| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Polskie gwarancje dla Izraela (?)

Oczekuję zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec antypolskiej kampanii przypisywania Polakom zbrodni niemieckich, nazywania niemieckich obozów zagłady: polskimi; wobec  pojawiających się żądań rewindykacji majątkowych…

W bliskiej perspektywie konfliktu Izraela z Iranem i spodziewanych ataków na instalacje nuklearne tego ostatniego, mogących przynieść wymianę ciosów atomowych, należy przemyśleć stanowisko polskie w tej sprawie.
 
Oczywiście, nie mam na myśli ani stanowiska oficjalnego rządu, ani sejmowiska przy ulicy Wiejskiej, ani też stanowiska - słynącego od niedawna z postawy służebnej wobec Niemców – wiadomego ministra, tylko opinię obywatelską, która i wbrew wszelkim pozorom jest ważna, wziąwszy pod uwagę przyrodzoną łatwość Polaków do rozpędzania – koniec końców -  watah uzurpujących sobie władzę nad nimi.
 
Ponieważ jednak „wszyscy” nie mogą na raz wyrazić swojej opinii, przywłaszczę sobie, na potrzeby tej wypowiedzi, prerogatywy „vox populi”, a przynajmniej jego części konserwatywno-katolickiej, z którą się identyfikuję.
 
Rozpocznę więc od Iranu. Nie znam zamiarów tego państwa, gdyż znane mi są przypadki manipulacji informacją – vide broń masowego rażenia śp. Saddama Husseina. Co do problematyki używania energii atomowej do celów cywilnych: Iran ma do tego niezaprzeczalne i bezdyskusyjne prawo. Czy prawdziwa jest niechęć Iranu do Izraela i faktycznie prezydent Mahmud Ahmadineżad chce zniszczyć Izrael – jest to możliwe, ale niekoniecznie, gdyż jak już wspomniałem, nie takie manipulacje na plazmie się odgrywały.
 
   Koniec komunizmu w Polsce… 1989
 
Co do Izraela. Polska, konserwatywna i katolicka opinia publiczna, jest skłonna uznać prawo Izraela do posiadania własnego państwa i jego obrony wszelkimi, dostępnymi środkami (także takimi, których oficjalnie Izrael, w piaskach Negewu nie posiada) a także i co więcej udzielić Izraelowi gwarancji przyjęcia ewentualnych uchodźców cywilnych, zagrożonych ostrzałem broni konwencjonalnych i – nie daj B*że – jądrowych.
 
Powyższa opinia jest natury politycznej i wynika z wielowiekowej tradycji historycznej, udzielania przez Rzeczypospolitą schronienia Izraelowi, na Jej ziemiach.
 
   "Przyjęcie Żydów w Polsce w 1096", obraz Jana Matejki
 
Jako decyzja polityczna, jest jednak obwarowana zastrzeżeniami, wynikającymi z przypadków nieprawidłowej interpretacji prawa gościnności i azylu:
 
Tak więc, mając w pamięci, iż w pokoleniach poprzednich Izrael wywiązywał się ze swych obowiązków ochranianego i pod wspólny dach przyjętego, zraszając krwią swoją ziemie Rzeczypospolitej w Jej obronie oraz przyczynił się bezsprzecznie do wspólnego rozwoju materialnego i kulturowego, dając z siebie wielu wybitnych Polaków, tak w pokoleniach ostatnich, aktywnych od roku 1939-go do dnia dzisiejszego, dał wiele przykładów niewdzięczności, przykładając rękę do zbrodni komunistycznych, niszczenia dorobku kultury, zakłamania historii i rzeczywistości, nachalnego propagowania marksizmu kulturowego oraz do zachowania w Polsce do dziś – przykrytego fasadą demokracji i wolności - systemu podległości od sąsiadów.

 
Ponieważ jako konserwatysta i katolik nie uznaję zasady odpowiedzialności zbiorowej, oczekuję od tej – przeważającej jak sądzę – części społeczeństwa polskiego, pochodzącej od Izraela, zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec antypolskiej kampanii, manifestującej się coraz częstszymi przypadkami przypisywania Polakom zbrodni niemieckich, nazywania niemieckich obozów zagłady: polskimi; wobec  pojawiających się żądań ogromnych rewindykacji majątkowych. Podobnie, oczekuję zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec agresywnych działań w historiografii, publicystyce i sztuce, zakłamujących rzeczywistość i propagujących  destrukcyjny marksizm kulturowy.
 
