Coryllus - jak przypominać o Polsce?

  Wielu Polaków wstydzi się Polski, mając przy tym o niej raczej mgliste pojęcie.  Są oni ofiarami propagandy szerzonej najpierw przez komunistów, a potem przez zarówno przez "michnikowszczyznę", jak i przez niektórych prawicowych publicystów w rodzaju Ziemkiewicza, lubujących się w wypominaniu, najczęściej urojonych, wad naszego narodu.  Cel tego "ściemniania" był jasny - ludźmi cierpiącymi na kompleks niższości łatwiej się rządzi i nietrudno im wmówić dowolną bzdurę przedstawiając ją jako wytwór "wyższej" europejskiej kultury.
  Jak temu przeciwdziałać?  Są na to różne sposoby.  Jeden to po prostu podróże zagraniczne, zwłaszcza turystyka.  Łatwo jest zauważyć, że na tle Francuzów, czy Niemców , polscy wycieczkowicze korzystnie się wyróżniają.  Podróże po świecie nie zastąpią jednak znajomości własnego kraju i jego historii.  Tu z pomocą musi przyjść literatura lub kino.  Siły t.zw. "salonu" zaangażowane są jednak aktywnie w poniżanie Polaków poprzez ukazywanie wyłącznie jakichś patologii.  Przeciwdziałać temu można tylko poprzez tworzenie dzieł o innej wymowie i opowiadanie historii przypominających prawdziwe dzieje Polski i opisujących uczciwie obecna rzeczywistość.  Wymaga to jednak zarówno talentu, jak i samozaparcia.  To ostatnie jest potrzebne, bo wiadomo, że za taką twórczość nagrody "Nike" się nie dostanie, a krytyka mainstreamu będzie milczeć.  Można za to się spodziewać wdzięczności czytelników.
  Ostatnio bloger Coryllus napisał książkę "Baśń jak niedźwiedź - Polskie historie", tom 1, w której realizuje powyższy program opisując różne, najczęściej mało znane zdarzenia z dziejów Polski i Polaków.  Dowiadujemy się z niej, jak kardynał Puzyna zablokował szkodliwą dla Polski kandydaturę kardynała Rampolli na papieża, co robił obłąkany książe Radziwiłł, kim był Sergiusz Piasecki i o meczu Polska -Rosja na Stadionie Śląskim.  Jest tam ponad sześćdziesiąt różnych historii napisanych z prawdziwym talentem.  Z czystym sumieniem mogę każdemu tę książkę polecić.
  Coryllus nazywa się naprawdę Gabriel Maciejewski i tym nazwiskiem podpisuje swoje książki.  Oprócz omawianej powyżej napisał i wydał jeszcze dwie: "Pitaval prowincjonalny" oraz  "Dzieci peerelu".  Wszystkie je /a także "Baśń jak niedźwiedź"/ można kupić w Internecie na stronie  www.coryllus.pl, /TUTAJ/, a dokładniej /TUTAJ/.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Waryjot_X

02-06-2011 [09:06] - Waryjot_X (niezweryfikowany) | Link:

Szanowna Pani! Pan Rafał Ziemkiewicz NIE obrzydza nam polskości, proszę tak nie pisać. Tak jak śp. Melchior Wańkowicz pisał o KUNDLIZMIE, tak p.Ziemkiewicz czasem wspomni o POLACTWIE. I tyle. Ukłony :)