Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

W Budapeszcie są złodzieje. Dobra rada!

dr Marek Sikorski, 21.06.2026

Dnia 18 czerwca 2026 roku okradziono mnie w Budapeszcie. Stało się to w dzień, czyli ok. godz. 18:00, na trasie tramwajowej w pobliżu Parlamentu. Straciłem dokumenty, karty kredytowe i płatnicze, różne legitymacje, klucze do domu i samochodu oraz pieniądze. 
O tym opowiadam w poniższym podcaście, lecz też daję dobrą radę wszelkim turystom. 
Niech świat wie o tym, lecz tenże świat nie okazał mi współczucia, a pomoc ograniczyła się tylko do obciążenia mnie sporymi kosztami z tytułu pewnych prawnych poczynań, mimo że byłem osobą pokrzywdzoną i przez to bez żadnych środków pieniężnych - paradoks czy prawdziwe oblicze tego mizernego padołu łez? 
Złoczyńcom przebaczyłem!
Ta publikacja jest ostrzeżeniem i też dobrą radą! Uważajcie na swoje portfele!

.
"Czaszki ludzkie", Gottfried Libalt,  Muzeum Sztuk Pieknych w Budapeszcie, fot. Marek Sikorski

.

Sic transit gloria mundi!
Straciłem:

klucze do domu,
klucze do samochodu,

dowód osobisty,

prawo jazdy,

legitymację EKUZ,
legitymację SHS,
kartę płatniczą,

kartę płatniczą drugą, 
kartę kredytową, 
kartę kredytową drugą, 
oraz 500.000 forintów.
Otrzymana pomoc ze strony państwa polskiego:

1,5 litra taniej wody,

90 euro jako pożyczka na zapłacenie za paszport tymczasowy
(zwrot na konto MSZ w ciągu 14 dni), z możliwością wysłania pisma o łaskę, czyli anulowanie.
.
Ta publikacja, choć może zabawna, niech będzie ostrzeżeniem i też dobrą radą!
Uważajcie na swoje portfele!
.

Wracam z Budapesztu jako żebrak, choć wiary w Naród Węgierski nie straciłem! (fot. własna i AI)

Wracam z Budapesztu jako żebrak, lecz z księżniczką, a wiary w Naród Węgierski i dobrych ludzi nie straciłem! (fot. własna i AI)

.

Mimo kradzieży i osobistym spotkaniem się z machiną biurokracji ducha nie zgasiłem.
Następnego dnia zwiedzałem Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie, a bilet kupiłem wcześnie online - miałem szczęście,  link: W Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie

.

Podziekowanie
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 323
Ijontichy

Ijontichy

22.06.2026 07:21

Niesamowite!!! Złodzieje w Budapeszcie!!! :-)))

sake3

sake2020

22.06.2026 08:05

A jakie oblicze pokazuje Budapeszt dniem?

Zofia

Zofia

22.06.2026 16:54

To przykry przykład, że we współczesnej rzeczywistości nie można liczyć na żadną pomoc ani państwa, w którym był incydent ani na nasze polskie państwo. A nie przepraszam można liczyć na pożyczkę zwrotną i łyk wody. Smutne.

paparazzi

paparazzi

22.06.2026 18:55

Trza napisać do wodza Tuska. On tego nie wie bo by zapobiegł konsularnym nieścisłością. Note bene zawsze tam kradli ulicznicy.

u2

u2

24.06.2026 15:06

Mnie obrobili w metrze w Rzymie w 2004. Zrobili sztuczny tłok. Młoda Cyganka siedziała na podłodze i patrzyła ludziom na kieszenie. Ja miałem Nokię, taki fikuśny telefon komórkowy w kształcie muszli morskiej, chyba 7600 (38+38=76). Jest w Panteonie najdziwniejszych telefonów :) Nawet nie poczułem jak mi go zaiwaniła. Przezornie portfel i dokumenty miałem głęboko za pazuchą i w różnych miejscach:) Cyrk zrobiłem na policji w Rzymie, gdzie udałem perfetto Italiano, Italiano verro, bo powiedziałem dwa zdania idealnie po włosku i mnie pierwszego wzięli na spytki żandarmi. Potem udawałem durnia i mówiłem tylko po angielsku. Napisałem im na kartce modus operandi Cygańskiego gangu i podałem numery fabryczne telefonu, tzw. IMEI :) :)

dr Marek Sikorski
Nazwa bloga:
Historia i sztuka
Zawód:
historyk sztuki
Miasto:
Kraków

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 16
Liczba wyświetleń: 2,127
Liczba komentarzy: 19

Ostatnie wpisy blogera

  • Homo fit creatura, quae tantum devorat, sicut porcus
  • Spotkanie z Pietą z Valletty
  • Koniec świata zaczął się też w Budapeszcie

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • W Budapeszcie są złodzieje. Dobra rada!
  • Pięta achillesowa ateisty
  • Koniec świata zaczął się też w Budapeszcie

Ostatnio komentowane

  • u2, Mnie obrobili w metrze w Rzymie w 2004. Zrobili sztuczny tłok. Młoda Cyganka siedziała na podłodze i patrzyła ludziom na kieszenie. Ja miałem Nokię, taki fikuśny telefon komórkowy w kształcie muszli…
  • mada, "Zwierzęta nie mają wartości jak sfera sacrum i tymczłowiek różni sie od brutalnej przyrody.takiej"Niby wszyscy o tym wiedzą. Ale dobrze, że pan to dobitnie powiedział, bo z tego wynika wszystko.
  • paparazzi , Bardzo lubię czytać Pana wpisy, oby więcej ich było. Co do kradzieży to plaga wszystkich europejskich miast bo to już "Inny Świat " Gustawa Herling-Grudzińskiego. Metamorfoza systemu.  

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności