Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Nic nie jest potężniejsze od idei, której czas nadszedł

wielkiwodzapaczow, 20.06.2026

zawołał chyba Sartre. A My, Wielki Wódz, chyba mu przyznamy rację.

Od lat piszemy, że polska polityka po 1989 oparta na totalnej i bezkompromisowej wrogości do Rosji — jest całkowicie błędna. Że Rosja nie jest dla Polski wrogiem numer 1. Że wrogość do Rosji zaślepia Polaków tak, iż nie widzą zagrożeń dużo bliższych i bardziej realnych.

I co? I nic. Byliśmy rutynowo wyzywani od ruskich onuc, pachołków Putina i pytani ile Nam Moskwa płaci.

Nic to.

Prezio Zełenski zrobił to, co się Nam nie udawało przez lata: uświadomił Polakom, że ich dotychczasowa polityka była błędna. Dzisiaj stwierdzenie, iż Ukraina nie jest dla Polski żadnych sojusznikiem — zaczyna być traktowane jako oczywistość. A jeszcze niedawno za coś podobnego czekał was ostracyzm i wyzwiska.

Nadchodzi moment, w którym będzie można publicznie zakwestionować dotychczasową politykę — ale nawet pójść dalej: zakwestionować sojusze.  I nie tylko nie zostaniecie za to zwyzywani — ale nawet ludzie zaczną was słuchać — i zastanawiać się, czy nie macie racji.

Więc trzeba Polakom dać na zadanie domowe problem do przemyślenia:

Skoro do opinii publicznej dotarło już, że ukraińska banderowska elita jest do Polski nastawiona wrogo, i skoro zaczyna docierać, że banderowska Ukraina w sojuszu z Niemcami jest dla Polski czymś gorszym niż Rosja Putina -

- to znaczy, że nadszedł moment, aby publicznie wezwać do dyskusji nad ewentualnością odwrócenia sojuszy — i poparcia Putina przeciw Ukrainie.

Proszę zrozumieć: My nie wzywamy do odwrócenia sojuszy — przynajmniej nie jeszcze teraz. My wzywamy do dyskusji nad tym czy to zrobić. Chodzi o to, aby to nie był temat tabu.

Po co?

Wyobraźcie sobie, że prezio Zełenski przyjeżdża do Polski na jakieś rozmowy. I wyobraźmy sobie, że dzień wcześniej jakiś minister z kancelarii prezydenta przyjmie na audiencji jakiegoś przedstawiciela rosyjskiej dyplomacji — aby omówić perspektywy ewentualnego podpisania polsko rosyjskiego układu o wymianie kulturalnej.

I wyobraźcie sobie, że prezio Zełenski przyjeżdżając do Polski dowie się, że takie polsko-rosyjskie spotkanie właśnie miało miejsce.

Wiecie co wtedy będzie?

Prezio Zełenski momentalnie zrobi się dużo grzeczniejszy, skłonny do kompromisu i nie będzie podskakiwał. Gwarantujemy to Państwu.

A o to chodzi.

Na zadanie domowe proszę przeczytać Nasz stary tekst "Rozwiązanie wielu polskich problemów". Napisaliśmy go wiele lat temu - ale nic a nic się nie zestarzał.

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 170
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

20.06.2026 07:02

Czerwonoskóry Apacz leczy czarną ospę czerwoną dżumą ⚫️😡
mada

mada

20.06.2026 07:53

Zgoda.

Wodzu prowadź.

Tak to już jest, że większą zarazę leczy się osłabioną szczepionką.

juur

juur

20.06.2026 18:02

Wielki Wodzu chyba ktoś dosypał Wam czegoś do fajki. Trzeba uważać. Może pre-tester a następnie tester towaru do fajki. Ostrożności nigdy za dużo. Wracając do tematu to na teraz wygląda to tak, że jest bliżej niż kiedykolwiek do porozumienia Rosji, Ukrainy i Niemiec w sprawie likwidacji Polski. Jedynie Ameryka, może kraje bałtyckie i otwarta kwestia Białorusi może dać cień nadziei na przetrwanie. Kluczowe będą decyzje amerykanów.

sake3

sake2020

20.06.2026 18:56

Dodane przez juur w odpowiedzi na Wielki Wodzu chyba ktoś…

Cała awantura została wywołana z premedytacją przez Żełeńskiego.Nietrudno było mu przewidzieć,że Polacy oburzą się na jego arogancję.To nędzne indywiduum z pomocą Niemców już wcześniej knuło i robiło nieprzyjazne gesty ale na pieniądze które z Polski wyciąga bez umiaru jakoś się nie obraża. Niemcy dały sygnał do zakończenia wojny i wkrótce nastąpi wielkie pojednanie Ukrainy z Rosją  a na horyzoncie rysuje się Eurazja.

Domyślny avatar

Mirek Skalski

20.06.2026 19:04

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Cała awantura została…

"a na horyzoncie rysuje się Eurazja."

To oczywiste, mieszkamy na kontynencie euroazjatyckim więc to jest logiczne.

Odnoszę wrażenie, że dla Pani Eurazja to jakaś anatema? Dlaczego?

Domyślny avatar

Mirek Skalski

20.06.2026 18:33

Wielki Wodzu!

Miło mądrego poczytać. Ty z rodu Winnetou?

Mikołaj Kwibuzda

Mikołaj Kwibuzda

21.06.2026 12:12

Całkowite nieporozumienie.

Ukraina jest dla Polski RYWALEM. Nie wrogiem, ale po prostu konkurentem. Nasi naiwniacy kompletnie o tym zapomnieli, bo - wiadomo - my z synowcem na czele i jakoś to będzie. Rywalowi czasem trzeba pomóc, jeśli mamy z tego korzyść. A jeśli nie mamy - niech się sam martwi.

Moskowia (tzw. Rosja) jest dla Polski WROGIEM, ponieważ nigdy nie pogodzi się z naszą niepodległością. Wroga należy się strzec, a każda strata wroga jest naszym zyskiem.

W naszym interesie jest by nasz wróg z naszym rywalem wodzili się za łby możliwie jak najdłużej i jak najkosztowniej. To się bardzo dobrze składa. I tylko jeszcze potrzebujemy rządu, który będzie pilnował naszego interesu. A z tym, niestety, jest dużo gorzej, by nie rzec - fatalnie.

juur

juur

21.06.2026 20:07

Dodane przez Mikołaj Kwibuzda w odpowiedzi na Całkowite nieporozumienie…

Ukraina była, jest i będzie naszym wrogiem, trzeba to przypominać.

wielkiwodzapaczow
Nazwa bloga:
Wielki Wódz Apaczów

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 112
Liczba wyświetleń: 95,678
Liczba komentarzy: 666

Ostatnie wpisy blogera

  • Srunia Gejropejska chce drenować mózgi z USA
  • Na ogół nie polemizujemy tutaj z dyskusjami na tłiterze, ale gdy ktoś stwierdza autorytarnie, że "tak jest w Ameryce" to musimy się odezwać.
  • Elon Musk największym przegranym roku. Stracił 115 mld dolarów

Moje ostatnie komentarze

  • Przeczytaliśmy te Pańskie fakty. Koronnym dowodem na to, że to robota Rosjan jest, cytujemy: "To wpi­su­je się w ro­syj­ską stra­te­gię sa­bo­ta­żu in­fra­struk­tu­ry pań­stw NA­TO". Koniec cytatu.…
  • Ten przykry moment, gdy człowiek uświadamia sobie, że przeceniał mozliwości intelektualne niektórych czytelników... W Naszym tekście jest link. Wystarczy na niego najechac myszą i kliknąć aby…
  • Wszystkim, którzy mówią, że Unia Europejska pozostaje w tyle w wyścigu naukowym - niniejszym dajemy pryncypialny odpór: EU and Zambia strengthen cooperation on education and research  

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Jak polska prawica powinna świętować Chanukę?
  • Ktoś to musi zawołać jako pierwszy
  • Co robić?

Ostatnio komentowane

  • juur, Ukraina była, jest i będzie naszym wrogiem, trzeba to przypominać.
  • Mikołaj Kwibuzda, Całkowite nieporozumienie. Ukraina jest dla Polski RYWALEM. Nie wrogiem, ale po prostu konkurentem. Nasi naiwniacy kompletnie o tym zapomnieli, bo - wiadomo - my z synowcem na czele i jakoś to…
  • Mirek Skalski, "a na horyzoncie rysuje się Eurazja."To oczywiste, mieszkamy na kontynencie euroazjatyckim więc to jest logiczne.Odnoszę wrażenie, że dla Pani Eurazja to jakaś anatema? Dlaczego?

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności