Kto robi nam dobrze?

  Z pewnością nie rząd Donalda Tuska.  A kto inny?  Już drugi raz okazuje się, że to politycy z obcych państw chronią nas /przynajmniej częściowo/ przed skutkami działań polskich władz.  Za pierwszym razem chodziło o umowę gazową z Rosją, wynegocjowaną przez Waldemara Pawlaka, która wskutek interwencji Komisji Europejskiej stała się mniej niekorzystna dla Polski.  Teraz dzięki publikacji Anny Słojewskiej i Danuty Walewskiej "Polska nie pomoże Grecji" z weekendowego numeru "Rzeczpospolitej" /25-26.06, artykuł można przeczytać w sieci /TUTAJ// możemy się dowiedzieć o drugim takim przypadku.
  Oto w piątek, 24.06, szczyt Unii Europejskiej przyjął kolejny plan ratunkowy dla Grecji.  Okazało się, iż koszty kolejnego pakietu finansowego pokryją: strefa euro i MFW bez udziału Polski.  Zaoszczędzenie przez nas 250 mln euro jest wyłączną zasługą Wielkiej Brytanii.  Dziennikarki piszą: "Polska skorzystała na brytyjskim oporze i nie będzie musiała dokładać swoich około 250mln euro gwarancji dla Grecji. - Byliśmy gorowi wesprzeć Grecję, tak jak o tym stanowią przepisy UE, poprzez nieblokowanie EFSM - powiedział premier Donald Tusk.  Ale ponieważ inne państwa wyraziły niechęć, to nasza deklaracja nie będzie miała skutków finansowych.".
  Tusk uwielbia takie nieodpowiedzialne deklaracje.  W marcu, gdy szczyt krajów strefy euro uchwalił t.zw. "pakt dla konkurencyjności" i ogłosił, że kraje spoza strefy euro też mogą do niej przystąpić, nasz premier oświadczył bez namysłu , że Polska oczywiście natychmiast dołączy, nie zastanawiając się wcale, iż oznaczałoby to poważne zobowiązania i obciążenia bez jakichkolwiek uchwytnych korzyści.  Na szczęście kraje strefy euro odniosły się do tego pomysłu chłodno i, o ile wiem, nic z tego nie wyszło.
  Nie możemy jednak wiecznie liczyć na to, że inne państwa UE będą nas chronić przed skutkami beztroski i nieodpowiedzialności Tuska i jego rządu.  Unijni politycy reprezentują przede wszystkim swoje kraje, a nie Polskę oraz interesy własnych narodów, a nie nasze.  Nikt nie będzie robił nam dobrze, jeśli sam na tym nie skorzysta, tak jak to było w opisanym wyżej przypadku Wielkiej Brytanii.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

29-06-2011 [23:08] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

pozdrawiam!

EF

Obrazek użytkownika elig

30-06-2011 [00:13] - elig | Link:

W ostatnich trzech latach ta lista się jakby wydłużyła. Rząd PO, aktualny prezydent, sprawcy tragedii smoleńskiej, bohaterowie licznych afer, w tym hazardowej i stoczniowej, Putin i Schroeder - twórcy Gazociągu Północnego,Pawlak i Sieczin - podpisali umowę gazową,a także tłum dziennikarzy, celebrytów i ludzi mediów. Długo można by tak wyliczać, nie zapominając o wszelakiej agenturze i tajnych służbach.

Obrazek użytkownika Semper

03-07-2011 [21:48] - Semper (niezweryfikowany) | Link:

...nieświadomych i walczyć o wolne media za wszelką cenę.

Obrazek użytkownika elig

04-07-2011 [12:22] - elig | Link:

Trzeba robić, co się da :)))

Obrazek użytkownika ksena

30-06-2011 [07:10] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

której nie należałoby ponieśćw imię poklepania po plecach.Unijni politycy to starzy wyjadacze i chyba widza juz jego narcystyczną postawę.Jedni to wykorzystują,inni pobłażliwie faktycznie go poklepią,a nawet pochwalą ,co zaraz z dumą zachłystując się szczęściem podają nasze media.Tak ,plecy to najistotniejsza część ciała naszego premiera i wykładnia obecnej polityki.

Obrazek użytkownika elig

30-06-2011 [10:38] - elig | Link:

Właśnie, on uważa, że najlepiej nie wchodzić w drogę silniejszym i robić to, co oni sobie życzą. Nawet rządy SLD dbały lepiej o interes Polski.

Obrazek użytkownika Piotr Romaniewski

30-06-2011 [14:47] - Piotr Romaniewski (niezweryfikowany) | Link:

Mierny historyczyna z mózgiem przepalonym marychą i gorzałą udaję, że się zna na wszystkim. Nie pomaga dziadek z Wermachtu, Duch Święty przejrzał matactwa małżeńskie i to tyle.

Obrazek użytkownika elig

30-06-2011 [22:53] - elig | Link:

Mimo to ciągle rządzi i ma duże szanse na kolejną kadencję.