Anders Behring Breivik - pierwszy współczesny rycerz walczący z islamem

Przynajmniej tak właśnie chciałby on zostać zapamiętany. Przed chwila skończyłam przeglądać napisany przez niego manifest p.t. "2083 - A European Declaration of Independence". Omówienie tego tekstu z linkiem do niego jest /TUTAJ/. Widziałam ten tekst tylko "z lotu ptaka", gdyż liczy on ponad 1500 stron. Jest to dzielo bardzo osobliwe. Jego pierwsze 500 stron to historyczny traktat omawiający dzieje islamu, ze szczególnym uwypukleniem wszelkich zbrodni popełnianych przez muzułmanów. Druga część poświęcona jest obecnej sytuacji w Europie. Autor zwalcza "kulturowy marksizm", przez który rozumie wszelkie lewactwo i polityczną poprawność. Słusznie stwierdza, że ta ostatnia ideologia jest spadkobierczynią marksizmu. Krytykuje multi - kulti i mówi, że "kulturowi marksiści" dążą do islamizacji naszego kontynentu, uważanej przez niego za najwieksze zagrożenie dla Europy.

  Jego zdaniem, za wszelka cenę należy się temu przeciwstawić. Opanowanie przez lewicę mediów i "pranie mózgów" urzadzone przez nie powoduje, że konieczna jest walka zbrojna, przy pomocy "szokowych uderzeń" majacych obudzić społeczeństwo. Postuluje on /i jego współautorzy/ utworzenie czegoś nawiazującego do dawnych zakonów rycerskich z epoki wypraw krzyżowych. Członków tego nazywa "Justiciar Knights". Mają oni tworzyć małe, lużno powiązane komórki, dokonujące aktów terroru, skierowanych głównie przeciw "kulturowym marksistom".

   Ostatnia częśc traktatu zawiera praktyczne porady z dziedziny walki partyzanckiej. Można tam znaleźć przepisy, jak zbudować bombę i zapalnik do niej, od której mafii można kupić broń, a nawet jak dokonać sabotażu w elektrowni jadrowej. Doprawdy trudno jest ocenić wartość tych recept. Na samym końcu znajduje się omówienie propoponowanych przez niego paradnych strojów rycerzy.

  Po przejrzeniu tego opracowanie jaśniejsze staje się tło piątkowych ataków terrorystycznych dokonanych przez Breivika. Wyraźnie uznał on Norweską Partię Pracy za znienawidzonych "kulturowych marksistów" i postanowił dokonac "szokowego ataku". W ten sposób romantyczne rojenia o rycerzach oraz antyislamskie uprzedzenia połączone z dużą dawką paranoi doprowadzily do straszliwej zbrodni. Breivika w żaden sposob nie da się nazwać rasistą, a prezentowana przez niego krytyka islamu i lewactwa jest w znacznym stopniu słuszna. To jego praktyczny program działania i proponowane metody postępowania są przestępcze.

  Notka ukazała się pierwotnie w Blogmedia24

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika leszek hapunik

24-07-2011 [22:07] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

..." uwypukla zbrodnie popełnione przez muzułmanów",
"słusznie stwierdza że ta ostatnia ideologia /lewactwo i polityczna poprawność/ jest spadkobierczynią marksizmu "
" w żaden sposób nie da się nazwać rasistą"
" prezentowana przez niego krytyka islamu i lewactwa jest w znacznym stopniu słuszna "
Według gazety wyborczej zaliczany jestem do faszystów , skrajnych prawicowców i oszołomów. Ale nawet dla mnie to stek bzdur.Wymysły chorej wyobrażni. Psychopaty, który w ten sposób usprawiedliwia swe mordercze zamiary. I w Pani znalazł, to o co mu chodziło. Oddżwięk. Jeżeli dla Pani zabicie pojedynczymi strzałami z dobijaniem 82 dzieciaków jest politycznym aktem /poprzedni wpis/, to może lepiej blogować w onecie. Poza tym smieszy mnie Pani egzaltacja tym zboczkiem.Hormony pracuja

Obrazek użytkownika krzyh

24-07-2011 [23:17] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Nie widzę jej więc zarzuty nietrafione. Pamiętaj że komuchy mówiły o równości, braterstwie i pokoju i przyjmując taką logikę jak twoja każdemu kto widzi coś dobrego w pokoju czy równości trzebaby zarzucać zbrodnicze intencje. To absurd.

