|
|
Jan1797 , zatem w „Faktach”?
-Nie zaglądam od dawna. Za to Prezydent Biden dzięki wiedzy swoich urzędników może zdecydowanie więcej niż ujawnia. Błędem jest sądzić iż nie wiedzą oni (urzędnicy Białego Domu) o zarzutach prokuratury, więc zaproszenie Grodzkiego byłoby nie zrozumiałe. Słuchałem prof. Lewińskiego u Mazurka, wspomniano o ostrzale Lwowa w trakcie wizyty, lecz zapomniano o grodzkim ciosie w plecy - tę trochę słabe-sorry wyłączyłem pierwszy raz. |
|
|
Ijontichy @m.kudła 13.58
Pomidor... |
|
|
u2 @sake3 : Ma Pan jakiś odpowiednich kandydatów na horyzoncie?
Dyskusja z niektórymi userami na NB jest pozbawiona większego sensu. Cokolwiek Polacy by nie zrobili, zawsze według nich będzie źle zrobione. Takim typem jest marszałek G. Nikt jemu nie dogodzi :-) |
|
|
keram Ijontichy ,
to jest najgłupszy komentarz jaki kiedykolwiek widziałem ! |
|
|
keram W czwartek 31.03. senatorowie PIS złożą wniosek o wywalenie Grodzkiego, zdrajcy stanu, z funkci marszałka senatu. Sęk w tym, że w Konstytucji Kwacha nie uwzględniono terminu rozpatrzenia takich wniosków , podobnie do wniosku o cofnięcie immunitetu dla Grodzkiego, a zatem kolejny wniosek może być przetrzymywany w senackiej lodówce nawet do wyborów 2023. Prawna paranoja komunistów !!! |
|
|
Darek sake3
"negatywny wpływ opozycji ma wielkie ,,zaslugi w rzucaniu kłód..... " Proszę się nie dziwić, że inne diabły wykorzystują słabość Polski, ja bym tak samo robił na ich miejscu. W takim razie rząd jest słabiutki, bo nie potrafi sobie z tym poradzić. Przecież działania opozycji podpinają się pod tzw. zdradę dyplomatyczną. Dlatego, takiemu, rządowi zostaje tylko jedna droga, konsekwentnie robić swoje, I uznać, że skoro nie mogę sobie z nimi poradzić, to należy na ten moment uznać działanie opozycji, jako nieistotne. Tymczasem rząd sam się podkłada. Proszę sobie przypomnieć, jak co światlejsi mówili, nie podpisywać żadnego pakietu o praworządności, bo to bat na nas. Co zrobił Morawiecki? Nie podpisywać się pod polityką klimatyczną UE, bo to hak na nas. I co? Co do szkolnictwa pisze pani "nikt nie próbuje dociekac ani analizować skąd ta depresja a i o dziwo agresja". Myli się Pani, diagnoza jest już dawno postawiona, ale kto by słuchał fachowców. Proszę się przyjrzeć, napiszę to kolejny raz, jak się w Polsce gnoi ludzi, którzy chcą coś zrobić pozytywnego. I PIS tu nie odbiega od innych partii. Proszę przypomnieć sobie, jak postąpiono z Szydło, śp. J. Szyszko, Ardanowskim i wielu im podobnymi. W szkolnictwie, służbie zdrowia jest już za późno na ewolucję, czas na rewolucję. Edukacja musi w jakiś sposób stać się towarem. Za dobry płacę, za byle co, nie. Czas wywalić ze szkół ZNP, organizacje pozarządowe, zlikwidować kartę nauczyciela. Zrewidować system nauczania, materiał do przyswojenia. Do szkół powinna wrócić logika, w jakimś stopniu filozofia. Szkoła podstawowa powinna być obowiązkowa, dalej nauka powinna być już przywilejem. Studia płatne i dla najlepszych (egzamin wstępny). Można wprowadzić kredyty na studia. Dobrze się uczysz, starasz, jesteś aktywny, dajesz z siebie zaangażowanie, to masz szansę na stypendium i umorzenie kredytu na studia. Nauka musi się opłacać !!!! Należy rozbudować szkolnictwo zawodowe z zapleczem warsztatowym. Tak, aby tokarz po szkole umiał toczyć, obsługiwać maszyny, w tym obrabiarki CNC. Murarz musi umieć murować, a nie pytać cię, co to jest kielnia. Wykształcenie lekarza kosztuje setki tysięcy złotych. Podpisujesz umowę studencką, że po za kończeniu będziesz przez 10 lat pracował w Polskiej służbie zdrowia. W innym przypadku zwracasz za studia. To takie proste. Zamiast tego jest pałowanie się, czy ta lektura może być, czy nie. I co z tego, jaka będzie, skoro uczniowie nie umieją czytać ze zrozumieniem.... |
|
|