Do otwartej dyskusji pozostawiam kwestię, czy powyższe oczekiwania są wygórowane, czy umiarkowane – pewne jest to, że bez ich uregulowania ponowne przyjęcie Izraela pod ochronę Rzeczypospolitej będzie poważnie utrudnione. A przynajmniej przyjecie staropolskie -  z otwartymi ramionami.
 
   
 
PS. Przed zabraniem głosu w dyskusji, proszę o sięgnięcie do Historii i przypomnienie sobie, iż w tragicznym roku 1943, roku Powstania w Getcie Warszawskim, odnowione zostało Braterstwo Broni zawarte pomiędzy Polakami a pochodzącymi od Izraela, walczącymi we wszystkich Powstaniach Narodowych wieku XIX, następnie do przeczytania  fragmentu listy Oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu… , a także notkę, dotyczącą Powstania Warszawskiego oraz poniższe wezwanie:
 
 
"My Żydzi, dzieci tej ziemi stajemy... aby bronić naszej ukochanej Ojczyzny... Wznosimy błagalne modły do Stwórcy o zwycięstwo oręża polskiego..."
 

Ceterum censeo Conventum esse delendum. 

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika pe1984

Odpowiadam obszernie tu: Polsko-żydowskie "braterstwo" broni
Fragment wstępu:
Marek Schmidt, piszący jako Stefan Detko zabrał na naszeblogi.pl głos w kwestii polskiego udziału w wojnach Izraela i USA na Bliskim Wschodzie: Polskie gwarancje dla Izraela (?). Przyznam, że tekst ten mnie poraził na tyle, że pozwalam sobie skomentować go obszernie, aby pokazać kompleksowo błędy w myśleniu zapewne dużej grupy Polaków zwiedzionych najwyraźniej propagandą judeokonserwatywną i judeokatolicką, jako że do tych dwóch filarów Stefan Detko odwołuje się w swoim tekście. Tekst publikuję tu, ponieważ serwis naszeblogi.pl nie pozwala na polemikę dłuższą niż 2500 znaków.

A tak w skrócie to Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim ( http://myslnarodowa.wordpress.... ).

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

poczytam jutro, bo już jest późno.
na stronie http://niepoprawni.pl/blog/5990/polsko-zydowskie-braterstwo-broni dostał Pan niezłą odprawę :-)

Ciekawy jestem, jak mógł się Pan "pochylić" głębiej nad Moim tekstem, skoro nie doczytał Pan nawet Mojego Nazwiska i Imienia?
Także wyszło szydło z worka :-))))))
pomimo tego
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika pe1984

Przepraszam za przekręcenie nazwiska. W życiu pisałem więcej "Schmidtów" niż "Szmidtów" - co wyjaśnia mechanizm, acz nie usprawiedliwia.
Co do doczytania Pana tekstu - bez obaw. Co do "odprawy" na niepoprawni.pl - chyba Pan nie doczytał, jeśli to nazywa Pan "odprawą".Ja nazywam to żenadą i kompromitacją dyżurnych komentatorów.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

nie gniewam się, widziałem, iż Pan błąd poprawił :-)
odpisałem Panu na 
http://niepoprawni.pl/blog/946/polsko-zydowskie-braterstwo-broni
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

Polska z Izraelem nie ma umowy o ekstradycji! I to jest szybki test na intencje drugiej strony.
nieChęć to wydania przez Izrael przestępców ściganych w Polsce np: Morela(UB już nieaktualne) oraz Gąsiorowskiego(wspólnik Bagsika z oscylatora bankowego)jest symptomatyczna. Wielokrotnie podnosiłem tę kwestię ale na razie bez ekstradycji i bez odpowiedzi ;-)

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

Postulat ten dopiszę do żądań Konserwatystów :-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika alto

Polecam Panu artykuł:
http://myslnarodowa.wordpress....

Czy słyszał Pan o "efraimkach"? Które, między innymi, doprowadziły do upadku ekonomicznego Polski w XVIII wieku i do pierwszego rozbioru?

