Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Komunikat nr 19 - Gramy dalej

Morus, 21.10.2011
Szanowni Państwo! Witam serdecznie w starej rzeczywistości. Nasz portal działa jak działał, albo jeszcze lepiej. Otwieram dyskusję na temat poprawy funkcjonowania naszego forum. Miałem już różne głosy na poczcie strażnika w tej spawie. Były zarzuty, że zbyt aptekarsko przestrzegamy regulamin i nie dopuszczamy do emocjonalnych sformułowań wobec adwersarzy, a także zarzuty, że za daleko posuwamy naszą tolerancję w tej sprawie. Najwięcej zastrzeżeń dotyczyło proPiSowskiego charakteru naszego portalu- czyli ulubiona melodia trolli. Nasuwa się pytanie, czy nie należy zrobić pewnej korekty do naszego regulaminu. Moja opinia jest taka, że w zakresie bluzgów lub obrażania kogokolwiek będziemy jeszcze bardziej konsekwentni. Takie wpisy będziemy usuwać bez ostrzeżenia. Nie przyjmujemy zarzutów o nadmierne sprzyjanie PiSowi. Ani GP, Nowe Państwo czy GPC nie były nigdy organami prasowymi żadnej partii. Ale nie ukrywamy, że nasze środowisko ma swoje preferencje, czemu Państwo dajecie wyraz w swoich wpisach. Każdy atak na Ojczyznę powinien być traktowany na naszym portalu jako trollowanie. Jednak moja opinia nie jest Pismem Świętym, więc proszę teraz o zabieranie głosu naszych forumowiczów. Pozdrawiam serdecznie - Morus + zespół moderatorów
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 14271
Domyślny avatar

krzyh

21.10.2011 22:05

jest najwięcej wolności spośród wszystkich poświęconych polityce, a poglądy można wyrażać kulturalnie albo nie - mnie osobiście odpycha od forów gdzie dyskusja sprowadza się do obelg
Domyślny avatar

Mycha

21.10.2011 22:29

Zależy kto te skargi składa, wiadomo. Ja tu tylko napiszę, że najlepiej to jest wypośrodkować. To i najłatwiejsze i najtrudniejsze, wiem. Nic mądrego tu nie mówię. Uważam, że bluzg też się od czasu do czasu może pojawić. A czemu by nie. Ale NIGDY ad personam. I ZAWSZE wykropkowany, jeśli już. Słów 'debil', 'porąbaniec' czy 'matoł' i im podobne za bluzgi nie uważam, to tak na marginesie. Tolerancyjna jestem. W znaczeniu słownikowym, nie lewackim, co zawsze podkreślam. Mnie osobiście podoba się tak jak teraz jest. Trollowisko, jakie kiedyś tu było zanim Strażnicy nastali, skończyło się. I o to chodziło. Z całą resztą pełna zgoda. Jak zawsze. Bez żadnych zmian. Pozdrowienia dla Ciebie, Morusie, i dla Wszystkich Strażników.
Domyślny avatar

www.art-tattoo.dragon.eu

21.10.2011 23:46

Dodane przez Mycha w odpowiedzi na Mycha: Zarzuty to zawsze takie czy owakie będą

Szkoda, ze nie widzialem Twego Postu wczesniej! Nie rozwijalbym wätku tak nadgorliwie! Zawsze mozna ujäc sprawy skromniej w tresci i w formie: respekt! :) Ps. A myslalem, zes facet, a Tys "dupencja"! Podwöjny szacun!!!
Domyślny avatar

Mycha

22.10.2011 00:24

Dodane przez www.art-tattoo… w odpowiedzi na Re: Mycha: Zarzuty to zawsze takie(nv), pt., 21/10/2011 - 22:29

Twój koment jest świetny. Doskonałe rozwinięcie tematu, o którym ja tylko troszeczkę wspomniałam. Nie pierwszy raz to piszę, nie chciałam się powtarzać. Prima sort jest wszystko co tu piszesz. Już Cię znam. Od razu tu powiem, że zgadzam się z każdym słowem, jakie na forum wyrażasz. To wiedz. A Twoje powiedzonka są cudne. Lubię je.
Nie wiedziałeś kim jestem? Ach, to znaczy, że mojego wpisu do siebie nie czytałeś. Troszkę szkoda. Niegłupi w moim mniemaniu był. I długo go pisałam.
Bardzo dziękuję za Twoje do mnie słowa. A najbardziej podoba mi się to słówko, które być może nie powinno tu być. Ale może ja mówić tego nie powinnam, bo nie wypada? No nie wiem. W każdym razie, zawsze gadam to co naprawdę myślę, ale nie to co mi ślina na język przyniesie. A to różnica. Tak już mam.
Pozdrowionka, Dragonie.
Serdeczności dla Szamanki, Danuty i Wszystkich znajomych.
Domyślny avatar

www.art-tattoo-dragon.eu

22.10.2011 11:45

Dodane przez Mycha w odpowiedzi na Mycha: Dragon 23:46

"...Nie wiedziałeś kim jestem? Ach, to znaczy, że mojego wpisu do siebie nie czytałeś. Troszkę szkoda. Niegłupi w moim mniemaniu był. I długo go pisałam..." Wybacz...! Troszke wyrozumialosci... Czasami "jade na Portalu bez monitora", przywiäzujäc wage do tresci...Jest Tu tyle ciekawych informacji i Postöw, a czas ograniczony!!! Zawsze jestem - dla googlujäcych - do wyszukania, chocby na Facbook-u, wiec zapraszam do grona znajomych. Möj jezyk, zwroty sä czasami "niewypazone". Nie zawsze ujmuje mysli tak, jakbym chcial powiedziec naturalnie, wiec trafiajä mi sie "wpadki", gdzie zwierzecy urok bierze göre nad rozsädkiem Postujäc naturalnymi, osobistymi slowami na Portalu. A wracajäc w wätek. Wszytskie Twoje wpisy na Portalu odbieram, jako wywazone, rozsädne, konczäce sie zawsze glebszä myslä. Swego rodzaju przeslaniem dla innych, przekazem dajäcym pod rozwage na rozne sposoby! Jest w Nich wiele zgryzliwosci pod adresem arogancji, dlupoty i absurdu, ale zawsze taktowne!!! Tak powinni odbierac Uzerzy - przede wszystkim Trolle - wiekszosc Postöw umieszczonych na Portalu, a ktore odnoszä sie do przeciwniköw politycznych. W koncu wielu mysläcych innaczej, tez chce dobra dla Polski, choc niekoniecznie myslenie absurdalne moze byc z korzysciä dla naszej ojczyzny! Pozdrowionka - Mycho. :) Pozdrawiam wszystkich bioräcych udzial w Temacie, ze szczegplnym uwzglednieniem @szamanka, @danuta
Domyślny avatar

Mycha

22.10.2011 22:22

Dodane przez www.art-tattoo… w odpowiedzi na Re: Mycha (nv), sob., 22/10/2011 - 00:24