Obrazek użytkownika wladeczek

25-07-2011 [20:02] - wladeczek (niezweryfikowany) | Link:

pytanko do tych co tak bronia islamu ,wcale nie zlosliwe.
kiedy to ostatnio chrzescijanin praktykujacy,chodzacy do kosciola wysadzil sie w powietrze no na przyklad w jakims supermarkiecie . muzulmanie robia to masowo ,wiec nikt nie powie ze sa to pojedyncze wypadki,sciema o religi milosci,ha,ha dobre polowa tych co tak krzycza o tej milosci nic nie rozumieja z koranu bo nie czytaja ani nie pisza po arabsku, juz tylko samo zapewnienie ze jak zabijesz kilku ludzi w imie religi (????? #@$%@ morderstwo -BOG???????) pojdziesz do nieba tam juz na ciebie czekaja dziewice itd. nie ma sensu

Obrazek użytkownika Mycha

24-07-2011 [23:33] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Poprawność polityczna jest marksizmem kulturowym, leszku. Ideologią. Wymyślona w latach 30-tych przez amerykańskich Żydów. Obecne liber-lewactwo właśnie ten marksizm, pod inną nazwą, by nas może nie odstraszać, wszystkim nam narzuca. Euro-liber-lewactwo sprowadziło do Europy muzułmanów, by byli swego rodzaju przeciwwagą dla chrześcijaństwa. Przeliczyli się. Sam wiesz, że multi-kulti i różnorodność to hasła lewackie. A lewactwo to mutant komunizmu a ten z kolei marksizmu. To tak w skrócie.
Dawno temu rozmawialiśmy o marksizmie, nie wiem czy pamiętasz. Byłeś tymi informacjami zaskoczony. Pisaliśmy też o ultra-lewakach z "Krytyki Politycznej" itp.
Pozdrowienia dla autorki, Ciebie i krzyha.

Obrazek użytkownika leszek hapunik

25-07-2011 [07:46] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

nie zaprzeczam, że istnieją i żyją swoim życiem wspomniane ideologie. Chodzi mi o to, że aby się nim przeciwstawić nie trzeba mordować dzieciaków.Takie metody ronią się w chorej głowie. I tak należy traktować tego mordercę, a nie przypisywać mu jakiekolwiek przesłanie jego czynów.Jest wodą na młyn naszych przeciwników politycznych. Dlatego należy się odciąć kategorycznie od twierdzeń iż działal on jako człowiek o prawicowych poglądach. Nasze poglądy nie czynią z nas potencjalnych terorystów. Morderca Narutowicza, choć działał z pobudek politycznych, też przez ówczesne siły polityczne uznany został za szaleńca. W tym wypadku mamy do czynienia z odrzuceniem gościa przez organizacje bardzo skrajne. Działał sam, jak większość psychopatów.
Co do islamu.Akceptowanie przez autorkę blogu tezy iż ta religia jest żródłem wszelkiego zła i zbrodni, jest takim samym nadużyciem, jak twierdzenia lewaków , iż żródłem zacofania i biedy, wstecznictwa ,pedofilii i nierówności jest kościół katolicki w Polsce.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Gość (A.)

25-07-2011 [10:26] - Gość (A.) (niezweryfikowany) | Link:

"Akceptowanie przez autorkę blogu tezy iż ta religia jest żródłem wszelkiego zła i zbrodni, jest takim samym nadużyciem, jak twierdzenia lewaków , iż żródłem zacofania i biedy, wstecznictwa ,pedofilii i nierówności jest kościół katolicki w Polsce."

Podpisuje sie wszystkimi czterema konczynami.

I nie znaczy to, ze przeszlabym na islam, nie wiem tez jakos strasznie duzo o islamie, ale wystarczajaco i mialam wystarczajacy kontakt z wyznawcami islamu, zeby zdawac sobie sprawe z tego, ze to normalni ludzie. Taka maja religie, wychowali sie w niej, rozumieja ja - tak samo jak my w chrzescijanstwie. Nawet sa wspólne punkty, oni na przyklad uwazaja Jezusa za proroka, maja ogromny szacunek do Maryi jako do Jego matki. Czy przeciwnicy islamu zdaja sobie z tego sprawe?!

Niektórzy muzulmanie maja o chrzescijanach niepochlebne zdanie... ze chodza pijani i uprawiaja seks z kim popadnie. My nie uwazamy tego akurat za przyklad chrzescijanstwa. Tak samo normalni muzulmanie nie uwazaja terroryzmu za przyklad islamu... Oni naprawde maja szacunek do chrzescijan, którzy i ich traktuja z szacunkiem, a nie z góry, jak jakichs prymitywów, co jest niestety dosyc typowe.

To, ze akurat wychowalismy sie w danej kulturze i religii, nie czyni jej najlepsza... Najlepsza DLA NAS - w wiekszosci przypadków najprawdopodobniej tak, ale nie dla wszystkich. Wielokulturowosc jako pokojowa koegzystencja i wzajemny szacunek nie jest czyms "lewackim". To wrecz podstawa chrzescijanstwa. Czy Jezus nas nie prosil, bysmy sie wzajemnie milowali... Wszyscy jestesmy dziecmi tego samego Boga.

Obrazek użytkownika elig

25-07-2011 [12:51] - elig | Link:

Zaszło nieporozumienie. Pogląd, że islam jest źródłem wszelkiego zła głosi Breivik. Ja tylko omawiam jego tekst.

