Rząd mściwych, niekompetentnych i przestępczych nierobów!

(Pełny tytuł tekstu: Rząd mściwych, niekompetentnych i przestępczych oraz antypolskich nierobów! 

Rząd D. Tuska rządzi już pół roku więc można się pokusić o podsumowanie tego półrocza. I można powiedzieć, że te sześć miesięcy pokazało, że mamy do czynienia z rządem mściwych, niekompetentnych i przestępczych krótkowzrocznych oraz antypolskich nierobów!

I każde z tych określeń ma swoje uzasadnienie.

Po pierwsze. Był to okres mściwości wygłodniałych profitów i władzy "wilków", przy czym szuka się na oślep wszystkiego, co by dawało choć jedną możliwość poważnego uchybienia prawnego ekipy PiS (ZP). I tak sobie szukają powołując różnorodne komisje śledcze do wszystkiego i niestety... jakoś nikogo jeszcze nie dało się skazać i wskazać gdzie zostały popełnione pozaprawne błędy, czyli przestępstwa. Idealnie do tych komisji podszedł prezes PiS-u J. Kaczyński po prostu... wyśmiewając je niemiłosiernie lub ze stoickim spokojem i uśmiechniętymi ironicznie ustami wysłuchując tych dyrdymałów przedstawicieli rządzących zasiadających w tych komisjach. 

Po drugie. Cała rządząca elita z ministrami na czele wykazują się całkowitym brakiem kompetencji. W ciągu tego półrocza złożono w Sejmie nie więcej niż 5 projektów ustaw (1,2,3?) a liczba ekipy rządzącej jest tak liczna, że nawet Michnikowa GW  nie potrafi tego dokonać. RMF policzył, że19 resortów z ministrami i sekretarzami, kancelaria premiera oraz ministrowie bez teki liczy 120 osób podczas gdy ekipa rządu M. Morawieckiego liczyła w porywach 126 osób więc już tylko o 6 osób więcej. Także mimo zapowiedzi D. Tuska, że szybko odchudzi swoją administrację to jednak ona rośnie. Polskie państwo dziś stoi bezczynnie a wokół dzieje się bardzo dużo. 

Po trzecie. Tyle działań bezprawnych jakie zrobiono w zaledwie tak krótkim czasie może powalić. Zaczęło się od nielegalnego przejęcia mediów, później był przestępczy atak na Prokuraturę Krajową, minister sprawiedliwości stał się synonimem niesprawiedliwości i bondaryzacji prawa. Koalicja 13 grudnia za wszelką cenę chce uniknąć weta prezydenta do konkretnych ustaw, więc tych ustaw nie ma a są uchwały. Marszałem Sejmu też stał się synonimem ale śmieszności i... oczywiście łamania prawa, choćby w przypadku posłów M. Wąsika i M. Kamińskiego. Niech Państwo sobie wyobrazi, że to PiS (ZP) by tak postępowych. Przecież to byłby wrzask na całą Europę o łamanie praworządności przez ekipę M. Morawieckiego. A UE co posiedzenie różnych gremiów by napiętnowała polski rząd. I wtórowała by w tym chórze dezaprobaty PO (KO). A tak? UE milczy jak zaklęta i bacznie obserwuje do jakiego momentu można zniewolić społeczeństwo co i tak planują zrobić elity europejskie budując Jedno Superpaństwo. 

Po czwarte. Rząd D. Tuska nie chce silnej Polski, która mogłaby konkurować np. z gospodarką niemiecką. A zamierzenia rządu PiS (ZP) oddalane są w nieskończoność. Możemy się pożegnać z CPK w takim kształcie jak planowano, nie będzie ani dużego ani małego atomu, regulacji Odry czy też inwestycji w obwodnice. A co z portem kontenerowym a Świnoujściu czy portem w Elblągu? Czeka ich podobny los jak poprzednich. Ostatecznie też nie wiadomo jaka będzie struktura zakupów w armii i kto będzie dostawcą. Trzeba też monitorować losy pomocy unijnej w ramach KPO i czy nie będzie tak, że całość zostanie przeznaczona na zakup wiatraków produkcji Simensa, co ja podejrzewam.  A obietnice D. Tuska zawarte w 100 konkretach? Może gdzieś z 5-8 się spełniło a reszta to były obietnice i tylko one. Te wszystkie zaniechania i działania są wbrew polskiej racji stanu i tak trzeba je oceniać

Po piąte. Aby rządzić tak dużym krajem jak Polska to trzeba po prostu umieć rządzić i chcieć rządzić a tego w rządzie D. Tuska brakuje. Nie wiem, może całe ministerstwa pracują jak onegdaj D. Tusk, czyli 3 lub 4 dni robocze. Mamy rząd patentowanych leni i nierobów. Oprócz niekompetencji właśnie nieróbstwem charakteryzuje się też obecny rząd. Mam nieraz wrażenie, że wszyscy ministrowie lub wiceministrowie wpierw czekają z decyzjami na opinię D. Tuska zanim zaczną je podejmować i realizować a to powoduje rozciągnięcie w czasie procesu decyzyjnego. 

I na zakończenie. Czekają Polaków trudne czasy. Pakiet Fit For 55, czyli ten Zielony Ład Unijny będzie wprowadzany w Polsce. Do tego już zniesiono 0% VAT na żywność. Ceny pójdą ostro w górę a najwięcej ceny energii i gazu, ale one wpływają na ogólnie zwyżkę kosztów życia Polaków. Dyrektywa budowlana, czyli zeroemisyjość budynków spowoduje wzrost ceny mieszkań i brak zdolności kredytowej tych, którzy chcieliby wziąć kredyt na dostosowanie swoich nieruchomości do tej zeroemisyjności. Podobno będzie wsparcie rządu w tej sprawie, ale zobaczymy jak to będzie realnie  wyglądało. Wzrost inflacji w tej sytuacji jest nieunikniony i to zarówno popytowej jak i kosztowej, przy czym w największym stopniu będzie wzrastała inflacja kosztowa. W Polsce będzie brakowało pracy i wzrośnie bezrobocie. Już teraz nie ma dnia, żeby nie ogłaszano kolejnego dużego zwolnienia grupowego oraz likwidacji różnorodnych firm. Państwowy dług publiczny (PDP, zadłużenie sektora finansów publicznych po konsolidacji) na koniec I kwartału 2024 r. wyniósł 1 416,9 mld zł, co oznaczało wzrost o 88,8 mld zł (+6,7%) w porównaniu z końcem 2023 r. Deficyt budżetu po kwietniu 2024 roku wyniósł aż 39,9 mld zł, czyli aż 21,7 proc. planu na 2024 r. - podało Ministerstwo Finansów. Dochody z VAT w kwietniu były niższe niż rok wcześniej. MF podał, że ewentualne słabe odczyty dochodów z VAT w kolejnych miesiącach kreowałyby ryzyka dla realizacji prognozy dochodów z tegorocznej ustawy budżetowej. Czyżby przestępcy na karuzelach VAT-owskich wrócili jak za czasów rządów PO-PSL w latach 2007-2014????

I tym smutnym zakończeniem zostawiam Państwa refleksyjnie...

P.S.
Nie wspomniałem jeszcze o imigrantach. Zaczynają się już pojawiać na polskich ulicach miast, miasteczek a nawet wsi. Podobno z Niemiec dostaliśmy już nie 3,5 tysiąca, ale 7,5 tysiąca nielegalnych nachodźców. Ogólnie napływają i z naszej niemiecko-polskiej granicy, jak i z Białorusi oraz z południa Europy. A D. Tusk niby obiecywał, że nie wpuści żadnego nielegalnego imigranta w ramach funkcjonującego już Paktu Migracyjnego. Ale cóż ma zrobić. Jesteśmy zobowiązani albo przyjmować albo płacić za każdego nieprzyjętego uchodźcy. A jak widać budżet ledwo zipie... No to już niedługo będziemy świadkami dantejskich scen tak jak w Niemczech, czy Włoszech i innych krajach Starej Europy..

