Kto kupi TVN?

 Dziś w Salonie24 przeczytalam notkę blogerki Alergii "ITI sprzedaje TVN" /TUTAJ/. Powołano się w niej na dzisiejszą publikację "Pulsu Biznesu" "ITI szuka kupca na TVN" /TUTAJ/. Wiadomość o możliwej transakcji rozpętała natychmiast goracą dyskusje w portalu Rebelya.pl /TUTAJ/. Blogerzy z punktu przypomnieli sobie o klątwie, jaką ksiadz Natanek rzucił kiedyś na TVN.

  Chodzi o to, że ITI wysłała do czterech wielkich grup medialnych: Fox, TimeWarner, Bertelsmann oraz jednej nie wymienionej z nazwy, zapytania o chęć kupna grupy TVN. Według dyskutanta z Rebelyi sprawą zajmuje się kancelaria prawna Salane. Na Rebelyi jest już ponad 120 wypowiedzi. Wszyscy zastanawiają się. w czyje ręce przejdzie TVN i kim jest ten czwarty potencjalny inwestor. Wyrażane są obawy, iż może to być ktoś z Rosji i bedziemy mieć tutaj filię Russia Today. Blogerka Alergia napisała, że w ciagu ostatnich pięciu lat akcje ITI stracily 80% wartości. Stąd pewnie ta wyprzedaż.

  Jest to już druga zaskakująca wiadomość z rynku medialnego, po kupnie kontrolnego pakietu Presspubliki przez Hajdarowicza. Robi się tam niespokojnie.

  Wpis ten ukazał się pierwotnie w portalu Blogmedia24

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

07-07-2011 [16:34] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

i rozpędźmy chore towarzystwo na cztery wiatry.
A każdemu na nową drogę życia "Moda na sukces" ...

Obrazek użytkownika Gość

07-07-2011 [16:40] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

i doprowadzic do bankructwa,

Obrazek użytkownika elig

07-07-2011 [20:29] - elig | Link:

To już realniejsze, lecz wielu widzów kocha tę stację.

Obrazek użytkownika elig

07-07-2011 [20:28] - elig | Link:

Obawiam się, że to nierealne. Przy sumach, jakie prawdopodobnie wchodzą w grę, ściepa musiałaby mieć powszechny narodowy charakter. Trudno takie coś zorganizować dostatecznie szybko.