ŻÓŁTA RASA ZALEJE ŚWIAT?

   Kiedy żona przypominała mi stare przepowiednie Sybilli o czekającej nas niechybnie dominacji skośnookich – wzruszałem zwykle ramionami w poczuciu wyższości chłodnego pragmatyka nad wieszczącą wróżką. Wczoraj wróciłem z krótkiego wypadu za Wielką Wodę i to co tam zobaczyłem skłoniło mnie do weryfikacji mojego sceptycyzmu na temat archaicznych wróżb... 

Już podczas odprawy paszportowej na lotnisku w Chicago i w Toronto poczułem się prawie jak w Azji; byliśmy tam prawie jedynymi białymi w otaczającym nas barwnym tłumie śniadolicych, żółtych, brązowych i czarnych mężczyzn, kobiet i dzieci...

Chińczycy, Hindusi, Arabowie, Wietnamczycy, Koreańczycy, południowoamerykańscy Indianie, mieszkańcy Karaibów i czarnej Afryki (kiedyś napisałbym Murzyni – ale to dziś ponoć niepoprawne) i dziesiątki innych egzotycznych nacji kłębiło się w sali odpraw prezentując – zależnie od narodowego temperamentu – stoicki spokój lub jarmarczny rejwach...
Całe te barwnie wyglądające rodziny (od starców po niemowlęta przy piersi)  objuczone plecakami, torbami, torebkami, walizkami, paczkami miały tylko jeden cel – dostać się do  multikulturowego raju, jakim jest Ameryka i osiąść tam na stałe w poszukiwaniu lepszego życia...

Kiedy już – po całej serii szczegółowych pytań amerykańskiego „pogranicznika” (po co, do kogo, w jakim celu, na jak długo etc. etc.)  znalazłem się wreszcie po drugiej stronie tego lepszego ze światów, postanowiłem przyjrzeć się sprawie z bliska. Najlepszym miejscem na obserwacje jest niewątpliwie galeria handlowa;  gdy żona zwiedzała identyczne do tych w Polsce butiki w poszukiwaniu oryginalnych (zapewne w większości chińskich) prezentów dla rodziny w kraju, ja przysiadałem na ławeczce albo zapadałem w miękki fotel i zajmowałem się ... statystyką...

Do tej pory stereotypowy Amerykanin kojarzył mi się z  wysokim, blondwłosym   mężczyzną o niebieskich oczach, dużej, kwadratowej szczęce i szczerym  uśmiechu (słynny grymas twarzy, prowadzący nas, naśladujących ich Europejczyków do skurczu mięśni policzków, czyli tzw. „keep smiling”).
Jego żeńskim odpowiednikiem była ukształtowana w naszej wyobraźni przez Hollywood – blond albo rudawa –  pogodna „dziewczyna z sąsiedztwa”...

Nic z tego, kochani! Na marketowym deptaku rządzi tam kanon urody rodem z Hong-Kongu, Pekinu, Bombaju czy Puerto Rico!

Długie Polaków rozmowy z miejscowymi Polonusami ukazały mi nieciekawy obraz rzeczywistości. Biały człowiek jest w Ameryce w odwrocie. Nie jest nawet gatunkiem chronionym.
Jeśli chodzi o naszych rodaków – pustoszeją stare polskie dzielnice w Chicago; jesteśmy wypierani przez Meksykanów i Portorykańczyków.
Kanada – pokazywana do niedawna jako kraj wzorcowy realnego multi-kulti – zaczyna mieć coraz większe problemy z napływową ludnością. Mnożący się w sprzyjającym, socjalnym środowisku egzotyczni przybysze nie integrują się, stając się coraz większym obciążeniem dla budżetu kraju. Rośnie przestępczość i poczucie zagrożenia wśród rdzennych obywateli...
Rdzennych? A może to kara za wymordowanie Indian i zbudowanie państwa na zrabowanej im ziemi? Może klątwa za odejście od świata wartości w krainę złotego cielca?
A może po prostu brak instynktu samozachowawczego?

