Edukacyjny „komponent ukraiński” czyli stawianie UA przed PL

Edukacyjny „komponent ukraiński” czyli ponowne stawianie Ukraińców ponad Polakami

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) szykuje uruchomienie w przyszłym roku szkolnym 2024/2025 w polskich szkołach dodatkowych lekcji dla dzieci z Ukrainy. To tzw. komponent ukraiński, czyli nauka w języku ukraińskim – języka ukraińskiego, literatury, historii, geografii.

MEN poinformowało o tym „wynalazku edukacyjnym” słowami wiceminister edukacji narodowej Joanny Muchy już w kwietniu br., ale teraz dokument ten został już dopracowany. Dodatkowo, ukraińskie dzieci, które uczęszczają do polskich szkół, będą uczyły się tych przedmiotów na podstawie materiałów przygotowanych przez stronę ukraińską. Nie wiem, co wiceminister Mucha ma w głowie, jaki tam musi być error, skoro wygłasza takie teorie, ale to o czym mówi jest tak nieprzemyślane, jak napad łysych na zakład grzebieni. Minister lat przybyło, jednak poziomu oleju z głowy ubyło i już jest pod kreską MIN, więc strach się bać co będzie dalej, gdy ktoś taki jest odpowiedzialny za program nauczania naszych dzieci…ale od początku.

Polacy na pierwszym miejscu, dopiero potem inni

Szanuję potrzebę utrzymania tożsamości narodowej, ale należy pamiętać, że istnieją odpowiednie środki i miejsca, gdzie można ją rozwijać. Wiele krajów na świecie ma w swoich systemach edukacyjnych szkoły weekendowe, które umożliwiają naukę języka ojczystego, czy kultury danego kraju dla dzieci imigrantów. Daje to możliwość zachowania więzi z kulturą i tradycją swojego kraju, jednocześnie integrując się z nowym społeczeństwem.

Jednakże przeznaczanie środków publicznych na ten cel, kosztem polskiego systemu edukacji, nie powinno mieć miejsca. Polityka budżetowa powinna koncentrować się na wsparciu rozwoju własnego kraju i edukacji polskich dzieci. Pomimo chęci pomocy innym, należy zachować równowagę i zadbać o własne potrzeby, oraz interesy społeczności lokalnej. Szkoły weekendowe tak, ale finansowane przez rząd Ukrainy.

Dodatkowo takie zachowanie powoduje, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wykreśla rzez wołyńską z polskich podręczników, jeden z najkrwawszych i najbardziej bestialskich momentów w historii Polski, a drugiej strony wolną ręką rozdaje nasze pieniądze - pieniądze podatników na podręczniki, pisane przez ukraińskich nauczycieli, w których wielbiony będzie ruch OUN-B (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – frakcja banderowców) i Stepan Bandera, jej zbrojne ramię UPA (Ukraińska Powstańcza Armia), które zorganizowało bestialski mord na ludności polskiej na Wołyniu, a Polaków przedstawi jako tych, którzy uciskali Ukraińców.

Dlaczego tworzona jest historia napisana przez Ukraińców, dla dzieci ukraińskich które uczą się w polskich szkołach, kosztem wymazywania naszej (brak w nowej podstawie programowej informacji o rzezi wołyńskiej)?
To jest Polska i polskie warunki szkolnictwa, a nie Ukraina i ukraińskie! W którym momencie te rządzące obecnie intelektualne miernoty (zresztą rozdawnictwo za czasów PiS i traktowanie Ukraińców ponad Polakami też było uwłaczające, żenujące i zasługuje na potępienie!) odpowiedzialne za edukację naszych dzieci to zrozumieją?

Mentalność Ukraińców i ich brak szacunku do osób bez charyzmy

Nie można generalizować i oceniać całych narodów na podstawie zachowań jednostek, jednakże Ukraińcy, podobnie jak Polacy, są zróżnicowaną grupą społeczną, a ocena ich charakteru i postaw powinna opierać się na indywidualnych cechach i wartościach. Niemniej jednak, istnieją obawy co do zachowania niektórych polityków, oraz decyzji rządzących w kontekście relacji między Polską a Ukrainą.

Kwestia podatności i braku charyzmy prezydenta Andrzeja Dudy na naciski i manipulacje ze strony polityków ukraińskich, szczególnie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, w kontekście kwestii narodowych i historycznych, budzi obawy wśród Polaków. Wielokrotne ustępstwa ze strony polskich władz wobec żądań Ukraińców, które nie zawsze są zgodne z polskimi interesami czy wartościami, stwarzają ryzyko utraty narodowej godności.

