Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Dostojny Donald Tusk, czyli dlaczego TVP mnie dobija

eska, 03.08.2017
Naprawdę dostojny! Ile uwagi mu dziś poświęcono! W jakim napięciu czekano na jego wypowiedź po przesłuchaniu w prokuraturze! W tej chwili w TVP odbywa się rozkładanie każdego jego słowa nieomalże na sylaby!
A cóż takiego powiedział ten mąż stanu? Ano zełgał jak zwykle i nikomu (poza panią Mertą) nie przyszło nawet do głowy, żeby objaśnić widza, na czym się to kłamstwo zasadza – a sprawa jest prosta jak drut:
Art. 209. kpk
§ 1
. Jeżeli zachodzi podejrzenie przestępnego spowodowania śmierci, przeprowadza się oględziny i otwarcie zwłok.
§ 2. Oględzin zwłok dokonuje prokurator, a w postępowaniu sądowym sąd, z udziałem biegłego lekarza, w miarę możności z zakresu medycyny sądowej. W wypadkach nie cierpiących zwłoki oględzin dokonuje Policja z obowiązkiem niezwłocznego powiadomienia prokuratora.
§ 3. Oględzin zwłok dokonuje się na miejscu ich znalezienia. Do czasu przybycia biegłego oraz prokuratora lub sądu przemieszczać lub poruszać zwłoki można tylko w razie konieczności.
§ 4. Otwarcia zwłok dokonuje biegły w obecności prokuratora albo sądu. W postępowaniu przed sądem przepisy art. 396 § 1 i 4 stosuje się odpowiednio.

Co to oznacza? Znowu cytat :
..oględziny i otwarcie zwłok przeprowadza się, jeżeli zachodzi podejrzenie przestępnego spowodowania śmierci i to choćby przyczyna śmierci wydawała się oczywista.

Nie da się ukryć, iż wersja katastrofy smoleńskiej, lansowana od początku poprzez rządowe SMS-y, a potem przez MAK, była jasna – wina pilotów. Nie wypadek, nie wina sprzętu, tylko piloci – a skoro tak, to mamy przestępstwo i to ewidentne! Co dalej? 
Ano dalej jest tak, że nie można dostać aktu zgonu bez tzw. karty zgonu, a tę wydaje lekarz po sekcji zwłok w wypadku śmierci podpadającej pod kpk art 209. Z kolei bez aktu zgonu nie ma pogrzebu.

Dlatego ja pytam bardzo poważnie, może znajdzie się ktoś mądry i odpowie – kto i na jakiej podstawie wydał rodzinom karty zgonu ofiar tragedii smoleńskiej? Od razu informuję, że rosyjskie karty zgonu tu nic nie znaczą, muszą być potwierdzone przez polskie władze. 
Dlaczego nikt nie wyjaśnia tego tematu krok po kroku, natomiast wszyscy w telewizorni z nabożeństwem omawiają kolejne bzdety Tuska? Przecież wystarczy prześledzić obieg papierów, porównać z przepisami – i wszystko będzie jasne. A Tusk i tak jest winien, bowiem jako najwyższy urzędnik państwa odpowiada służbowo za wszystko, co mu podlegało. I nawet kompletna niewiedza o temacie nie zwalnia go z tej odpowiedzialności, można tylko ustalać stopień winy.
 
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 7824
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

03.08.2017 20:25

Wspomogę Panią Blogerkę. 
Nie chce mi się szukać po aktach prawnych, ale  przy sprowadzaniu zwłok z zagranicy obowiązuje zasada ze  trumien  przewiezionych transportem lotniczym cywilnym nie otwiera się, ale  transportem wojskowym można, po za tym jako wyniki sekcji mają  wartość dochodzeniową dla sądu tylko sekcje przeprowadzone przez biegłych polskich. a prawo rosyjskie  nie dopuszcza uczestnictwa w sekcjach biegłych z zagranicy.
eska

eska

03.08.2017 21:33

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Wspomogę Panią Blogerkę. 

Bardzo dziękuję, też mi się to o uszy obiło, ale nie byłam pewna. Czyli kto wydał te karty zgonu?  Albo kazał pochować bez nich? Przecież samo się nie zrobiło..
Żaden urzędnik w gminie (bo tam wydają akty zgonu) nie zaryzykuje takiego numeru bez wyraźnego polecenia i to na piśmie, bo to podpada pod paragrafy kpk.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

03.08.2017 21:45

Dodane przez eska w odpowiedzi na Bardzo dziękuję, też mi się

Tylko że wiedza o tym jest podstawową dla wszystkich prawników zajmujących się sprawami związanymi z sprowadzaniem zwłok. Żeby nie było tak miło. Po co jest ta komisja Macierewicza.skoro  winowajców - niech będzie nieudaczników-można uwalić w zwykłym procesie..
eska

eska

03.08.2017 22:34

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na Tylko że wiedza o tym jest

Komisja Macierewicza jest od ustalania przyczyn tragedii od strony, że tak powiem, technicznej, czyli co właściwie zaszło - a nie od szukania winnych. Od tego jest prokuratura.
I faktycznie można tych od kart zgonów uwalić w zwykłym procesie - to ile będziemy czekać na proste sprawdzenie papierów?
Leonarda

Leonarda

03.08.2017 22:21

Ależ oni o wszystkim tak międlą - międlą i międlą. Mało konkretów, mało informacji a zamiast tego międlenie po raz 10 tego samego albo podobnego. I tak w kółko. Serdecznie pozdrawiam
eska

eska

03.08.2017 22:38

Dodane przez Leonarda w odpowiedzi na Ależ oni o wszystkim tak

Grillują Tuska, grillują HGW, a efektów nie widać > https://youtu.be/cnYdd2xMys8
Domyślny avatar

xena2012

04.08.2017 08:05

Dodane przez eska w odpowiedzi na Grillują Tuska, grillują HGW,

W takim bagnie jaki pozostawił Tusk w Polsce a HGW w Warszawie niełatwo zaprowadzić porządek.Może nawet wcale nie da się zaprowadzić sądzą z aroganckich min i wypowiedzi tych dwojga.Najłatwiej się krytykuje.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

03.08.2017 22:30

Sekcja zwłok została przeprowadzona w Moskwie przez rosyjskich lekarzy zgodnie z wiedzą i sztuką lekarską w obecnosci polskich specjalistów i wystawiono stosowne dokumenty a na ich podstawie polskie akty zgonu .Ponieważ w papierach wystawionych w Moskwie stwierdzono błędy a także pomylono nazwiska na trumnach rodziny zarządały przeprowadzenia ekshumacji i ponownej sekcji zwłok[nie wszystkie rodziny].
Poniewaz podejrzewano ,że śmierć juz pochowanych mogła być spowodowana z innych przyczyn niż podana w akcie zgonu prokuratura miał prawo dokonać ekshumacji i przeprowadzenia ponownej sekcji zwłok bez pytania rodzin o zgodę.
Wracamy do notki ,przytoczone przepisy istnieja tylko ,że ich przywołanie do tego co wydarzyło sie w Smoleńsku i Moskwie jest delikatnie mówiąc zwykłym mąceniem .Nie wspomnę ,że nasze prawo nie musi być takie samo jak w Rosji a tego ani ty ani ja nie znamy.Częściowo a nawet całkiem dobrze poznalismy częśc ich prawa jakie obowiazuje podczas i po sekcji-worek szufla ,waga ,trumna ,szuflą dosypywano aby waga się zgadzała.
Daj sobie spokój z kodeksami bo ty jak pieniacz w prawie widzi tylko to co chce widzieć aby wyszło na niego.
Papatki i karaluchy do poduchy.
Jedyna prawda w tym wszystkim to było bandyckie zajęcie pałacu przez gajowego gdy jeszcze nie był wystawiony oficjalny akt zgonu śp .Prezydenta ale to już inna bajka.
eska

eska

04.08.2017 11:59

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Sekcja zwłok została

Chcesz posadzić winnych czy po prostu sobie pogadac o swojej wyższości?
Bo posadzić ich można tylko wg polskiego prawa, a nie dlatego, że tak sobie życzysz.
Ponieważ jakoś nikt nie chce stosować tego prawa, natomiast wszystko skupia się na biciu piany, wyciągam wniosek, ze tak naprawdę władzy (i Tobie) wcale nie zależy na sprawiedliwej karze, tylko na gonieniu króliczka.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

04.08.2017 13:47

Dodane przez eska w odpowiedzi na Chcesz posadzić winnych czy

Eska ,mieszasz porządek rzczy a mnie wcisaksz ,ze ja czegos nie chcę
Przepisy prawa które przytoczyłas dotycza zdarzń które wydarzaja się u nas w kraju,u nas a nie w Rosji   i zrobili to co zrobili bo sa bezkarni i bezkarni pozostaną i nikt by nie dokonał pochówku gdyby nie miał w reku aktu zgonu..Napisałem to co napisałem opierając sie tylko na oświadczeniach strony rzadowej w tym Evity Szpadel"minimummetr",dzis wiemy ,że łgała od poczatku do końca i dokumenty z sekcji zwłok jakią rzekomo przeprowadziłi kacapy sa tej samej wartości co jej łgarstwa.Jednak jakies doumenty były i te dokumenty uznano za wystarczajace do wystawienia polskich aktów zgonu,wystawiono by je nawet gdyby kacapy napisali ,że zgon każdej z ofiar w Smoleńsku nastąpił z powodu zapalenia płuc.
Nikt nigdy nie przeprowadzał w Moskwie zadnych badań genetycznych bo przy takiej ilości rozczlonkowanych ciał gdzie musiano by badac najdrobniejszy kawałeczek ciała ofiar i przypisanie do konretnej ofiary musial by trwać a nie kilka dni.To co pozostało z ciał ofiar spasowano na oko a gdy już im się nie chciało robili to zrobili ,szczatki kilku ofiar w jednym worku.Nawet gdy rodziny czy znajomi rozpozały ofiare to i tak nie przeszkadzało im w bezczeszczeniu zwłok ,to lekcja pogladowa jak daleko można się odczłowieczyć..
Za to odpowiada kopacz i od kary nie ma prawa sie wywinąć,drugim jest arabski i zapewne kilka jeszcze osób które wiedziały co zrobiono w Moskwie ale oni to ukryli,działali wspólnie i porozumieniu .Jeszcze raz ,odpowiadają za to co wydarzyło się w Moskwie do pochówku bo o to ci chodzi .Co nie wyklucza ich udziału w samym zamachu bo to do tego ,że był to zamach i miał sie wydarzyć na terytorium kacapów to ja nie mam żadnych wątpliwości.
eska
Nazwa bloga:
Ludzie, myślcie, to nie boli...

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 611
Liczba wyświetleń: 3,860,845
Liczba komentarzy: 6,544

Ostatnie wpisy blogera

  • Trzej tenorzy, czyli przywracanie porządku
  • Nowa ordynacja wyborcza do gmin
  • Divide et impera, czyli sporu ciąg dalszy

Moje ostatnie komentarze

  • Widzi KPZK na stronie MR? To niech posłucha > https://youtu.be/AuBbTeT… Bo ja już od pięciu lat o tym wrzeszczę. Egzorcyzmy to by się przydały, ale nie mnie.
  • Specjalnie się zalogowałam po dwu miesiącach przerwy! Pan Targalski teraz coś nareszcie zobaczył? A tego, że Morawiecki realizuje KPZK Bieńkowskiej/Boniego - Polska 2030, to pan Targalski nie widział…
  • Zamordowanie bł. ks.Jerzego - 1984, sfingowany proces - 1985, powszechna amnestia - 1986, likwidacja NSZZ "S" i powstanie nowej KKW Solidarność - 1987, propozycja Kiszczaka co do Okrągłego Stołu -…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Kod kulturowy, czyli problemy
  • Krzywa Gaussa czyli mały traktat o złu nienawiści.
  • Ludzie małej wiary, czyli notka bardzo nieprzyjemna

Ostatnio komentowane

  • Alina@Warszawa, Gdzieś się doczytałam, że prokurenci jakiejś firmy deweloperskiej budującej w Ursusie są Holendrami. Kiedy poszukałam głębiej okazało się, że wszyscy mają paszporty izraelskie. 
  • OLI, Już parę razy zabierałam się za skomentowanie Schadenfreude w wykonaniu @eski, ale rezygnowałam, oceniając, że nie warto się wysilać na nabijanie jej "wejść" i "komentów". Jednakowoż tym razem nie…
  • , ZP....co to jest ?

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności