INKA... Dziecko prawie, zderzone z UB-cką machiną...

To nie jest jakaś tam prehistoria. To nie działo się dawno temu.  Żyją jeszcze ludzie odpowiedzialni za tamte zbrodnie. Niektórzy nawet nieźle sobie radzą.

Jedni – przemili i spokojni staruszkowie, dożywają w dostatku,  wśród gromadki wnuków i prawnuków...

Inni – wciąż butni w poczuciu swej bezkarności, nie hamują się nawet w obliczu byłych ofiar, spotykanych na nielicznych procesach sądowych.

Wtedy łamali ludzi fizycznie, teraz niszczą ich pogardą, stokroć boleśniejszą od razów...

Walczymy o uznanie prawdy o zbrodniach i ukaranie morderców z  Katynia,  banderowskich oprawców z Wołynia, hitlerowskich „rzeźników” z Auschwitz...

Dlaczego wciąż NIE CHCEMY (mając ich na wyciagnięcie ręki) osądzić katów z UB?

Dlaczego?!!!

Może Bóg wam kiedyś wybaczy.
Ja, nigdy...

Lech Makowiecki

P.S. Z cyklu znalezione w sieci – kolejny dowód na to, że te same ballady można odczytywać na różne sposoby... Z płyty „Katyń 1940” – utwór „Błogosławiony płynie czas”...
http://www.youtube.com/watch?v...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Stoczniowiec Strzygący Psy

19-05-2012 [02:56] - Stoczniowiec St... (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję za przypomnienie przy wzruszającej i pięknej oprawie muzycznej przykładu dramatycznych ludzkich losów.
A dlaczego nie chcemy osądzić zdrajców i katów? Dlatego, że jako społeczeństwo nie jesteśmy jeszcze w pełni wolni, przynajmniej mentalnie.
Przy przekłamywaniu i ograniczaniu do 1 godz. historii tygodniowo, wielkim wsparciem edukacji są Pana dzieła. Mój syn stwierdził, że jak oświata dalej będzie się staczała w odchłań niewiedzy, to historii będzie się uczyć słuchając Pana utworów i szwedzkiego zespołu Sabaton.

Obrazek użytkownika Gość  zza oceanu

19-05-2012 [05:53] - Gość zza oceanu (niezweryfikowany) | Link:

Jak sady sa nadal sowieckie, wolnej Polski nigdy nie bylo - o czym swiadczy, ze zbrodniarze sa nieosadzeni, na wypasionych emeryturach a ich ofiary umeczone nie zyja, lub schorowane przymieraja glodem. Tak sie dzieje w krajach totalitarnych- Polska jest krajem wlasnie takim..

Obrazek użytkownika ~łatos11

19-05-2012 [07:26] - ~łatos11 (niezweryfikowany) | Link:

Kolaboranci, którzy w rozmowach "magdalenkowych" i przy "okrągłym stole"
weszli w pakt ze spadkobiercami "komuny" /Kiszczak, Jaruzelski itp./,
aby zapomnieć ich zbrodnie i pozostawić w rękach przywileje przypisane
sobie prawem kaduka, w tamtym okresie, winni być okryci powszechnym
ostracyzmem Polaków. Kim oni są?. Widać ich brylujących jako "autorytety
moralne" w "Salonie"/?/ III RP, wypowiadają się w "reżimowych" gadzinówkach i przekaziorach. Inni ferują łaskawe wyroki sądowe wobec oprawców Polaków, w tamtych ponurych czasach. Jeszcze inni, wogóle umarzają wobec nich śledztwa!?. To są ludzie godni napiętnowania, którzy powinni być okryci hańbą w pamięci Narodu. Ich personalia przekazane do wiadomości potomnym po to, aby wiedzieli komu zawdzięczają marny los, jaki się przed nimi rysuje!
Przywołując bohaterską INKĘ, jak ogromnie żal, że jej grób i podonych jej
zamordowanych polskich Patriotów z tamtego okresu, nie są znane?. Ich zaś oprawcy ze zbrodniczego UB, dożywają spokojnie swoich lat, pobierjąc zasobne "kombatanckie"/?/ emerytury!?.

Obrazek użytkownika B6

19-05-2012 [10:31] - B6 (niezweryfikowany) | Link:

w krakowskim Parku Jordana, pośród czterdziestu kilku popiersi innych Wielkich Polaków.

Obrazek użytkownika Gość

19-05-2012 [13:09] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Inka, sanitariuszka i łączniczka V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Kresowiacy w obronie Kresów, pod dowództwem Kresowiaka, Zygmunta Szendzielarza walczący o wolną Polskę, o wolne, od czerwonej zarazy, Kresy.
Wczoraj 68 rocznica bitwy o Monte Casino, wielkie zwycięstwo II Korpusu Wojska Polskiego pod dowództwem generała Władysława Andersa, zwycięstwo ludzi wypędzonych ze swych rodzinnych stron ( a były to Kresy), wspaniałe zwycięstwo kresowego ducha.
I nic, i cisza, jakby to się nigdy nie wydarzyło.
Inka po dwakroć wystąpiła po "niesłusznej" stronie, raz walcząc z sowieckim okupantem, dwa walcząc o polskie Kresy.I o ile kwestia sowieckiej okupacji nie jest już tematem tabu (chociaż wciąż są tacy, dla których Armia Czerwona to wyzwoliciele), to Kresy i Golgota ludzi wschodu, wciąż są objęte milczeniem. I jeśli tego nie zmienimy, to stale będziemy się dziwić, dlaczego o nich cisza.

Obrazek użytkownika ndb2010

19-05-2012 [13:49] - ndb2010 | Link:

Bardzo dziękuje za to co Pan robi. 

Postac Inki, nie wiem dlaczego jest szczególnie mi bliska.

Dopóki krew naszych braci i sióstr woła o sprawiedliwość dopóty nikt z nas nie może mieć spokoju ducha.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość

19-05-2012 [18:16] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Tak Panie Lechu, nie przebaczymy nigdy! Chwała Bohaterom! Chwała Wielkiej Polsce! Śmierć wrogom Ojczyzny! Czołem!

Obrazek użytkownika z-k

19-05-2012 [19:53] - z-k (niezweryfikowany) | Link:

polskich podatników - swoje ofiary. Ich dzieci to obecnie panujące nam fejginiątka, autorytety, tuzy telewizji, zawiadujący "polską" oświatą kulturą, nasi przewodnicy po Europie,"otwierający" nam z reklamowym hałasem kolejne rynki pracy byśmy stąd wyjechali, dekorujący się wzajemnie najwyższymi odznaczeniami, spokojnie przygotowujący IV rozbiór Polski. "Dlaczego wciąż nie chcemy"? Chcemy tylko oni mają władzę. Moze kiedyś wyjdziemy z koktailami na ulicę....Eeee chyba nie wyjdziemy. Może jak zabraknie piwa, kiełbasy i węgla do grilla bo o Ince nikt nic wiedzieć nie będzie.

Obrazek użytkownika Gość

20-05-2012 [13:36] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Nadrabiam zaleglości w lekturze.Więc z opóźnieniem koment.

"(...)dozywają w dostatku wśród gromadki wnuków i prawnuków(...)"

skoro nie udaje się ich osądzić, to może odnaleźć i poiformować te- zapewne- nieświadome wnuczęta i prawnuczęta, że dobrotliwy dziadziuś, czy pradziadziuś

ma na rękach krew niewinnych młodych ludzi, którzy gdy ich dziadziuś zabijał byli w wieku wnucząt dziadziusia