Wielokrotne przypadki, w których prezydent Ukrainy publicznie obrażał Polskę, manipulował faktami, czy wywierał presję na polskich decydentów, powinny być dla Polaków ostrzeżeniem, a w szczególności dla prezydenta Andrzeja Dudy, który nie powinien wypowiadać słów, że Ukraińcy są w takiej sytuacji, że mogą żądać wszystkiego, gdzie polska godność Panie Prezydencie? Ile potrzeba jeszcze takich incydentów, żeby Polacy z prezydentem Dudą na czele zrozumieli, jak ważne jest stać na straży swojej tożsamości i godności narodowej?

Ukraińcy od samego początku przed Polakami – narracja rządzących

Kontynuacja pakietu pomocy finansowej dla Ukraińców przez obecnych rządzących a wprowadzona za poprzednich, w tym programu 800 plus, kosztem środków, które mogłyby zostać przeznaczone na potrzeby Polaków, takie jak służba zdrowia, czy obronność jest nie do zaakceptowania! Jakim ignorantem ekonomicznym i gospodarczym nieukiem trzeba być, żeby z jednej pensji utrzymywać dwa narody? Jak bardzo trzeba nienawidzić tego kraju, żeby wolną ręką rozdawać nie swoje pieniądze (to pieniądze nas wszystkich-podatników) na rzecz narodu, który nic nie zrobił dla tego kraju kosztem ignorowania swoich własnych obywateli-Polaków, którzy ten kraj utrzymują pracując i odprowadzając podatki?

Warto podkreślić, że decyzje polityczne powinny być podejmowane w sposób zrównoważony, uwzględniając interesy wszystkich grup społecznych, oraz dążąc do równowagi między pomocą zagraniczną a wsparciem własnego kraju, ale priorytetem powinny być środki dla Polaków! Dopiero potem inne grupy etniczne, a już na pewno NIE utrzymywanie drugiego narodu. Nie ma drugiego takiego państwa na świecie, które tak postępuje, którego politycy są tak nieodpowiedzialni i nie szanują swoich rodaków.

Historia pokazuje, że rząd (obecny jak i były tj. PO-PIS) podejmował decyzje, które są lekceważące wobec Polaków. Sytuacja, w której Ukraińcy otrzymali preferencyjne traktowanie, stawiając ich ponad obywateli polskich, jest kolejnym przykładem tego trendu. Po wybuchu konfliktu, Ukraińcy zostali potraktowani priorytetowo w służbie zdrowia, co oznaczało omijanie kolejek, co wzbudziło niezadowolenie wśród polskich pacjentów. Ponadto, poprzedni rząd zdecydował się wprowadzić dla Ukraińców program wsparcia finansowego w postaci 800 plus, jednorazowa zapomoga w postaci 300 złotych, oraz wcielenie ukraińskich dzieci do systemu polskiej edukacji, co obniżyło wartość polskiego nauczania jeszcze bardziej. Nauczyciel zamiast skupiać się na dzieciach polskich, skupiał się na ukraińskich, które nie znały języka polskiego.

Nauczanie historii Ukrainy w polskich szkołach z podręczników pisanych przez ukraińskich nauczycieli

Teraz, kolejnym krokiem, jest decyzja o nauczaniu historii Ukrainy z podręczników pisanych przez ukraińskich nauczycieli, co ponownie stawia interesy Ukraińców ponad polskimi obywatelami. To wywołuje pytania o to, komu służy rząd i jak traktuje wszystkich mieszkańców Polski?

Ukraińskie dzieci, jeśli chcą się uczyć w polskich szkołach, powinny uczyć się polskiej historii z polskich podręczników. I nie ma tutaj mowy o żadnej polonizacji, tylko normalnym nauczaniu jak ma to miejsce w każdym państwie na świecie. Wiceminister Mucha zdaje się tego nie rozumieć, bo nie jest gejzerem intelektu, patriotą i erudytą, który potrafi wybiegać w przyszłość i przewidywać. Tutaj potrzeba przede wszystkim dbać o interesy Polaków, polskich dzieci i ich edukację. Naukę z podręczników napisanych przez polskich patriotów, którzy są polskimi nauczycielami a nie ukraińską stroną.

Podsumowanie

Nikt nie kwestionuje prawa Ukraińców do nauki z ukraińskich podręczników, jednakże powinni mieć oni taką możliwość w szkołach weekendowych,  finansowanych przez rząd Ukrainy. Nie jest to akceptowalne, żeby takie praktyki miały miejsce w polskich placówkach edukacyjnych, które są finansowane z podatków Polaków.

W takich szkołach polskie podatki, przekazywane przez polskie społeczeństwo, powinny być przeznaczone na naukę historii zgodnej z polskimi wartościami i perspektywą. Pomijanie, lub zniekształcanie faktów historycznych, opisanych w ukraińskich podręcznikach używanych w polskich szkołach, będzie  naruszeniem integralności narodowej i kulturowej Polski, oraz jej obywateli.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika juur

21-06-2024 [07:05] - juur | Link:

To tylko jeden z efektów okrągłostołowej/chanukowej szajki, wielotorowego planu likwidacji Polski wszystkimi dostępnymi środkami.

Obrazek użytkownika Adam66

22-06-2024 [04:51] - Adam66 | Link:

@Juur
Zaraz na początku hucpy zwanej "wojną na ukrainie", dojechała do zadupia na którym mieszka moja rodzina, upadlinka z dzieckiem.  Po pierwsze, obraziła się, że zaoferowano jej mieszkanie  w domu z Polakami, chciała domu tylko dla siebie.  Potem się wściekła, że w szkole nie uczą po ukraińsku i wyjechała wypasionom beemką.  Jak się później okazało, ona tylko po rusku gaworiła, zdemaskował ją ukrainiec, który mieszka w Polsce od kilku lat... 

Obrazek użytkownika u2

21-06-2024 [07:58] - u2 | Link:

***OUN-B (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – frakcja banderowców) i Stepan Bandera, jej zbrojne ramię UPA (Ukraińska Powstańcza Armia), które zorganizowało bestialski mord na ludności polskiej na Wołyniu***

Akurat Stiopa Bandera nie miał związku z Rzezią Wołyńską oprócz tego że uczestniczyły tam formacje założone przez niego. Nie wydał rozkazu do Rzezi. Przebywał w niemieckim oflagu razem z Mielnikiem i Grotem-Roweckim. Grota-Roweckiego Niemcy zabili po wybuchu Powstania Warszawskiego. Ba, w 1939 roku był przeciwny antypolskiemu powstaniu, do którego namawiali go Niemcy. Jego dwóch braci zabiili Niemcy w KL Auschwitz.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-06-2024 [22:34] - Tomaszek | Link:

Jeszcze raz Ubocie
Bandera nie był w żadnym oflagu bo oflag to Ofizierenlager czyli obóz dla oficerów . Z racji ze Bandera był zwykłym koniosajem a nie było Koniosrajenlagerów został internowany na specjalnym oddziale obozu w Sachsenchausen . w odtóżnieniu od np Stefana Grota Roweckiego miał komfortowe warunki . Za Wikipedią " Żona Bandery mieszkająca w Berlinie miała możliwość odwiedzania męża i przysyłania mu co dwa tygodnie paczek z żywnością i odzieżą[43]. Według historyka ukraińskiego Wasyla Rasewycza, warunki w jakich przebywał w obozie Bandera były wyjątkowo dogodne: miał do dyspozycji dwupokojową celę – pokój gościnny i sypialnię – całość urządzona jak w normalnym mieszkaniu – z dywanami i obrazami, posiłki spożywał w jadalni SS, nie musiał nosić stroju obozowego i nie był zmuszany do pracy. W ciągu dnia cela, w której przebywał, nie była zamknięta i pozwalano mu na kontakt z żoną i ze światem zewnętrznym[44]." . Czyli jakieś pewnie wczasy nie obóz . A na pewno nie Oflag . Mało że żył se wygodnie na koszt Hitlera to jescze mu ruchanko zapewnili i mieszkanko w Berlinie opłacili . Ot i kombatant więzień . On był odsunięty na ine czasy nie zamknięty i miał nieograniczine kontakty wystarczające do kierowania O UN UPA . Dobrze zdementowane wiadomości to podstawa wiedzy . OPn tak sobier siedział i czsami leżał ą oni tanm rżnęli ludzi bez niego . On nie był przeciwny powstaniu antypolskiemu ale bał się Sowietów , bo tu nie było litości czy zastanowienia . Żadni Niemcy tu nikogo nie namawiali a tylko chore mózgi tryzubich UPAdlińców tak sobie wyobrażały ich życzenia , coś jak dziś łajza Zełenski lezie im w dupę , tak i oni chcieli . Braci Niemcy zabili w Oświęcimiu bo swoje grzechy mieli niezależnie od braciszka . A że gebelsy to zbóje i bandyci to ich zabili . jak pozostałe trzy miliony ludzi  . Mojego dziadka też zabili , a babka  25 letnia młoda kobieta to nawet na ich konto nie poszła , bo zmarła na zapalenie otrzewnej dwa dni po zwolnieniu z Gestapo . Jakaś tam epidemia tego zapalenia była , co kogo zwolnili to umierał . Pewnie dla tego że nie bili . 
Wiesz co Ubocie ?
Ja tobie i twoim tu stronnikom UPAdlińskim napiszę coś o szachach .
Szachuje .

