Szymowski i protokoły zdrady - część druga

  W poprzedniej notce omówiłam artykuł Leszka Szymowskiego "Protokoły zdrady", który ukazał się w nr 23 "Najwyższego Czasu".  Można go przeczytać  /TUTAJ/.  Mowa w nim była o dwóch protokołach do kontraktu jamalskiego, dotyczącego dostaw rosyjskiego gazu do Polski. które są skrajnie niekorzystne dla naszego kraju.  W komentarzach do tego wpisu Aleksander Ścios zauważył, że dokumenty te, wbrew temu, co twierdził Szymowski , wcale nie są tajne i można je znaleźć w sieci  /TUTAJ/ oraz  /TUTAJ/.  Podpisali je 29.10.2010 Waldemar Pawlak i wiceminister rządu Rosji Igor Sieczin.
  W najnowszym numerze "Najwyższego Czasu" /nr 24/2011/ redaktor Szymowski zamieścił tekst p.t. "Legalna transakcja".  Zaczyna się on od słów: "Przekazanie Rosjanom całkowitej kontroli nad spółką odpowiedzialną za przesył gazu w Polsce oraz uzależnienie Polski na wiele lat od dostaw rosyjskiego gazu nie było przestępstwem w rozumieniu kodeksu karnego - uznała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie (...) "Najwyższy Czas" dotarł do akt sprawy.  Chodzi o śledztwa o sygnaturach Ap. V Ds. 3/09 oraz Ap. V Ds. 48/10.".
  Ponieważ publikacja ta, w przeciwieństwie do poprzedniej, nie jest dostępna w sieci, muszę streścić ją krótko, by czytelnicy wiedzieli o co chodzi.  Jak pisze Szymowski sprawa zaczęła się w lipcu 2009, gdy rosyjski dziennik "Kommiersant" poinformował, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wystąpiło do Zarządu Gazpromu proponując zwiększenie udziału tego koncernu w spółce EuRoPol Gaz, zajmującej się przesyłem gazu przez terytorium Polski.  Celem było  wyeliminowanie z tej spółki  Gas-Tradingu Gudzowatego i przekazanie połowy jego udziałów Rosjanom /którzy w ten sposób zyskiwali decydujący głos/.  Adwokat Gudzowatego zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa z art 231 kk.  To była ta pierwsza sprawa.
  Druga - to kwestia zadłużenia Gazpromu wobec EuRoPol Gazu..  W dniu 29 grudnia Naczelny Sąd Arbitrażowy w Moskwie kazał Gazpromowi uiścić zaległe należności w kwocie ponad 1,2 mld zł.  Wtedy Donald Tusk i Aleksander Grad podali do publicznej wiadomości, że zamierzają umorzyć Gazpromowi cały dług.  Prezes EuRoPol Gazu Michał Kwiatkowski i członek zarządu Jerzy Tabaka nie chcieli o tym słyszeć.  Przeciwnego zdania byli dwaj członkowie zarzadu spółki Mirosław Dobrut i Jewgienij Wasiukow.  W efekcie Kwiatkowskiego odwołano, nowym prezesem został Dobrut i zarząd spółki zobowiązał się umorzyć dług Gazpromowi w zamian za to, że ten zgodził się zostać wyłącznym dostawcą gazu do Polski az do 2045 r. po takich cenach, o jakie wcześniej walczył.  Wtedy pełnomocnik Bartimpeksu /firmy Gudzowatego/ zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa z art 129 kk, t.zn. o działaniu na szkodę Polski w porozumieniu z organizacja obcego państwa.  W dniu 29.09.2010 Prokuratura Apelacyjna w Warszawie odmówiła jednak wszczęcia śledztwa i później konsekwentnie odmawiała tego nadal.
  Decyzje o odmowie podjął prokurator Andrzej Michalski znany z tego, że oskarżał dwóch prawicowych dziennikarzy o obrzucenie jajami Kwaśniewskiego, Andrzeja Leppera o pomówienie Piskorskiego i Olechowskiego i Wojciecha Sumlińskiego o płatną protekcję.  Uchodzi on za człowieka od spraw politycznych.  Widać więc, iż wygląda on na dyspozycyjnego.
  Tyle Szymowski.  Cóż można do tego dodać?  Ciekawe jest to, że poza Wasiukowem, Rosjanie zdają się być nieobecni w tej całej aferze.  Działają zza kulis poprzez swoich agentów.  To niby polska firma PGNiG występuje o zmianę kontraktu jamalskiego, to polski premier i minister skarbu oznajmiaja o umorzeniu długu Gazpromu, a polska prokuratura umarza śledztwa w tej sprawie.  To rosyjski sąd arbitrażowy i Komisja Europejska lepiej dbaja o interes Polski i Polaków niż polscy urzędnicy, prokuratorzy i biznesmeni.  Widać jakie są rozmiary demoralizacji i korupcji.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika yorg

