SOLIDARNA POLSKA CHCIAŁABY KOALICJI Z PO

Lider Solidarnej Polski na Śląsku radny Sejmiku Śląskiego Michał Wójcik złożył PO i PSL ofertę zawarcia koalicji. Michał Wójcik to członek ścisłego kierownictwa krajowego SP a koalicje w sejmikach powielają skład koalicji rządowej. A może po prostu kolejny członek SP utracił resztkę wiary w charyzmę Zbigniewa Ziobry. Kryzys SP w Województwie Śląskim dotyka coraz większej liczny osób rezygnujących z aktywności.
O swojej ofercie radny Solidarnej Polski mówi lokalnej Telewizji Silesia (TVS) a o jej złożeniu wspomniał „Polsce Dziennik Zachodni” poseł PO Wojciech Saługa. W wypowiedzi podczas programu „Forum” w TVP Info lider SP nie wykluczył takiej opcji. Śląska PO na razie ma wspólnie z PSL większość 24 głosów na 47 mandatów (jeden mandat zawieszony). Gotowość do koalicji z PO-PSL wyraziło śląskie SLD. Jedyną siłą polityczną zamierzającą pozostać w opozycji jest PiS.
Michał Wójcik został wybrany na radnego Sejmiku z pierwszego miejsca z listy PiS. W 2011 r. po przegranych wyborach do Sejmu (miała na ulotce trzech europosłów) zaangażował się w tworzenie SP. Na pierwszym kongresie SP w marcu 2012 r. Michał Wójcik został wybrany w skład 15-osobowego Zarządu SP. Jest bardzo aktywny w mediach ogólnopolskich i trudno uznać jego inicjatywę za przypadkową. Pytany o to przez Telewizję Republika rzecznik SP poseł Patryk Jaki stwierdza, że to raczej inicjatywa lokalna a podobno chodzi o odsunięcie RAŚ od władzy. Jednak RAŚ już się od władzy sam odsunął zrywając koalicję z PO.
Michał Wójcik jak wielu działaczy Solidarnej Polski to specjalista od efektownego teatru. Parę miesięcy temu pokazywał kandydatowi na marszałka Sekule czerwoną kartkę a sesję odwiedziła poseł Beata Kempa jako ofiara represji w komisji hazardowej. Tymczasem w terenie Solidarna Polska sypie się przed powstaniem. W Siemianowicach Śląskich radny SP Jerzy Kurzawa złożył mandat i został pełnomocnikiem prezydenta ds. śmieci. W Będzinie wykluczony z PiS radny Michał Makowski zaprzestał prób budowy SP i wstąpił bezpośrednio do klubu radnych SLD. Nie słychać nawet ostatnio i wizytach polityków SP w regionie.
Solidarna Polska miała w odróżnieniu od PiS być autentyczną opozycją, bo PiS rzekomo nie chce wygrać wyborów. Rozumiem, że pierwszym krokiem będzie koalicja w sejmikach z partią Donalda Tuska. To wkroczenie na drogę PJN czyli wasala układu rządzącego Polską. Niekoniecznie Jarosław Gowin musi zostać prawicowym Palikotem.
Honor Solidarnej Polski może uratować … śląska PO, która chyba nie chce tej koalicji. Podobno wariant rezerwowy to wyrwanie jakiegoś radnego z RAŚ.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

02-05-2013 [11:21] - fritz | Link:

Cytat: Honor Solidarnej Polski może uratować … śląska PO, która chyba nie chce tej koalicji. Podobno wariant rezerwowy to wyrwanie jakiegoś radnego z RAŚ.

*** Ten cel polityki Dorna, wejscie do koryta znaczy, koalicja z PO zaczal byc oczywisty pare miesiecy po wyrzuceniu z PiS, a wiec dawno temu, kiedy wyjasnial jego strategie dla PiS. Byla to strategia "konwergencji" z herr Tusk i PO.

Dokladnie ta sama strategie potrafil wmowic SP.
I o to SP, zamiast starac sie dotrzec do wyborcow olewanych przez PiS i zostajacych w domach, ruszyla w przeciwna strone. Byly uroczyste spotkania z herr Tuskiem i Ziobry i Dornem (fantastyczne zdjecie zalozycielskie jest w sieci) i Komorowskim.

Punktem stawiajacym kropeczke bylo nie poparcie rzadu Glinskiego a wiec poparcie herr antypolskiego herr Tuska.

A teraz ostatnia faza, faza wchodzenie w ... PJN sie zaczela.
Jestem ciekawy, ile na koncu wyladuje u palikota.

Obrazek użytkownika TJ

02-05-2013 [12:14] - TJ | Link:

żeby wysondował możliwość uratowania go z niebytu publicznego. Wójcik ma utworzyć przyczółek do ewakuacji kilku założycieli SP na łono PO. Stanowiska nie są istotne. Chodzi o załapanie się na jeszcze jedną kadencję do jakiegoś parlamentu. Sejmik wojewódzki też przełkną.
Swoją drogą apeluję do kierownictwa PISu, analizujcie dokładnie listy wyborcze. Wasza polityka kadrowa do tej pory, to całkowita klęska. Która partia wydała tylu zdracjów, co PIS? Stawiajcie na młodych, zaangażowanych ludzi.

Obrazek użytkownika dogard

02-05-2013 [13:13] - dogard | Link:

wlasnie w innych partiach to prawie sami ZDRAJCY POLSKI sie usadowili--WIEC WG.CIEBIE ICH POLITYKA GROMADZACA ZAPRZANCOW JEST WZOROWA.Daruj sobie gostku POuczen,cienki jestes i tyle.

Obrazek użytkownika TJ

02-05-2013 [15:17] - TJ | Link:

że za dużo prominentnych działaczy PIS opuściło tę partię. Dla mnie to zdrada lub nawet od początku byli kretami. Jarek za bardzo ufa ludziom a oni go zdradzają. Jeżeli moja wypowiedź została zrozumiana jako atak na PIS, to jest to nieporozumieniem. Dogard, zaprzańcy gromadzą się bez polityki przy jednym korycie. Łączy ich instynkt, nie idea. W większości mają to po swoich rodzicach. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Piotr Pietrasz

02-05-2013 [13:44] - Piotr Pietrasz | Link:

No mieliśmy właśnie na ŚLąsku takiego młodego zaangażowanego, nazywa się Marek Migalski. To jeden z przykładów młodych i nowych.
Porażka polityki kadrowej ? Zdecydowana większość członków to ludzie ideowi znoszący nieustanny ostry atak i presję środowiskową w wielu dziedzinach. I nie ulega. Oczywiście wiem, że bardziej widać tych rozłamowców.

Obrazek użytkownika TJ

02-05-2013 [15:31] - TJ | Link:

Wychodzę ze swoimi poglądami tylko do najbliższego otoczenia. Też spotykam się z presją środowiskową i uszczypliwymi uwagami. Jeżeli ktoś przestaje kupować GW, bo niby tam takie wspaniałe dodatki kulturalne są, a zaczyna czytać Nowe Państwo, to jest to jakiś mój sukces. Niemniej jednak rozłamowcy robią dużo złego w świadomości niezdecydowanych i chodzi mi o to, żeby uniknąć takich sytuacji medialnie wykorzystywanych przez naszych wrogów.

Obrazek użytkownika dogard

02-05-2013 [12:36] - dogard | Link:

male tez---ziobro usadowil sie przy komoruskim, moze cosik mu obleci z moskiewskiego chlewu.