Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Lemingoza - choroba czy zestaw dowcipów i memów?

Ula Ujejska, 26.03.2022


Zainspirowana dzisiejszą notką Pani Izabeli (polecam przeczytać), poszukałam w sieci tekstu mojego kolegi ze strony "IVRP.pl", który 20 lat temu (!!!) a były to ciężkie czasy dla normalnych ludzi, zauważył pewne zjawisko w naszym oraz zachodnim społeczeństwie i zdiagnozował nową jednostkę chorobową "lemingozę" - opis niżej. Czy dzisiaj coś się zmieniło w tym temacie? Myślę że "pandemia lemingozy" ogarnęła znacznie większy odsetek europejskiego społeczeństwa, lecz wirus po kolejnych mutacjach stał się ... no właśnie - zastanawiam się czym jest dzisiaj? Czy jest to coś bardzo groźnego dla Polski i Europy, dla naszych więzi społecznych? Lata temu na IVRP.pl obawialiśmy się że ta choroba jest bardzo groźna, dzisiaj twierdzimy że co najwyżej jest już kanwą wielu dowcipów i memów. W Europie lemingoza jest intensywnie leczona i zwalczana. Okazało się, że najlepszym lekarzem w leczeniu tej pandemii jest Władymir Putin!
Poniżej pełny tekst z IVRP.pl:

"Lemingoza to niebezpieczna choroba, prawdopodobnie śmiertelna, nie jest znane na nią lekarstwo, choć stwierdzono nieliczne przypadki samouleczeń. Istnieją tez całkiem liczne przypadki odporności. Choroba dotyka głownie młode osoby, zamieszkiwanie poza miejscowością urodzenia radykalnie zwiększa ryzyko zachorowania.

Objawy są łatwe do zidentyfikowania - obsesyjna koncentracja na Jarosławie Kaczyńskim i jego partii uniemożliwiająca percepcje rzeczywistości. Skutkiem tego leming rozmowy na wszystkie tematy społeczne sprowadza do rozmowy o cechach osobowościowych polityków PiS. Leming możne dostrzec morderce podrzynającego gardło staruszce ale jeśli ten powie "Patrz, tam PiS", leming zacznie charczeć "PiS, Kaczyński, Ziobro, grrr grrr, khhh, khhh..." i morderstwo przestanie postrzegać. Symptomatyczna dla lemingozy jest reakcja na wszystkie wypowiedzi rozmówcy treści "A bo PiS..." ewentualnie "A bo Kaczyński..." czy "A bo Ziobro..."

Leming PiS oskarża o wszystkie możliwe rzeczy, także o to, czego nie zrobili. Kiedy się tłumaczy lemingowi "PiS dokonał największej obniżki państwowych danin w najnowszej historii Europy", leming odpowiada "Ale podatku liniowego nie wprowadzili!" Jakby wprowadzili, pewnie by powiedział "Ale rafy koralowej na Bałtyk nie ściągnęli!"

Ciekawie postrzega leming awantury z udziałem PiS - słyszy tylko teksty polityków PiS. Stos obelg od Palikota nie istnieje, istnieje tylko zniecierpliwiona odpowiedz kogoś z PiS.

Leming stosuje specjalny język, np. Ziobre nazywa "cynicznym nieudacznikiem." Cynicznym, bo miał pewne sukcesy, nieudacznikiem, bo wszystkiego nie zrobił (patrz zarzuty o to, czego PiS nie zrobił). Ćwiąkalskiego, który uczyniłby dokładnie to samo, nazwałby "profesjonalnym idealistą."

Próby wytłumaczenia lemingowi konieczności leczenia kończą się riposta "Ty z PiSu!" i odmowa przyjęcia do wiadomości dalszej wypowiedzi. Zdaniem leminga, kto nie cierpi na lemingoze, jest z PiSu, a jak kto z PiSu, nie można go słuchać.

Lemingoza przenosi się za pośrednictwem odchodów dziennikarzy (merdiow) ze szczególnym uwzględnieniem TVN oraz droga kropelkowa przez uszy - w wyniku kontaktów z lemingami. W Polsce ma charakter pandemiczny i należałoby teren zakażony odizolować i ogłosić kwarantannę.