09-06-2011 [20:14] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Obca agentura ma się znakomicie w naszym kraju. Najwyżsi urzędnicy prześcigają się w spełnianiu jej życzeń, a nawet więcej.Można by powiedzieć, że na ministerialnych stołkach zaroiło się od patriotów -szkoda że nie polskich.

Obrazek użytkownika elig

09-06-2011 [23:20] - elig | Link:

Niestety, tak właśnie jest.  Afera opisana przez red. Szymowskiego najlepiej o tym świadczy.

Obrazek użytkownika AK

09-06-2011 [20:25] - AK (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo to mądre, co oraz że Pani o tym pisze. Podziwiam, że dotarła Pani do tych wiadomości. Po pobieżnym przeczytaniu - szok, na jaką skalę jest korupcja naszych oficjeli oraz jak przesiąknięte służbami ruskimi są ośrodki władzy PO/SLD. To straszne. Czy doczekamy się rządów na jakie zasługujemy? Proszę pisać dalej.
Pozdrowienia.
AK

Obrazek użytkownika elig

09-06-2011 [23:18] - elig | Link:

To nie ja dotarłam, ale red. Szymowski /a także Aleksander Ścios/.  Ja tylko streściłam artykuły oraz dodałam kilka własnych uwag.

Obrazek użytkownika Zeus

10-06-2011 [07:39] - Zeus (niezweryfikowany) | Link:

Gazoprom byl winny EuRoPol Gas 1,2 mld zl. EuRoPol byl firma bardzo rentowna. Pomimo zadluzenia Gazopromu na tak duza kwote, EuRoPol dzialal bez zadnych problemow. Tzn ze Gazoprom za pieniadze ktore powinien zwrocic EuRoPol nabyl pakiet kontrolnych akcji EuRoPol.

Rosja dostala nastepujacy prezent od Rzadu Tuska: 1,2mld zl, Kontrola przesylu gazu przez Polske, Rurociag gazowy na dnie Baltyku, zablokowanie portu Szczecin i terminalu gazowego, Wylacznosc na dostawy gazu do 2045, Ceny gazu wyzsze o 30% niz placi Francja i Niemcy. To wszystko moze byc warte wiecej niz 30 mld zl.

Tusk, Pawlak i Sikorski(razem z Pawlakiem pracowali nad kontraktem Jamalskim) podarowali Rosji okolo 30mld zl. Odali te 30mld zl ktore do nich nie naleza. Kontrakt powinien byc rozpatrzony przez trybunal miedzynarodowy.

Ps. Przepraszam nie uwzglednilem jeszcze "Katastrofy w Smolensku"

Obrazek użytkownika elig

10-06-2011 [11:34] - elig | Link:

Taki trybunał międzynarodowy chyba nie istnieje.  Jest Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy, ale to nie to samo.

Obrazek użytkownika as

10-06-2011 [09:23] - as (niezweryfikowany) | Link:

Skala korupcji i rozkradania Polaków jest pokazana w części historycznej pracy:
„Przyczyny i konsekwencje globalnego kryzysu finansowo-gospodarczego i jego przejawy w Polsce"
polecam:
http://www.monitorekonomiczny.pl/

Obrazek użytkownika elig

10-06-2011 [11:35] - elig | Link:

Dziękuję za link.