Kto awansował w III RP? - ważny tekst Yuhmy

  Ostatnio bloger Yuhma opublikował w Nowym Ekranie bardzo ważną, moim zdaniem, notkę "Skorumpowany sędzia i niezłomna sprzątaczka"  /TUTAJ/.  Spróbował on sprawdzić, kto awansował w III RP?  W tym celu wziął on listę Rokity obejmującą 100 milicjantów, SB-eków, prokuratorów i sędziów zamieszanych w zbrodnie komunistyczne, a także listę Kisiela - 41 dziennikarskich swołoczy, piewców stanu wojennego.  Przeciwstawił im listę 106 współpracowników wydawnictw podziemnej "Solidarności" sporządzoną przez Joannę Wierzbicka- Rusiecką.
  Okazało się, że ci z pierwszych dwóch list urządzili się w II RP bardzo dobrze, wielu awansowało, tak jak tytułowy skorumpowany sędzia Ryszard Kot, i doszło do majątków.
  W przeciwieństwie do tamtych, działacze "Solidarności nie mieli łatwego życia: 22 zmarło, 14 zmuszono do emigracji, tylko o 45 są informacje w Internecie.  Z nich jeden został prezesem wielkiej spółki,  czterech piastowało wysokie stanowiska rządowe, troje było posłami, a czworo - samorządowcami.   Sześcioro odznaczył prezydent Lech Kaczyński. Tytułową sprzątaczką została pani Krystyna Kuta, poetka i działaczka "Solidarności Walczącej".
  Yuhma napisał: "Ci ludzie nie dostali swojej szansy, bo komunistyczne szuje były pod ochroną.".  Warto przeczytać jego artykuł i poznać dalsze szczegóły.
  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika yorg

13-05-2011 [21:29] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Taki scenariusz rozpisali sobie przy okrągłym stole i go zrealizowali. Dziwna jest tylko ślepota ludzi.

Obrazek użytkownika elig

13-05-2011 [23:23] - elig | Link:

Wydaje mi się jednak, ze coraz wiecej ludzi zaczyna dostrzegać, co jest grane.

Obrazek użytkownika Mycha

14-05-2011 [02:59] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Jednakże uważam a nawet pewność tego mam, że nie wszyscy z nich potrafią wyciągać z tego co obserwują prawidłowe wnioski. Widzę to wokół siebie, w otoczeniu moim.
A to, o czym pisze bloger, wiem od dawna. Tych, którzy skorzystali na transformacji było tysiące, jeśli nie więcej.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika elig

14-05-2011 [12:10] - elig | Link:

Na upadku komunizmu skorzystały miliony ludzi.  O parę lat wzrosła nawet średnia długość życia.  Problem polega na tym, że oligarchiczno-mafijny system III RP wyczerpał już swoje możliwości rozwojowe i powinien zostać zmieniony.

Obrazek użytkownika Mycha

14-05-2011 [16:48] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Nie chodziło mi o zwykłych ludzi, tylko o starych komuchów, kapitalizm komunistyczny tworzących, ich wszelkich pomagierów, SB-eków, ich konfidentów, "konstruktywną opozycję", WSI-oków itd. Myśli Pani, że "system wyczerpał swoje możliwości..."? Z tego co widzę, ma się dobrze, może nawet coraz lepiej. A że powinien zostać zmieniony nie ulega wątpliwości. Uważam, że tylko PiS mógłby to zmienić, ale nie do końca. Komorowski jeszcze 4 lata będzie. Nadchodzące wybory będą rozstrzygające. Szansa na zmiany się pojawi albo już długo, długo nie. Ci ww. zrobią wszystko, dosłownie wszystko, by to co jest obecnie pozostało po staremu.

Obrazek użytkownika elig

14-05-2011 [18:24] - elig | Link:

Ja jestem wręcz przeciwnego zdania.  Sądzę, iż te wybory o niczym nie zdecydują.  PiS będzie miał niezły wynik w granicach 30-40%, PO w granicach 25-35%, resztę wezmą SLD i PSL.  Powstanie koalicja "wszyscy przeciw PiS", która z niczym sobie nie poradzi i rozpadnie sie po ok. dwóch latach.  I wtedy dopiero układ się zmieni.

Obrazek użytkownika Sobiepan

14-05-2011 [18:35] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Mnie chyba sie stulecia pomylily, przeciez wkolo kwitnie komunistyczna demagogia, bozki na cokolach, postawione za swietosci Marksa, Lenina, Stalina, Jaruzelskiego, Kwasniewskiego, Walesy; stoja, jak staly, jeszcze im wience podkladaja, bo fundament sie kruszy(cement byl mieszany komunistycznie:10 lopat piasku, 1-cementu), reszta swieci czerwonogwiazdziscie, na zasluzonych alejach grobowce, jak pomniki kolorowej armii, co na bagnetach zwyciestwo przyniosla.I w polityce ciagle te same nazwiska, co na tych grobowcach. To nie pogrobowce, to wiecznie zywi wielopokoleniowcy, niezniszczalni, bo swieza krew jest dostarczana, jak Brezniewowi! Gdzie ten upadek? Gdyby upadl, roztrzaskalby ziemie, na pol rozwalil, tak internacjonalnie dobrze uzbrojony beton! Toz wysylalismy wszystko, by go budowac:polska stal, cement, wegiel, farba i zboze. A pomarancze tylko tranzytem przed swietami przez Szczecin, i dalej, do Krolewca...No, nie, rachunek przyszedl do Warszawy.Stad taka budowla komunistyczna, do dzis nie do zdarcia, bunkier RWPG. Pisanie o jakims upadku miedzy bajki wlozyc! I tylko niegrzecznym dzieciom czytac! Albo lepiej wcale, po co oklamywac maluczkich.Jak dorosna, a nic sie nie zmieni, oklamie ich wladza. A te bajke juz znamy.

