Czy portal TVN24 redagują analfabeci, czy durnie?

 Zajrzałam dziś /3.08 o godz 12:00/ do portalu TVN24. Oto przykładowe tytuły wiadomości: "Bank Szwajcarii przegania franka z nowego rekordu", "Południowy wschód wciąż żyje ulewami". Po lewej stronie witryny: "Spychologia - Widmo bankrutacji Ameryki...". Po prawej zaś stronie od tygodnia widnieje: "Rekomendacje: 17-latek zgwałcił konia - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24 - 27.07.2011". Tę ostatnią wiadomość polecało jakoby 11.400 czytelników.

  Cóż można do tego dodać? Nie ulega wątpliwości, że czytelnicy i redakcja portalu TVN24 osiągnęli ten sam denny poziom.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

03-08-2011 [13:46] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Część naszego społeczeństwa zaczyna wchodzić z powrotem na drzewa !!! SMUTNE TO I ŻAŁOSNE !!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika elig

03-08-2011 [19:21] - elig | Link:

Na szczęście dotyczy to tylko tej części społeczeństwa, która kocha TVN lub pracuje dla niej.

Obrazek użytkownika s.e.

03-08-2011 [15:53] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

ze swoimi 'neologizmami', ale chyba bardziej Julian Krzyżanowski ze "zbiorem facecji łgarskich"

Obrazek użytkownika elig

03-08-2011 [19:19] - elig | Link:

"Facecje łgarskie" wyjątkowo tu pasują :)))

Obrazek użytkownika skorasinska

03-08-2011 [22:41] - skorasinska (niezweryfikowany) | Link:

TVN24 ogladaja ćwierć inteligenci ,tacy co potrzebuja dostać papkę intelektualą żeby zabardzo muzgu nienadwyreżyć. Głupota tam króluje,brak profesjonalizmu w wypowiedziach pod względem gramatycznym i logicznym o uczciwości dziennikarskiej nie wspomnę.

Obrazek użytkownika elig

03-08-2011 [23:46] - elig | Link:

Co prawda, to prawda. Trudno coś do tego dodać.

Obrazek użytkownika HAK

04-08-2011 [13:26] - HAK (niezweryfikowany) | Link:

"Oglądacze" TVN-u to są takie PUSTAKI/bezmózgowce/ tak jak kreatury mieniące się dziennikarzami pracujący w tej stacji !

Obrazek użytkownika ksena

03-08-2011 [23:22] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

bo portal TVN24 redagują i analfabeci i durnie.trzeba jeszcze dołączyc wazeliniarze,ale to juz taka moja dygresja na marginesie.

Obrazek użytkownika elig

03-08-2011 [23:44] - elig | Link:

Dziwi mnie jednak, że nie mają choćby jednego piśmiennego, który by rzucił okiem na portal od czasu do czasu :)))

Obrazek użytkownika ksena

04-08-2011 [00:30] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

szanowna Pani ,oszczedności więc co tu się dziwić.A poza tym dla kogo mieliby się wysilać.Lemingi i tak z otwartymi ustami w niemym zachwycie chłoną każde ich słowo,myślący nie korzystają z takiego portalu.

Obrazek użytkownika wyborca

03-08-2011 [23:48] - wyborca (niezweryfikowany) | Link:

I to byłoby na tyle...

Obrazek użytkownika elig

04-08-2011 [10:25] - elig | Link:

Ta informacja o koniu tkwiła tam przez tydzień. To niemożliwe, by przez tyle czasu nikt w redakcji nawet przez chwilę nie wytrzeźwiał.

Obrazek użytkownika wyborca

04-08-2011 [13:02] - wyborca (niezweryfikowany) | Link:

Szkoda czasu..
Tam same wyprane mózgi..

Obrazek użytkownika RYSK

04-08-2011 [08:56] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

towarzycho myslace szechterem nie POtrzebuje nic POnad to ,co objawia im blagierskie media--lykaja i czkaja z radocha; ten typ tak ma i szkoda na nich czasu,wystarczy im niesiol,guru madrosci wszelakiej

Obrazek użytkownika elig

04-08-2011 [10:28] - elig | Link:

Napisałam przecież: "czytelnicy i redakcja portalu TVN24 osiągnęli ten sam denny poziom.".