sake2020 @Darek65....Nie zgadzam się z twierdzeniem,że opozycja i jej działania nie są istotne. Wprost przeciwnie negatywny wpływ opozycji ma wielkie ,,zaslugi''w rzucaniu kłód pod nogi rządowi,wymuszając niepopularne decyzje i nieustanne tłumaczenia się w Brukseli To że w PE jesteśmy traktowani po macoszemu też wynika z aktywności opozycji.Nie bronię rządu nie bronię prezydenta,bo rzeczywiście sporo rzeczy im nie wyszło,ale uważam,że to nie kwestia nieudolności czy arogancji ale działań opozycji właśnie i jej rozbuchanego pędu do władzy.Rozłożona przez prezydenta reforma sądownictwa rozkłada się na ustawiczne pouczenia ,sankcje,kary ze strony Brukseli czy TSUE dla których na życzenie PO i Lewicy w Europarlamencie Polska stała się przysłowiowym chłopcem do bicia. Utrącenie reformy szkolnictwa stanie powodem depresji młodzieży bardziej niż do tej pory.Zresztą nawet nikt nie próbuje dociekac ani analizować skąd ta depresja a i o dziwo agresja.Może warto zamiast obwiniać o to rząd spróbować odpowiedzieć co jest jej powodem. I reasumując kogo Pan widzi jako rządzących po wyborach skoro PiS jest tak okropny a na opozycję nie ma co liczyć? Ma Pan jakiś odpowiednich kandydatów na horyzoncie? |
|
|
Darek sake3
Nie obchodzi mnie opozycja, bo co się po niej spodziewać, a raczej czego się nie należy spodziewać, to wiedziałem od początku. Poza tym, to rząd rządzi, to rząd podejmuje decyzje. I to on w pierwszej kolejności będzie oceniany, a nawet stawiany pod pręgierzem. Niestety, skala błędów, durnych poczynań jest tak ogromna, że tenże rząd już dawno by upadł, gdyby opozycja nie podawała mu nieustannie ręki. Nie tego oczekiwałem od PIS-u. Każdy może się pomylić, każdy popełnia błędy. Przez dwa lata gnojono Polaków tzw. pandemią. Gnojono polskich przedsiębiorców, zamykano lasy, zablokowano dla chorych służbę zdrowia, pastwiono się nad dziećmi. Przyjrzyj się, jaka jest skala depresji wśród młodzieży. I nagle okazuje się, że jest tyle wolnych łóżek, ale nie dla Polaków. Załgana gęba Niedzielskiego, plująca Polakom w twarz. I tak można dalej..... Prezydent Duda przekroczył według mnie już wszelkie granice żenady. Może niech poprzestanie na paleniu hanukowych świec. |
|
|
sake2020 @Darek65.....,,Oczywiście nic nie usprawiedliwia poczynań Rosji.''.....Może lepiej byłoby usłyszeć że ,,nikt nie usprawiedliwia poczynań Rosji' 'bo jak widać nie jest to takie oczywiste a obrońców putinowskiej Rosji wielu..Wojna jeszcze się nie skonczyła a wielu już wzdycha do starych dobrych czasów z miłującą pokój Rosją. Najlepiej walić w rząd bo chyba nasza opozycja nawet wojnę chcę wykorzystać do walki wyborczej i obalenia rządu. Nie ma co kuje się żelazo póki gorące. Już widać aktywność chobielińskiego fornala w polityce,Grodzkiego w Senacie chyba dla smiechu nazywanego Izbą Wyższą, Tuska w pocie czoła odblokowującego w UE fundusze które sam zablokował. |
|
|
Darek Konflikt zbrojny na Ukrainie, czym dłużej trwa, tym więcej zapytań. Niby wszystko proste, media serwują jednoznaczny obraz, o wnioski bardzo łatwo. Dla mnie to nie jest jednoznaczne, że zła Rosja, dobra Ukraina. Oczywiście, nic nie usprawiedliwia poczynań Rosji, ale coś się musiało zadziać za kulisami, o czym nie wiemy. Wczoraj widziałem materiały z Mariupola, widziałem zachowanie żołnierzy ukraińskich wobec cywilów i jeśli to prawda, to zaszokowały mnie. Również relacje Greków, w greckiej TV, którzy uciekli z okolic Mariupola, nie były także przychylne Ukraińcom. Co do naszej "klasy" politycznej, to obraz tragedii. Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy coś sobą reprezentują. Reszta, to zgraja bufonów i zwyczajnych idiotów. Sytuacja kryzysowa na Ukrainie pokazała, że nasza klasa polityczna powinna kury szczać prowadzać, łącznie z tym nadmuchanym prezydentem. Podoba mi się postawa Orbana, który powiedział - W konflikcie rosyjsko-ukraińskim jestem po stronie Węgrów. Postawa nie do pomyślenia wśród polskiej klasy politycznej. |
|
|
Ijontichy Dzień dobry wam dzieci śmieci...gdzieście byli i coście robili?
Ma sie wnuki :-))) |