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-06-2024 [08:05] - NASZ_HENRY | Link:

 

Mucha lata tak jak ją ośmiogwiazdkowy Generalissimus
<*****|Donek|***>
pogoni 😉

 

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2024 [08:24] - Jabe | Link:

Sprawa ukrainizacji Polski, w szerszym kon­tekście masowego s­prowadzania imi­grantów, do­bitnie po­kazuje, że PiS jest tym samym złem, które za­rzuca PO.

Obrazek użytkownika Pers

21-06-2024 [08:51] - Pers | Link:

Ten jakże słuszny tekst z pewnością nie spodoba się bardzo wielu uczestnikom tego forum.
Taki np @qvak to by oddał tym (...) ostatnie gacie.
Wyczynów pana prezydenta Dudy, zwłaszcza ostatnio w Szwajcarii nie będę komentował ze względów procesowych. Zresztą tylu wulgaryzmów @admin by mi na pewno nie puścił.

Obrazek użytkownika u2

21-06-2024 [12:44] - u2 | Link:

***nie będę komentował ze względów procesowych. Zresztą tylu wulgaryzmów @admin by mi na pewno nie puścił.***

Oj tam. Możesz spokojnie nazywać PAD-a debilem, a polskich żołnierzy śmieciami i mordercami :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2024 [14:09] - sake3 | Link:

@Pers....Niech pan wreszcie przestanie kokietować tym rzekomym usuwaniem na NB pańskich komentarzy z powodu wulgaryzmów które się cisną panu na usta.To trochę tak jakby reżyser zapowiadał w filmie ,,momenty'' których jak się okazuje potem nie ma.Nie lepiej spróbować normalnie dyskutować?  

Obrazek użytkownika Pers

21-06-2024 [14:47] - Pers | Link:

@sake
Mi @admin szanowny nie usuwa komentarzy. Po prostu wielu nie puszcza . Jestem tutaj jedynym komentatorem, którego komentarze muszą być przed publikacją cenzurowane ups... zatwierdzane.
Ja to nawet rozumiem. Gdyby szły wszystkie komentarze to istnieje ryzyko że przekazał bym zbyt wiele wiedzy i faktów a tego niektóre ciasne główki mogły nie pomieścić. @Admin dba po prostu o wasze zdrowie.
Prawda @adminki szanowny?

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2024 [18:44] - sake3 | Link:

@Pers....Nie przesadza pan aby z siłą swoich komentarzy które jakoby miałyby wpłynąć na nasze zdrowie? W jaki sposób? Warstwą merytoryczną? To dlaczego pan w ogóle pisze tu skoro uważa,że nie jesteśmy w stanie wchłonąć mądrości serwowanej przez pana? Jakoś wytrzymamy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2024 [15:36] - Tezeusz | Link:

@ Rus.. gówno
Tyle lizania osranego bandyty putlerka jak ty na necie nie czytalem co zresztą opisał szczegółowo twój kompel @Zawisza. Przytoczyć ? Słyszałem iż rusofilów zamykaja a co o tym mówią w Izraelu ? Dzisiaj na stronce mój komentarz kapitalny - przeczytaj sobie ? Oczywiście tresci które publikujesz nie oceniam zostawiam to specjalistom - jak zwykle..uczciwe ?

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2024 [13:16] - sake3 | Link:

Jak to jest że w Polsce Wasilewska bis wyrugowała przedmiot -historia- ze szkół a w Polsce dzieci ukraińskie będą miały możność uczyć się swojej historii? To komu będą podlegać szkoły dla dzieci z Ukrainy?

Obrazek użytkownika Pers

21-06-2024 [13:55] - Pers | Link:

@sake
I czego ty znowu nie rozumiesz?
Polska jest sługą Ukrainy więc to my podlegamy.
Zresztą musimy się skupić na przepędzeniu czarnych Arabów bandytów i ujadaniu na Rosję.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-06-2024 [18:33] - Tezeusz | Link:

@ Rus .. a kogo ty jesteś sługą ? co na to specjaliści ? Ciebie charakteryzował już  idealnie @ Zawisza- przytoczyć ?

Obrazek użytkownika Pers

21-06-2024 [21:51] - Pers | Link:

// Rus .. a kogo ty jesteś sługą ?//
Chrystusa g***ojadzie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2024 [19:55] - Tezeusz | Link:

@ Rus@
"Chrystusa g***ojadzie." - W Izraelu ? znowu srasz...rusofilku...