To "niezłe" momenty w historii Polski -- poprawiają perspektywę, w sensie przyszłości, jak i tym bliższym architekturze i malarstwu. Dwu-punktowa, lub trzy-

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

dziękuję za interesujący link :-)
ciekawy jestem, czy Autor opisał antypolski spisek dwóch najważniejszych neofitów: Mieszka I i Władysława Jagiełły?
pozdrawiam Krainę Deszczowców :-)
MStS

Obrazek użytkownika dogard

"vox populi", mimo ,ze nie jestem katolikiem , jeno przychylam sie do kreacjonizmu.Zonka natomiast praktykujaca katoliczka.U nas ekumenizm pelny.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

zaliczam :-)
pozdrawiając serdecznie
MStS
PS. Ewolucja jest jednym z narzędzi Kreacjonizmu, więc - ten ostatni - nie jest domeną Katolików :-)

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

To jakieś nowe wyznanie? Uświadom Dogard - bo za tymi sektami nie nadążam. I sprecyzuj tę koncepcje człowieka wedle tego myślowego novum? Zjedli to jabłko, czy nie? Odbiło im, że są tak samo mądrzy jak Bóg? - No bo mimo ekumenizmu - to jakiś projekt potomstwa zwycięży w stadle. Bardzo mnie interesuje - na kogo te dzieciaki mają wyrosnąć? - Człowiek. Oto jest pytanie.

Co do powyższego memorandum - Spodziewam się nie wdzięczności - ale tego najlepszego patriotyzmu "Dzieci umiłowanej ojczyzny - Polski". Mogą to wyrazić jak chcą - ale nie jest to na ten czas dobry interes. W tym sęk.

Obrazek użytkownika dogard

o 2 chlopakach---swietnie wyksztalceni,znajacy swiat podroznicy zawolani,spokojni niebywale, wysportowani znakomicie--judo,boks,konie,szermierka,plywanie, karate,kung-fu, lekkaatletyka,a nawet wspinaczka skalkowa,troche jaskin tez lizneli, rycerstwo ongis rowniez tworzyli; zamek w Gniewie.Oczywiscie w roznym stopniu je uprawiali,ale paleta niezla.Do dzis aktywnie trenuja,dla siebie oczywiscie.Nie pija ,nie pala i o dziwo wcale sie nie wdali we mnie z moim cholerycznym temperamentem . Kazdy kto ich zna wie ,ze moze zawsze na nich polegac,bez zobowiazan.Zadnego projektu nie bylo.Byla i jest milosc wzajemna,normalna ,nie pudrowana i nie oszukiwana,zycie bralismy razem do obrobki i oni byli tez tych zmagan uczestnikami.Mimo,ze juz dosc dawno sa na swoim, z rodzinami ,bardzo czesto goszcza w domu rodzinnym.Czesto lapie sie na tym,ze my sobie dalej,tylko w wiekszej familii zyjemy razem i bezproblemowo omalze.Tak wiec dzieki Pani uswiadomilem sobie jak wartosciowe mamy dzieciaki. Dzieki i za to. Jeszcze jedno, w sprawach POLSKI nie ma miedzy nami zadnej roznicy, ONA najwazniejsza jest.Po prostu jestem niebywalym szczesciarzem.Czego wszystkim PRAWYM zycze.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

że coś wykręcą. To jest prawie pewne. - I nie przemawia przeze mnie zazdrość. Ale z ideałami tak jest. Są ludźmi - i coś wykręcić muszą - aby poznać siebie lepiej. Gratuluję rodziny, a właściwie tej miłości w rodzinie. Rzeczywiście masz fart.

Obrazek użytkownika dogard

oczywiscie ,ze oni sa idealami ale w porownaniu ze mna; fakt mam farta,ze tyle lat wytrzymali z takim rozrabiaka i hardym czlekiem jak ja.Trudno jednak zebym sie z tego tytulu zżymal, wrecz przeciwnie, im jestem starszy tym bardziej sie ciesze , z tego jak powiadasz fartu.

Obrazek użytkownika dogard

tego typu-tak ogolnie zwana jest mysl, ze jest jakowas zagadka wszechswiata, ktora splata dzialania wszelakich nam znanych lub nie poznanych procesow w nieskonczonym kosmosie, w pewna racjonalna mysl istnienia---tego nieodgadnionego ;balaganu'.Wystarczajaco jasno, swemi slowami, to przedstawiam.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

ach te Polki, materialistki - tylko dobry interes Im w głowach :-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.