Obrazek użytkownika leszek hapunik

25-07-2011 [16:19] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

"... a prezentowana przez niego krytyka islamu i lewactwa jest w znacznym stopniu SŁUSZNA "

Obrazek użytkownika elig

25-07-2011 [19:06] - elig | Link:

Tak uważam. Czy rzucił Pan oko na ten tekst?

Obrazek użytkownika Mycha

25-07-2011 [15:38] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Ja do Ciebie piszę tylko i wyłącznie o poprawności politycznej, będącej marksizmem kulturowym. To definicja. Wydawało mi się, że dokładnie to negujesz, stąd mój do Ciebie wpis. Nie odnoszę się do niczego więcej.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika elig

25-07-2011 [00:32] - elig | Link:

Radzę skorzystać z linku w notce i obejrzeć ten tekst /trzeba kliknąć w /TUTAJ/w notce, a potem na linkowanej stronie w "2083 - A European Declaration of Independence". Bardzo wolno się ładuje, ale dziala/

Obrazek użytkownika Gość (A.)

25-07-2011 [10:14] - Gość (A.) (niezweryfikowany) | Link:

"prezentowana przez niego krytyka islamu i lewactwa jest w znacznym stopniu słuszna" - tez az mnie odrzucilo, kiedy przeczytalam to zdanie. Typowe madrosci czlowieka, który swiata nie widzial poza swoim podwórkiem. Z powodu takiego nastawienia niestety zbyt wielu osób uwazajacych sie za prawicowe nigdy nie uznam sie za osobe o prawicowych pogladach!

Prosze o definicje "lewactwa" w takim razie i o powazna, kompetentna i rzeczowa krytyke islamu...

Islam jest religia milosci i szacunku dla drugiego czlowieka, podobnie jak chrzescijanstwo... Przeciez jednostki dopuszczajace sie haniebnych czynów mozna znalezc we wszystkich kulturach i religiach. Muzulmanie to normalni ludzie, tak samo jak my. A problemy zwiazane z wielokulturowoscia i imigracja w sumie ZAWSZE maja przede wszystkim ekonomiczne podloze.

Obrazek użytkownika elig

25-07-2011 [12:48] - elig | Link:

Islam jest religią miłości, ale tylko w sferze deklaracji. W omawianym manifeście są liczne przykłady ludobójstw dokonanych przez muzułmańskich wojowników, czy tez sprzedawania chrześcijan w niewolę. Wojownicze odłamy islamu /wahabityzm/ SĄ obecnie poważnym zagrożeniem i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Dobrze jest też pamiętać, że islam jest religią o ponad 600 lat młodszą od chrześcijaństwa. W wieku XV ono też nie było zbyt tolerancyjne i łagodne. Lewacy, to wszyscy ci pogrobowcy marksizmu. Nie znoszą oni kultury europejskiej, a z braku proletariatu /robotnicy hołdują mieszczańskim ideałom i chcą być klasą średnią/ zaczęli popierać rozmaite mniejszości, etniczne, kulturowe i seksualne, walcząc z własną cywilizacją.

Obrazek użytkownika Gość

25-07-2011 [07:02] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jesli anty islamista-to dlaczego antykomunista?jesli antyislamista-to dlaczego nie mordowal kolorowych lub arabow w norwegi lub gdziekolwiek indziej.Bzdura jest jego opisy konstruowania baby-
Klamstwem jest ze DZIALAL SAM A TERAZ ZE JEST PSYCHICZNY!
To byla masonska -PROZYDOWSKA -ANTYNORWESKA -MASAKRA ZA TO ZE NORWEGIA ROZWAZALA ZBABARDOWANIE IZRAELA I ZA MASAKRE NA PALESTYNIE-I JAWNY DEMONSTRACYJNE POPARCIE PALESTYNY WBREW BENJAMINOWI NATANIACHU!!
Wszelkie dorabianie teorji lub dopasowania manifestow-jest kretynskie-liczy sie to co zrobil a nie to co uwazal. Dlaczego zlikwidowano jego zdjecie masonskie i dlaczego tego watku nikt nie podejmie!
Proste pytanie :ile polecialo glow w policji -jesli on bezprzeszkod zdobyl mundor policji a nawet identyfikator! To byla zorganizowana robota masonsko-policyjnego zaplecza!

Obrazek użytkownika elig

25-07-2011 [12:35] - elig | Link:

Wątek masoński jest, moim zdaniem nieistotny. Facet zwalcza "kulturowych marksistów", bo, jego zdaniem, sprzymierzyli się oni z islamem i chcą zaprowadzić Eurabię w Europie. Głowy w policji powinny polecieć, ale przede wszystkim za nieudolność. Ta manifestacja na rzecz Palestyny nie ma nic do rzeczy. Zamach musiał być planowany od dawna i nie był reakcją na wydarzenie, mające miejsce poprzedniego dnia.