Lemingoza przewlekła prowadzi do encefalopatii, której objawy możemy obserwować na przykładzie naszego kolegi na "E." Ten przerażający przypadek powinien przestrzegać przed pokusa włączenia telewizora. Naprawdę - nie warto".

Autor: los (źródło) 

Dziękuję za uwagę.

Film: Skutki lemingozy
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 5745
Domyślny avatar

U1

26.03.2022 13:24

https://www.youtube.com/…
Ula Ujejska

Ula Ujejska

26.03.2022 17:13

Dodane przez U1 w odpowiedzi na https://www.youtube.com/watch

U1
Dzięki za link - wersja dla grzecznych tyż dobra.
Jabe

Jabe

26.03.2022 15:34

Objawy są łatwe do zidentyfikowania – obsesyjna koncentracja na Donaldzie Tusku i jego partii uniemożliwiająca percepcję rzeczywistości. Skutkiem tego leming rozmowy na wszystkie tematy sprowadza do rozmowy o cechach osobowościowych polityków totalnej opozycji.
Pasuje jak ulał!
Domyślny avatar

U1

26.03.2022 16:38

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Objawy są łatwe do

Czy warto ujawniać swoje ograniczenia umysłowe twierdząc że krytycy Tuska i PO myślą tylko o tym ?
Ula Ujejska

Ula Ujejska

26.03.2022 17:06

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Objawy są łatwe do

Jabe
Daj mój tekst do przeczytania komuś bardziej rozgarniętemu - potem wróć. Bełkotu nie komentuję.
Jabe

Jabe

26.03.2022 17:15

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Jabe

Naturalnie, cechy rozmówców również są warte uwagi.
Tomaszek

Tomaszek

26.03.2022 15:41

"Leming stosuje specjalny język, np. Ziobre nazywa "cynicznym nieudacznikiem." Albo innych co jej nie w sukurs ruskim gównem , zwisem męskim i wysyła ich na ch...j i gdzie tam jeszcze . 
Patrz lusterko działa .
Eureka !
Ula Ujejska

Ula Ujejska

26.03.2022 17:12

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na "Leming stosuje specjalny

Zwisie męski
Nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem jednego zdania, tak więc tekst notki jest poza twoim zasięgiem. Daj to do przeczytania komuś mądrzejszemu, bo tezy zwarte w notce, a sformułowane 20 lat temu potwierdzasz w 100% 😁 Nie jestem pewna czy to zrozumiesz, ale co tam - póki co, mam ubaw z kurwinowskich przygłupów.
tricolour

tricolour

26.03.2022 18:48

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Zwisie męski

Hehehe...
Ubawu nie masz. Nie można mieć ubawu - pomijając emocjonalną patologię - gdy się posługuje językiem zamtuza. Oczywiście można przylepić do twarzy uśmiech, ale zachowanie które niszczy resztki kobiecości, z pewnością nie jest z obszaru ubawu.
Patrzę z boku dłuższy czas, jak wyczerpał ci się repertuar zjawisk i skojarzeń graniczących z uprawianiem płatnej miłości i dam ci radę: pomidorowa.
Tezeusz

Tezeusz

26.03.2022 20:00

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Hehehe...

@,trzykolor to debil sowieckie bydle
Ula Ujejska

Ula Ujejska

27.03.2022 10:16

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Hehehe...

Tricolour
Mam niesamowity ubaw zwłaszcza kiedy ... Po tym jak mi groziliście gwałtem i napadem, przyleciałeś kurwinowski przygłupie z odwołaniem się do kobiecości. W twoim środowisku "kobiety" to bezpłciowe  lemparcice. Świetnie podsumował ich publiczne występy jeden z dziennikarzy: "Kto to ru..a?".  W moim środowisku kobietami są Polki i mają polskie obowiązki. Tak, mam niesamowity ubaw, kiedy słyszę wasze szczekanie pod moimi notkami. Oczywiście własnych bluzgów nie widzicie, tylko lecicie do Admina ze skargą kiedy wam napluję w ryj. Zabolało? To ma boleć - na nic innego nie zasługujecie. Czy ja szukam z wami kontaktów? NIE. Wleczecie się za mną niemal w każdym wątku. Nie kto inny tylko wy, pod moimi notkami ziejecie kurewską ruską propagandą. A ty teraz chcesz rozmawiać o kobiecości? 😁😁😁 Trzeba być najpierw 100% mężczyzną a nie ruską ciotą bez honoru która żebra o uwagę.
Ja wygrałam! Wystarczy posłuchać co na Świecie mówią dzisiaj o Polsce, wystarczy popatrzyć na polsko ukraińską granicę. Lata mojej pracy na rzecz pojednania Polaków i Ukraińców nie poszły na marne... I już wiadomo dlaczego tu szczekacie.  Dzisiaj już nic nie wyżebrasz - Polska Pani nie ma czasu na zajmowanie się ruskimi dupowłazami.
tricolour

