Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Bohater Rzeczypospolitej śp. sierżant Mateusz Sitek

Tezeusz, 07.06.2026

sierż MATEUSZ SITEK ROCZNICA ŚMIERCI. 6 czerwca 2024 r zmarł sierżant Mateusz Sitek, żołnierz WP zabity na granicy RP z Białorusią. Mateusz 21 letni Żołnierz 1 Brygady Pancernej zmarł ugodzony nożem. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Mateusz chroniąc naszej granicy do końca wypełnił słowa przysięgi ,,Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”

*****

Kto naprawdę jest mordercą tego młodego czlowieka ? Nie jest to tylko człowiek, który faktycznie go zabił ale, państwo w którym żyjemy. Ilu jeszcze takich młodych ludzi zginie lub skończy więzieniem za obronę polskich granic.

Staliśmy się marionetkami w rękach rządu, społeczeństwem, które musi patrzeć jak nasi synowie, mezowie i przyjaciele bronią granic Państwa. A nadal prawo bardziej chroni tych atakujących niż broniących.

Napięcie między „byciem w porządku” według przepisów a „byciem człowiekiem” w sytuacjach ekstremalnych jest tematem, który od lat jest nie tylko w sferze politycznej, ale przede wszystkim w sumieniach ludzi związanych ze służbami mundurowymi.

Wielu z nas zadaje sobie to samo pytanie: gdzie leży granica między chłodną kalkulacją prawną a obowiązkiem ratowania życia za wszelką cenę?

Śmierć młodego żołnierza w trakcie pełnienia obowiązków na granicy budzi zrozumiały gniew i poczucie głębokiej niesprawiedliwości, szczególnie gdy w oczach osób służących w mundurze, a mam ich dużo wśród swoich znajomych i przyjaciół system jest tak skonstruowany, że bardziej paraliżuje rękę obrońcy niż powstrzymuje agresora.

W sytuacjach obrony granic zaufanie żołnierzy do państwa opiera się na prostym założeniu: że jeśli wykonujesz rozkaz i bronisz granic, prawo stoi po Twojej stronie, a nie przeciwko Tobie.

A za obronę naszych granic żołnierze są zabijani lub karani więzieniem. Czy możemy w tej sytuacji czuć się bezpieczni jesli polski żołnierz nie ma prawa bronić naszych granic przed napastnikiem ?

Ilu jeszcze takich młodych ludzi zginie lub skończy więzieniem za obronę polskich granic

Miejmy nadzieję że ta OFIARA POLSKIEJ KRWI nie pójdzie na marne.

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM 

ŚPIJ ŻOŁNIERZU W CIEMNYM GROBIE NIECH SIĘ POLSKA PRZYŚNI TOBIE. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 925
Tomaszek

Tomaszek

07.06.2026 17:01

Mateusz Sitek zmarł od ran pare dni wcześniej , podaja różne źródła . Przetrzymali to w tajemnicy ze wzgledu na wybory europejskie pare dni później , cisza wyborcza załatwiła sprawę . Dzis wszystko jest wiadomo , kto zabił i  gdzie bywa , totalne olewanctwo sprawy . Oni ścigaja emerytów za posty a zbój chodzi sobie wolny w Europie Zachodniej . Żadnych działań . Hańby nie czuja bo hańba jest dla ludzi z poczuciem honoru . Chama to nie dotyczy . Wykręt nawet jest . A Duda pajac awansował go do stopnia sierżanta i do spółki z tygryskiem dali mu jakieś kartoflane medale . Tak to jest jak pajac ze złamasem chca byc dobrzy . Zełenskiemu dał dziad Orła Białego .

Tezeusz
Nazwa bloga:
Tezeusz
Zawód:
https://albicla.com/Tezeusz
Miasto:
Gdynia

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 884
Liczba wyświetleń: 3,517,723
Liczba komentarzy: 18,666

Ostatnie wpisy blogera

  • Dlaczego w Poznaniu komuniści zabijali dzieci
  • Odznaki bohaterów
  • Powstańcza miłość. Historia prawdziwa

Moje ostatnie komentarze

  • W punkt
  • @ Tomaszek przecież wiesz i znasz pro kacapskie i niemieckie postawy i powiązania blogerów NB z czerwonymi oni wcale ich nie ukrywają wielu sam ujawniłem w moich materiałach.
  • Ten blogger to potomek Niemieckiego scierwa

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Przesmyk Suwalski – czy tam zaatakuje Rosja?
  • Szczepionki przeciwko COVID-19 – dlaczego są bezpieczne?
  • Dlaczego Polscy nie chcą się szczepić przeciwko Covid19

Ostatnio komentowane

  • u2, A w szafie schował się wtedy towarzysz Gierek. Cytat z książki Mariusza Głuszko pt. "Edward Gierek. Szkic do portretu PRL" : Gierek alarmowany przez Czerwińskiego, który wtedy był…
  • Tezeusz, @ Tomaszek przecież wiesz i znasz pro kacapskie i niemieckie postawy i powiązania blogerów NB z czerwonymi oni wcale ich nie ukrywają wielu sam ujawniłem w moich materiałach.
  • Tomaszek, Było jeszcze Kołdyczewo . I to nie takie jak w Wikipedii . I narodzik też cyrylicowy . Wierny zawsze niezależnie czy to car , putin czy stalin . Kolejny temat do eksploracji .  Czy Ponary nie…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności