyraża obawy o swoje życie. Patrz: http://niezalezna.pl/14296-gp-...