Nowi przybysze trzymają się razem, są głodni sukcesu, dóbr, przestrzeni życiowej. Wszystko robią skuteczniej: potrafią ciężej pracować, lepiej się uczyć, mocniej nawzajem  wspierać... Ale też sprytniej kraść,  bezwzględniej rozprawiać z konkurencją czy tworzyć bardziej efektywne mafijne ośmiornice.  Nauczyli się też perfekcyjnie domagać się swych praw; i poszerzają te żądania, wymuszając respekt dla swoich obyczajów, religii i ograniczając (poprawność polityczna!) kultywowanie tradycji gospodarzy...
Autochtoni (dla bezpieczeństwa) zabierają dzieci z „kolorowych” szkół i wyprowadzają do chronionych dzielnic.  Tylko jak długo (i dokąd) można uciekać w swoim własnym kraju?
Dominuje odmieniane przez wszystkie przypadki słowo „kryzys”... W stosunku do stanu sprzed kilku-kilkunastu lat ludzie ubożeją w szybkim tempie...
Może więc i lepiej, że Obama nie załatwił nam jeszcze wiz (swoją drogą tych problemów nie mieli terroryści z Al.-Kaidy, szkolący się w USA do ataku samolotowego na World Trade Center)...

Ale nie martwmy się o Amerykę; oni tam (z wyjątkiem Polonii) nie przejmują się nami wcale... Zajmijmy się obszarami i sprawami znacznie  nam bliższymi. Polecam dziś ku rozwadze ostatni mój wierszowany felieton z Naszego Dziennika:

     Venimus, vidimus et Deus vicit*

„Te kościoły już jutro będą meczetami!”
Wołał Kara Mustafa pod Wiednia murami...
Trzysta tysięcy gardeł ryknęło pod niebo:
„Allah akbar!**  Mahomet jest prorokiem jego!”
I każdy z nich był gotów umrzeć za swą wiarę...
I czuło się moc wielką nad wojsk tych bezmiarem...

Słysząc to garść obrońców na murach struchlała,
Już ni siły, ni ducha do walki nie stało...
Zwłaszcza, że król Leopold (by chronić dynastię)
Uciekł z oblężonego przez Osmanów miasta
I z bezpiecznej oddali czekał rozwiązania;
Bez wiary... Bez nadziei... Bez woli przetrwania...

Lecz nim przyszło zapalać żałobne gromnice
Człek pobożny nadciągnął z północnej granicy...
Wiódł za sobą skrzydlato-barwny hufiec zbrojny
Dzielnych i w stal zakutych mężów bogobojnych,
Gotowych życie oddać za swych ojców Wiarę...
Z Bogiem w sercach, z Madonną Czarną na sztandarach,
Król Jan Trzeci Sobieski (on ci był tym wodzem)
Spadł jak jastrząb na wroga, utopił w pożodze,
I zastępy sułtana spod Wiednia przegonił
(Tak na ponad trzy wieki wolność nam obronił)...
A potem, gdy tłum gromko głosił jego męstwo
Rzekł: „Starły się dwa Światy. Bóg nam dał zwycięstwo!”...

Dziś bez walki Europę Islam wziął, niestety...
Wykupuje kościoły. Zmienia je w meczety...
Tolerancja przekracza dopuszczalne ramy,
Gdy sami swe korzenie (głupcy!) wycinamy...

Goście – gospodarzami? To już chwila bliska...
W puste miejsce po Krzyżu Półksiężyc się wciska,
Bezideowa tłuszcza przegrywa z kretesem;
Nikt nie zechce umierać za tęczowy deseń...

Zbrakło Wiary. Idei. Nie masz Sobieskiego.
Kończy się multi-kulti. Ucz się arabskiego...

* „Przybyliśmy, zobaczyliśmy i Bóg zwyciężył” – z listu króla Jana III Sobieskiego do papieża Innocentego XI
* Bóg jest wielki!

Lech Makowiecki

P.S. Żeby zakończyć jakimś patriotycznym akcentem „na temat”:
Z cyklu znalezione w sieci: „Quo vadis, Polonia?” z płyty „Katyń 1940”:
http://www.youtube.com/watch?v...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zezik

17-01-2013 [01:44] - zezik | Link:

.. rynki UE swoimi towarami. Choć i to też jest nieprawdą bo to się nie tyle stanie co już się stało.
Po co w sumie Chińczycy mieli by przyjeżdżać do europy gdzie poziom "regulacji" rynku jest taki że gdyby te same regulacje wprowadzić w Chinach to ich gospodarka upadłaby w kilka lat.
Indie? Przecież w tej chwili usługi offshore cy call center mogą prowadzić ze swojego kraju. Ryżu też w europie za dużo nie nauprawiają.
Produkcja półprzewodników, elektroniki użytkowej, przemysł stoczniowy, tekstylny, stalowy, chemiczny i wiele innych już tam prawie cały jest skoncentrowany. Ostatnio także sporo przemysłu kosmicznego (w Europie do dzisiaj nie ma ani jednego miejsca z którego można by choćby latawiec wystrzelić) ..
Po co mieliby to przenosić do innych krajów ???

W najbliższym czasie najlepszym produktem eksportowym do UE będą już tylko skutery elektryczne dla ludzi którzy nie mogą poruszać się samodzielnie ..
Sybilla jak wiadomo z legendy poprosiła o tyle lat życia ile ziaren piasku miała w garści. Nie poprosiła przy tym o młodość.
W tym kontekście jej los jest zbieżny z losem Europy ..

Obrazek użytkownika Boruta

17-01-2013 [10:13] - Boruta | Link:

"Żółtej rasie" jesteśmy potrzebni dotąd, dokąd będziemy kupować "jej" towary i ani jednego dnia dłużej. W obliczu naszej klęski demograficznej ta godzina zbliża się coraz szybciej.

P.S.
Mimo bredzeń o "wolnym rynku" w ChRL nie wolno nam jednak zapominać, że to twarda komuna, nic więcej ponad leninowski NEP tyle tylko, że pozwolono mu się rozwijać dalej (z jakim skutkiem ? ...niebawem się przekonamy)

Obrazek użytkownika zezik

17-01-2013 [17:05] - zezik | Link:

Gwoli ścisłości .. ja nigdzie nie wspomniałem że w Chinach jest wolny rynek. To tylko jakby ktoś miał jakieś wątpliwości :)
Żeby być także w pełni w zgodzie z faktami także trzeba powiedzieć że w sumie nigdzie na świecie nie ma wyidealizowanego wolnego rynku. Jednakże w Chinach poziom wolności gospodarczej jest nieporównywalny.
Typowy przykład to ta ta część rynku która regulowana jest przez prawa patentowe.
W Chinach ie tylko nie przejmują się za bardzo patentami innych państw co także nie za bardzo przejmują się ochroną własności intelektualnej w samych Chinach. Konsekwencje tego są takie że jeżeli ktoś ma pomysł na to żeby coś wytwarzać taniej/lepiej/efektywniej niż w firmie po drugiej stronie ulicy to jedyne czym jest ograniczony to kapitałem na taką działalność czy wolą prowadzenia takiej działalności.

Sukces Chin IMO polega głównie na tym że w tym kraju jest wystarczająca masa krytyczna elit kierowniczych i średniego szczebla która ma dodatkowo wystarczającą determinację żeby realizować mniejsze i większe plany.

Obrazek użytkownika Boruta

18-01-2013 [06:31] - Boruta | Link:

z tym "bredzeniem" o wolnym rynku w ChRL to nie było do Pana ...

Przepraszam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-01-2013 [13:42] - NASZ_HENRY | Link:

zacznie zalewać od Syberii ;-)

Obrazek użytkownika dogard

17-01-2013 [14:31] - dogard | Link:

o indiach i populacji w tym kraju, juz chyba dogonili zoltkow.Fakt sa mniej expansywni , ale stanowic moga naturalna tame dla kitajcow, juz zreszta dzialaja razem z japonia,a do ruskich i jankesow wciz sie usmiechaja zachecajaco i wybiorczo oczywiscie--niezli obrotowcy polityki azjatyckiej, w tle pakistan.