tricolour

27.03.2022 11:39

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Tricolour

Hehehe...
Ledwo się kupy trzymasz w długim elaboracie, taki to jest ten rzekomy ubaw. Po pachy, mniam.
Poza tym nie potrafisz odmieniać słowa "żebrać" - taka to polszczyzna kuchty.
Smacznego.
Ps. Umyj zęby. Dziś Komunia.
Domyślny avatar

U1

26.03.2022 19:08

Przed chwilą przemówienie Bidena.Mówił Trumpem.Buzek obok Dudy.
Ula Ujejska

Ula Ujejska

27.03.2022 11:14

Dodane przez U1 w odpowiedzi na Przed chwilą przemówienie

U1
Biden odrzucił propozycję spotkania z PO. Jedyny platfus jakiego tolerował w swoim towarzystwie, to Trzaskowski, tylko ze względu na to że pomaga Ukraińcom. Amerykanie doskonale wiedzą co w trawie piszczy.
sake3

sake2020

27.03.2022 13:29

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na U!

@Ula Ujejska....E tam,zaraz odrzucił.To PO nie chciała tak oficjalnie podają. Wuc w obliczu takiego afrontu pojechał a raczej czmychnął do Brukseli po wytyczne udając,że cosik tam odblokowuje mężnie i z poświęceniem,Pozostali giermkowie i ciury bez  niego nie mają prawa się wypowiadać,ani spotykać nawet gdyby to był Przewodniczący Rady Galaktycznej z kosmosu. Ale że Biden nie spotkał się z takim tuzami polskiej polityki jak Giertych,Lis czy Michnik? Do tej pory nie mogę się uspokoić z oburzenia.
Ula Ujejska

Ula Ujejska

27.03.2022 14:08

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Ula Ujejska....E tam,zaraz

Sake3
Otocznie Bidena oficjalnie twierdzi że olała platfusowe propozycje spotkań. Niejaki Grodzki zwany "łosiem kopertowskim" ze złości w przemowie do ukraińskiego Parlamentu powiedział, że PiS wspiera Putina dając mu kasę na wojnę. No paranoja jest goła, bo ani słowa o Niemcach od których dziennie płynie do Rosji ponad 3 mld. euro za ropę i gaz 😁
Ula Ujejska
Nazwa bloga:
TENDENCYJNY PORADNIK WYBORCZY
Zawód:
Wykształcona z dużego miasta.
Miasto:
Bardzo wielkie miasto nad Pilicą

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 746
Liczba wyświetleń: 11,229,544
Liczba komentarzy: 14,750

Ostatnie wpisy blogera

  • Ku przestrodze
  • Gonić szarańcze!
  • Mam tego dość

Moje ostatnie komentarze

  • Jabe A co, obdarli cię już z futra?
  • Danuta Ja spodziewam się najgorszegp. POtwór zanim zdechnie zrobi wszystko by utrzymać się przy korycie. Gada trzeba szybko dobić.
  • Sake3 Mogą mu skoczyć ... po paczkę fajek do sklepu.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Nasze Credo
  • Nasza odpowiedź
  • ORMO czuwa !

Ostatnio komentowane

  • Es, @nieustannie zaskakiwana rzeczywistością @sakeKto wespół w zespół z obecnymi przy sterach, przez dziesięć lat swoich rządów wytrwale umacniał to "społeczeństwo", że nie ma dla niego życia poza…
  • Ijontichy, sake2020"Proszę więc  nie sądzić,że społeczeństwo będzie reagować na bezrobocie ,drożyznę,rosnącą cenzurę skoro wroga podaje się na tacy."Poza jednym---zgoda. Żadne społeczeństwo!!!! Czego…
  • NASZ_HENRY, ,.,.,., .,. ., Co ma wisieć nie utonie czyli co komu pisane, to go nie minie 😎

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności