Sikorski, 300 miliardów i łyse pały

"W Białymstoku bojówki kiboli skandujące za PiS-em. Myślałem, że w tych wyborach chodzi o 300 mld. A chodzi o to, czy rządzić mają łyse pały" - stwierdził minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, oburzony "powitaniem" go przez białostockich kibiców. Minister nie dodał, że 300 miliardów, których wizją kibice powinni zachwycać się od rana do wieczora, zostały już zmarnotrawione przez jego kolegę z rządu.

Sikorskiemu, co widać po jego wpisach na Twitterze, puszczają nerwy - podobnie jak całemu środowisku wspierającemu Platformę Obywatelską. Wystarczy rzucić okiem na najnowszy "Wprost". Tomasz Lis sugeruje w nim, że po zwycięstwie Kaczyńskiego nie będzie można "spokojnie oddychać", a gwiazda dziennikarstwa śledczego Wojciech Cieśla ujawnia straszliwą prawdę o dwóch "twarzach" PiS: fałszywej, czyli łagodnej, i prawdziwej, czyli nienawistnej.

Wrócmy jednak do naszego ministra spraw zagranicznych, który tak się oburzył na zawołania: „Sikorski, to ty jesteś narodową katastrofą”, „Sikorski, frajerze, chwały bohaterom nikt nie odbierze”, „Sikorski zdrajca narodu”, że zapełnił swojego Twittera hasełkami rodem z "Gazety Wyborczej" ("bijąca ręka PiS", "skrajna prawica na granicy przemocy" itd.). To właśnie tam czytamy: "W Białymstoku bojówki kiboli skandujące za PiS-em. Myślałem, że w tych wyborach chodzi o 300 mld. A chodzi o to, czy rządzić mają łyse pały".

Sikorski w jednym ma rację: w tych wyborach faktycznie chodzi o 300 miliardów. Sęk w tym, że jego partia mówi o abstrakcyjnych 300 mld zł, które ma rzekomo załatwić z bankrutującej właśnie Unii Europejskiej, natomiast PiS - o zmniejszeniu 300-miliardowego zadłużenia, które zawdzięczamy premierowi Tuskowi i jego ministrom, zwłaszcza Janowi Vincentowi Rostowskiemu. Pamiętajmy, że jeśli ten ostatni przez następne cztery lata będzie prowadził podobną politykę finansową jak do tej pory - to nasze zadłużenie około 2015 r. przebije pułap biliona złotych. Byłoby to gwoździem do trumny naszykowanej Polakom przez rząd PO-PSL, a także przez wszystkie sekundujące mu w mediach Lisy i (nomen omen) Cieśle.

Dlatego kibice - nazywając po imieniu politykę rządu Tuska, w tym i ministra Sikorskiego - świadomie lub nieświadomie wypełniają swój patriotyczny obowiązek. Lepiej, żeby Polską rządziły "łyse pały", jak ujął z właściwą sobie elegancją szef naszej dyplomacji, niż ludzie, którzy kłamiąc i obiecując, prowadzą państwo do całkowitej ruiny gospodarczej.

Magdalena Żuraw
magdalenazuraw.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kibol

26-09-2011 [15:30] - Kibol (niezweryfikowany) | Link:

Niechaj rządzą łyse pały - sikorskiego dni ostały

Obrazek użytkownika Mohaire beretta

26-09-2011 [16:40] - Mohaire beretta (niezweryfikowany) | Link:

Wałęsa obiecywał 100 milionów. PO obiecuje 300 miliardów [Euro].
Morał z tej bajki jest prosty: Polak tak przed szkodą jak i PO szkodzie głupi.

Obrazek użytkownika badmoon58

26-09-2011 [16:43] - badmoon58 (niezweryfikowany) | Link:

Każdy nosi na głowie to co chce! Oczywiście, zaraz jakiś czapowaty, konarowaty czy krzemowaty się wymądrzy, że łysa pała to wyznacznik subkultury kibolskiej. No i co z tego? Bo w takim razie oślinione, fryzjerczykowate kłaki Sikorskiego też wypadałoby podpiąć pod jakąś subkulturę. Jaką? Może ktoś z drogich internautów ma pomysł?

Obrazek użytkownika Darek

26-09-2011 [16:52] - Darek (niezweryfikowany) | Link:

Sikorski ma widac majtki pelne strachu.
No coz jest to cena za lata pogardy i oszustw.
Kazdy dostanie to na co zasluzyl, i tego wlasnie ta cala banda z PO boi sie najbardziej. Oni doskonale wiedza na co zasluzyli.

Obrazek użytkownika Rowienski

26-09-2011 [17:05] - Rowienski (niezweryfikowany) | Link:

Popatrzcie na zdjęcia - łyse pały to ochroniarze tego "gieroja" z Afganistanu, o którego czynach nikt poza nim nie słyszał. Trawestując tego żałosnego ministerczyka - trzeba dorżnąc watahę platformy. I inna trawestacja - minister, skaczący w rytm pohukiwań Putina, nie powinien być człowiekiem o małym rozumku. Powinności swe zna, i podliże się Moskalom czy innym obcym. Ale w starciu z patriotycznymi hasłami poza bełkotem z gazetki wybiorczej i rozbieganymi oczkami szukającymi jakiejś cichej przystani w urzędzie cały sztuczny tworek twitterowego mocarza rozpada się w pył.

Obrazek użytkownika LB-NY

26-09-2011 [18:01] - LB-NY (niezweryfikowany) | Link:

Skromnosc jest zaleta ale nie mozna przesadzac z nadmiarem skromnosci. Pisze Pani i bardzo slusznie o bilansie kosztow roztrwonionych i rozkradzionych przez donkey's pack rzadzacy przez ostatnie lata w Polsce. Dokonuje Pani prognozy, rzeczowej, kiedy stuknie bilion, nie mylic z bilionem amerykanskim, ale nie uwzglednia Pani kosztow pakietu klimatycznego. Dlugi te co zostaly zaciagniete i przyszle beda splacane dlugo ale istnieje pewne pole manewru, zwlaszcza dla rozsadnych rzadow, natomiast olbrzymie koszty bezmyslnie podpisanego traktatu klimatycznego uderza ludzi juz za 2 lata i to indywidualnie kazdego. Obserwujac sytuacje z daleka dostrzegam wieksze zagrozenie szokowym wzrostem kosztow niz rozlozonymi w czasie kosztami dlugow.
Szkoda, ze jakos malo sie tym pisze i mowi a powinno sie krzyczec nawet przez kibicow.
Natomiast o tym czy EC da czy nie da jakies pieniadze nie warto nawet dyskutowac. Trzeba postawic pytanie: czy sztuczny tworek jakim jest euro bedzie istnial, czy nie. Rozmaite smoki i tygrysy smakowicie sie oblizuja i raczej okazji nie przegapia a najesc sie moga dobrze. I co w takiej sytuacji mozna mowic? Na to pytanie odpowiedzial nawet jeden bachelor: ratuj sie kto moze.
A odnosnie tego smorgonczyka sikorskiego lepiej zostawic go kibicom, dadza sobie z nim rade.

Obrazek użytkownika Lila

26-09-2011 [18:08] - Lila (niezweryfikowany) | Link:

A czy widział ktoś łysego osła? Sikorski wspina się na szczyty dyplomacji swoimi wypowiedziami.

Obrazek użytkownika zosia

26-09-2011 [18:33] - zosia (niezweryfikowany) | Link:

łysego żyda! Zioma Apelbauma!

Obrazek użytkownika wojtek

26-09-2011 [18:15] - wojtek (niezweryfikowany) | Link:

W tych wyborach rzeczywiscie chodzi o 300 mld pln, ale nie o te hipotetyczne palcem na wodzie pisane, ale o te 300 mld pln nowego zadluzenia publicznego za ostatnie 4 lata.

Obrazek użytkownika zosia

26-09-2011 [18:33] - zosia (niezweryfikowany) | Link:

Nadstawia się z tymi 3oo miliardami, jakby je dawał ze swojej kieszeni!! Czy on sądzi, że Polacy to naród głupszy od narodu, w którym tkwią jego korzenie??

Obrazek użytkownika z Gdanska

26-09-2011 [18:40] - z Gdanska (niezweryfikowany) | Link:

powinien odpowiedzie w trybie wyborczym za obrazanie mezczyzn z ogolona glowa. Toz to brak tolerancji wobec modnego obecnie strzyzenia glow przez mlodych ludzi. "Lyse pały" z BOR-u powinni temu fryzjerczykowi z nieostrzyzona pałą dac PO uszach.

Obrazek użytkownika Gość_Andrzej

26-09-2011 [18:58] - Gość_Andrzej (niezweryfikowany) | Link:

A może lepiej by było RadSikowi wygolić tylko pas przez środek głowy. Tak robili podczas okupacji chłopcy z q...mi, które były materacami okupanta. Przecież to podobny przypadek...

Obrazek użytkownika Teddyllein

26-09-2011 [19:20] - Teddyllein (niezweryfikowany) | Link:

Z moją Ukochaną rozmawiamy na te tematy i o Wszystkich Pisowskich Twarzach!!!!!!!Jesteś cudna we wszystkim!!!!
Moja Ukochana Magdalena też tak twierdzi, a propos domysłów zazdrości!!!!
Pozdrawiamy Panią, Pani Madziu i Pana Premiera Dr. Jarosława Kaczyńskiego!!!!

Obrazek użytkownika uff

26-09-2011 [20:19] - uff (niezweryfikowany) | Link:

Moje Kochane Żurawiątko,przyjmij,proszę serdeczności od mocno starszej sympatyczki PiS.Tak się Panią cieszę,bo by być w PiS,to trzeba mieć charakter.

Obrazek użytkownika bolesław

26-09-2011 [21:58] - bolesław (niezweryfikowany) | Link:

Pani Magdaleno!
Dziękuję za wszystkie wpisy.
Rządzić nie będą łyse pały
lecz:

ANIOŁKI PREZESA.

Na zielonej wyspie
wreszcie wypiękniało
zwycięstwo zapowiedziało.

Nie wielkanocne
a tym razem jesienne
PIS-anki się objawiły.

Plakaty z dziewczynami
na bilbordach się pojawiły
wszystkich tym zadziwiły.

ANIOŁKI ładnie się prezentują
tuskobronków wnet zablokują
PISiorów pięknie wypromują.

Obrazek użytkownika babajaga

26-09-2011 [22:35] - babajaga (niezweryfikowany) | Link:

i żaden tam agitatorek PO typu "redaktor" Tomasz Liz ( z naciskiem na "z" ) nam w tym nie przeszkodzi..ot co

Obrazek użytkownika hera

27-09-2011 [20:55] - hera (niezweryfikowany) | Link:

Z ust kibicow ani razu nie padlo haslo "PiS"! Czy oni maja wszczepione jakies implanty?! A moze Donald dysponuje oprocz marychy jakims serum zidiocenia?!
A moze to SSSSTRRRAAACH?
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Gość

21-03-2012 [07:34] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

sikorski czlonek PiS
sikorski czlonek po
sikorski czlonek ruchu palikota
sikorski to po prostu czlonek