Wszystko o nowym szefie NATO

Oficjalnie decyzji jeszcze nie ma, a obecny sekretarz generalny Organizacji Paktu Północno Atlantyckiego, były premier Norwegii Jens Stoltenberg mówi "tylko", że obecny premier Królestwa Niderlandów Mark Rutte jest „poważnym kandydatem”. Jednak wszyscy mądrzy ludzie ,którzy interesują się bezpieczeństwem i obronnością wiedzą , że to właśnie Holender będzie nowym „ numerem 1” NATO. Kim jest?

Cztery lata młodszy od mnie (rocznik 1967), także spod znaku Wodnika - i też historyk z wykształcenia! Zaprzysięgły kawaler jak Jarosław Kaczyński i niewiele krócej od niego kieruje swoją partią. Tyle, że Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji należy do międzynarodówki liberałów, a nie konserwatystów. Przez trzy lata był szefem młodzieżówki swojej partii, a potem przez siedem lat pracował w koncernie Unilever i jego spółkach - córkach. Gdy miał 35 lat pierwszy raz został wiceministrem, a 36 lat gdy pierwszy raz wybrano go do niderlandzkiego sejmu czyli Tweede Kamer . To izba niższa parlamentu w Hadze, który nazywa się Stanami Generalnymi. W sumie posłem był aż sześciokrotnie, a szefem rządu rekordową w Europie liczbę 14 lat. Dłużej premierem nie był nikt na Starym Kontynencie, ponieważ w Rosji i Białorusi tamtejsi prezydenci rotują szefami rządu jak chcą i kiedy chcą.

Mark Rutte ,nowy gensek NATO był tez jednym z najwyższych szefów rządu w XXI - wiecznej historii Europy . Liczy bowiem  aż 193 centymetrów! Przede wszystkim jednak ważne jest nie to czy jest wysoki czy niski- tylko czy jest skuteczny. A w polityce niderlandzkiej był skuteczny wręcz niebywale . Po przegranych wyborach np. tak się podał do dymisji, że... rządził dalej wiele miesięcy. Uważany za absolutnie pragmatycznego. Mówi się, że jest jednym z niewielu polityków Europy Zachodniej, który bardzo dobre relacje z prezydentem USA J. R. Bidenem przełoży na co najmniej dobre relacje ze starym- nowym prezydentem D. J. Trumpem (o ile oczywiście będzie wybrany).

Polacy często podkreślają, że Rutte miał dobre osobiste relacje z premierem Mateuszem Morawieckim. Rzecz w tym, że niderlandzki premier i przyszła „Jedynka” w NATO ma dobre relacje ze wszystkimi...

*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (21.06.2024)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Michalski

22-06-2024 [16:25] - Marek Michalski | Link:

"Wszystko..." to za dużo powiedziane. Raczej niedużo, by nie powiedzieć za dużo... Np., że Rutte świetnie się nadaje na szefa NATO, ponieważ popierał budowę Nordstream I i II przez rosyjski Gazprom.
W tej sytuacji trudno oczekiwać, by władze warszawskie zablokowały jego kandydaturę. Jak bez właściwego szefa NATO mogłoby realizować zażyłość z Rosją, która formalnie datuje się od 1997r.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-06-2024 [22:35] - Tomaszek | Link:

Nie dżuma to tyfus . Tylko tyle . Już tu kiedyś forumowi "specjaliści i mądralińscy" cieszyli się z Ursuli V d L , bo nie Timmermans . I co ? Pamiętac trzeba że Nederland to niski lub dolny kraj , podobnie Osterreich to rzesza wschodnia . W Liege gdzie bywam miejscowi francuskojęzyczni Waloni mówią że Holendrzy To Niemcy i mówią po Niemiecku , tylko kibole Standardu wybili im z zeby . O liczebności hitlerowskich formacji zbrojnych jak SS wehrmacht i innych nikt nie wspominam , ale było to dużo więcej niż oficjalna armia Holandii w najbardziej licznych czasach . A ostatnia zmiana nazwiska prostytutki na takie czy inne nie ma tu żadnego znaczenia bo dupy dawać nie przestała . O wstydzie nie wspomnę .

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-06-2024 [18:37] - NASZ_HENRY | Link:

 

Jan Parys, były minister obrony narodowej w wywiadzie dla salonu24 stwierdził, że taki słaby kandydat, będzie po prostu wygodny dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ będzie musiał się podporządkować woli największego udziałowca NATO;-) 
 

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-06-2024 [22:37] - Tomaszek | Link:

Tak tak Henryczku .
I jeszcze niegebelsa będzie udawał .