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog 

Ten sam tekst jest jednocześnie publikowany na forach: https://www.salon24.pl/u/krzys... https://naszeblogi.pl/users/kr... https://niepoprawni.pl/ludzie/..., blogmedia24
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [21:33] - u2 | Link:

***Mamy rząd patentowanych leni i nierobów.***

Ponoć zatrudniają spryciule z Kluczyk Trading. Jak nie widać miliardów, to gdzieś się muszą ulatniać :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-06-2024 [22:21] - Alina@Warszawa | Link:

W dodatku na tyle cwanych nierobów, oszustów i zbrodniarzy, że o każdej zbrodni, która się stała za ich rządów - każą milczeć wszystkim mediom.
Jak skutecznie - widać było przed wyborami do PE. Jest też śmiertelne pobicie strażnika więziennego na imprezie plenerowej - też cisza, choć jak jakiś turysta spadł w Tatrach - informacje były natychmiast: 
"Nie żyje funkcjonariusz Służby Więziennej. Piotr Duda składa kondolencje
Kpr. Marcin Mizia, funkcjonariusz Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju, członek NSZZ „Solidarność”, zmarł wczoraj w dramatycznych okolicznościach. (...)
Tragiczne okoliczności śmierci funkcjonariusza SW
Wczoraj na oficjalnym profilu Służby Więziennej w mediach społecznościowych pojawił się komunikat o śmierci kpr. Marcina Mizi – piłkarza i funkcjonariusza Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju. Zginął w dramatycznych okolicznościach.
Z komunikatu wynika, że funkcjonariusz został śmiertelnie pobity. Stało się to podczas imprezy plenerowej organizowanej w Sosnowcu. Jak podają media, mężczyzna został dosłownie skatowany, a zdarzenie miało miejsce w niedzielę podczas Sosnowiec Fun Festival – imprezy plenerowej, zorganizowanej na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. (...)

Gdzie my żyjemy? Gdzie była ochrona? Komu podpadł i dlaczego? Co wiedział, że zginął? Kim byli bandyci? O tym nie ma ani słowa w komunikacie, a wygląda na zbrodnię na zamówienie, albo jakąś zemstę. Jak by nie było - za policję odpowiada rząd Donalda Tuska!!!!

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-06-2024 [08:55] - Tomaszek | Link:

PO wnikliwym śledztwie bodnaratura stwierdzi że to byli pisowcy .

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2024 [14:06] - Pers | Link:

@Alina
//Komu podpadł i dlaczego? //
O to spytaj się osadzonych, których pilnował.
Musiała być z niego niezła gnida.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

16-06-2024 [22:00] - Alina@Warszawa | Link:

To ci 16-latkowie już odbywali długie wyroki w wiezieniu? Ciekawe ... 
Nie ma informacji o związkach ofiary z bandytami, nie ma o powodach i okolicznościach zbrodni. 

Obrazek użytkownika Pers

15-06-2024 [22:23] - Pers | Link:

Zgadzam się całkowicie z autorem! Lenie i niekompetentne nieroby.
Sęk w tym, że to samo można powiedzieć o poprzednim rządzie.
Niestety...

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-06-2024 [16:41] - Tezeusz | Link:

@ Rus.. gówno
Piszesz w ścierwoneonku
: "zaczynam od pały :)
Coś namnożyło się na NEonie ścierw od Sakevycza co świadczy o słabej czujności administracji."
Ta " scierawa " to ty dodaj rusofilowa...
Komentarz na to chamstwo ( plagiatowy) masz na stronce- jak zwykle. Radości ciąg dalszy..Na wcześniejsze  twoje propagandowe pro putinowskie agitki  i wynurzenia także masz mój komentarz na stronce. Przeczytaj sobie... warto ! Nie oceniam twoich wypocin i  ich treści, nie mam kompetencji, zostawiam to specjalistom..Uczciwe ? uczciwe !

Obrazek użytkownika Jabe

15-06-2024 [23:52] - Jabe | Link:

Z tytułu nie sposób wywnioskować, o którym rządzie mowa.