Obrazek użytkownika noktowizor

15-08-2011 [09:41] - noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

Dla mnie TVN to mendium sieci Tusk Vision Network. Ksywa pochodzi od znanego wszędobylskiego, wrazidlatego i nie chcianego insekta o negatywnie określonym charakterze. Dla kogo to mendium? Może dla insektów? W.Łysiak wymyślił trafne określenie - dla mediotów.Każdemu nie mediocie, określenie to słusznie kojarzy się z idiotą - ofiarą tego mendium lub z medialnym idiotą (nawet nie pożytecznym) występującym na tym mendialnym ekranie. TVN24 wyprodukowała rzeszę mediotów wsłuchujących się przez 24h/dobę w bębnienie tamtamów w co 15 minutowych odstępach.Większość z nich nie potrafi powtórzyć pierwszego dżwięku tamtamu usłyszanego na początku tzw. "Faktów". Większość mediotów nie potrafi oddzielić ze zrozumiemiem szczątków faktu od sosu mendialnego komentarza.Większość mediotów pozwala wgryzać się mendiom we własne zlasowane umysły. Gdy im wyłączyć tiwi - ową latarnię mendioty, tracą kierunek a zapis aktywności ich puszek makowych na encefalografie jest geometrycznie prosty.Nie są w stanie znależć innego żródła informacji a jak już znajdą, to niczego nie zrozumieją bez komentarza innego mendioty.Osiągnęli stan przewlekłej choroby zwanej mediotyzmem a jego szczególnie ostra i trwała postać garanicząca z kalectwem umysłowym,to mendiotyzm.

Obrazek użytkownika noktowizor

15-08-2011 [10:10] - noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

MEDIOTYZM – MEDIOTA, wyzwanie Naszych Czasów.
Prostuję. Oczywiście W. Łysiak tylko przywołał termin "mediota" w ostatnim Uważam Rze.

Słów-neologizmów „mediota”, „mediotyzm” użył po raz pierwszy Mariusz Marian Czarniecki, w esejach ogłoszonych w roku 1973.; jest to anagram od „idiota mediów”, w greckim źródle idiotes akcent położył na rdzeń etymologiczny „niespecjalista”, „ignorant” a nie upośledzenie umysłowe. Istotnym zamiarem semantycznym oraz ideowym jest tu scharakteryzowanie ODBIORCY mediów drukowanych, elektronicznych, cyfrowych – czytelnika, telewidza, radiosłuchacza, internauty. Według autora medioci to ci, którzy przyjmują bezkrytycznie treści przekazu medialnego – bezwolnie, plastelinowo poddają się ugniataniu, masowaniu mózgu i duszy, i wręcz hipnotycznemu zaczadzeniu myśli i uczuć, ulegając fluidom mody, stereotypu, snobizmu.

Mediotyzm to oczywiste ograniczenie - kalectwo duchowe, intelektualne - współczesnego człowieka. I zarazem wielkie wyzwanie Naszych Czasów. Cechy, przejawy mediotyzmu łatwo możemy zaobserwować, występują niezależnie od klas, warstw, grup społecznych, specjalności zawodowych, cenzusów wykształcenia, orientacji; najbliższe acz wąskie, cząstkowe skojarzenia, powinowactwa to analfabetyzm funkcjonalny, kulturowy, polityczny, także „idiota konsumpcji” E. Fromma .

Warto podkreślić, że oba terminy M.M. Czarnieckiego „mediota”, „mediotyzm”, weszły już (to skutek dwóch edycji książkowych, publikacji i wystąpień m.in. radiowych) do słownika debaty publicznej, zwłaszcza politycznej.

Szerzej na ten temat:
http://www.czarnieckimm.fc.pl/... ,skąd zaczerpnąłem powyższy tekst.