Obrazek użytkownika RYSK

13-05-2011 [21:34] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

swietny pomysl i dociekliwe wykonanie--ot polskie drogi po 89 r--zal i gorycz, ale idziemy dalej z wiara w lepsza POLSKE

Obrazek użytkownika elig

13-05-2011 [23:21] - elig | Link:

Bardzo słusznie !!!

Obrazek użytkownika kokon

14-05-2011 [07:20] - kokon (niezweryfikowany) | Link:

Czy Mazowiecki miał zła wolę przy grubej kresce czy był naiwny? Obawiam się, że pokutowało tu myślenie. Nie można krzywdzić komunistów. A czy można krzywdzić tych których komuniści krzywdzili?

Obrazek użytkownika elig

14-05-2011 [12:06] - elig | Link:

Myślę, że Mazowiecki wciąż jeszcze bał się komunistów, gdy mówił te słowa.

Obrazek użytkownika Sobiepan

14-05-2011 [14:58] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

1989-Niemcy przygotowuja polityczny grunt do zjednoczenia DDR z RFN, rosyjskie wojska otrzymuja miliony na przygotowanie infrastruktury w Rosji dla zolnierzy opuszczajacych Niemcy. Wywoza, wszystko, oprocz murow! Politycy niemieccy pzygotowuja ustawy , a polski premier Mazowiecki stwierdza w sejmie:"Skoro Niemcy sie jednocza, wojska radzieckie powinne zostac w Polsce". Sic! Ciag dalszy oszustwa polityki okraglostolowej! Policzek przeznaczony dla przekonanych o ofiarnych dzialaczy Solidarnosci! I kolejny powod emigracji Poakow- prosze sprawdzic, jak ogromna byla fala emigracyjna w latach 1989-1991! Mazowiecki byl juz wtedy doswiadczonym komunista, powiazanym z Kremlem, "piastunem" waznych funkcji, wiec nie ostrachu nalezy mowic, lecz o planowym i kontrolowanym przez sluzby radzieckie wykorzenianiu idei wolnosciowych, osaczaniu opozycji, rozbudowie WSI, otwieraniu szeroko drzwi polityce prorosyjskiej! A potem juz tylko nocna zmiana, zabijanie ksiezy, zamach na papieza i dzis mamy kontynuacje! PRL bis! Trzeba odwagi, by to powiedziec i napisac. Ale, jesli blogowac, to z otwarta przylbica! Politycy glaszcza sie nawzajem sami, my mamy obowiazek wobec Polski - mowic prawdei jej sie domagac. Pozdrawiam pania.

Obrazek użytkownika elig

14-05-2011 [18:17] - elig | Link:

Ja jednak sądzę, że Mazowiecki przypominał tego ptaka, trzymanego przez całę życie w klatce, który nie jest w stanie wyfrunąć, gdy ktoś otworzy drzwi jego wiezienia.  Cały świat do którego się przyzwyczaił przestał istnieć  w ciągu paru miesięcy, a on potrafił tylko bać się i Rosjan, i Niemców i własnego narodu.

Obrazek użytkownika Sobiepan

14-05-2011 [19:24] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Ze strachu nie reagowal na cierpienia narodu(polskiego, nie mam na mysli jego pochodzenia!)? Nie pomoze ornitologia, kiedy chce sie wladzy, trzeba jej sprostac, albo zapomniec o czlowieczenstwie! Jesli popelnil tylko blad, dlaczego syn popelnia je dalej? Cos nie zgadza sie ta logika z moimi doswiadczeniami.

Obrazek użytkownika Joanna

14-05-2011 [14:39] - Joanna (niezweryfikowany) | Link:

Naiwni to my byliśmy. Jak masz wątpliwości, co do motywów postępowania Mazowieckiego, to poczytaj sobie "Rzeczpospolitą Kłamców - Salon" Łysiaka. Niestety ta książka nie pozostawia żadnych złudzeń co do Mazowieckiego i nie tylko jego zresztą.

Obrazek użytkownika MK

14-05-2011 [22:48] - MK (niezweryfikowany) | Link:

bo on i jego POplecznicy chcieli wszystko na raz.Wtedy narod byl madrzejszy i wybral Bolka jako mniejsze zlo.Czy teraz na wyborach Polska okaze sie jeszcze madrzejsza niz wtedy? PO ma teraz wszystko pcha sie do lasow pamstwowych (bo tam dotacje z Unii),mowi propagandowo ze Rosja nie ma racji z gazem lupkowym( tam dopiero szykuja sobie stanowiska).A my Polacy nam zostaje nienawisc TVN ,a pozniej wmowia ciemnocie,ze to my ciemniaki jestesmy pelni nienawisci.Tak niestety nas traktuja.