Obrazek użytkownika marsie

15-06-2024 [23:54] - marsie | Link:

B.N. 19/24. NO I PO WYBORACH, KURZA TWARZ!
Motto:
Polscy rolnicy protestowali mocno,
Zielony Ład to bezprawie!
A po mszy poszli do knajpy,
Eurowybory olewając prawie!
/ sąsiad-poeta /
Witam.
Polacy to bardzo odważna nacja, co udowodnili po wielekroć w przeszłości i co potwierdzili ostatnio dwukrotnie!
https://biuletynnowy.blogspot.com
Dzisiaj tu – pozdrówka!
 

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2024 [11:43] - sake3 | Link:

@marsie......Problemem rolników jest brak prawdziwej chłopskiej partii z liderami znającymi się na rolnictwie.Dlaczego tyle lat kurczowo trzymali się z partią ,,usługową'',nie posiadającą nic wspólnego ze wsią? Dlaczego teraz dali się uwieść takiemu durniowi jak Kołodziejczak? Nie wystarczy pokrzyczeć,pojeździć traktorem w proteście,poleżeć w Sejmie na styropianie błagając ignorującego ich premiera o łaskawe spojrzenie i 15 minut rozmowy by uważać że walczy się o cokolwiek.Telewizja TVRepublika dała im szansę by przedstawili swoje racje,czemu nie wykorzystali tego by w wyborach do Brukseli dostali się ludzie,którzy tam bdą walczyć o sprawy wsi?.Niestety rolnicy zrzeszeni w małych grupkach nie nie osiągną.A przecież mają kandydatów na autentycznych liderów partii wykształconych przodujących rolników jak Gabriel Janowski czy rolniczka udzielająca wywiadu w TVRepublika. Brakło tylko rolników by partia zaistniała i działała.W Polsce niestety nic nie może się udać

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2024 [12:01] - Pers | Link:

@sake
//Dlaczego teraz dali się uwieść takiemu durniowi jak Kołodziejczak?//
Na jakiej podstawie twierdzisz, ż Kołodziejczak jest durniem?
Masz większe kompetencje w dziedzinie rolnictwa?

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2024 [17:16] - sake3 | Link:

@Pers......Oczywiście,ja mam dużo talentów,oprócz tego działkę i petunie na balkonie,więc byle Kołodziejczk mi nie podskoczy.Stąd to ,,zioło'' o które pan pytał ,Skład a właściwie sekret podałam panu już wczoraj o 19:53 na blogu pani@ Ujejskiej  z 15-go czerwca.tak  z czystej sympatii.   

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-06-2024 [07:28] - Tezeusz | Link:

Materiał dotyczy Niemieckiego rządu Tfusska

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-06-2024 [08:10] - Ijontichy | Link:

Ale do cholery jasnej Tusk to ZAPOWIADAŁ będąc jeszcze w Bukseli /Berlinie!!!
Zapowiadał ZEMSTE i rozwalenie "TEGOKRAJU" na rozkaz Merkel i potem Urszuli von cośtam.
Ja nawet TU na tych łamach pisałem,że TRZEBA GO BYŁO ZNIKNĄĆ NA LOTNIKU I "WYPAROWAĆ" biorąc na przykład Orwella.

GRZECH ZANIECHANIA SIĘ MSCI...TO DOPIERO POCZĄTEK!!! 
Po zjedzeniu przystawek...Tusk dopiero się rozpędzi...a PiS DALEJ BĘDZIE GADAŁ,ŻE WYGRAŁ...WYBORY.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-06-2024 [10:13] - NASZ_HENRY | Link:

 

@Ijontichy
- Kombatanci którzy mieli miękkie serce to muszą mieć twardą dupę ;-)
 

  
 

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2024 [11:58] - sake3 | Link:

@IjonTichy.....Jakże inteligentne i fikuśne wsparcie dla Tuska,szkoda tylko że oklepane.....Bo wicie,rozumicie PiS się chwali że wygrał wybory a suweren jeszcze bardziej wielbi Tuska.Jakoś PiS się niczym nie chwali,pokazuje konkretnie i bez gwiazdek błędy reżimu którego pan i inni tak nie chcecie dojrzeć.Niezbyt wychodzi panu stańczykowanie,no cóż nie ta liga.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

16-06-2024 [11:57] - Marek Michalski | Link:

Cała nadzieja w "kelnerach".