Rosja to dzika barbaria

Rosja to współczesna orda pozostała po najazdach Mongołów czerpiąca wzorce z ich okrucieństwa. Kto tego nie pojął do tej pory, teraz może zobaczyć ich w całym świetle.
Ruskie śmieci najobrzydliwszy twór świata!!
Dzicz.
Biedna i bezmyślna

Na Ukrainie obchodzony jest dzień żałoby po jednej z najgorszych od miesięcy fali rosyjskich ataków rakietowych, w wyniku której zginęło co najmniej 41 osób, a 166 zostało rannych.Rosja wystrzeliła w poniedziałek ponad 40 rakiet, które uszkodziły prawie 100 budynków w Kijowie, Dnieprze, Krzywym Rogu, Słowiańsku i Kramatorsku.
W poniedziałek zniszczeniu uległ także główny szpital dziecięcy w stolicy kraju, Kijowie.
Dwie osoby zginęły, gdy pocisk zniszczył część Szpitala Dziecięcego w Ochmatdycie – największego ośrodka pediatrycznego na Ukrainie – a poszukiwania ocalałych pod gruzami trwały do ​​wczesnych godzin porannych we wtorek.


Rosja zaprzeczyła, jakoby szpital był celem ataku, twierdząc, że został trafiony odłamkami ukraińskiego pocisku przeciwlotniczego. Ukraina natomiast poinformowała, że ​​znalazła szczątki rosyjskiego pocisku manewrującego.

Atak potępili przywódcy państw sojuszniczych Ukrainy, w tym nowy premier Wielkiej Brytanii, Sir Keir Starmer.
Powiedział, że „atakowanie niewinnych dzieci” jest „najbardziej nikczemnym działaniem” i obiecał dalsze wsparcie dla Kijowa po zmianie rządu w Wielkiej Brytanii.
Prezydent USA Joe Biden nazwał ataki „przerażającym przypomnieniem brutalności Rosji” i powiedział, że wkrótce zostanie ogłoszone dodatkowe wsparcie dla ukraińskich systemów obrony powietrznej.

Zdjęcie z miejsca wybuchu w kijowskim szpitalu, który specjalizuje się w leczeniu raka i przeszczepach narządów, pokazują dzieci podłączone do kroplówek siedzące na zewnątrz uszkodzonego budynku i czekające na ewakuację.

To jeden z najobrzydliwszych ataków rosyjskich w tej wojnie. Dzieci z nowotworami czekające w maskach na ewakuację z ostrzelanej kliniki dziecięcej, ranne dzieci, zawalony jeden z budynków szpitala - to obrazki które obiegają dziś media z całego świata. Po ataku na szpital położniczy w Mariupolu i kolejnych zbrodniczych atakach na szpitale przyszła pora na klinikę dziecięcą Ochmatyd.

Ratownicy i lekarze przekopywali się przez gruzy w poszukiwaniu ocalałych, jednak nie było jasne, ilu z nich pozostało uwięzionych.
W poniedziałkowe popołudnie mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował, że w strajku szpitala rannych zostało 16 osób, w tym siedmioro dzieci.
Stwierdził, że ataki na miasto należą do najgorszych, jakich Kijów doświadczył od początku wojny, dlatego we wtorek nakazał opuszczenie flag do połowy masztu i odwołał imprezy rozrywkowe.
Misja monitorująca prawa człowieka ONZ na Ukrainie poinformowała, że ​​w ostatnich miesiącach wzrosła liczba ofiar wśród ludności cywilnej, ponieważ Rosja wznowiła kampanię powietrzną.
Z najnowszego raportu wynika, że ​​maj był miesiącem z największą liczbą ofiar wśród cywilów od prawie roku.

Świat idzie w złym kierunku.
Tak skomplikowanej sytuacji dawno nie było. Czy ktoś jest w stanie to powstrzymać? Nawet w relacjach między ludźmi wieje chłodem, brakiem zrozumienia, cynizm i arogancja, brak empatii, konsumpcjonizm. Czy dzieci muszą doświadczyć cierpienia i zła?

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-07-2024 [07:37] - Ijontichy | Link:

Jak mawiał dr House: EWERYBODY LIES! 
...świeze groby zawsze wzruszą niezależnie gdzie kopane
  gdy porosną wyjdzie na jaw
   kto szczuł i co było grane 
 fragment Salonu Niezależnych 
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-07-2024 [07:47] - NASZ_HENRY | Link:

  

Świat już pędzi w złym kierunku ♥️
  

 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-07-2024 [21:07] - Kazimierz Kozio... | Link:

fakt gdy jedni dzicy barbarzyncy napadaja na drugich dzikich barbarzyncow nie stanowi ze ci drudzy automatycznie przechodza do innej strefy cywilizacyjnej. 
uwazajacy sie za niebarbarzynow, jestesmy winni wspolczuc i pomagac NIEWINNYM ofiarom po ktorejkolwiek stronie frontu nie z wlasnej woli sie znalazly. zdecydowana wiekszosc ofiar to Bogu ducha winni cywile ktorym jest obojetne jaki satrapa trzyma bat, a ktorych marzenie o pokojowej koegzystencji z sasiadami rujnuja geszefciarze. nie popieraj geszefciarzy. walka o pokoj to nie eskalacja militarna a wygaszanie konfliktu mimo przeszkod rzekomo nie do przezwyciezenia
 

Obrazek użytkownika Pers

10-07-2024 [15:10] - Pers | Link:

Co z ostatnią notka super admina Zawiszy zakutego?
Puścisz? :)))

Obrazek użytkownika r102

11-07-2024 [05:43] - r102 | Link:

Barbaria  moskiewska barbarią - ale ogólnie i Ruś Kijowska /zadeptana przez Mongołów/ - była te z 300  lat naszym ulubionym i pewnym wrogiem  na obustronne niekończące się najazdy...