Ja niestety, podkreślam niestety, nie mówię dokładnie tak jakbym chciała naprawdę powiedzieć. Od dłuższego czasu pewne wymagania stawiane przede mną są. Muszę się dostosować i te oczekiwania spełniać a przynajmniej postarać się tak robić. Przyjęłam, znowu niestety, te warunki. Kiedyś było inaczej. Trochę mnie ugrzeczniono, wbrew mojej chęci i woli. Jednakże zawsze mówię co myślę, choć troszeczkę innymi słowami niżbym chciała. Jakoś żadnych Twoich wpadek nie zauważyłam. Mnie się podoba "niewyparzony język", gdyż sama taki mam. Wszyscy tu bywający ludzie są różni. Mają różne charaktery, różne sposoby myślenia, różne odbiory pewnych spraw i różny język. I powinni mówić tak jak chcą. Jestem przeciwnikiem jednomyśli-grupomyśli, mówionej tymi samymi lub prawie identycznymi słowami. W dalszym ciągu uważam, że to forum powinno być żywe, takie jak było kiedyś, mimo tych trolli. Ale to właśnie wtedy do obecności tutaj się niemalże tęskniło, na wejście tutaj oczekiwało. Pełna kultura? Nie wydaje mi się, by każdy z nas w życiu tego się trzymał. A zatem bywają tu pisane opinie udawane, wymuszone, niezgodne z rzeczywistymi myślami człowieka i językiem jakiego na co dzień używa. Bo tak trzeba, bo tak wypada, bo tak stosownie jest. Ja wolę wypowiedzi naturalne, prawdziwe, zwyczajne. Ale to tylko moje osobiste zdanie i jak mi się zdaje, w tym poglądzie jestem prawie odosobniona. Prawie, gdyż Ty, jak widzę, sądzisz tak samo jak ja. To mnie cieszy. Nie wszystkie moje wpisy są takie jak piszesz. Takie były kiedyś. Zanim stary portal zlikwidowano, wysłano gdzieś w nicość, w niebyt. Ale pięknie dziękuję za tę ocenę. Miło mi. Ostatnio często sobie żartuję. Brak mi tu szczypty humoru, odrobinki dowcipu, ociupinki wesołości. Ale większość nie jest chyba jeszcze na to gotowa. Za dużo powagi jest. Wciąż za dużo smutku. To także moja prywatna opinia. Serce górujące nad rozsądkiem? Ze mną bywa tak samo. Bo to jest tak jak mi niedawno mój miły znajomy napisał, że ponoć "kropla szczęścia znaczy więcej od beczki mądrości". Dla mnie prawdą to jest. Pozdrowionka. Do zobaczonka na forum, Dragonie.
Domyślny avatar

Szamanka

22.10.2011 19:36

Dodane przez Mycha w odpowiedzi na Mycha: Dragon 23:46

Dziekuje Wam za uwage dla mnie! Mnie na naszym portalu brak wielu ludzi, ktorzy komentowali, dyskutowali i gdzies sie zapodzali! Czasem pojawiaja sie z jednym wpisem, znow znikaja i znow ich brak! Moze powinnismy pomyslec, czemu pod tekstami pojawia sie mniej komentarzy, albo jest to moje, subiektywne, spostrzezenie? Jezeli bloger umieszcza na niezalnej tekst i ma pod nim kilka komentarzy, a na S24 setke, co my robimy zle? Otoz na S24 autor tekstu na biezaco odpowiada, bierze udzial w polemice niemal na zywo, rozwija sie dyskusja miedzy komentatorami, przez co tekst zostaje wspaniale rozszerzony i uzupelniony. Moze nasi autorzy sprobuja i z nami od hoc polemizowac? Pozdrawiam Was serdecznie i ciesze sie na wymiane zdan !
Morus

Morus

23.10.2011 12:15

Dodane przez Szamanka w odpowiedzi na Mycha, Dragon!

Autorzy nie mogą jednak dyżurować 24godz na dobę. Komentarze napływają czasem przez 2 dni. Ponadto zawsze jest lepiej zebrać więcej opinii i odpowiedzieć nowym artykułem. Pozdrawiam - Morus
Domyślny avatar

Gość

21.10.2011 22:43

Pseudonim: Morus Zawód: Wielki Inkwizytor Miasto: Jestem wszędzie to i linki o manipulacjach są be?
Domyślny avatar

Gość

21.10.2011 23:14

Dodane przez Gość w odpowiedzi na Pseudonim: Morus

proszę o odpowiedż Pseudonim: Morus Zawód: Wielki Inkwizytor Miasto: Jestem wszędzie
ironiczny anglosas

ironiczny anglosas

22.10.2011 01:14

Dodane przez Gość w odpowiedzi na o czym wolno pisać?

... co centrala partii milosci smsem ci zasugeruje.
Domyślny avatar

Niemiec

21.10.2011 22:49

Nic nie zmieniac!Kontynuowac!A ze czasami nie puszczacie naszych zbyt emiocjinalnych postow to i dobrze.Po co potem mamy sie (jak juz troche opadna emocje) sami za siebie wstydzic!A jak ktos chce sobie pouzywac to ma inne fora jak wp.pl,onet.pl czy inne (chyba nie za ostro?)badziewie!
Domyślny avatar

Szamanka

21.10.2011 22:53

Trzy obszerne komentarze, w ktorych analizowalam stosunki rosyjsko-niemieckie i wplyw tychze na polityke Tuska, nie zostaly umieszczone. Tuz przed wyborami obszerny tekst dotyczacy powiazan Michnika z lewacko-doktrynerska polityke moskiewskiej proweniencji, byla to polemika na bazie artykulu Bettiny Röhl-tez zbanowane! Zadnych wularyzmow, tylko ostra polemika. Widac za osto... Ja bym nie wyrzucala komentatorow prezentujacych odmienne opinie, nawet o PIS, to dusi dyskusje, stajemy sie malo kreatywni, przysypiamy i nie uczymy sie polemizowac na argumenty! Naturalnie, obrazanie i wycieczki osobiste to tabu! Wtedy zajaz wjazdu! W koncu kontrowersyjne teksty autorow niektorych blogow puszczacie, choc czasem az reka swierzbi.....Ale demokracja , przynajmniej na Niezaleznej, ma swoje prawa! Poza tym portal jest dobrze zorganizowany, a najwazniejsze, wokol zgromadzila sie juz grupa niemal znajomych, mimo to, potrafimy byc dosadni w rozmowach. Czyli jest dobrze! Pozdrawiam Cie Morusie i Twoich kolegow takze!
Domyślny avatar

www.art-tattoo.dragon.eu

21.10.2011 23:30

Dodane przez Szamanka w odpowiedzi na A jednak cos jest "inaczej"!

Slusznie zauwazasz zdarzenia o banowaniu pewnch Postöw, mnie sie tez kilka razy przytrafilo... Jednak na spokojnego zauwazam, ze przyczyna lezy w czyms innym, o czym Moderacja nie chce informowac publicznie! Jesli ufasz Moderacji - nie zebym Ich bronil, choc po czesci chce Ich bronic -, to uwazam, ze sie niezawiedziesz! Mnie osobiscie odpisano, kiedy zwrocilem sie do Nich - z podobnym zdarzeniem - poza portalem poprzez e-mail! Ale moze w Twoim przypadku jest innaczej? Bädz dobrej mysli!!! :)
Domyślny avatar

Szamanka

21.10.2011 23:52

Dodane przez www.art-tattoo… w odpowiedzi na Re: @szamanka(nv), pt., 21/10/2011 - 22:53

Link przeczytalam, podziwiam! Straznik rzeczywiscie odpowiada, ale komentarz jest juz nie do odzyskania! A szkoda, jesli sa cytaty, linki, refleksje, ktore moga wwzbogacic dyskusje lub sa odpowiedzia innemu znajomemu.Ten moze to odebrac jako lekcewazenie, a tego nie chce! Musimy sie nie bac wyrazac jasno, pisac prawde i uzywac nazwisk osob z zyia publicznego. Jesli chca one pozostac anonimowe, to musza zrezygnowac z polityki! Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze sukcesu artystycznego! Takze znajomych pozdrawiam!
Domyślny avatar

www.art-tattoo.dragon.eu

22.10.2011 00:01

Dodane przez Szamanka w odpowiedzi na Hej, Tattoo!

Dzieki i z wielkä wzajemnosciä!!!
Domyślny avatar

Mycha

22.10.2011 01:10

Dodane przez Szamanka w odpowiedzi na A jednak cos jest "inaczej"!

Dziś to przyszło mi się tylko powtarzać. Ale to zrobię. Pełniutka zgoda z prawie wszystkim co napisałaś. To 'prawie' tylko tych banów dotyczy. O tym nic nie wiem. Mnie też kilka wpisów nie przeszło. Wiesz kiedy? Niedawno tu szatę portalu ciut zmieniano. Może jakieś kłopoty techniczne czy jak to tam się zwie. Serdeczności.
Domyślny avatar

danuta

21.10.2011 23:08

Pisałeś kiedyś, Morusie: "troll też stworzenie Boże" - i ja się z tym zgadzam. Więcej powiem - troll to stworzenie użyteczne. Stali bywalcy Forum mniej więcej wiedzą, kto jest kto; dużo mówi treść wpisów, równie dużo - ich styl. We wpisach trolli jak na dłoni widać nie tylko aktualny "przekaz dnia" przeciwników POlitycznych (ja przyznaję się, że uważam za przeciwnika POlszewię i ogromnie cenię sobie własną "czarnopodniebienną pro- PiSowość"!), ale i ich konkretne PLANY. Ostatnio, na przykład, bardzo im zależy na odebraniu Jarosławowi Kaczyńskiemu przywództwa w PiS. Jaki stąd wniosek? Należy ze wszystkich sił popierać Premiera Kaczyńskiego, ze zorganizowaniem wiekszej akcji poparcia wsród Sympatyków włącznie, bo jeśli trolle tutaj tak bardzo chcą Jego odejścia, to znaczy, że w żadnym wypadku nie wolno na to pozwolić! Trolle są naszym okiem i uchem w obozie wroga - trzeba tylko umieć słuchać i czytać miedzy wierszami. Nie dotyczy to oczywiście prymitywnych zadymiarzy - tych proponuję wyrzucać bez zmrużenia oka. Przepraszam Cię, Morusie, że jak zwykle się rozgadałam, ale coś mnie ostatnio na Niezależnej niepokoi i muszę się tym swoim niepokojem podzielić. Zauważyłam tutaj początki czegoś, co pozwolę sobie nazwać "syndromem sympatycypis.pl". Ja tam bywałam często - aż do momentu, w którym Forum praktycznie przestało funkcjonować, bo paru specjalistów od manipulowania ludźmi zasiało tam takie animozje, wzajemne pretensje, tyle nieufności, że nie było sensu się z tym użerać. Tym bardziej, że ci nasłani profesjonalni rozwalacze każdy ważny temat natychmiast zaśmiecali własnymi żenującymi, acz - i to przykro przyznać -skutecznymi "treściami". Od jakiegoś czasu mają miejsce i u nas jakieś dziwne wrzutki, jakieś prowokacje pod adresem najbardziej znanych Forumowiczów, fruwają w powietrzu jakieś półsłówka, aluzje, dowcipaski na POziomie palikota - i to wszystko pozbawione jest kontekstu politycznego, to wszystko nie jest dyskusją, nie jest nawet pisaniem na temat - ot, takie pozornie niewinne towarzyskie pogaduszki, mające komuś "dokopać". Ja to wszystko JUŻ RAZ WIDZIAŁAM! Wiem, czym to się może skończyć. Niewykluczone, że robią to ci sami ludzie, delegowani przez tych samych oficerów prowadzących. Dlatego proszę Was, bądźcie uczuleni na takie rzeczy. Gdyby to ode mnie zależao, to każdego intryganta (po udowodnieniu mu intrygowania, chyba macie na to jakieś sposoby)wywaliłabym na zbity pysk. Tak, właśnie tak, niegrzecznie i skutecznie. Zwłaszcza, jeśli takie objawy zdradzają ludzie ( wydawałoby się) bardzo dobrze znani... Pozdrawiam serdecznie wszystkich!
Domyślny avatar

www.art-tattoo.dragon.eu

21.10.2011 23:37

Dodane przez danuta w odpowiedzi na trochę o trollach różnych

A tu w materii b. Premiera Jaroslawa Kaczynskiego, masz bez wätpienia racje: mädra Kobieto! :)
Domyślny avatar

danuta

22.10.2011 00:15

Dodane przez www.art-tattoo… w odpowiedzi na Re: @danuta - trochę o trollach różnych/ pt., 21/10/2011 - 23:08

na temat Forum - kwintesencja tematu! Pozdrawiam serdecznie.
Domyślny avatar

krzyh

21.10.2011 23:56

Dodane przez danuta w odpowiedzi na trochę o trollach różnych

na forum "sympatyków" i przykro było patrzeć jak jest rozwalane przez troli bo zabrakło moderacji, nikt się nie interesował i społeczność została rozbita, trole wszczynały awantury a potem udawały niewiniątka a tych którzy tam byli z przekonania ponosiły nerwy. W końcu skończyło się to ich zablokowaniem a potem protestami pozostałych bo za moderację (takim raz na jakiś czas zajrzeniem i usunięciem wpisów najczęściej nie tych co trzeba bo trole namiętnie zgłaszały wpisy osób najaktywniejszych jako naruszające zasady). Nie wiem kto tam się podiął moderacji ale zaczynam się zastanawiać czy to był jakiś osobnik tak nieświadomy czy jakiś Kluzik?
Domyślny avatar

Mycha

22.10.2011 00:45

Dodane przez krzyh w odpowiedzi na też kiedyś napisałem kilka komentarzy

Pamiętam te czasy jak nam prawie Niezależną rozwalono. Właśnie z powodu, o którym piszesz. Niewiele osób z tamtych czasów tu przetrwało. Tak, dosłownie przetrwało. M.in. ja i danuta. Dlatego na trolle taka cięta jestem. Ona też. Pozdrowienia, krzyh.
Domyślny avatar

Mycha

22.10.2011 00:57

Dodane przez danuta w odpowiedzi na trochę o trollach różnych

Dokładniutko, Danuta. Ja też to widziałam. Byłyśmy tu. W dalszym ciągu uważam, że bardzo skuteczny jest biały wywiadzik, jak to żartobliwie określam. Ale to co z niego wynika, już żartem nie jest. Metoda bardzo skuteczna. Wiem, że to wiesz, bo sama o tym piszesz. PS. Pamiętasz naszą konspirację? Ależ tu trzeba było umiejętnie pisać, by powiedzieć to, co się do powiedzenia ma i aby trolle nie zrozumieli. Ostra jazda bez trzymanki tu była, to fakt. Ale dobra już, bo to chyba nie na temat. Chociaż czy ja wiem. Serdeczności niezmienne.
Domyślny avatar

danuta

22.10.2011 15:12

Dodane przez Mycha w odpowiedzi na Mycha: danuta 23:08

Skoro już tak wspominamy, to do czegoś muszę Ci się przyznać. Mój pierwszy w życiu wpis na forum wykonałam na Niezależnej. Niemota całkowita komputerowa byłam, ale Owsiak mnie wkurzył. No i poszło... Pozdrawiam serdecznie wszystkich znajomych. Krzyh, pamiętam!
Domyślny avatar

Mycha

23.10.2011 03:20

Dodane przez danuta w odpowiedzi na serdeczności, Mycha!

Ja też Ci się do czegoś przyznam, Ze mną było tak samo. Jedna różnica. Mnie nikt nie wkurzył. Sama tego chciałam. No i poszło. Pozdrowionka.

Stronicowanie

  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
  • Następna strona
  • Ostatnia strona
Morus
Nazwa bloga:
Inkwizytor
Zawód:
Wielki Inkwizytor
Miasto:
Jestem wszędzie

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 114
Liczba wyświetleń: 356,625
Liczba komentarzy: 532

Ostatnie wpisy blogera

  • Nowy Rpk 2015- Co przyniesie?
  • Boże Narodzenie
  • CISZA WYBORCZA

Moje ostatnie komentarze

  • Morus: Proszę przestrzegać regulaminu. Procedura reklamacyjna przewiduje zgłoszenie zdarzenia nieumieszczenia komentarza: datę i godzinę oraz w przybliżeniu treść wpisu. Należy to zgłosić na adres:…
  • Trochę cierpliwości. Mnie też  brakuje Twoich komentarzy
  • walczymy z trollami w dzień w nocy i w święta.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Komunikat nr 9 - Wojna!
  • Komunikat nr 19 - Gramy dalej
  • Cenzura na Niezależnej

Ostatnio komentowane

  • Mikołaj Kwibuzda, Prorok jaki, czy dobrze poinformowany? Pogratulować jednego i drugiego. Zabawnie się teraz czyta dyskusję poniżej. Minął niespełna rok. I oby nam się - to życzenia Święto Niepodległości - wszystkie…
  • contessa, Niech się spełni! Dość już tej farbowanej dżumy platfonsiery i tęczowego syfu. Szczęśliwego Nowego 2015 Roku Moderacji, Administracji "naszeblogi.pl", Blogerom i Komentatorom!
  • , BRAWO !!! Też tak uważam ! To będzie rok zmian. Pierwszą wyraźną zmianą będzie rosnąca przewaga PSL-u nad PO, ponieważ te chłopki roztropki nauczyli się, jak można kantować podczas wyborów. Druga…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności