Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Kukiz Zmieleni.pl Chłopów pańszczyźnianych z nas zrobili.

Marek Mojsiewicz, 04.09.2012
Kukiz Zmieleni.pl Chłopów pańszczyźnianych z nas zrobili

Już 10 tysięcy osób popiera Kukiza . Czy Kukiz to nowy Spartakus , który wzywa ludzi , aby zrzucili jarzmo chłopstwa pańszczyźnianego ? Tak, czy inaczej należy poprzeć inicjatywę Kukiza. Polsce, Polakom po prostu są potrzebne jednomandatowe okręgi wyborcze . Zmieleni.pl . Nazwę strony Kukiza ma swój rodowód . Pochodzi od zmielonych w Sejmie 750 tysięcy podpisów , które zabrał Tusk i Platforma pod petycją o rozpisanie referendum w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych . Kukiz podobnie jak miliony Polaków przekonał się ,że Tusk to wybitny oszust wyborczy. Jego towarzysze nie są od niego gorsi. Pisałem o tym ( Jak Kaczyński pokonał wybitnego oszusta wyborczego ) .

„Polsce, w której, jak Kukiz przewiduje, dojdzie wkrótce do wielkiego systemowego wstrząsu, gdyż, jak przekonuje, nasz dzisiejszy "wybór to tylko wskazanie, czy dziesięcinę będziemy oddawać armii Tuska, Kaczyńskiego, Millera, Palikota czy Pawlaka". – Na tym u nas polegają demokratyczne wybory. Chłopów pańszczyźnianych z nas zrobili. ...(źródło )

„Kukiz obiecuje, że podpisy zbierane dzięki Zmieleni.pl, nie zostaną zmielone jak te, które zbierał Donald Tusk. - Ja już nigdy nie uwierzę Tuskowi. Nigdy. Nie ma takiej możliwości. Zaufać mogę jedynie "Solidarności", która powróci do etosu z lat 80. Kiedy Janusz Śniadek był szefem związku, to "S" była przybudówką PiS. Wierzę jednak, że "Solidarność" może być równie silna jak w 1980 r. To, co aktualnie się z nią dzieje, budzi moją ogromną nadzieję na to, że w ciągu 2-3 miesięcy będzie to związek, z którym z przyjemnością pójdę pod Sejm, aby żądać sprawiedliwości dla państwa obywatelskiego - mówi Onetowi Paweł Kukiz. „....(źródło )

Kukiz robi wyraźny ukłon w stronę Dudy . Rodzący się ruch społeczny Kukiza plus Solidarność charyzmatycznego Dudy , dwóch buntowników może być granatem wrzuconym do szamba jakim jest polska polityka. Żeby tylko nie okazało się ,że zamiast szambo została zdemolowana opozycja. Obóz patriotyczny.

Czy oligarchia rozegra Kukiza tak jak Dudę . Duda już pokazał ,że jest kunktatorem . Rewolucjonista, ale z dobrymi stosunkami z władzą . Koncesjonowany opozycjonista w stosunku do …..opozycji.

Agnieszka Rybak o Dudzie „Jego charyzmę jedni porównują z  Lechem Wałęsą, inni z Andrzejem Lepperem. Ten sam słuch społeczny, ta sama umiejętność porywania tłumów.Działanie na emocje słuchaczy. „....”Przewodniczący „Solidarności" Piotr Duda rośnie w siłę „....(więcej)

„We wtorek na prezydium Komisji Krajowej gościł były prezydent i pierwszy przewodniczący ''S'' Lech Wałęsa. Podczas spotkania został zaproszony na obchody Sierpnia '80.
Szef NSZZ ''Solidarność'' Piotr Duda poinformował, że związek wysłał zaproszenia także do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz byłych liderów związku. ''Solidarność przyjęła w tym roku zasadę: z uwagi na kampanię wyborczą nie zapraszamy szefów partii politycznych, tylko najwyższych urzędników. Dlatego m.in. zaproszenie dla Donalda Tuska i jego brak w przypadku wicepremiera Waldemara Pawlaka czy Jarosława Kaczyńskiego.”....(więcej )

Czy nowy ruch polityczny , a być może nową partię opanują ludzie sprawujący realną władzę , stojący za Tuskiem i Platformą ,a których Staniszkis określa jako „ zdemoralizowane fundamenty władzy „ .

Istnieje takie ryzyko. Platforma poczeka aż Kukiz zbuduje silny ruch na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych , a potem te jow poprze i cały impet społecznego gniewu skieruje w czasie kampanii wyborczej w stronę PiS .

Niestety PiS , Kaczyński i jego sukcesor Kamiński są gorącymi przeciwnikami jednomandatowych okręgów wyborczych , które mogą być jednoturowe , dwuturowe z progiem wyborczym lub bez . Inaczej jow-y będą funkcjonowały w systemie prezydenckim , inaczej w gabinetowo parlamentarnym ( pisałem o tym w moje poglądy )

PiS powinien poprzeć jow pod warunkiem wprowadzenia jednocześnie systemu prezydenckiego wzorowanego na ustroju Stanów Zjednoczonych . Zachowałby jednocześnie i twarz i zbudował solidne republikańskie podstawy ustrojowe IV RP .

Na naszych oczach powstaje fenomen polskiej sceny politycznej. Buntownik , Dawid, którzy rzucił wyzwanie złowrogiemu Goliatowi , jakim jawi się Tusk i Platforma . Kukiz stworzył zarzewie buntu społecznego . Jednomandatowe okręgi wyborcze, konserwatywna rodzina , prawo do swobodnego palenia marihuany. Większość ludzi nie rozumie zawiłości systemu wyborczego . Teorii gier , zmian społecznych i politycznych idących za zmianami reguł gry wyborczej . Teraz jow staną się symbolem walki z patologiczną klasą polityczną. Ludzie nadal nie będą rozumieli zasad , ale będą wiedzieli ,że jow wydobędzie społeczeństwo z nędzy , przywróci Polakom kontrolę nad Sejmem. Kukiz otrzymał poparcie od profesora Przystawy i jego stowarzyszenia JOW .

„Z inicjatywy Pawła Kukiza i Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW powstała strona zmieleni.pl, na której każdy może poprzeć idę JOW!   „....(źródło)

Lawina ruszyła. Na facebook na stronie http://www.facebook.com/Zmieleni w ciągu kilku dni liczba polubień sięgnęła prawie 2.5 tysiąca . Liczba osób , które podpisały się pod idea jednomandatowych okręgów wyborczych sięgnęła prawie 3 tysięcy ludzi . Na stronie facebooka jow przez kilka lat zgromadzono jedynie 5.5 tysiąca polubień . Kukiz stał się już w tej chwili liderem jow. Jeśli obie strony wykażą rozsądek to ruch jow bezie miał silnego, charyzmatycznego lidera , a na takiego wyrasta Kukiz i silne zaplecze intelektualne i eksperckie, które może swoim stowarzyszeniem dostarczyć Przystawa .

Kukiz”ten wszechogarniający blichtr, bolszewicką mentalność i POPRAWNOŚĆ polityczną szlag trafi. „....”Identyczny klimat panował pod koniec poprzedniej Komuny „..(więcej )

Wywiad Mierzejewskiego z Kukizem „Propagandę sukcesu zastąpiono public relations. Jestem wewnętrznym emigrantem, czuję dyskomfort „....”Proszę też pamiętać, że większość dużych spółek, które stać na reklamy, chce żyć w zgodzie z rządem. Mechanizm wpływa na rozgłośnie, bo one chcą mieć dużych klientów, często uzależnionych od rządu. „...(więcej)

„Powinno karać się dealerów, a nie użytkowników. Ja nie mam nic przeciwko rozwiązaniom czeskim. Jeżeli ktoś będzie chciał palić, to będzie palił, jeśli ktoś będzie chciał kopiować płyty, to będzie. Mamy anarchię prawną - stwierdziła natomiast Paweł Kukiz. ...”W pewnym momencie muzyk zażartował, że najlepszym rozwiązaniem byłoby "wziąć karabin i pójść na Wiejską". ...(źródło)

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 6012
Domyślny avatar

dogard

04.09.2012 16:31

jednomandatowe okregi wyborcze w POLSCE TO 80% POSLOW poKROJU MIRA,RYCHA I ZDZICHA---WIDZE ,IZ NIEKTORZY O TYM MARZA.Do szybsza droga do pelnej dyktatury postkomuszej.Nawet na zachodzie, w starych demokracjach odzucaja ten model wyborow.Bardzo slusznie.
Domyślny avatar

fritz

04.09.2012 21:33

Dodane przez dogard w odpowiedzi na kukiz lekko przejrzal na oczy, aczkolwiek nie do konca

To takie wlasnie Kukizy likwiduja Polske, nie pojmujac, ze sie wygrywa wolnosc eliminujac zlo. Obecnie w Polsce znaczy TO glosowania na PiS i Jaroslawa Kaczynskiego. Kukiz jest do tego stopnia emocjonalnie indoktrynowany, wypaczony i zniszczony, znaczy stal sie zombi, ze nigdy nie bedzie w stanie zaglosowac na JKa. Zamiast tego zaglosuje na palikota. W ramach wyrazania protestu. hehehehe
Domyślny avatar

zdzichu

04.09.2012 23:00

Mówienie dzisiaj, o wprowadzeniu w tatalitarnej Polsce okręgów jednomandatowych, to czysty idiotyzm panie Kukiz??? Czuję przez skórę, że pańska obecna aktywność nie ma czystych intencji??? Uważam, że ktoś panem manipuluje, albo dał się pan naiwnie zwieść, jakimś krętaczom i zadymiarzom politycznym??? Bo kto wygra, dzisiaj w jednomandatowych okręgach panie Kukiz??? Kto ma dzisiaj pieniądze panie Kukiz??? Kto kradnie miliardy panie Kukiz, na wygrywanie w jednomandatowych okręgach??? To przecież widać jak na dłoni, jak to działa, a pan, panie Kukiz nie jest chyba ślepy, a do tego ma pan nieprzeciętny słuch i nic pan nie słyszy w powietrzu??? Daje się pan prowadzić na smyczy??? Jest jeszcze możliwość, że jest pan ponadprzeciętnie naiwny, w co szczerze nie wierzę, więc proszę by pan zastanowił się nad sobą, wyostrzył słuch i zwerfikował swoją postawę??? Bo czy warto, sprzedać się, po to tylko, by ktoś z łaski puścił w radiu czy telewizji pańską twórczość??? Jeśli jest dobra, to ludzie bez tego ją zauważą, albo zarobi pan uczciwie na koncertach??? Pzdr.
Marek Mojsiewicz
Miasto:
Kraków

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 182
Liczba wyświetleń: 9,037,468
Liczba komentarzy: 3,331

Ostatnie wpisy blogera

  • Kukiz. LGBT to nowa nazistowska rasa panów
  • Badania. Do 40 procent gejów z LGBT to aktywni pedofile
  • Czy polscy Żydzi potępią żydowskiego rasistę i ksenofoba?

Moje ostatnie komentarze

  • Dominik Tarczyński w PE? Aleksander Majewski: Tarczyński to zagraniczny pistolet PiS-u Edyta Hołdyńska rozmawiała z Aleksandrem Majewskim, na temat najciekawszych i najważniejszych artykułów na…
  • Czy mógłby Pan podać jakieś źródła ,linki, bo nic takiego o Braunie nie ma w internecie. Ciekawe, Prawda ?  Czy Polacy według Pana powinni wiedzieć o zyciu prywatnym Niesiolowskiego,czy też…
  • Nic o Braunie nie wiem,co świadczy o tym że nie jestem zbyt intensywnym tropicielem. Tym razem sprawę podniosła Gosiewska   Uświadomił mi Pan, że to lekkie podejście jest błedne, bo Pan…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Asymilacja żydów. Żony Dudy, Komorowskiego i Sikorskiego
  • Genetycy Jedynym narodem ludzi wolnych w Europie są Polacy
  • Badania. Do 40 procent gejów z LGBT to aktywni pedofile

Ostatnio komentowane

  • , thanks
  • , что ты думаешь о казино?
  • Seryjny, ''''pro pedofilski spisek Rabieja, Biedronia i Trzaskowskiego'' No..ostro, za t można już pójść do sądu. Masło maślane w tym artykule...

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności