Polacy podwójnymi mistrzami mundialu!

Jako że dzisiaj kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, to ku pokrzepieniu Serc zacytuję tę ważką informację o dwóch polskich Złotach w boskim Buenos. Media wiodącego nurtu zbyły ten wielki sukces zwyczajowym milczeniem:

https://www.pzbs.pl/relacje/2024-wbg-buenos-aires/8738-2024-11-04-07-13-39

W tym sporcie reprezentanci Polski od kilku dekad wracają z medalami praktycznie z każdej międzynarodowej imprezy mistrzowskiej rangi.Tym razem, po 13 dniach walki na dystansie ponad tysiąca rozdań,  późnym wieczorem 3 listopada zdobyli w Buenos Aires dwa złota w 16. World Bridge Games. To najbardziej prestiżowa impreza w tej dyscyplinie sportu – rozgrywany co cztery lata z udziałem narodowych reprezentacji brydżowy mundial (kiedyś nawet oficjalnie określany olimpiadą). Na cztery rozgrywane w mistrzostwach konkurencje teamów Biało-Czerwoni wygrali dwie – najważniejszą rywalizację Open oraz mikstów.

Mistrzami świata (pod wodzą nie grającego kapitana-selekcjonera Marka Pietraszka) zostali w teamach Open: Krzysztof Buras, Wojciech Gaweł, Rafał Jagniewski, Przemysław Janiszewski, Kamil Nowak i Wojciech Strzemecki. W finale pokonali 207:156 reprezentację Włoch, ale najważniejsze było półfinałowe zwycięstwo nad "dream teamem" Szwajcarów, których drużynę tworzy sześciu graczy z sześciu pierwszych miejsc światowego rankingu.

Natomiast złoto w teamach mieszanych (nie grający kapitan-selekcjoner Piotr Kołuda) zdobyli: Katarzyna Dufrat, Danuta Kazmucha, Justyna Żmuda, Maciej Hutyra, Piotr Marcinowski i Piotr Zatorski, po finałowej wygranej z Chinami 195:184.

W konkurencji kobiet zwyciężyła Turcja, a wśród seniorów (pow. 65 lat) – Stany Zjednoczone; obie reprezentacje Polski odpadły w I rundzie fazy pucharowej, czyli 1/8 finału.

1. Mistrzowie świata Open – od lewej: Kamil Nowak, Wojciech Strzemecki, Przemysław Janiszewski, Wojciech Gaweł, Krzysztof Buras, Marek Pietraszek (selekcjoner) i Rafał Jagniewski.  

2. Mistrzowie świata Mixt – od lewej: Piotr Zatorski, Danuta Kazmucha, Justyna Żmuda, Maciej Hutyra, Katarzyna Dufrat i Piotr Marcinowski.
 
Tomasz Wolfke
poniedziałek, 04 listopada 2024 07:10

 

YouTube: 


Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-12-2024 [17:47] - Alina@Warszawa | Link:

Można tylko pogratulować naszym reprezentantom. Szkoda że mało się słyszy o takich sukcesach. Niby brydż to gra karciana, ale wymaga niezłej kombinacji, żeby wygrać. Ciekawe, czy idą za tym jakieś nagrody np. finansowe?

Obrazek użytkownika u2

13-12-2024 [19:17] - u2 | Link:

Po powrocie z ME Teamów w Birmingham w roku 1981 roku do Warszawy studenciaki zgotowali Julkowi Klukowskiemu owację na stojąco, wiem to z bezpośredniej relacji wiwatującego studenciaka, który jest moim bratem:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Klukowski

PS. W pamiętnym  roku 1984 daremnie starałem się zgłębić klatki Jordana, które wykładał Julek na Wydziale Elektroniki. Do dzisiaj ich nie pojąłem, choć zrozumiałem ich ideę z podręcznika żydów Starka i Mostowskiego pt. Analiza ..., a ślepy na jedno oko Julek, zabrał ich tajemnicę do swojego ciemnego i głuchego grobu.